Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Páni z pravice.... a čo ďalej (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

organizuje to Hlina s neviem kym... a ano, stale si neuvedomuju tito "nezavislaci", ze volby su o stranach a nie o jednotlivcoch, kedy im to dopne? Po dalsich volbach?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

bojím sa že to už bude

neskoro... Buď sa niekto prebudí alebo to tu riadne buchne...a budú letieť všetci. :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Privítal by som niečo konkrétnejšie

Autor píše všeobecne. Nehovorí aké kroky majú strany urobiť - vytvoriť veľkú koaličnú stranu pred voľbami? Aké body programu majú mať pravicové strany?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dá sa písať aj konkrétnejšie

ale neviem kto by to čítal.
Mne šlo hlavne o jednu vec. Poukázať na to, že pravicový volič nemá žiadnu alternatívu, ktorú by dokázal postaviť voči strane SMER.. Nemyslím, že je mojou úlohou určovať úlohy konkrétnym stranám alebo osobám. Stále predpokladám, že tamtí hore sú mysliaci ľudia ( aj keď niekedy o tom pochybujem )
Vadí mi, že všetci sa hrajú a stavajú svoj " hrad " na svojom malom piesočku za pomoci svojich hračiek, a stále si navrávajú, že dokážu postaviť to čo FICO. No bez toho aby sa kamaráti dohodli a postupovali spoločne voči " nepriatelovi " sa medzi sebou len hádajú a premrhávajú jednu šancu za druhou.

Toto mi tak trochu pripomína Svätoplukových synov, a legendy o troch prútoch...Áno jednou z možností je spojiť sily a možno vytvoriť jednu pravicovú stranu so silným programom. Ale to potrebuje trochu konsenzu, trochu menej sebectva a veĺa kompromisov... Lenže v spoločnosti kde má každý svoj jedinečný a správny názor sa to nedá. A nedá sa to ani vtedy keď každý bude chcieť mať svoju stranu a neobmedzene v nej vládnuť... Nechcem písať pokračovanie blogu.. ako som napísal je toho na dlho...

Ale podstata zostane tá istá... bez skutočnej alternatívy tu budeme mať Ficovládu do aleluja... a to asi nechceme...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Teším sa že to bude

Už sa konečne musíme zobudiť. Už 25 rokov nás okrádajú a stále sa divím že ešte je čo ukradnúť. A preto treba začať premýšľať koho budeme voliť a to už 15. novembra 2014 od 7:00 do 20:00 hod a to je šanca na zmenu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Stále bude čo

rozkradnúť, vytunelovať. Pokiaľ nám má kto požičať.
Kto to bude splácať a ako dlho majú zlodeji u pr dele!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Lenže

čo, ak sa objavia na pódiu niektorí predstavitelia zo strán, ktoré nám tu vládli pred Ficom alebo v období medzi prvou a druhou Ficovou vládou ? Ako zareagujú, keď tam uvidia niekoho z SDKU, KDH, ale aj z Mostu ? Veď politici z týchto strán sú medzi ľuďmi tiež známi svojou neschopnosťou, korupčným správaním a niečím podobným, čo sa vyčíta terajšej vládnej strane. Možno takýmto ľuďom tiež zatlieskať? Ľudia by však určite zatlieskali, keby sa tam objavila Iveta Radičová.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

belhomme.

Bloger dáva správnu otázku, ako ďalej? Protest, ktorý sa dnes chystá, je potrebný. Lebo to "môže všetko" z úst nadutého marxistického kachličkového estéta, je vrcholom arogantnosti a opitosťou mocou.
Ak napriek jasnému porušeniu pravidiel, keď Alipaška nepriznal nielen príjmy z predaja firiem, ale ani príjmy z podnikateľskej činnosti, ktoré sa dá definovať ako konflikt záujmov a pokus o krátenie dane, Nejaký zdutý červený potentát Brixi vyhlási, že to vo výbore stopnú, tak boľševici už dávno prekročili Rubikon. Členovia SMERKSS sa už ani nesnažia maskovať svoje zlodejiny v opojnom pocite beztrestnosti.
Ale máš pravdu aj ty. Veď SDKU, KDH ani Most tiež nie sú tí, ktorí by nemali za ušami. A nie som už najmladší, pamätám nielen Havla sadajúceho v "kraťasoch" do autobusu, odmietnúc limuzínu. Ale aj výrok "puncovaného demokrata" a disidenta Mikloška pár mesiacov po prvých slobodných voľbách. "Nám ulica rozkazovať nebude". Hľa ako málo stačí, aby aj celkovo slušnému človeku funkcia a moc nafúkla ego a pokrivila charakter. A tí ostatní, ktorí nasledovali zprava aj zľava, aj z Elektry neboli iní. Úplne stratili kontakt z realitou, vlastnej demagógii časom uverili presne tak, ako svojej neomylnosti. Voliča potrebovali iba v deň volieb a počas bačovania, keď sa dostali k válovom a pozíciám, či lukratívnym zákazkám vďaka svojim nadštandardným informáciám, už naňho zvysoka kašlali. Asi je to blbé, mať dobrú pamäť.
Takže ak aj nejaký protest by priniesol zmenu, tak sa so starými stranami nič nezmení. Je celkom jedno, či nás okráda Pentliarik, alebo ovečka OVE. Je úplne jedno, či dane dvíha Miklóš, alebo Kažigraf. Lebo hospodáriť a šetriť na výdavkoch ani jeden nevie. Tiež je jedno, či ma okráda červená, modrá, alebo čierna straka. Bez ohĺadu na to, že niektorí ešte nestratili všetky zábrany a trochu sa miernia. Je to len "zmena" z blata do kaluže. Navyše, ak by sa dostali k moci na atómy rozbití pseudopravičiari, dokázali by zostať pri moci nanajvýš rok dva.
Aby nastala skutočná zmena, musela by prísť rebélia zdola. Presne ako na Islande. Kde by sa preoralo všetko, ústavou počnúc a končiac súdnictvom a začalo by sa od bodu nula. Kde by vznikla ústava, ktorá zneužitie moci a funkcie, ako aj zlodejina zo spoločného definovala akom nepremlčateľné. S pridaným kladným efektom, že súdruhovia modrí aj červení by sa už mohli hádať iba spoza mreží. Po, prepadnutí nakradnutého majetku.
Ale žiaľ, toto na Slovensku nehrozí a ešte desaťročia hroziť nebude. Na to treba inú náturu a odhodlanie. Ukázalo sa to aj pri protestoch ohĺadom Gorily. Pri niektorých "organizátoroch" človek cítil iba rozpaky, ale pri iných sa žabykláč otváral vo vrecku. Pri pochopení, že ide iba o výmenu zlodejov za potencionálnych zlodejov. Takže áno, protest je potrebný, ale čo potom?
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME