Streda, 23. august, 2017 | Meniny má Filip

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Referendum na tému "poďme všetko zakázať, všetko bude lepšie" (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

:)

ad: " A vôbec, radšej ako riešiť nariadenia o sexuálnej výchove by som sa postaral o to, aby sa mohla na školách v normálnejších podmienkach učiť matematika, angličtina či aby bol telocvik niekde inde ako v jednej z tried, kde sa musia kvôli telocviku presúvať lavice deň čo deň... "

Veľmi presne si napísal dôvod, prečo mnohí z nás pôjdu hlasovať. 3.otázka nič nezakazuje, ona naopak oproti existujúcemu stavu dáva rodičovi možnosť, aby sa jasne vyjadril tak, ako si napísal na záver svojho článku. Aby sa už konečne prestala riešiť sexuálna výchova a začalo sa konečene s matematikou, angličtinou .....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

:) :)

no neviem, či máme na to rovnaký názor. Totiž, osobne som napríklad na sexuálnej výchove bol, nič som proti tomu nemal, ale mi ani nič nepriniesla. niekomu však možno prinesie, predsa len sa každý človek zaujíma o niečo iné.

myslím, že by to malo byť vecou školy. možno by bol ideál urobiť z toho to isté ako je triednická hodina, teda občasná hodina, kde sa niečo povie. Len musí byť na to niekto, kto by to vysvetliť vedel a chcel. žiadny problém pre väčšinu škôl, no niekde môže problém nastať. a tu by mala konať škola, nie štát či celoslovenské referendum.

ak sa povie, že šiestaci majú vedieť to a to, tak nech sa o tom povie. a ak niektorá škola je proti tomu z organizačných alebo iných dôvodov, tak je to jej vec. hlavné je podľa mňa to, aby mali deti v správnom veku pravdivé informácie o sexe, tehotenstve a podobne - a aby teda nedali na "rady" rôznych blbečkov, ktorí im natrepú úplné hovadiny, ktoré by v najhoršom prípade šírili ďalej.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"šiestaci" na škole pre osadnikov a v katolickej ZS su dve rozdielne skupiny ľudi...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

samozrejme

a preto je dobrá vec, aby situáciu zhodnotila škola a nie niektorá politická strana či náboženská skupina. Kto chce katolícku výchovu pre svoje dieťa, ten ho zapíše na katolícku školu. kto nie, ten nie. netreba o tom referendum.

a pokiaľ narážaš na vek či inteligenciu vzdelávaných či vzdelávajúcich, aj tam je to vecou vzdelávacieho zariadenia. alebo by malo byť. ktorákoľvek škola by mala mať možnosť učiť to či odmietnuť to.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"ten ho zapíše na katolícku školu" - učebne osnovy su všade rovnake, ak by si nevedel.

Ale verim že katolicka škola si da väčši pozor na to koho pozve prednášať na tuto temu...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Presne tak

ad: " osobne som napríklad na sexuálnej výchove bol, nič som proti tomu nemal, ale mi ani nič nepriniesla. niekomu však možno prinesie, predsa len sa každý človek zaujíma o niečo iné. "

Áno, znova opakujem: 3.otázku si pochopil úplne správne. Aby si každý mohol slobodne vybrať. Či jeho dieťa potrebuje, alebo nepotrebuje sexuálnu výchovu v škole.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

a co dejepis?

aj o tom chces rozhodovat (za svoje dieta)?
zemepis? chemiu? biologiu? matiku? SJ, AJ, NJ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

výchova vs. vzdelanie

nuž, ak nevidíš rozdiel medzi výchovou a vzdelávaním, tak je to ťažké. Tie dva okruhy otázok, ktoré sú predmetom 3.otázky sú silne názorovo orientované "vedomosti". Považujem za veľmi prínosné, aby pri týchto otázkach ma rodič právo veta, alebo niečo podobné.

A pozor: tento svoj názor zastávam napriek tomu, že na sexuálnu výchovu a eutanáziu mám názor, ktorý rozhodne nie je v súlade s názormi tých, čo referendum iniciovali. Len rozumiem ich požiadavke na slobodu výberu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

nehladiac na to, ze sa zhodneme v tom, ze v casti otazok "vychovy" na rozdiel od "vyuky" by mal mat pravo volby rodic - si skutocne presveceny ze primarnym dovodom implementovania tejto otazky do peticie bol onen filing slobodnej volby ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

na tom nezáleží

Takto som nad tým neuvažoval, pretože na tom mne osobne nezáleží. Veľký problém by som mal s otázkou č.4, ktorú ale vyradil sústavný úd. A čisto pragmaticky: ten tlak ľavicových liberálov proste prekročil moju hranicu. Za ktorou už nemám problém podporiť to referendum. A potom: ani platné referendum (ja také však neočakávam) nič strašné znamenať nebude. Beriem to ako hodnoverný prieskum verejnej mienky. Skutočne ma zaujíma, aká časť mojich spoluobčanov sa zúčastní a ktorá otázka dostane najviac hlasov.

Nechápem ten silný odpor voči hlasovaniu, ktoré zasa až tak veľa z právneho hľadiska neznamená.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

otočím otázku

ešte si dovolím otočiť tvoju otázku na druhú stranu: si skutočne presvedčený, že zástancom povinnej sexuálnej výchovy ide o neutrálne informovanie mladých ľudí? Že za tým nemôže byť povedzme snaha zvýšiť počet dievčat, ktoré budú brať hormonálnu antikoncepciu? Podobné snahy existujú, v USA mali tuším spor, či to má hradiť obamacare. Z druhej strany podľa mňa by zo zdravotného poistenia nemal byť hradený ani pôrod, pretože to nie je choroba :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

mozem odpovedat len na zaklade rozhovor s ludmi okolo seba, tj. nepreukazne, pocitovo , bez inspiracie na neomylnost - tak ako mam pocit, ze pri zaradeni otazky prevladala skor homofobna/krestanska/moralna (nehodiace sa skrtnut podla vlastneho uvazenia) inspiracia nad inspiraciou uchovania slobody volby (vsimni si zdovodnenie otazky na stranke azr) tak v otocenej otazke myslim, ze primarne ide o pocit potreby poskytnutia informacii .. preto som sa ja osobne dopracoval k stanovisku, kde koza zostala :D

tj. ... "som za slobodu volby ohladne sexualnej vychovy ale som za povinne informacie ohladne antikoncepcie a pohlavnych chorob resp. zamedzenia ich sirenia".

ono sa nam totiz podsuva, co sa "urcite" bude ucit - ak sa ma do osnov dostat nejaka kamasutra pre dummies, som proti. ale zaroven som proti tomu, aby cast adolescentov bola odstavena od (podla mna) dolezitych informacii.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

samozrejme ze vidim rozdiel

medzi vzdelavanim a vychovou.
nie je mi celkom jasny myslienkovy postup ako sa dopracovat k tomu ze na pri vychove je nazor rodicov podstatny a pri vzdelavani nie.

pravdu povediac, ocakaval by som od teba nieco v zmysle ze povinna skolska dochadzka by mala byt zrusena kompletne (samozrejme, subezne s prislusnym znizenim dani) :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

súhlasím

povinná školská dochádzka by mala byť zrušená. Nevidím rozpor s inými vyjadreniami, ktoré som tu prezentoval. Teraz ponúkajú možnosť dobrovoľnosti pri istých "výchovných" predmetoch, ja nevidím dôvod nezobrať túto ponuku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

žiadna hranica nie je

rodič by mal možnosť pre svoje dieťa vybrať školu na slobodnom trhu. Bez diktátu štátnej moci.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tibor.

Tvoje predstavy o slobode sú scestné.
Lebo viera je viera, s vedou, vzdelávaním nemá nič spoločné. Koleduješ si o to, tak na rovinu.
Ja keď budem veriť, že 3 x 3 je 15, tak mám právo slobodne zakázať mojim deťom chodiť na matiku?
Keď verím v nejaké matky panny, v rozprávky, že ukrižovaný kľudne baští rybu a pri poslednom súde mŕtvolám na kosti najprv popadajú črevá, potom sa obalia svalmi a kožou a ten čo má pech, že mu amputovali nohu sa tam doplazí o barlách a bude kričať, ja som ZŤP a kvôli tomu zakážem potomkom účasť na biológii, fyzike, je to moje právo? Konečne, keď niekto verí v podobné nehoráznosti, nemal by byť skôr zbavený svojprávnosti a možnosti rozhodovania o svojich deťoch?
Lebo štát sa nemá do slobody pošahaných pliesť? Tak prečo potom si z vlastného nezafinancujete nejaké oblbováky, kde budete bez účasti štátu rozhodovať o osnovách, kde schválite oblbováky o bocianoch a peľ nosiacich včeličkách?
Čo vlastne máte proti informovanosti a vzdelávaniu detí o sexe a rizikách, ktoré s tým súvisia, ktoré by sa podávalo vhodným spôsobom a vo vhodnom veku?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Čo vlastne máte proti informovanosti a vzdelávaniu detí o sexe a rizikách, ktoré s tým súvisia, ktoré by sa podávalo vhodným spôsobom a vo vhodnom veku?" - proti tomu nikto nič nema, len rodičia (niektorý) chcu mať právo povedať, že práve toto nie je podľa ich názoru vhodné...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Rozdiel je v tom, že rodič má názor, ale odborník má KVALIFIKOVANÝ názor. Ironické je, že tálibovia ako protivníci postmodernizmu tuná zastávajú (praštený) postmoderný názor, že všetky názory majú rovnakú váhu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

o sexe by mala prednášať prostitutka - lebo vie o nom najviacej - súhlas? :)
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME