Nedeľa, 21. január, 2018 | Meniny má Vincent

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Krátky list vytrvalému 77-korunáčkarovi (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

ta čo

vyschli státisíce od švajčiarskych dronov, alebo dotácie nórskych pornoaktivistov?
Neverím:-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Aceria

je slušné poďakovať ľuďom, čo nám veria a roky nás takto podporujú

je to len 2,72 eura za mesiac, to by si si mohol zaviesť aj ty...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

takto Katka

Ja zastávam názor, podobne ako kolega finďo, že je potrebné podporovať siroty, chudobných a zdravotne postihnutých, ktorí sa dostali do ťažkých životných situácii a ktorí za svoje osudy nemôžu.
Som pravidelným darcom niekoľkých nadácii, ktorí sa venujú tejto problematike a podporujú ľudí v ťažkých životných situáciach.
Spoločnosť na Slovensku má omnoho závažnejšie - neporovnateľne závažnejšie problémy ako je podpora ľudí, ktorí dostávajú desiatky - stovky tisíc EUR zo švajčiarskych, nórskych a ktovie ešte akých grantov a fondov na plnenie si svojich snov a nemajú žiadne zábrany pýtať od ľudí ďalšie peniaze ...
Skús mi povedať, čo ste spravili s 300 tisícami EUR zo švajčiarskych fondov na presadenie projektu tzv. Vlčích hôr, projektu o ktorý nikto nestojí, nič nerieši a hlavne sa nič nepýta ľudí, ktorým idete meniť ich životy, napíš mi na čo konkrétne ste minuli tieto peniaze a aký výsledok to prinieslo, aký názor má miestna komunita ľudí na tento projekt, ja nie som bezprízorný podporovateľ, ak chcete moje peniaze tak mi povedzte čo ste spravili s tými, ktoré ste dostali na tento projekt napríklad.
Taktiež by ma zaujímalo, kde má možnosť váš podporovateľ vidieť vaše ročné uzávierky, finančné audity, alebo uverejnenie výdavkových položiek v priebehu celého roka?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

takto Aceria

odpoviem ako tvojmu kolegovi findovi - my zachraňujeme lesy, nemôžeme všetci robiť všetko
finančné správy sú zavesené na našom webe a to, čo tam nie je, je fyzicky k nahliadnutiu na našej centrále, Tulčík 310
ale ty nás nepodporuješ, takže táto info je hlavne pre našich podporovateľov, ktorí nám už vyše 20 rokov pomáhajú! ďakujeme
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

s tým zachraňovaním

lesov by som si to na tvojom mieste 2x rozmyslel, osobne si myslím, že lesy treba chraniť pred vami, viď TaK. Super divočina akej niet páru :-)))
Ale iné sa chcem spýtať, skús vlastnými slovami, nie každý má možnosť ísť do Tulčíka, akým spôsobom ste minuli cez 300 000 EUR na projekt tzv. Vlčie hory, kam konkrétne šli tieto peniaze, komu, kedy a načo, ďalej by ma nemenej zaujímalo akú podporu má tento projekt medzi miestnym obyvateľstvom, to je medzi tými ľuďmi, ktorým idete reálne meniť ich životy bez toho, aby ste sa akokoľvek s nimi dopredu dohodli.
Ber ma ako vášho podporovateľa ktorý je zvedavý načo sa použijú jeho peniaze.
Myslím, že tí ľudia si to zaslužia a ty to ber ako šancu ozrejmiť to širokej verejnosti bez toho aby sa ľudia z celého sveta museli trmácať do Tulčíka. Je to také ťažké?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

aceria

musím povedať, že som z teba unavená. Nemáš elementárnu úctu k práci, ktorej sa venujem 10-ty rok a ako si sa mnohokrát vyjadril, som pre teba dievčatko zmagorené nejakou demagógiou. V prvej vete zhodíš niečo, čomu sa venujem celý svoj dospelý život, so srdcom a potom ti mám venovať čas? času ti bolo venované dostatočne v mnohých iných diskusiách, mnou aj inými. Nesúhlasíš, nepodporuješ, anonymne provokuješ. Nemám problém ťa vziať fyzicky do lesa a ukázať našu reálnu prácu, nemám problém ťa vziať medzi ľudí na východ Slovenska a ukázať ti našu prácu. Nakontaktovať ma vieš, ak máš záujem. Tollingu mám dosť, dovidenia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Toto čo

predvádzaš milá Katka tak tomu sa vraví selektívna strata pamäti.
Ak chceš odpovieš, ak nechceš neodpovieš, ako mnohokrát predtým keď som ťa nachytal na hruškách.
Zásadnej otázke na čo ste konkrétne minuli cez 300 000 €, ktoré ste zhrabli za Projekt Vlčie hory sa vyhýbaš, zjavne účelovo s odôvodnením, že si nevážim tvoju prácu.
Ako si mám začať vážiť tvoju prácu, keď od teba žiadam konkrétne odpočty a namiesto jasných a konkrétnych odpovedí s rozpisom základných položiek príde veľké bla, bla, bla, lebo aceria.
Trochu prízemné a hlavne veľmi prehľadné.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ak otvorím stránku akýchkoľvek ochrancov

všade žobravo natŕčajú čísla svojich účtov. Budíž - poznám našťastie aj takých, ktorí sa aktivizujú do úrovne vlastných súkromných zdrojov, no spravidla väčšina rada rieši reálne či úplne fiktívne problémy za cudzie peniaze.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

pomerne nekonštruktívny príspevok
ja 77-korunáčku vlastním a považujem si to
takisto ďakujem ostatným majiteľom 77-korunáčky
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Veď je to

veľmi jednoduché. Nepodporuj nás ak sa ti nepáči čo robíme, že zachraňujeme lesy. Povedzme, že niekoľko tisíc hektárov už za sebou máme. Nepodporuj nás, podporuj koho chceš a všetci budeme spokojní. Ale nemusíš radiť ľuďom, ktorým sa naša práca páči. Tam nechaj rozhodovanie na nich. Každý má svoj vlastný rozum.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán Lukáč

Som milovníkom prírody a veľa pre ňu robím.
Chcem sa Vás však spýtať prečo používate pri ochrane prírody dvojaký meter?
Vysvetlím.
Na rieke Kysuca ( okres Čadca+ Žilina) žije vzácna a chránená rybka, ktorá sa volá Ploska Pásavá. Táto rieka je posledným miestom, kde sa vyskytuje ešte relatívne hojne...(a ešte na niektorých tokoch východného Slovenska)
Prečo má v ochrane prednosť značne premnožený predátor vták "Kormorán veľký" ktorý je jej predátor a nie táto rybka ktorej hrozí vyhynutie?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pán Jankech

VLK sa zaoberá ochranou lesov ako celku, t. j. biotopov, v ktorých rôzne druhy žijú. V našich rezerváciách sa chránia všetky evolučné procesy. Problém Kysúc je žiaľ dlhodobý - súvislé umelé smrečiny, ktoré sa začínajú rozpadať a teda sú ťažené. Kormoránom sa nezaoberáme vôbec, na Slovensku je množstvo enviro organizácií, či štátnych alebo mimovládnych, možno máte namysli tie
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pani Grichová

Možno nemám správne informácie a možno je to naozaj inak.
Pred istým časom kedy sa na ministerstve rozhodovalo o odstrele kormorána veľkého sa údajne lesoochranárske združenie VLK proti tomuto rozhodnutiu odvolalo, čím sa celá procedúra predĺžila a v ten rok sa už nedali realizovať žiadne opatrenia.
Povedzte mi prosím či je to pravda, alebo ide iba pokus o dskreditáciu Vašej organizácie.
Ďakujem
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

V minulosti bol jeden prípad odvolania sa voči odstrelu, pravdepodobne hovoríte o tom. V súčasnosti sa vtáctvom zaoberá napr organizácia SOVS
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pani Grichová

A to malo aký zmysel?
Ak sa snažíte ochrániť prírodu, treba o nej niečo vedieť. Ak sa snažíte ochrániť lesy, prečo ste sa montovali do problematiky ktorej vôbec nerozumiete?
Viete prečo sú kormorány na našich tokoch v takom obrovskom množstve?
Naozaj sa Vám dá veriť či komplexne poznáte aj problematiku ochrany lesov, ak ste sa snažili ochrániť premnožený druh proti druhu ktorému hrozí vyhynutie? Akú to má prosím Vás logiku?
Uvedomujete si koľko škôd ste narobili Vašim nezmyselným prieťahom voči odstrelu kormorána?
Zdá sa že vôbec nechápete čo to ekosystém znamená.
A pán Lukáč by mohol podiskutovať ak je chlap.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pán Jankech

sme pod mojím súkromným blogom, pán Lukáč nemá veľmi dôvod sledovať diskusiu, tak vám odpoviem ja, ako žena
Zmenili sme túto krajinu a keď sa nám v nej niečo nepáči, hráme sa na opravárov. Kormoránov tu je proste toľko, koľko je, pretože Kysuca a okolie vyzerá tak, ako vyzerá. Žiaľ. Vy ste pravdepodobne rybár, preto vás zaujíma rybka. Ornitológov by naopak, zaujímalo vtáctvo.
Nikto na Slovensku nevie, koľko jedincov akéhokoľvek druhu tu má byť. A keď niekto hovorí, že to vie, klame.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pani Grichová

Myslím že Vaša odpoveď ma moc neuspokojila.
V každom prípade je jasné a to všetkým čo sa rybárstvom zaoberajú (a to nie len športovým) že tento vták je značne premnožený a spôsobuje obrovské ekonomické škody.
Nikto nepopiera, (ani rybári nie) že aj kormorán do prírody patrí. Avšak človek už do prírody tak veľmi zasiahol, že musí zasahovať opäť a takéhoto vtáka regulovať odstrelom.
.
Postoj Vašej organizácie žiaľ vo mne nevzbudzuje dôveru. A určite Vás nepodporím. Ochrana prírody áno, ale treba pri tom používať zdravý rozum.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

???

Keby statna ochrana prirody a dalsie "organy" v tomto state fungovali tak ako maju tak by ich nemuseli nahradzat aktivisti. Nevidim nic zle na tom, ked niekto Vlka dobrovolne podpori aj takymto sposobom.

Ked uz sme pri tom "ruku natrcaju" velmi casto prave tito uradnici k roznym developerom apod.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hm.

Ach jáj, Tvoj obvyklý zbŕkly koment a tá úzkostlivá precitlivelosť na seba samého a z nej plynúce podivné a neopodstatnené komentáre. Komu čo ja radím? Koho ja podporujem či radím nepodporovať? Ak niekto napíše čokoľvek, čo nie je úplne súladné s Tebou, hneď mu podráždene radíš čo má robiť a čo nie. Tisícky hektárov "zachránených" lesov oproti stovkám tisícok plačúcich detí bez vody či jedla podľa uvedeného worldometers znamená čo? Nič? Pošlem 77 ks radšej im. Nuž, čo s Tebou? Nič. Ži si a opájaj sa krásou lesa, v ktorom nevidieť za desať stromov ďalej.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME