Piatok, 19. január, 2018 | Meniny má Drahomíra, Mário

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

(Ne)dôveryhodný Juncker? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

reštart nie len pre EU

Ja som len zvedavý, kto bude reštartovať Slovensko po vláde Smeru :) nemáte radu pani Benová? :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Flašík...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

veru by som bol zvedavy, ci Flasika Moncici nespehuje, ci nahodou danovo neoptimalizuje kdesi :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

:D
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A čo Vaša minulosť pani Volettová Beňová Flašíková? Kedy sa ospravedlníte za nadprácu Vašich rodičov pre zločinný komunistický režim? A za nadprácu Vášho manžela pre Mečiara a Fica? A Vašu nadprácu pre oligarchov Smeru?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

a to je čo za nezmysel ...

v jednom a tom istom článku tvrdiť, že "členské štáty boli miliardovými daňovými únikmi roky priamo poškodzované" a zároveň vyhlásiť, že ten škandál vôbec nesúvisí s EÚ a doterajším fungovaním jej inštitúcií, ba dokonca obviňovať z demagógie tých, čo to tvrdia ... ?

a kto iný, než zle fungujúce inštitúcie EÚ nesie vinu na tom, že k takému poškodzovaniu dochádzalo ... ?

baltické tresky ... ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pokial viem,

tak vyhybanie sa plateni dani, obchodovanie so spolocnostami v danovych rajoch, a danove dotacie, su plne v sulade s programom strany SMER socialna demokracia. Takze si myslim, ze Junkerova kvalifikacia je dostatocna na presadzovanie politiky, ktoru zastupujete.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

no

podla mna vyhybanie sa plateniu dani problem NIE JE - problem JE v tom ze panuje nedovera platcov dani k tym, co o pouziti tychto penazi rozhoduju, ta nedovera je zalozena na jednak ich casto minimalnej odbornosti a ich vysokej miery skorumpovanosti
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ak by si napísala

otčenáš, aj tak ti to nikto nezbaští. Každý máme svoje limity. Nie si autentická, len sa na čosi hráš. Musím priznať, že talent máš. Aj tu si za zenitom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nudný článok, nudná ženská

Neprečítal som to ani do 1/4. Stratený čas. Pani Flašíková, keby niet vašeho manžela, tak po vás ani pes neštekne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Milá Monika

nejaky juncker nie je teraz podstatny ....podstatne je co sa deje na Slovensku ....na nasom krasnom rodnom Slovensku ktore rabuje a vykrada organizovana zlocinecka komunisticka skupina grazlov a vagabundov v cervenych kravatach . To je ovela horsie ako nejaky ***** juncker . Nasi a Vasi sudruhovia Monika maju stovky firiem v danovych rajoch . Bojujte proti schrankovym firmam ktore robia tomuto statu audity , predavaju Cetecka ako biele kone komunistickych socialno-demokratickych grazlov ....to je podstatne pre tento narod ...nie nejaky šašo v EP
Distancujte sa Monika od sposobov rozkradania zdravotnictva prislusnikmi zlocineckych skupin napojenych na tych vasich zvazakov a deticky prasivych estebakov ktorym sa sama klaniate !!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

povedzte nám Monika

či predsedníčka Smeru v Piešťanoch Mária Beňová je z rodiny - tie špinavosti čo v Piešťanoch robí, už dávno mala byť v prdeli. A podobne kto dosadil za šéfku VŠZP, krajskej pobočky Trnava Katarínu Mladenovovú??? Táto diletantka núti občanov bez príjmu kradnúť, z nulového príjmu žiada platiť 14% z vymeriavacieho základu 2473 eur!!! Hlavne že si smeráci zabezpečia provízie v miliónoch, od obyčajných ľudí vytiahnete aj posledný cent.
Celý smer treba vyhnať zo Slovenska
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vážená pani europoslankyňa, europska komisia i parlament i celá EU byrokracia už startila akúkoľvek dôveru veľmi dávno-a pochybujem že nejakú vôbec kedy mala. To, čo sa tam kuje táto nevolená inštitúcia poza chrbty občanov jej dáva punc tajnej organizácie typu slobodomuárov, iluminátov a iných podobných známych z konšpirčných teórií. Len námatkove-tzv. trvalý euroval s absolútnou a nezrušiteľnou imunitou pe jeho administrátorov, únik z jednania bezp. výboru o zastavovaní áut na diaľku do r. 2020, a dobre známe debilizmy kolo rovných uhoriek, žiaroviek, vysávačov, permanenté vymývanie mozgov nejakými klimatickými zmenami a pofidérne dotovanie úplne scestných bioplív a tzv. obnoviteľných zdrojov, špekulácie s tzv. Libanonskou dohodou atď ...úplne stačí na to že celá EU je v rukách elít ktoré úplne stratili kontakt s realitou a držia sa prisatí jak pijavice na svojích sponzoroch-finančnej a industriálnej oligarchii.
(A potom sa tu ktosi slabomyseľne čuduje že ľud verí najfantastickejším konšpiračným teóriám viac ako korporáciami vlastneným masmédiám)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kdo vládne na planetě

Hodnoť:   mínus indicator plus

Harmonizácia daňových sadzieb....

Dovoľte pani Flašíková, aby som Vás čo naj-srdečnejšie pozdravil. Harmonizácia daňových sadzieb je z môjho pohľadu ťažká záležitosť o ktorej bude ešte strašne veľa jednaní, úprav zákonov a nariadení EÚ. Výsledok sa môže, ale nemusí dostaviť za niekoľko rokov. Máme tu ale iný problém, ktorý už je dnes v platnosti - Colnú úniu. V Zmluve o fungovaní EÚ je výlučná právomoc vo veciach Colnej únie delegovaná na EÚ. Máme jednotné colné sadzby, jednotné číselníky, colné deklarácie vo všetkých 28 štátoch EÚ. Riadime sa jedným Colným kódexom a tiež rovnakými vykonávacími normami a tiež sa to vykonáva rôzne. Jeden z dôvodov je aj tá skutočnosť, že administratívy štátov pri tvorbe rozpočtov kalkulujú aj s clom. Je síce pravda, že sa clo delí pomerom 25:75 percent v prospech EÚ, ale aj tak je suma pre jednotlivé štáty nezanedbateľná. Daňový subjekt platí skoro všetky dane v mieste svojho sídla, kde je zaregistrovaný na patričnom daňovom úrade. Dovozca tovaru z tretích krajín si môže vybrať hociktorý colný úrad. Ak treba plniť naplánovaný výber každým colným úradom v EÚ vzniká tu nový nebezpečný jav : boj o dovozcu. Pri rovnakých zákonoch, podmienkach priestorových, personálnych ? Jedine zníženou kontrolnou činnosťou z dôvodu ne-odplašenia dovozcov. Colné úrady na okraji EÚ nemôžu kontrolovať podľa štatistiky 16 % objem svetového obchodu. Dnes nevieme čo k nám prúdi ani v elektronickej forme, už vôbec nie vo fyzickej forme.
To som len chcel naznačiť, že jednotné daňové sadzby bez rozpracovania až do posledného detailu, bez stanovenia presných a funkčných mechanizmov kontroly budú nefunkčné a neprinesú očakávaný efekt.
S pozdravom
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME