Štvrtok, 24. august, 2017 | Meniny má Bartolomej

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

10 dôvodov, prečo sa nezúčastním referenda (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

ja zase

nesúhlasím, aby mohli dvaja teploškovia vychovávať dieťa, takže na referendum pôjdem, Proti referendu najviac vystupujú tí, ktorí sa boja jeho výsledkov!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To je pravda

Ja sa tiež bojím zakotvenia vedúcej úlohy RKC do ústavy, preto nepôjdem, aby som aspoň prispel k neplatnosti referenda.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A to čo je za demagógia...

Z ktorej otázky niečo také vyplýva..?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

z kazdej kedze sa snazia zabetonovat sucasny stav, ktory vyhovuje RKC. Kto asi tak navrhol dat do ustavy aby bolo manzelstvo jedinecnym zvazkom muza a zeny? Zeby KDH, ktori su politicka strana zastupuje zaujmy RKC v parlamente? Iba naivny clovek si moze mysliet, ze za tymto referendom nestoji RKC...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nevymýšľaj blbosti

Civilné manželstvo je pre RKC rovnaké ako "žitie na hromádke"
To "žitie na hromádke" je dokonca vačšinou pre páry ekonomicky výhodnejšie

Ja som sa pýtal na konkrétnu otázku, ktorá hovorí o tom, čo píše "MiroD"

Teda, ktorá otázka súvisí s RKC a jej "vedúcou úlohou"..?


Odpoveď evidentne na túto otázku nie je, zato floskulí a demagógie je plná kopa...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Takze ak nanutime vsetkym obcanom sposob zivota, ktory schvaluje RKC nenadobudne zakonne RKC statut veducej ulohy ako kedysi komunisti, ktori tiez najlepsie vedeli ako maju ludia zit? Podla mna ano.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

S referendom nesúhlasia

tí čo sa boja Desatora Božích prikázaní.
Priznajte si, zástancovia referenda, že chcete vnútiť do zákonov aspoň Nezabiješ (ani starých a chorých, ani nenarodené dieťa), Nezosmilníš (ani s človekom rovnakého pohlavia) Nepokradneš (ani netuneluješ, ani nerozkrádaš)
Veď by ste sa zbláznili, keby ste museli dodržať taký zákon!!!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

bojím sa. áno, presne tak, mám strach...

že sa dostaneme do stavu, ktorý je oveľa horší ako je tento. Ak slepý bojuje za to, aby mal hluchý menej práv, tak je niečo pekne na hlavu...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

skor by som to prirovnal k stavu, ked vidiaci chce, aby mohli auta soferovat nadalej len vidiaci a slepi sa brania, lebo ich vraj vidiaci diskriminuju
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ak by bol tvoj priklad spravny tak tych nevidiacich reprezentuju neplodni ludia, ktorym paradoxne nebrania vidiaci soferovat ale brania soferovat slepym, ktori vidia pomocou pristroja...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

aký prístroj dokáže slepcovi

dať schopnosť vidieť?
Zahoďte biele paličky a bežte za pistáciou!!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Homosexuálne páry nepotrebujú adopcie, nepotrebujú vychovávať doslova cudzie deti, lebo môžu mať svoje deti, a aj ich majú a VYCHOVÁVAJÚ.

Úplne základná pointa je v tom, že žiadne referendum NEZABRÁNI, NEZAKÁŽE homosexuálov vychovávať deti, ich vlastné, v spoločnej domácnosti, rodine s partnerom/partnerkou.

Výsledok referenda nijako nezmení to, čo doteraz platí, a pritom homosexuál ako jednotlivec si môže adoptovať dieťa už dnes, aj bez referenda, a pritom to isté referendum nijako nezakazuje homosexuálovi ako jednotlivcovi adopciu.

Takže výsledok je alebo by bol nulový, a navyše, nič nerieši.

To ako si to napísal, len dokazuje naivitu a hlúposť ľudí, ktorí sa nechali oblbnúť, ak si myslia, že homosexuáli nebudú môcť vychovávať deti, toto im nikto nemôže zakázať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Aj heterosexualne pary mozu mat svoje deti takze podla tvojej logiky by sme im mali tiez zakazat adopcie...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zlyháva nielen tvoja logika, ale aj neznalosť zákonov, lebo heterosexuálne páry - nezosobášené si nemôžu adoptovať deti, ale ako jednotlivci áno.
Referendové otázky chcú zakázať adopcie párom rovnakého pohlavia či skupine osôb (čo je úplne zvrátená predstava o akej skupine to AZR kecá, koho tým myslí, kto je skupina) - teda to, čo ani dnes neexistuje, chcú vopred, asi preventívne zakázať, hoci hetero páry to tiež nemôžu, ak nie sú zosobášení, ale manželia môžu, prečo neznie otázka, aby si nemohli adoptovať nezosobášené páry - všeobecne.
O to nezmyselnejšie je, že adopcie chcú zakazovať akoby párom, ktorí môžu byť legálne spolu vo zväzku, a pritom ani ten homosexuálny zväzok ako je registrované partnerstvo neexistuje, teda nie že neexistujú RP, ale že vôbec niekto aj bez toho chce zakazovať niečo, čo neexistuje dvojnásobne ani RP ani adopcie.

V logike toho, čo si napísal-a - malá pistácia, referendum tak chce len diskriminovať a zakazovať IBA homopáry, lebo hetero páry nespomína, a vypisoval by niekto takéto referendum pre hetero páry? Prečo iba homo páry?
je to čistý a nespochybniteľný útok na občanov tejto krajiny, ktorí sú obeťami náboženského extrémizmu.

Tak ako hetero aj homo páry môžu mať svoje deti, aj ich majú, ale adopcie nie sú určujúcim faktorom, či budú dve osoby rovnakého pohlavia spolu, a tvoriť pár rovnako ako hetero páry, a že toto má byť nejakou podmienkou, aby si adopcovali deti, keď môžu a aj chcú mať vlastné.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Máš pravdu Max,

ale podpora takých pistácií nie je na zahodenie, nie?:-)
Nie som si istá, či referendum je vo všeobecnosti útokom na občanov tejto krajiny, ktorí sú obeťami náboženského extrémizmu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Homopáry môžu

mať SVOJE deti??? Nuž buď lekárska veda a bioinžinierstvo pokročili oveľa ďalej, než som tušil, alebo inakosť homosexuálov už dosiahla štádia, v ktorom sa stali iným živočíšnym druhom, než zvyšok ľudstva. Pravdivejšie vysvetlenie skôr ale bude, že môžu mať svoje deti rovnako ako keď "môže" mať opica svoj banán (t.j. keď ho niekde ukradne) alebo ako beznohý a bezruký "môže" vyliezť na Mount Everest (t.j. keď ho tam niekto vynesie na chrbte).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No no, len kľud, skľudni hormón, zhlboka sa nadýchni.. a zapni mozgové závity, a snaž sa vnímať vety v súvislosti a nie len jedno slovné spojenie, ktoré, mimochodom, má svoj význam.

Tak ako ty, alebo ktokoľvek iný, homosexuáli NIE SÚ neplodní, a môžu mať svoje deti, a jedine žena, teda aj lesba-homosexuálna žena, môže nielen počať, ale aj vynosiť a hlavne porodiť dieťa, keďže jedine ženy rodia, nikdy nie muži, rovnako ani ty.

Homosexuálny muž, rovnako ako ty, môže mať pohlavný styk s opačným pohlavím, a teda rovnako ako ty, homosexuálny muž môže splodiť dieťa pohlavným stykom, aby jedine mužské a ženské pohlavné bunky vytvorili nový život.

To platí aj o lesbách, o to viac, že to majú jednoduchšie, že môžu otehotnieť, a nikoho sa nanič nepýtať, alebo po dohode.

Je mnoho homosexuálov - mužov aj žien, ktorí vstúpili do heterosexuálneho manželstva, a mali aj deti, teda ich splodili, vychovávali, a keď si neskôr našli partnera rovnakého pohlavia, deti boli stále ich - viď napr. moderátor Honza Musil.

No ak ide o homosexuálne páry, tak tie, tak isto ako heterosexuálne páry, kde jeden z páru-manželov, využívajú možnosti aj umelého oplodnenia, alebo náhradné matky.
Stále pritom platí, že biologickým rodičom je vždy ten, kto je darcom svojich spermií alebo vajíčka. Alebo, jednoducho spojením tých mužských a ženských pohlavných buniek.

Partner či partnerka je rovnako rodičom, ak sa podieľa na výchove biologického dieťaťa svojho partnera či partnerky - viď partnerstvo herca, člena národného divadla SND, Richarda Stankeho, ktorý vychováva s partnerom ich syna.

Takže, znova a opakovane platí, že homosexuáli nielen môžu, ale aj boli, sú aj BUDÚ aj biologickými rodičmi svojich detí, a nepotrebujú na to adopcie cudzích detí.

Právny problém nastáva pri osvojení si dieťaťa partnera, čo je celkom iná vec ako adopcia detí kdesi z nejakých domovov.

Márne sa snažíš a budeš snažiť prekrúcať a deformovať realitu, proste je to realita, fakt, skutočnosť, a žiadne referendum nezabráni, nezakáže homosexuálom mať svoje deti, a vychovávať ich s partnerom alebo partnerkou v spoločnej domácnosti, žijúcich ako rodina.

Ja viem, nečíta sa ti to ľahko, lebo ti to akosi nevyhovuje, vidieť realitu, ale pred ňou sa neskryješ, ani pro-referendoví maniaci, ktorí čoskoro zistia, že boli oblbnutí, a hlasovaním vlastne nič nevyriešili ani nedosiahli.

Ak budeš potrebovať nejaká ďalšie informácie, kľudne sa pýtaj, verím, a som presvedčený, že vždy odpoviem tak, ako to je v skutočnosti v realite, bez fikcií a imaginácií.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

O môj hormón sa nestrachuj

a tá tvoja realita bez fikcií etc. je - aj keď sa na hlavu postavíš - taká, že homopáry spoločné vlastné dieťa mať (zatiaľ) nemôžu, a ak nejaké chcú, potrebujú k tomu:
- heterosexuálneho partnera mimo páru alebo
- darcu spermií/vajíčka
- náhradnú matku
- adopciu
Samozrejme že mnohé z horeuvedeného potrebujú aj mnohé heteropáry, ibaže u nich je to preto, že čosi s nimi (minimálne po zdravotnej stránke) nie je v poriadku a nikto sa nepokúša predstierať opak.Ak chce homopár predstierať, že nimi vychovávané dieťa je ich spoločné, nech sa páči, ale nie je to o nič bližšie realite ako keď mláďa šimpanza predstiera, že ten veľký plyšový macík je jeho mama. S referendom na mňa nechoď, hodlám ho ignorovať - ovšem to neznamená, že akceptujem demagógiu niektorých jeho odporcov.
 

1 2 3 4 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME