Nedeľa, 21. január, 2018 | Meniny má Vincent

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pán Pasztor, sestry si kupujú ochranné rukavice za vlastné (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Stroj na peniaze?

Ak by stál nmr jeden milión (myslím, že stojí viac) a všetka marža by išla na šetrenie na nový, treba 62500 vyšetreni, aby sa našetrilo na nový, resp. splatil bezúročný úver na tento aktuálny. Teda napr. 10 rokov denne urobiť 17 vyšetrení, deta jedno za každú necelú poldruhahodinku, 365 dní v roku.
Rozumiem tvojmu rozhorčeniu aj tvojmu boju za sestry a držím palce, ale tento príklad nie je veľmi presvedčivý.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Divná matematika

62500 vyšetrení pri platbe 180Eur za jedno vyšetrenie generuje príjem 11250000, slovom 11 miliónov Eur a nejaké drobné.
Inak: ak poisťovňa zaplatí za jedno vyšetrenie 180Eur, urobia 2 vyšetrenia za hodinu, pracujú len 6 hodín denne a v roku len 200 dní, tak príjem od poisťovne bude 432 000 Eur. Určite nepracujú na jednu smenu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Sorry, preklep,

rátal som to pri cene 160€, ale reč bola o 10% marži, teda rozdiele nákladov a príjmov, teda 18 € za vyšetrenie. Správne číslo teda je 55555€.

A aj ak je reč priamo o zisku, 10% zisk nie je nič čo by sa podobalo na zlatú baňu. Z tých 200 dní je to zisk 43.200 €/rok. Stále sa to na zlatú baňu nepodobá. Ak to má byť "celková cena práce", tak ako býva uvedená na výplatných páskach pri závislej činnosti, no tak to je jeden nadpriemerný ale zďaleka nie hviezdny plat. Stači jedna vážnejšia porucha a ročný zisk je v háji.
Opäť: tým nechcem spochybňovať požiadavky autorky ani jej prípadné rozhorčenie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ale aké náklady ste potom brali do úvahy, ak ste tam s cenou prístroja nepočítal?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Sú to všetko odhady:

Tipol som, že stroj stojí milión (ale myslím, že viac) a v článku sa písalo, že firma má 10% zisknepátral som po skladbe nákladov. To znamená, že v tých zvyšných 90% sú všetky náklady, vrátane splatenia lízingu za stroj. Wlk57 celkom prijateľne odhadol ročné tržby na 432000, teda zisk je 43200.
Potom už bolo len súkromné hodnotenie, že stroj na peniaze vyzerá ináč.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

heh

Frcofirmy majú v zdravotníctve predsa nulový zisk, lebofrco tak povedal :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

heh,

sem tam nejaký Komed uletí ako kométa, ale ináč máš pravdu :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Niekedy

si prečítaj ročné závierky úspešných firiem aspoň,a potom rozprávaj, že 10 % čistý zisk je málo !!!!! Pri takej ziskovosti si manažéri nadnárodných spoločností dávajú vyplácať tučné bónusy !!!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Niekde som to napísal?

Chceš porovnávať prevádzku jedného prístroja v nemocnici s nadnárodnou spoločnosťou?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Počtár to spočítal:

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

nejak sa mi tá tvoja matematika nezdá..vedľa v Česku kúpili CT za pol milióna.. a v článku píšu že jedno vyšetrenie trvá necelých 20 minút. tri za hodinu...keby sme dali len tú nemeckú cenu vyšetrenia 120 eur.. tak je to 4666 vyšetrení a urobíme ich len 20 za deň tak je to 233 dní..rok má zhruba 260 pracovných dní.. neviem aké sú okrem elektriky ešte dalšie náklady na chod stroja. či tam niečo dopĺňať, servisné prehliadky, nejaké kalibrovanie..a samozrejme personál...stále neviem ako si prišiel na to číslo 62 500 ??? 62500 krát 180 je 11 250 000..1 milión deleno 62500 je 16..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Už som sa opravil, ale

rádový rozdiel to nie je, rátal som zo 160, nie zo 180. Stroj na peniaze si predstavujem ináč.
Tie náklady sú podľa mňa vysoké: Elektrina, tej je dosť treba, myslím, že magnet je chladený tekutým dusíkom, takže prevádzka a údržba nie je sranda, musí byť samozrejme od autorizovaného partnera, no a k tomu personálne náklady, nájom...
Okrem toho myslím, že neurobia tri vyšetrenie za hodinu, ani ich asi toľko nemajú naordinovaných . V Nemecku môžu dávať nižšiu cenu aj preto, že celý zdravotný systém má viac peňazí, takže je viac objednávok, a stroj je viac využitý (začarovaný kruh, viem) Ale to sú len moje odhady.
Len tak z brucha, ak základný prostriedok stojí milión (NMR, nie CT) tak ročná tržba pol milióna pri všetkých ostatných nákladoch, pri deklarovanom zisku 10% nie je neprimeraná.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

to by som nevravel že Nemci sú bohatší a môžu dať nižšiu cenu.. ved nedávno tu bol článok a na Slovensku ide najviac peňazí do zdravotníctva na obyvateľa.. sme prvý.... no čo sa ujde pacientom tak to patríme k posledným.. a v Nemecku majú iné platy ľudia okolo toho CT.. sestry aj lekári..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kde sa tratia peniaze na SVK

je iná téma. Ja som to myslel tak, že nemecké zdravotníctvo má dosť peňazí o.i. na to, aby objednávalo viac vyšetrení (áno, často aj zbytočne). Stroj je teda vyťaženejší a nemusia pýtať až tak vysoké ceny, aby sa im splatila investícia, bolo na novú a aj aby personál zarobil.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Obhajuješ

neobhájiteľné !!! Už sa uvedom, ak máš niečo v hlave.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Celkom by som uvítal,

bez irónie, keby si mi napísal, čo to vlastne obhajujem a kde robím chybu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

10%

Myslim ze tych 10% je podiel pana Pasztora vo firme a on sa obhajoval pred novinarmi, ze on vlastni iba 10% vo firme a jeho je iba 10% zo zisku. Zvysnych 90% zisku ide na Cyprus. Neznamena to ze firma generuje zisk iba 10%. Preto sa zda vo vypoctoch, ze ta cena nie je az taka zlata bana.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja som vychádzal

z tohto článku, ke bolo povedané, že Pásztor má 10% zisk. Ale aj tak - celý môj príspevok nerieši Pásztora, ale NMR ako firmu. Tipujem, že 10% zisk je pomerne reálny a vyslovujem názor, že to nie je žiadna zlatá baňa ani zderstvo. A ak sám Pásztor má 10% zo zisku, tak to už vôbec nie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ako som uviedol na konci diskusie

Spoločnosť Dr. Magnet prevádzkuje minimálne 8 pracovísk MR. Ich tržby dosiahli v roku 2013 6 835 269 EUR t.j. cca 45 000 vyšetrení po 150 € t.j. 5600 na jedno pracovisko cca 21 vyšetrení denne.

Čo je zaujímavé je zisk tejto spoločnosti a to je 2 923 335. Zisk dosahuje 42% obratu!!! Zariadenia nevlastnia o tom svedčí nízka úroveň odpisov 73 603.

Všetko nájdete na:
http://www.registeruz.sk/cruz-...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Si usilovnejší ako ja,

alebo si insider. Ja som len reagoval na údaje z článku. Keby ich tam takto uviedla autorka, mala by jej poznámka o stroju na peniaze väčšiu váhu.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho