Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Obávam sa že nerozumiem, ak rozumiem obávam sa o to viac... (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Úplný nezmysel!

Pri akýchkoľvej vobách ktokoľvwk môže nabádať obyvateľov aby zvolili jednu z možností.
Ústava zaručuje demokratické voľbz, že? Tak ako si môže dovoliť nejaký politik vycapiš sa na billboard a nabádať ľudí, aby ho vlili? A ako si to môže dovoliť napríklad nejaký herec či športovec? Alebo ako si nejaký bloger dovoľuje nabádať ľudí, aby išli voliť? Čo sú oni nad ústavou?
Presne takéto argumenty používaš. V referende sú tri možnosti: Áno, nie a nevolím. Každý sa môže rozhodnúť ako chce, a každý môže svojmu okoliu poradiť, alebo nabádať ho k jednej z týchto možností. Kde je problém?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tycho mýliš sa!

V referende máš fakticky len dve možnosti: ísť voliť alebo neísť voliť.
To je spôsobené nezmyselným kvórom.
Preto všetci odporcovia by mali ukázať politikom, že aj keď majú iný názor pôjdu voliť, veď sami tvrdia, že sa nič nezmení.
Kvórum je treba zrušiť a mať konečne ako vyspelý národ slobodné referendum! Dosť bolo papalášizmu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

lenze kvorum nie je zrusene a vsetci odporcovia , co zostanu v papuciach a nepodlahu agitacii zastancov za ucast , zvysia pravdepodobnost uspechu svojho tabora :D
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Napíšem čísla ako príklad . V ("nejakom") referende ZA bude 30% voličov, PROTI bude 10% voličov a 60% voličov to bude mať v paži a nepôjdu hlasovať.
Proste im je to jedno, ako dopadne hlasovanie .
Podľa tvojej "logiky" (a dnešného kvóra) vyhrali tí , čo boli proti .
Odporcovia budú blahom bez seba, koľko ľudí podporuje homoagendu...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

lenze hovorime o konkretnom referende, nie "nejakom" :) , to po prve
a po druhe, ja nepojdem hlasovat a pritom v ziadnom pripade v pazi nemam ...
takze ano, v tomto konkretnom referende nepojdem hlasovat , predpokladam ze referendum nebude platne (a sam som osobne zvedavy na to , kolko % "ano" pane) a teda (nielen mne) to potvrdi, ze ludi trapi uplni nieco ine
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nie, nie je to tak

ako píšeš, v tých 60% ktoré sa referenda nezúčastnia je aj množstvo ľudí ktoré odpovedajú nie ale svojimi nohami. Takže 30% voličov nepresadí to čo nezaujíma alebo je proti tomu - 70% voličov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nejdem sa púšťať do

stokrát nedoriešenej otázky kvora, legitimity atď. Len proste nesúhlasím.
Referendum je slobodné, len má hlúpo postavené otázky. Samozrejme, podľa môjho názoru. Preto nepôjdem voliť, samozrejme podľa môjho slobodného rozhodnutia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

neísť voliť alebo priamo vyjadriť svoj názor to je ako keby som povedal že naši hokejisti vyhrali bronz lebo som tam nebol ja, lebo ja by som im to pokazil a keďže som tam nebol a nepokazil im to tak vlastne za ich úspech nesiem aj ja zodpovednosť, veď to je absurdné
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nezmysel,

velmi spravne tusis ze s pravdepodobnostou hraniciacou s istotou referendum zakape na nedostatocnu ucast, bude neplatne, preto sa tak snazis.
Nie ze nerozumies, az privelmi rozumies vo co go, hehe...
Mozno by som ten blog aj bral, keby neexistovalo referendove kvorum.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

V mojom prípade este doplnim...

Človek ktorý inicializuje referendum musí nájsť dôležitú spoločenskú tému ku ktorej by sa mal vyjadriť každý občan.

Je predmetom tohoto referenda naozaj ochrana rodiny, alebo je predmetom referenda spor dvoch protichodných názorových skupín?

Osobne mám názor že je to ten druhý prípad. Môj hlas v referende niekomu poslúži ako argument. Nehodlám však nahrávať karty do rúk žiadnej z oboch skupín bez ohľadu na to s ktorou sympatizujem viac alebo menej.

Sú tie otázky naozaj tak dôležité že o nich má byť referendum? Nemyslím si. Máme dosť viac spoločenských problémov, než sa pokúšať ... nazvime to regulovať ... práva sexuálnej menšiny, ktorá či chcete či nechcete je súčasťou našej spoločnosti.

MInuli sa vonkajší nepriatelia? Nájdime si vnútorných. Môžeme začať diskutovať či ludia s inou sexuálnou orientáciou pracujú v spoločnosti ako každý iný, alebo skĺznuť k paranoidným bludom ruského typu o tom že je to celé spiknutie financované z EU.

A ja o konšpiračné teórie záujem rozhodne nemám. Nie na referende.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vyjadrenie nezáujmu necielim smerom k referendu ako inštitúcii.

Vyjadreniu nezáujmu smerujem k obsahu tohoto konkrétneho referenda.

Je na tom hádam niečo nejasné?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nerozumies

A napises o tom blog, aby vsetci videli, ze nerozumies. To ta bavi vyzerat ako hlupak?

Aby som len nenadaval vysvetlim: Clovek ktory nechce aby referendum preslo moze bud ist a hlasovat nie a dufat, ze bude viac hlasov proti ako pre. Alebo moze neist volit a dufat, ze sa nenaplni kvorum. V takomto pripade mu pomozu vsetci lenivi ludia a ludia, ktorym je referendum ukradnute. A to su hlasy zadarmo.

Poviem to inak: Ak by nesiel na referendum nikto, kto chce vyjadrit nesuhlas s otazkami, referendum moze uspiet iba ak viac ako 50% ludi pride a povie ano. V takom pripade nema zmysel ist na referendum a povedat nie. Teda neist volit je v kazdom pripade lepsie ako ist nevolit (za predpokladu, ze toto chape vacsina populacie). Ist na referendum a dat nie je pomoc ludom, co dali ano a nevedia naplnit kvorum. Takze kto ide na referendum a hlasuje nie hlasuje sam proti sebe. Je fajn, ked sa v tomto robi osveta, aby slovaci neboli za debilov a nehlasovali v referende "nie".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

V mojom prípade platí,

že C je správne: Ja nepôjdem voliť, pretože chcem, aby bola čo najväčšia skupina tých, ktoré nepôjdu. Chcem tým dať najavo, že by si nemal hocikto len tak nezodpovedne vymyslieť hocičo a všetci mu budú ako na špagátiku sa vyjadrovať.
Navyše je to vymyslené zle, jeden príklad: Ako sa vyhlasovatelia referenda stavajú k otázke, keď skupina troch osôb rôzneho pohlavia 2+1 alebo 1+2 chce adoptovať a následne vychovávať dieťa? Otázky postihujú len skupinu rovnakého pohlavia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

2D

Autor zije v 2D svete, alebo ak chcete v cierno - bielom. Tych moznosti je samozrejme viac, Volit, Nevolit, Neprist, Prist ale odovzdat neplatny hlas, Prist ale rozkopat volebnu urnu, Neprist, ale vasnivo o tom debatovat pri pive, cim ovplyvnit inych volicov... Urcite su aj ine moznosti, je to iba o vlastnom rozhodnuti, co je autorovi asi zbytocne vysvetlovat, ved cierno - biely svet je tak uzasne jednoduchy....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Platného referenda

sa boja predovšetkým politici
Odoberá im to ich neohraničenú moc
Preto politik urobí všetko pre to, aby referendum nebolo platné

Ludí to demotivuje od aktivity a politik je zase ten jediný, kto može rozhodovať

Okrem vplyvných bohatých ľudí stojacich za politikmi, politikov samotných a ľudí, ktorý chcú žiť z vyučovania sexuálnej výchovy preto nechápem nikoho, kto chce toto referendum zneplatniť

Dokonca ani homosexuáli tam nepatria

1. Nazývať svoj vzťah manželstvom, to snáď len ako paródia
Registrovaným partnerstvám referendum nebráni a pokiaľ čo najviac ľudí povie "nie", tak je to hlas pre RP


2.Adopcia detí nie je len otázkou žiadosti, jej správneho vyplnenia a splnenia právnych formalít
Takže adopcia homosexuálnym párom aj v prípade neplatného referenda takmer nepripadá do úvahy
Zostáva doterajší stav


3.Tu je to o niečom inom
Učebné osnovy možno meniť bez ohľadu a NR SR
Ak referendum bude platné a odpoveď na 3. otázku bude "ano", tak sa rodič/dieťa bude mocť vyjadriť k otázkam, ktoré sú pre rodiča citlivé z hľadiska jeho výchovy
Čiže nikomu to slobodu neuberá, naopak upevní sa zodpovednosť rodiča za výchovu svojho dieťaťa

Preto okrem politikov, ich podržtašiek a užitočných id.otov, je tu veľmi silná skupina odporcov referenda z oblasti, ktorá presadzuje sexuálnu výchovu na školách
A stým je spojený tiež veľký biznis (veď len "odporučiť" tú "správnu" antikoncepciu niečo predsa stojí..)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A potom je tu aj dost ludí, ktorých postoj výstizne vyjadril diskutér mrrr v odpovedi Stefanovi Konkolovi v diskusii k clánku "Referendum a iné oné" alebo Timey-Wimey v diskusii k "Logická analýza blíziaceho sa referenda" a vsetky Vase pokusy o masírovanie za úcast na referende na tomto padnú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Myslíš skupinu

užitočných id.otov..?
Ale veď tých som tam napísal...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

K Vasej akoze vtipnej odpovedi:

Pozrite si film MILK, natocený o reálnom Harvey Milkovi s mnozstvom historických záznamov, vlozených do filmu a zistíte, ktorá skupina boli tí "uzitocní id.oti". Je smutné a zahanbujúce, ze tie isté argumenty proti HS, ktoré v USA zneli v 70. rokoch pocut o 40 (!) rokov neskor na Slovensku.

Vy ste si iste vedomý toho, ze tak ako vsetko iné v zivote, aj nástroj referenda sa dá vyuzit ako aj zneuzit roznymi sposobmi, takze ked niekto tento nástroj glorifikuje tak ako Vy, kriticky zmýslajúceho cloveka logicky napadne: cui bono?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Problém je širší

Že sú masy tých čo nie že nepôjdu na referendum, ale potrebujú zbabelo vykrikovať cez médiá, internet, blogy... že nepôjdu k referendu. Dokonca potrebujú zakladať facebúkové skupiny, kde sa zbabelo navzájom turbujú ako nepôjdu k referendu. Nikto neskontroluje či išli, či nešli k referendu a nikoho to ani nezaujíma. Byť "in" je sa popredvádzať... v stáde čo je na sieti... Je to taká modernejšia Anticharta....
Zajtra tí istí "nezúčastnení" budú spisovať na internete petície za to či ono.... Proti garážam na hrade, proti ropovodu do Viedne, za diaľnicu do Dunajskej Stredy.... za viac peňazí na platy v SAV, v SND.... Vždy je to "cui bono"...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Problem je este sirsi...su dalsie masy s vacsim organizacnym zazemim ktore nie ze pojdu na referendum, ale potrebuju zbabelo vykrikovat cez media, internet, blogy...ze pojdu a budu hlasovat 3xza. Po kostoloch a znamych potrebuju rozsirovat tuto smernicu "co s referendom a ako hlasovat". Nikto nekontroluje ci pojdu a nikoho to nezaujima. Byt "slusny" a "mat zdravy sedliacky rozum" je sa popredvadzat....v stade co je ciste, svate a od vekov tu bolo a vzdy vedelo co je spravne a prirodzene...su to taki moderni ultramontanisti.
Vcera ti isti "zucastneni" oslavovali politikarcenim presadenu ustavnu zmenu bez potreby referenda, dnes manipulativne zdoraznuju potrebu posilnenia referenda ako nastroja ktorym tym istym politikom ma vraj lud ukazat ze uz je dost partokracie...veru, vzdy je to "cui bono"...
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME