Piatok, 24. november, 2017 | Meniny má Emília

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Referendum (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Vďaka

za seba hovorím - konečne ! - po dlhej dobe článok, ktorý som zhltol ako dobrý zákusok a od ktorého mi nezostalo zle...
.
Že by to bola tá takzvaná spolu-harmoničnosť - že mi to pripadá, akoby to bolo zo mňa - - - ešte raz +++
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Slovensko po referende

Suverénne najlepší komentár k referendu napísal Fero Múčka.
Odišli ho zo SME, držím mu palce, aby mu dovolili podobné podorzivé názory publikovať aspoň v .týždni.
http://dennik.tyzden.sk/fero-m...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mucka pise hluposti. "Tento právny postoj môže byť chápaný ako základný princíp pre posudzovanie takýchto sporov."... Terajsi stav nenuti starostov, sudcov a pod. aby ignorovali inak sexualne orientovanych ludi? Mucka vpodstate hovori, ze ignorovanie a diskriminacia je vporiadku ak by odstranenie tychto tychto nepriatelskych postojov voci homosexualom znamenalo, ze majoritna spolocnost musi zmenit svoje naucene vzorce spravania pripadne "tradicie"
.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Múčka sa

nezaoberá tým, čo je a čo nie je v poriadku.

Múčkove články sú o tom, čo *je*, prípadne robí hypotézy o tom, čo *bude*.

Nezaoberá sa tým, čo by *malo byť*, čo je alebo nie je *v poriadku*. O tom píšeš ty aj milión iných ľudí, od Chromíka až po Havrana.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Iba som reagoval na chybne muckove argumenty.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Autorovi K+. Je skutocne osviezujuce citat takyto clanok, specialne od starsieho cloveka.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pán Bystrický sa odvoláva na zdravý rozum. Nuž ten tu fungoval v danej oblasti tisíce rokov. Žili vedľa seba takí aj takí. Len teraz sa hodí istým skupinám ľudí s ich záujmami rozvrat. A vyšli s témou, lebo už všetky zbrane vystriedali. V Sýrii odrezávajú kresťanom hlavy a vyháňajú ich z domovov, v Amerike na nich vymýšľajú nezmysly, aby ich mohli zatvoriť a skompromitovať a v západnej Európe už od rozkoše nemajú do koho kopať, nuž kopú do nás. Prijali však ideológiu proti prijatiu ktorej pôjdem aj ja na referendum a budem odpovedať"ÁNO" na všetky tri otázky. Na západe sú však následkom toho sami nad sebou zdesení. A budem hlasovať aby sme aj my neboli zdesení. V novembri a decembri som aj ja štrngal na námestiach a bol plní nádeje. Minulý režim neprávom poškodil mňa i moju rodinu. Ale že po 25 rokoch sa tu dostanú ku slovu takýto perverzitomani ako Oľga Pietruchová, p. Porubänová, Monika Beňová, Boris Zala a im podobní , to sa mi ani neprisnilo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nefungoval zdravy rozum ale fungoali zalare, mucenie a prenasledovanie homosexualov...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mučenie a prenasledovanie

homosexuálov...? čo ty žiješ v Afrike...?
možno... sem-tam nadávka do teplých... ale mučenie... prenasledovanie...?!

máme dvoch priateľov... gejov... a sami vyhlásili... že nemajú záujem... o tie "požiadavky"...
chcú žiť v pokoji... ako doposiaľ... skôr to cítia... že homosexuálov niekto zneužil... na svoje ciele...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Pán Bystrický sa odvoláva na zdravý rozum. Nuž ten tu fungoval v danej oblasti tisíce rokov."

Homosexualita bola trestna aj v Europe este v 70-80 rokoch v niektorych statoch EU.

Toto je ten "zdravy rozum" nasich predkov...

V Uhorsku sa podľa článku 74 Iurisprudentia Criminalis z roku 1751 análny styk dvoch mužov trestal smrťou. Vyššie spomenuté rakúske zákony z roku 1768 a 1787 (a 1803?) platili aj na území Uhorska. Uhorský zákon z roku 1843 zahrnoval homosexuálne a zoofilné správanie pod neprirodzené smilstvo a trestom bolo väzenie (za homosexuálne správanie 3 roky). 1852 – (?)1861 platil vyššie uvedený rakúsky zákonník z roku 1852, potom bol obnovený uhorský zákon z roku 1843. V novele uhorského trestného zákona z roku 1878, ktorá na Slovensku platila až do roku 1950, styk so zvieratami aj s mužmi naďalej patril pod „neprirodzené smilstvo“ a trestal sa väzením, ale trest za homosexuálne správanie sa znížil na 1 rok.

V Česko-Slovensku bol v roku 1950 prijatý prvý spoločný trestný zákon pre Česko aj Slovensko (zákon č. 86/1950 Zb.). V ňom je už trestný „len“ pohlavný styk s osobou rovnakého pohlavia (§ 241, odňatie slobody na 1 až 5 rokov podľa skutkovej podstaty) a incest (§ 242). Styk so zvieratami sa nespomína. V roku 1961 vstúpil do platnosti nový čs. trestný zákon, podľa ktorého je trestná súlož len osoby staršej ako 18 rokov s osobou rovnakého pohlavia mladšou ako 18 rokov, pričom sa potrestá ten z dvojice, ktorý je starší ako 18 rokov (§ 244, odňatie slobody na 1 až 5 rokov), ďalej budenie verejného pohoršenia pohlavným stykom s osobou rovnakého pohlavia a opäť incest (§ 245). Styk so zvieratami sa nespomína.

Zákonom č. 175/1990 bol § 244 zákona z roku 1961 zrušený. Súčasný slovenský trestný zákon z roku 2005 pohlavný styk s osobou rovnakého pohlavia nespomína, spomína incest, a zvieratá spomína iba v súvislosti zákazu týrania zvierat (§ 378).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

naši priatelia

žijú tu... a dnes... tak čo trepeš čo bolo v roku 1751...?

chceš povedať... že u nás... dnes... niekto prenasleduje gejov...? či lezby...?
ty si gej...? prenasleduje ta niekto...?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Pán Bystrický sa odvoláva na zdravý rozum. Nuž ten tu fungoval v danej oblasti tisíce rokov."

Uz chapes alebo kompletne postradas porozumenie pisaneho textu?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

uz zasa diskriminujes?

.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A je autor blogu presvedčený,

že jeho odpoveď na referendum je správna?
Ak bude referendum úspešné dozvieme sa, že sme tolerantní aj voči manželstvu hoci si z neho uťahujeme, likvidujeme rozvodmi,a viieme, ýe hovoriť, že čierne je biele aj keď nám to nariadi EU či ZSSR nie je nijako tolerantné
Dozvieme sa, že sme tolerantní k deťom, ktoré prišli o biologického otca a mamu, a nezaslúžia si pokusi rôznych sociálnych inžinierov.
A nakoniec sa dozvieme , že sme tolerantní k rodičom, ktorým záleží na výchove vlastných detí a chcú ich vychovávať podľa vlastných hodnôt a majú právo odmietnuť, sexuálnu výchovu tak ako iní majú právo odmietnuť náboženskú výchovu.

Tak čo pán Bystrický ste tolerantný a prídete k referendu, alebo aj vy sršíte intolerantnosčou voči "katolibancom" a budete netolerantný?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Co sa dozvieme ak referendum nebude uspesne? Priznate, ze ani vas boh nechce "tradicne" rodiny?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vy čo v Boha neveríte zistíte, že ste netolerantní k deťom a ich rodičom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Parkerovci sa dozvedeli o tom, že sa ich syn v škôlke učí o normálnosti homosexuálnych rodín a vzťahov. Keďže s tým nesúhlasili, navštívili riaditeľa školy a chceli si uplatniť zákon umožňuci vyňatie detí z takéhoto vyučovania. Riaditeľ namiesto sľúbenej dohody zavolal políciu a David bol zatknutý. Bol mu navždy zakázaný vstup do všetkých škôl mesta aj v prípade, že by boli jeho deti v nebezpečenstve.

Rodičia boli poslaní na dovzdelávanie k jednej z najradikálnejších pro-homo skupín v USA. Tam padlo aj vyjadrenie o tom, že toto sú najlepší prijímatelia výchovy, pretože sú takí mladí a ovplyvniteľní. 

Federálny sudca Mark Wolf povedal: "Učitelia majú právo na zmenu myslenia vášho dieťaťa."


Príďte aj vy chrániť svoje deti, rodinu a manželstvo. 7. februára 2015 v REFERENDE O OCHRANE RODINY
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Parkerovci ziju na Slovensku?

Bohuzial toto referendum nezmeni terajsie zle zakony ani buduce zle zakony. Ak bude chciet byt prijaty nejaky zakon nevhodny pre obcana SR, mozeme to referendom zmenit...ale toto referendum nicomu nepomoze a nicomu nezabrani. Akurat sa vystupnovali zbytocne emocie a nenavist. Z oboch stran.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja mám pocit, že

myslením veľa našich občanov zotrvalo v Tisovom Slovenskom štáte, či vo Farskej republike Dominika Tatarku. To máme tak málo sebavedomia, aby sme sa takto správali voči svojím blížnym a všetkým, ktorí s nami nesúhlasia a neboli schopní diskutovať, iba sa urážať? Tak ničotné, bezprízorné referendum ešte na Slovensku nebolo. Prvoradé sú ľudské práva, vedecké argumenty, a nie tmárstvo, ktoré tu vykúka z každého rohu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Také" ľudské práva", ktoré sa budú hodiť sexuálne orientovanej menšine, proti normálne sexuálne orientovanej väčšine a môžu ju dokonca prenasledovať.
Ale referendum ak skončí tak, či tak, na jedno však poukazuje : NOVEMBROM SME NEZÍSKALI NIČ !!!
Áno, štrngali sme kľúčami, mrzli na námestiach a boli plní nadšenia. Keď však pozeráte spektrum novín, časopisov, programy TV a rozhlasu, všetky sú práve proti tým, ktorí za komunizmu najviac trpeli a mali najväčšie nádeje a to veriacim. Takéto útoky, cigánstva, prekrucovanie skutočnosti, ponižovanie a výsmech sme nezažili ani za komunizmu. Za všetkých 40 rokov onoho režimu sa toľko blata a špiny nenakydalo na nás, ako teraz za pol roka. Všetky spomínané zdroje informácií sú obsadené nepriateľmi vlastného národa a podporujú jeho demoralizáciu. Jediná krajina kde dnes neútočia na kresťanov je Rusko.
Nuž nech žije bezkomunistické Rusko a ak sa s ním aj vráti komunizmus, bude to lepšie, ako život s takýmito perverzitármi. Banujem, že som sa vtedy vôbec v uliciach zjavil. A pýtam sa rodín : Čo ste to za synov a dcéry vychovali, čo dnes v tých redakciách nás takto hanobia ????????
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME