Pondelok, 23. október, 2017 | Meniny má Alojzia

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

O čom tá dodatková tabuľka je? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Postihnutých pribúda

v Priekope je už pomaly polovica parkovania len pre postihnutých, jedno miesto pre rodiny s deťmi. Pre postihnutých je však prakticky obsadené na 10%, ako som si pravidelne všimol. Väčšinou im nákupy robia Tí, čo za to berú príplatky, ovšem Tí nemajú často kde zaparkovať, jedine, že by si požičali preukaz a auto od postihnutých...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pokiaľ nesprevádzajú osobu ZŤP

a použijú preukaz na státie vyhradené pre osoby zdravotne postihnuté porušia vyhlášku 9/2009.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

bohužiaľ..na slovensku je polícia primárne určená na to, aby inkasovala..všimnite si..po akéjkoľvek dopravnej nehode, polícia na mieste určí vinníka a kasíruje..bez akejkoľvek obhajoby dotknutých osôb..a to nehovorím o tom, že najprv kasírujú a potom možno zavolajú aj RZP..:(
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No, každý má právo odmietnuť zaplatiť pokutu aj napriek vyhrážkam, že na správnom konaní to bude drahšie. Výhovorky policajtov, že ak už nasadili papuču tak musia vybrať pokutu neobstojí. Myslím si, že je to o sebavedomí a znalosti predpisov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Krásne povedané, pripomína

to známu vetu: Neznalosť Zákona neospravedlňuje. Mám desať právnikov, jednu špeciálnu poisťovňu o právnom zastúpení, ale nesledovať si svoje kauzy, tak viem, že túto profesiu zaujíma len poľovačka, ryby, ženy, nehnuteľnosti, cestovanie a peniaze všeobecne. Predpisy a Zákony čítajú za nich sekretárky, manželky, koncipienti a súdia vyšší súdni úradníci a samozrejme Policajti-Tí najradšej, lebo sú dokonca motivovaní vyberať čo najviac pokút...a čas ide...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Policia je je v Slovakistane nastavena

ako represivna zlozka.

Je to pochopitelne.
Slovenski politici si totiz stale myslia, že ludia, ktori ich volia, su tu na to aby sluzili im - politikom.
A pomyslenie, ze by to malo byt naopak, ich privadza do nevsednej euforie a dobrej nalade.

Preto je treba pandúrov na udrzanie poddaných ich veličenstiev v pokore a poslušnosti...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hlavne...

slovenskí politici budú prižmurovať oči nad prešľapmi policajtov......lebo vedia, že ak raz národ naozaj vyrazí do ulíc, tak budú potrebovať poslušné príliš nerozmýšľajúce uniformy na zachovanie súčasného status quo....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

čakal som

že diskusia sa uberie aj tým smerom, či vývody v článku sú správne, alebo sa mýlim.
Ale čo už. Akosi nemôžem natrafiť na ľudí mojej krvnej skupiny.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Neviem, či som Vás pochopil

úplne správne. Rozumiem tomu tak, že vychádzate z toho, že parkovací preukaz dostávajú len "osoby s ŤAŽKÝM zdravotným postihnutím", parkovacie miesto je pre "osoby so zdravotným postihnutím" (čiže všeobecne, nielen ťažkým) a teda aj také, čo parkovací preukaz nedostávajú.
Lenže 1. príloha vyhlášky 9/2009 z.z., II. diel, čl. 22, ods. 14 hovorí: "Značka č. IP 16 Vyhradenie parkovacieho miesta ... sa vyjadruje ... pre držiteľov parkovacieho preukazu pre osoby so zdravotným postihnutím dodatkovou tabuľkou č. E 15 ..."
Z toho vyplýva, že miesto je touto značkou vyhradené nie pre osoby zdravotne postihnuté, ale pre držiteľov parkovacieho preukazu pre osoby so zdravotným postihnutím.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

tak predsa len niekto

A musím uznať, že máš pravdu. Toto je to ustanovenie, ktoré znamená, že parkovisko s E 15 je vyhradené pre autá s parkovacím preukazom a som si ho prečítal len letmo.
Akurát si myslím, že zákonodarcovia mohli aj do článku 8 ods.23 napísať napríklad takúto postupnosť:
"vyhradené parkovacie miesto pre osobu so zdravotným postihnutím, ktorá je držiteľom parkovacieho preukazu".
Ale lepšie by bolo, keby zákonodarcovia rešpektovali skutočnosť, že jestvujú aj dočasne imobilní zdravotne postihnutí a v ods.14 neustanovili vyhradenie pre držiteľov parkovacieho preukazu. Ale to je už iná kapitola.
Všetko dobré v roku 2015.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME