Streda, 24. január, 2018 | Meniny má Timotej

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Niekto si to v hlave nesrovnal (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Počuvaj , ty zrovnany

Ak ma nejake spoločenstvo rádovo vyšši predpoklad vyskytu vrahov , sadistov , fanatikov veriacich v akekolvek ulety čo žiadaju zabijat tych čo v tie ulety neveria - tak takych chcem čo najdalej od seba a svojich blizkych - som preto rasista ? Alebo tebe stači , že nie každy turbanista sa samoodpali ? Že z 10 by sa samoodpalili len 8 ? A ti dvaja si to zatial len rozmyšlaju ? Ďakujem za takych tvorov , ale nech žiju na svojom arabskom uzemi a tam sa možu navzajom všetci v mene Alaha samoodpalit , ja tu chcem mat klud a bezpečnost , ty nie ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Počuvaj , podpalvehec

Ak sa nemylim , članok je o muslimoch. Ak sa nemylim , muslimovia sa riadia koranom. Ak sa nemylim , koran prikazuje muslimom zabijat inych ako muslimov.
Takže ak nechcem mat vedla seba osobu , ktora z akejkolvek fantazmagorickej fikcie ma povinnost zabijat tych čo v jej bludy neveria - tak som Hitler ?
Ja predsa nenutim nikoho , aby zdielal moje myšlienkove pochody , ale nebudem si predsa sadit burinu do vlastnej zahrady - ak si o tom ešte nepočul , burina sa odstanuje - nie všetky rastliny , ale burina , to jest rastlina , ktora prekazatelne škodi v zahrade. Lebo ak ja neodstanim burinu , tak burina zlikviduje normalne rastliny - verim , že tomuto už rozumieš . Samozrejme , ak nie si masochista.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Počúvaj , jano1958

Nie som masochista a rozumiem tomu, že odstraňuješ burinu vo svojej "vlastnej" záhrade.Ale prečo mám zdieľať Tvoje myšlienkove pochody a odstraňovať burinu všade, na každom kroku a po celom svete?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ospravedlňujem

sa každému, koho môj príspevok osobne urazil, najmä županovi.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Presne tak.

Ak minulotýždňový teroristický útok stotožňujeme s islamom, potom by sme mali byť dôsledný a Breivikov útok by sme mali stotožniť s Európskou kultúrou.
Je jasné, že to je somarina.
Farizejstvo je, že minulotýždňový útok sa s islamom snažia stotožniť práve títo rôzmí latentní Breivici.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pre mňa je nepochopiteľné,

napriek všetkým možným tanečkom predstaviteľov najstarších povolaní sveta,
napriek množstvu rôznych deklarácií, zo všetkých možných strán (svetových, politických...) až po stránky,
deklarácií, v ktorých všetkým - ako to deklarujú - ide o boj, zápas...
nikde sa nespomenie slovo: p o p r a v a .

Pritom.
Či už v redakcii satirického časopisu,
či na ostrove Utoya, išlo o popravu.

Takže,
nielenže nik sa nezaoberá absenciou prítomnosti právneho štátu, právneho prostredia,
teda prostredia - ktoré uvedenou absenciou - spontánne generuje množiace sa prejavy subjektívneho, svojvoľného výkonu spravodlivosti.

Nik sa nezaoberá p o d s t a t o u existujúceho stavu, a jeho genézou.
Nik nepátra po jeho príčinách.

Rozbehnutý vlak, už zrejme nemá kto zastaviť.
Ani spomaliť.
A rôzni "politici", vycapení v jeho oknách, nám iba deklaratívne mávajú, a mávajú... netušiac, kam vlak smeruje.

Vidia to všetci, naokolo. Alebo aspoň tušia.
Len oni / ony, - politické figúrky - predstierajú, že je všetko v poriadku. Že vládnu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Breivik bol osamely sialenec a psychopat. Podobne preplo aj Harmanovi v Devinskej. Neboli clenom ziadnej oragnizovanej teroristickej skupiny, co vacsina tychto uterakovcov na hlave je....chapes uz rozdiel?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Toto je viac

srovnané než tvoj blog:

http://komentare.sme.sk/c/7584...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

TychoDe;

ibaže Pítr Sch. akosi pozabudol na IRA, útok plynom v Tókijskom metre , baskov....čo má asi málo spoločné s islámom, iba ak terorizmus a to asi nebude islám.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ano, to bola chyba

ale aj tak sa skôr stotožním s P. Sch. aj s touto výhradou, než bagatelizovať súvis drvivej časti teroristických útokov s islamom. Ked sa veci nepomenujú, nedajú sa riešit. A keď sa veci pomenujú úmyselne nesprávne, evidentne nie je ani úmysel ich riešiť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ak by to bol

ako píšeš, "len" "útok konkrétnych fanatických jednotlivcov, ktorí sa neštítili zabiť každého", problém by bol vyriešený, fanatickí jednotlivci sú mŕtvi. Máš pocit, že problém je vyriešený?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

technická poznámka k počtom

ak porovnávame počty prípadov, môžeme porovnávať len počety dokonaných skutkov. Bezpečnostné zložky (FR, GB ...) sa prezentujú tvrdeniami, že mnohé pokusy teroristov zmarili. A my jednak nemáme šancu zistiť, či hovoria pravdu a už vôbec nie to, na ktorú stranu máme pripočítať tie našťastie neúspešné pokusy.

No a potom je tu odozva, akú podobné akcie majú. Neviem, koľko baskov, či pomiatnutých japoncov schvaľovalo dokonané útoky, ale mrazí ma napríklad tohto článku:
http://www.sme.sk/c/7585451/ca...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zasadna oprava!

Europska civilizacia neni zalozena na slobode slova, je zalozena na krestanskych principoch.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Podobne to bolo v kresťanstve

Myslím na to, čo sa robilo v mene tohoto náboženstva, napr. inkvizícia a zabíjanie, sú určité analógie s dneškom. Aj teraz sa niekoho zmocnil nábožensky motivovaný hnev a príkazy natoľko, že až vraždil. V podstate je už jedno, či je veriaceho ruka vedená spravodlivým hnevom, alebo inak motivovaným fanatizmom. Vychádzal z toho, že že jeho viera, náboženstvo, hodnoty a predstavitelia boli potupení. Tam asi mieril Nesrovnal, - k spolužitiu náboženstiev, kultúr a civilizácií, t.j. k vzájomnej tolerancii. A k tomu musia dôjsť a prispieť obidve strany. K odmietnutiu extrémnych a fanatických riešení. Preto by bolo dobré, aby tak začali robiť najmä duchovní predstavitelie cirkiev a náboženstiev a ukázali príklad tolerancie a aj to, že princíp "nezabiješ" platí vo všetkých náboženstvách. Bohužiaľ samotný palestínsko-izraelský konflikt je negatívnym príkladom takéhoto procesu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Je to velmi smutne

ked viera v Boha je nakazena spinavou politikou a je uplne jedno o ake vierovyznanie sa jedna.
Vynikajuci priklad bol napriklad taky Lebanon, tam sa dokazali tolerovat po starocia tri nabozenstva,
Zidovstvo, Krestanstvo a Islam az do momentu ked politici s neho spravili peklo na zemi a "Beirut".
Terorizmus je hnusnost toho najhrubsieho zrna, pretoze to povacsinou odnesu uplne nevinni ludia,
to je moja definicia.
Keby mi snad niekto mohol pomoct definovat Obamove "drony",hladanie zbrani hromadneho nicenia v Iraku,
bombardovanie Jugoslavie a Lybie tak by som mu bol velmi vdacny pretoze ja nenachadzam na to slova.
Vrazdenie zostava len vrazdenim a nic ho neospravedlnuje ani ziadna krasna ideologia a viera v Boha uz
vonkoncom nie!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Európska civilizácia je fakt

Myslím, že Nesrovnal to povedal výstižne a hovoril za mnohých. Je rozdiel, keď extrémisti zaútočia v Bratislave na černocha, možno päsťami a topánkami (kedy sa to stalo naposledy?), a keď organizovaní moslimskí radikáli pripravia a zrealizujú vyvraždenie dlho vopred presne určenej skupiny ľudí.

Iné chcem povedať: nazdávam sa, že v skutočnosti autentická slovenská kultúra (v širšom zmysle slova) je v svojej podstate rasistická a xenofóbna*, v čom sa nelíši od tých susedných európskych aj mnohých iných inde na svete. Myslím, že antropológia má tieto veci aj všeobecne podchytené a zdôvodnené. Európske národy však dokázali v rámci spoločensko-kultúrnej modernizácie posledných storočí zvládnuť a potlačiť túto xenofóbiu natoľko, že sa stali veľmi bezpečným územím pre všetkých. Keď niekedy prerazia na povrch spodné prúdy, sú zväčša účinne korigované.

*K historickej xenofóbii: možno si niektorí vybavia alebo im príbuzní naznačili, čo si mysleli a nahlas hovorili naši prastarí rodičia o Cigánoch, Židoch, rôznych cudzincoch atď.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ešte do svojho pohľadu

nejako zapasuj dron, ktorý zabije "islamistov", ktorých tak niekto onálepkoval na základe družicových snímok alebo mesiac starého hlásenia vojenskej jednotky, ktorá ich zazrela s 10 km vzdialeného hrebeňa. Alebo "bezletovú zónu", ktorá strieľa na vybrané pozemné ciele.

To nie je pripravené a realizované vraždenie vopred (a občas chybne) určenej skupiny ľudí? Skrátka, už dlho naša civilizácia robí všetko preto, aby nás iní nenávideli.

Ide mi o tvoj prvý odsek, s tými ďalšími v podstate súhlasím.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME