Sobota, 20. január, 2018 | Meniny má Dalibor

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

O čom sú (pre nás) Tatry (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Karči

ehm, poviem ti takú jednú novinu, keď si to nepostrehol (čo vidím, že nie) Tatry už dávno nie sú naše najväčšie prírodné dedičstvo, to ste spoľahlivo zlikvidovali so svojou sfanatizovanou skupinkou, kde sa hrabe také Ja a Ty, kým oni do najprísnejších rezervácii ani nepáchli vám sa to paradoxne podarilo a nepotrebovali ste ani bagre a buldozéry, dá sa to aj bez nich ...
myslím, žeby ste teraz mali bez reptania znášať dôsledky svojich (ne)činov a vypiť si to do dna, myslím, že budúce generácie vám to spočítajú podstatne tvrdšie ako ja.
A tak paradoxne najlepšie na tvojom blogu sú fotografie, ktoré musím tiež ako fotograf pochváliť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

aceria dakujem, ja sa ti tiez s niecim priznam. cakal som k tomuto clanku lepsiu diskusiu ale zda sa ze nasa divoka priroda tu tebe ako jedinemu lezi na srdci (ci skor v zaludku?) :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vieš

nechať dopustiť neprirodzený rozpad Nefcerky a Temných smrečín s niekoľkosto a tisícročnými limbami za cenu zachovania bezzásahovosti bezvýznamného smrekového smetiska vám neodpustí nikto. K akému takému dobru vám slúži len ten fakt, že vo vlastnej nevedomosti a fanatizme ste ani len netušili aké konečné dopady ten váš experiment pre prírodu prinesie.
Generácie lesníkov a ochranárov sa budú chodiť pozerať do týchto bývalých klenotov ako nemá vyzerať ochrana prírody, alebo ako vyzerá tzv. opičia láska k prírode, tak ako sme sa my niekedy ako študenti chodili pozerať na nerušené prírodné procesy prebiehajúce v týchto vtedy ešte prírodných skvostoch.
To komu leží skutočná ochrana prírody na srdci a komu v žalúdku našťastie nezhodnotíš ani ty a ani tvoja fanatická skupinka, ale generácie po nás, viem len jedno, nechcel by som byť vtedy v tvojej koži.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Prepáč ale ...

... už fakt niekedy trepeš !!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

neviem Balrog

spýtam sa ťa takú vec vieš čítať mapy? Tak si prečítaj túto mapu podotýkam s porozumením a potom niečo hovor kto tu trepe, o.k.?
http://www.lesytanap.sk/11-tic...
Špeciálne odporúčam obdobie 2005-2011.
Ja tu dávam jasné fakty a dôkazy, čo tu dávaš ty okrem tliachania nezmyslov?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A čo má akože byť?

150 000 m3 dreva
Toto je ten rozdiel medzitebou a mnou. V bez zasahovom území sa nedajú ani nesmú rátať škody týmto spôsobom. V tomto území nezasahujeme a nechávame všetko na prírodné procesy. Keď drevo nesmieš nikdy vyťažiť a ono odumrie tak to nikdy nemôžeš brať ako škodu na drevnej hmote.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

čo tu točíš o 150.000 m3 dreva?

Takto si si prečítal mapu? Tak to je pekné vysvedčenie pre teba! Evidentne ani len netušíš o čom sa tu bavíme.
Pozri si mapu pôvodnosti porastov, daj si do súladu, kde spadla kalamita v roku 2004, boli to takmer všetko vyložene človekom premenené porasty - smrekové monokultúrne plantáže navyše cudzokrajnej proveniencie bez akejkoľvek prírodovednej hodnoty, ohniská sú vyznačené modrou farbou.
Pôvodné prírodné a prirodzené lesy sú vyznačené zelenými farbami, tých sa kalamita takmer nedotkla a patrí tam aj Nefcerka s Temnými smrečinami, my namiesto toho, aby sme vyčistili smrekové plantáže bez hodnoty na pomerne malej ploche a zabránili tak šíreniu podkôrneho hmyzu do hodnotných lokalít svetového prírodného dedičstva sme tieto nechali napospas neprirodzenému ataku z týchto smrekových plantáži.
Tomu sa hovorí blbosť, je to blbosť na entu dobrovoľne dopustiť rozpad takých skvostov ako je Nefcerka a Temné Smrečiny a ďalšie lokality, kde sme my ako študenti chodili sa s úctou pozerať ako do chrámu.
A nič na tom nemení ani fakt, že sú to rezervácie, rezervácie sú to v prvom rade preto, aby sa zamedzilo stavebnému boomu a ochránili najhodnotnejšie lokality pred zničením, lesníci správne predpokladali, že v ústiach dolín bude potrebné zasahovať v monokultúrnych smrečinách, aby sme si kvôli ich záchrane nezničili to, čo je v týchto dolinách pre nás najsvätejšie, nepredpokladali však to, že skupinka sfanatizovaných aktivistov trpiacich syndromom opičej lásky k prírode narobí v mene jej záchrany viac škody ako úžitku.
Toto je čítanie mapy a nie to, čo si predviedol s nejakými tisíckami m3, chcem len veriť, že to nerobíte zámerne a cielene, oveľa prijateľnejšie je, že to robíte z vlastnej nevedomosti, nechcem povedať blbosti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ešte raz a posledný raz

Ak sa raz rozhodnem že tam nebudem zasahovať tak tam proste nebudem zasahovať a budem len sledovať a skúmať čo sa tam deje.

To je proste všetko.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

vieš, človek

je preto človekom, že dokáže myslieť, to nefunguje tak, že si poviem rezervácia a basta a hotovo, nie je rezervácia ako rezervácia, sám vieš najlepšie prečo to TaK vznikli a už od začiatku vzniku rezervácii sa počítalo so zasahovaním do monokultúrnej plantáže práve preto, aby sa nám to nevymklo spod kontroly a izolovali sme najhodnotnejšie porasty pred neprirodzeným atakom, aký by vo voľnej divočine nikdy nenastal.
Roky sa tak dialo a výsledkom bol vznik úchvatných dolín práve vďaka lesníkom a ich úsiliu.
Takáto forma zasahovania v nepôvodných porastoch sa nevymyká spod pravidiel IUCN pre národné parky, práve naopak.
Ak toto nedokážeš pochopiť tak vôbec nerozumieš ochrane prírody.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

Skús radšej vecne a bez vášní popísať, čo sa stalo v Nefcerke a temnosmrečianskej doline a podpor to nejakým fotom. potom sa dá o tom seriózne diskutovať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

no on by rad uz aj tam rad videl nejake tie buldozery a harvestory. a urcite najradsej ten svoj.... :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

čary mary

kuk vyššie na odkaz Balrogovi.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ešte raz

Tie mapy sú fajn, vieme čo sa tam deje. Ale príroda sama sebou nie je predsa katastrofa.
Odumreté stromy poslúžia ďalej. Žiadna materiálna škoda na národnom hospodárstve v m3 nevznikla, lebo to drevo sa nedá speňažiť, keď je to raz bez zásahové územie.

Veľmi dobre vidíme ako vypadajú lesy vo vašej pôsobnosti.

PS: Mapy viem čítať :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

aceria

da sa len suhlasit ale ja tvrdim ze takych ako karol lopatou hnat by mala uz nasa generacia
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Teba

lopatou po krížoch :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

kamoško zakomplexovany

netrep sprostosti ty ani nevies co je lopata a zdravy rozum ta evidentne obisiel
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ako ste chceli zachrániť Nefcerku či Temné smrečiny. Tak ako bocianske lesy v Nízkych Tatrách? Vyrúbať? Alebo vyrúbať lesy okolo? To jedine viete. Vy slovenský lesníci ste kobylky nič vás nezastaví. Ostáva po vás spúšť. Ľahne zopár hektárov lesa vyrúbete kilometre štvorcové, tak ako v Nízkych Tatrách, Levočských vrchoch, na Kysuciach. A na rúbanisku treba nechať zopár solitérov, však chrobačiarov (stromov napadnutých lykožrútom) sa zopár zíde. Ťažiť treba aj o rok. Ostáva po vás zdevastovaná krajina. Rozrytá zvážnicami, tade, tade pivová fľaša či fľaša od oleja. Že zákon ukladá rekultivovať dočasne cesty? A to kto by robil to sú náklady navyše. Výsadba, kto inkasoval peniaze za ťažbu a kto platí výsadbu? Aké stromy sa sadia, žeby smreky? A vyšetrila sa už krádež kamiónov dreva v oblasti Čierneho Váhu? Predpokladám, že už sa ani nevyšetrí.
Choďte sa pozrieť do Rakúska. Ťažba lesa, okrem pňov, kôpok konária žiadne iné znaky. Žiadne koľaje, žiadny odpad. Zákaz vstupu? Žiadny, upozornenie na prebiehajúcu ťažbu s pokynmi na tabuľke s prosbou za prepáčenie za znepríjemnenie prechodu, prípadne usmernenie robotníka. Nikde na Slovensku som nevidel odkôrnený zvalený kmeň stromu. V Rakúsku pri jednej túre stovky. Za to na Slovensku som videl úmyselne poškodene stromy. Však chrobačiarov treba.
Ak sa bude niekto v budúcnosti musieť hanbiť tak ste to Vy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

tatry

mam rad a casto tam chodim obdivovat krasnu prirodu ale takychto pseudochranarov by som z tadial hnal lopatou karol teba k lopate a makat nie mudrovat
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Keby nebolo takých ako Karol

Už by si moc nemal čo obdivovať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nie je to tak,

ze vdaka takym ako je on uz nemame co obdivovat ?
 

1 2 3 4 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME