Pondelok, 21. august, 2017 | Meniny má Jana

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Referendum: Neustupovať demagógii (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vzhľadom k tomu, že referendum bolo neplatné, tak politici nemusia robiť vôbec ale vôbec nič (dnes tu bol na túto tému uverejnený celkom zábavný blog). Z toho, že sa referenda nezúčastnilo 80% ľudí, pre politikov vôbec nič nevyplýva. Oni si toto referendum vyhodnotia podľa svojich potrieb. Predvolebná kampaň začala a každá strana sa bude zaliečať svojmu elektorátu. Keďže elektorát Smeru nie je ani zďaleka liberálny, tak výsledok pre LGBT z tohto referenda je viac menej jasný. Registrované partnerstvá tak skoro nebudú. No, aspoň v tomto roku nie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Neber pápeža do úst nadarmo

ten dvakrát verejne podporil slovenské referendum. Donekonečna a donekonečna - samé lži a polopravdy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ale no tak, naco dalsie klamstva? Papez nikdy referendum nepodporil ;-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nezaštiťovať sa pápežom prosím

Pápež okrajovo referendum o rodine podporil . V žiadnom prípade ale nepodporil 3x ano
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ále chlapci,

ešte aj taký antikatolícky Huffington Post to dáva veľkými titulkami, a mimochodom, referuje o referende oveľa vyváženejšie a serióznejšie, ako celoslovenská Big Brother úderka.
http://www.huffingtonpost.com/...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Počúvaj, ty : Na Slovensku je to tak !!!

Kde si bol keď volby do europarlamentu skončili ešte s menšou účasťou ako pri tomto referende ???
Podľa demokratických princípoc by voľba do europarlamentu nemali platiť lebo sa ich nezúčastnilo viac ako polovica oprávnených voličov.
Organizátori referenda by mali podať stažnosť na diskrimináciu voličov referenda voči voličom do europarlamentu !!! Jožo Mikložko, ideš ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

rozumiete, prosim rozdielu medzi referendom a volbami? lebo mne sa zda, ze nie (v pripade potreby urcite zozeniete nejake doucovanie)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A ty nevieš čo je demokracia !!!

Ľutujem ťa .
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dobrý článok Luboš, objektívne napísané.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mno. Zúčastnil som sa referenda a dal som 3 x áno. Na rozdiel od Chromíka si myslím, že je to taká menšia porážka, keďže som už onehdá vyhlásil, že 50% tu nedá nikto, ale 1,5-1,7, by bolo takmer ideálne. Z uvedeného vyplýva, že slovensko nie je až tak bigotné ako ho vykresľujú a že rozhodne nežerieme seno a že klérus a farárov počúvame na slovo. Teraz by to ale chcelo, aby si LTBGI nazbierali 350.000 hlasov s presne opačným znením otazok ako mala AZR/teda súhlasíte aby sme mohli adoptovať deti, aby sme sa volali manželstvom a aby deti mali sex. výchovu a rodič, aby nemohol do toho zasahovať, prípadne ešte nejaké iné otázky/. Nuž a tak by bolo vypísané referendum/o peniazoch nehovorte, jeden týždeň dohľadu na smerákov a máme prašulky v kapse/ a až po jeho ukončení, by sme konečne vedeli ako sme na tom slovensku vlastne usporiadaní. Ak to takto nebude, ale pekne poza bučky a odrazu bude niečo v zákone, nuž tak potom sa len potvrdí to, že áno toto referendum bolo len vlastne nejakou brzdou a pokusom o zachovanie statusu a že skutočne tu homoloby je a že sa tu niečo mení a vôbec nie je jasné ako to skončí a že vôbec ale vôbec nejde o ubližovanie niekomu, či o jeho obmedzovanie. Sám som zvedavý, kedy začnú tlaky a kedy sa staneme tkzv.modernou európou. Ono keby sme mali radšej tie ich moderné platy, pretože zatiaľ len ceny, teplých, odpad, ale platy tak to nie. Či ona tá modernosť nebude práve v tom materiálovom? Nuž a ešte by som doporučoval jedno. Nech sa spoja viaceré skupiny, ktoré chcú organizovať referendum o akejkoľvek otázke, povedzme o tých homozväzkoch, o odlúčení cirkvi od štátu, o vystúpení z NATO, o zmene volebného systému o atď., nech si dajú tak 1 rok, pekne vyzbierajú 350.000 podpisov a potom nech to dajú na jeden, či dva, alebo tri papiere a ideme na to. Ušetríme a snáď si tam už každý nájde niečo, k čomu príde a zlomíme tú 50% kvóru. Nemám dobrý nápad? Či.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

80% ludi v referende sa jasne vyjadrilo ze nemaju problem s homozvazkami, takze vsetko co si tu spisal su zbytocnosti, RP sa kludne zavedu ziadne dalsie referendum netreba. To je vysledok toho vasho prieskumu.

Dalsie referenda si robte vy, predpokladam ze v skrini mate este spustu dalsich bubakov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

?????? to vari nie.............

80% ludi v referende sa jasne vyjadrilo ze nemaju problem s homozvazkami??....................to teda nie......80% ľudí sa na referendum vykašľalo !!!!.......a vyše 800tis ľudí sa zreteľne vyjadrilo !!!!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ahoj, ľubo,

a ja som si myslel, že politické mŕtvoly pochovávajú... kde strašíš momentálne?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán Lintner -

Vy starý mazák, by ste mal byť objektívnejší.... Od Novinárov Vášho formátu očakávam aspoň akceptáciu ak nie rozbor faktu o reálnej účasti.
Zaujímavé, že o tom všetci mlčíte.
- aká bola účasť v posledných voľbách ? ak sa nemýlim tak v parlamentných do 60%, prezidentských do 52% a komunálnych do 50%. Pri týchto voľbách sa nehlasuje neúčasťou, lebo voľby sú platné pri každej účasti.
- Ak budeme vychádzať z napr.52%, tak 21,4%- ná účasť je vlastne 41% - ná, z ktorých 95% je tutových na 3x áno a tých 59% z 52 ak by sa zúčastnilo, by vôbec nemuseli všetci odpovedať na všetky otázky nie. Výsledok by kľudne mohol byť v niektorej otázke áno.
- Prečo všetci verejne vystupujúci vrátane Vás zabúdajú na to že zo 100% oprávnených voličov v danom moment je 10-20% takých čo sa nemôžu zúčastniť lebo sú v zahraničí. Je možno 5% takých čo by chceli a nemôžu sa z iných dôvodov /rodinné, zdravotné, pracovné.../ a 15-20% je takých čo by sa nezúčastnili aj ak by šlo o rozhodnutie či má zajtra vychádzať slnko....
To ešte nerozvádzam, že Vy antimečiarovec akceptujete jeho zákon o min. 50% nej účasti ohľadne platnosti. Že to bolo a je účelové percento, aby svinstvá politikov boli kryté a nepostihnuteľné, vám tiež zjavne nevadí.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME