Nedeľa, 19. november, 2017 | Meniny má Alžbeta

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

2014: Postrehy v spätnom zrkadle - Juraj Miškov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

fakt by to nešlo bez tej jednej vety ? :-) Mohol si mať moje maličké bezvýznamné plus na karmu . Ale aj tak , všetko dobré v novom roku .
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Palo, nepíšem kvôli karme. Tá veta je tam preto, že si to myslím. Všetko najlepšie aj Tebe!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nepotrebujem vládu

no dnes už nestačí povedať budeme to robiť lepšie... alebo my nebudeme kradnúť.. tých hlúpostí na okrádanie firiem a občanov sa zaviedlo veľa... takže píšte konkrétne čo zrušíte, čo zmeníte, budete trestať rozkrádanie našich daní politikmi a úradníkmi ??? keby ste sa dostali do vlády.. pozatvárate zlodejov zo smeru ??? jasné že poteší poriešiť aj staršie zlodejstvá... to je jedno s ktorej strany.. ináč si nájdite iného koníčka ako politiku..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

jedine ci dosiahnete

je ze ziskate 1% ktore prepadne a pomoze Smeru na vladnutie v rokoch 2016-2020, preco nespominate, ze aj zamestnanci stredna vrstva maju vysoke odvodove zatazenie z ceny prace,zase su tu len zivnostnici?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vysoké daňovo-odovodové zaťaženie je nepochybne problémom aj pre zamestnancov, nielen živnostníkov. Tu sa určite zhodneme. Mojim cieľom však bolo uviesť pár postrehov k roku 2014 prostredníctvom príkladov, použil som živnostníkov. Stredná vrstva je kľúčová pre silnú ekonomiku a prosperitu celej spoločnosti, veľká časť opatrení v programe SKOK! bude orientovaná práve na ňu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ok

V tom sa zhodneme, vdaka za odpoved, ale co mi to pomoze ked Skok neziska 5% a hlasy prepadnu. Kludne by som dal s Vami stavku o daky obed v dobrej restike ci Skok prejde/neprejde 5%.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

živnostnícka strana na Slovensku

to je dosť problém. Dlhodobo skúša na živnostnícku strunu hrať OKS, ale zamestnanci dnes už nie sú všetci ficovci a naopak, medzi živnostníkmi nebudú všetci "pravičiari".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja byť na vašom mieste tak stranu SKOK

zajtra premenujem na živnostenskú stranu - taká tu bola už a I. ČSR a pomerne úspešná. Venujte sa len a len problémom a záujmom živnostníkov a malých firiem a máte v parlamente isté miesto tých 5-8%. Presne taká strana "na trhu" chýba - nezávislá na regióne a náboženskej príslušnosti ! Ako SKOK skončíte na 1,97% ... Takých straničiek je tu už dosť a navyše ste sa "nezachytili" ani na vlne protestov proti korupcii!
Ešte je na to čas na zmenu začiatkom roku 2015. Neskôr už nestihnete osloviť a presvedčiť čím viac živnostníkov a osadenstvo malých s.r.o. Ak by sa vám to podarilo tak máte v segmente občanov - živnostníci a malé s.r.o. okolo 150 až 250tis. voličov. Lebo takých strán čo chcú všetko, všetkých a odvšadiaľ je tu už "na trhu" nadbytok.
V tom vidím poslednú šancu pre vašu trojicu putujúcich rôznymi stranami, inak dovidenia a dopadne to podobne ako s kandidátmi na prezidenta čo "zabojovali" o tie 3% -tá ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

K tomu Paškovmu výroku

Pamäť je dakedy beštia. Vy si už nepamätáte na svoj vlastný výrok tesne po vyhlásení výsledkov volieb v roku 2010?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

zvýhodňovanie veľkých firiem

to máš ale smolu, že sa voláš Juraj Miškov. Pretože to nebolo tak dávno, keď človek s rovnakým menom, dokonca sa aj na teba podobal, sedel na kresle ministra hospodárstva a veľké firmy zvýhodňoval veľmi podobne.

Navyše je vás v opozícii hodne veľa "pravičiarov", t.j. rétorika ako od Hayeka, myslením klasický ľavicový liberál z Bruselu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pravicový program

Ja som sa rozhodol, že ak budem niekedy voliť, už len stranu, ktorá bude skutočne pravicová. T.j. bez vytáčok bude mať v programe aspoň niečo z tohto:

1. zrušenie delenia na živnostníckov, dohodárov, zamestnancov, a iné. Jedna kategória pre obživu prácou stačí.
http://pospisil.blog.sme.sk/c/...

2. spoplatnenie VŠ

3. skutočné zrušenie 2.dôchodkového piliera, t.j. kapitalizačná zložka v plnej kompetencii sporiteľa

4. Privatizácia minimálne letiska, plynární, elektrární, železníc (aspoň osobnej a nákladnej)

5. koniec sociálno-inžinierskych experimentov typu homo-romo-gender

6. obmedzenie povinnej školskej dochádzky na max. 6 rokov. Výrazná podpora súkromných škôl, z dôrazom na možnosť pre šikovné deti chodiť do tried so podobne schopnými
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

vyrovnaný rozpočet

zabudol som: samozrejme vyrovnaný rozpočet, maximálne výpalné (všetky dane včítane DPH) max. 40% príjmu.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME