Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Keď Slovák chce vyhlásiť referendum (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

referendum bolo podvodom

400 tisíc podpisov je len 10 % oprávnených voličov, niečo cez 900 tisíc zúčastnených na referende je len 20 % z oprávnených voličov. Napriek tomu ospevujete víťazstvo!? Hlúposť! Referendum bola drvivá porážka jeho iniciátorov, ktorí vystupovali ako OZ, ale v podstate za týmto OZ boli schované skutoční organizátori, cirkvi, ktoré financovali aj kampaň.
.
Referendum bolo o tom, že nejaká náboženská menšina chcela diktovať väčšine, ako má žiť. A táto náboženská menšina chcel väčšinu poštvať proti inej menšine. Nevyšlo to.
.
Referendum bolo nezákonné, prezident nemal zákonné právo toto referendum vyhlásiť, pretože petícia OZ AZR bola nezákonná a neústavná. Viac je v mojom predchádzajúcom príspevku, nebudem to stále opakovať. Hrozné je, že aj najvyšší ústavný predstaviteľ porušuje zákony tejto krajiny. Po rozhodnutí ÚS mal prezident petíciu OZ AZR zhodiť zo stola.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Presne píšeš, pripájam sa.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

referendum nebolo podvodom..

Občania prejavili svoj názor na závažné otázky,na čo majú právo!
Veď to je inštitútom referenda.Všetko bolo legálne..od vyzbierania potrebného množstva podpisov po hlasovanie.
A nejedná sa o to,čo tvrdíš ty,citujem ta:"o tom, že nejaká náboženská menšina chcela diktovať väčšine, ako má žiť."
Ide o ľudí,ktorí majú taký názor!
Nakoniec veriacich nie je v republike menšina,ale väčšina.
To ty chceš potierať ich právo občana na vyjadrenie názoru.
A nejde o žiadne "právo homosexuálov na manželstvo,lebo Európsky súd pre ľudské práva vyriekol výrok,že nárok homosexuálov na manželstvo neexistuje.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Názor sa dá vyjadriť aj inak ako využívaním politických prostriedkov na zmenu zákonov.
Pokiaľ chcete vyjadrovať názory, urobte si ankety, petície, píšte blogy, články, knihy... Ale ak sa rozhodnete využiť referendum, už to nie je žiadne "vyjadrenie názoru" ale je to presadzovanie svojich predstáv a názorov do legislatívy.
Je otázne, ako prebehlo vyzbieranie podpisov, dnes sa to prakticky nijako nekontroluje, neexistuje žiadna možnosť skontrolovať, či išlo všetko o občanov Slovenska, ktorí mali volebné právo.
Otázka ľudských práv nemá byť vecou názoru. Osobne si myslím, že ústavný súd neodviedol svoju prácu poriadne, keď označil iba jednu otázku za protiústavnú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

- referendum, ako aj ine volby, su fakticky prejavenim nazoru
- prezident a spol. si spravnost referendovych peticnych harkov mozu prekontrolovat. Na to je urcene, aku musia mat formu a co maju obsahovat
-
Ustava SR:
Čl.95
(1) Referendum vyhlasuje prezident Slovenskej republiky, ak o to petíciou požiada aspoň 350 000 občanov, ...

nie kazda peticia ma klauzulu o minimalnom veku podpisujuceho, ono je obcas dobre sa najprv pozriet, co zakony hovoria, ze?

Ustavny sud prekvapivo odviedol dobru pracu. Kiez by to bolo castejsie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nie, referendum a voľby nie sú prejavom názoru. Sú demokratickým politickým nástrojom občana na ovplyvňovanie legislatívy. Už si konečne uvedomte, že referendum nie je žiadna anketa.
Prezident a ani iný štátny a ústavný orgán nemajú možnosť skontrolovať pravdivosť údajov. Môžu skontrolovať len tú formu.

Človek musí byť minimálne spôsobilý na podpis petície. Ako skontrolujeme, že petíciu nepodpísalo batoľa alebo človek v bdelej kóme? Nijako. Ako skontrolujeme, že to boli všetci občania SR?
Ďalšia vec je, že je to po právnej stránke celé zle. Teoreticky pod petíciu sa môže podpísať aj 12 ročné dieťa ale zúčastniť sa referenda sa môže iba človek, ktorý má aktívne volebné právo. Ale tiež platí, maloletá osoba sa môže podpísať len pod takú petíciu, "ktorá je svojou povahou primeraná rozumovej a vôľovej vyspelosti zodpovedajúcej ich veku". A to som zvedavá, ako to niekto vie určiť. Z môjho pohľadu by nebol podpis maloletej osoby platný na petičných hárkoch ohľade tohto referenda.

Žiadna petícia teda nemá klauzulu o minimálnom veku, to aký vek musí mať ten čo podpisuje petíciu určuje zákon a princípy práva. Takže odporúčam si pozrieť tie zákony, lebo vy v tom jasno nemáte.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

kazde volby su vyjadrenim nazoru. Vy skuste konecne vyliezt z tej hromady prazdnych dristov a vratte sa do reality.

Ustava v referende nehovori o plnoletych obcanoch, hovori o obcanoch bez rozdielu. Takisto sa v zakonoch miestami vyslovne odkazuje na peticiu,v ktorej je poziadavka na minimalny vek. Clovek v kome a batola nemozu podpisat peticiu, skus si dat studenu sprchu. Obcan, ktory ju podpisat dokaze, ju podpisat moze. Podstatny je zakon, nie tvoje fabulacie.

Jasno v tom zjavne nemas ty, tak si najprv tie zakony pozri.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Prejavenie nazoru by nemalo inej strane zakladat prava a povinnosti. Prejavenie nazoru a politicky nastroj su dve rozne veci. Ale ja chapem, vy asi citite plne pravo prejavenim svojho nazoru obmedzovat inych ludi. Typicky referendovnik bigotny.

Ustava je len pravny ramec, ktory rozvyjaju zakony. Treba si nastudovat aj tie. Takze ustava nehovori o ziadnych "obcanoch bez rozdielu".
Samozrejme, ze clovek v kome a batola nemozu podpisat peticiu, avsak ktokolvek moze na peticiu napisat ich osobne udaje, podpisat sa pod ne a my to nijako nezistime.

Ty si vazne blbec, vyber si hlavu zo zadku a tie zakony si skutocne nastuduj.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Čítam dobre? V republike že je

VäČŠINA veriacich?!
V ktorej?
V Slovenskej určite nie!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pre LGBT organizacie by bolo neskutocne stastie dosiadnut aspon taky neuspech ze dosiahnu peticiou referendum ktore bude neuspesne (ako ostatne skoro vsetky referenda). Len konstatujem. Najskor si priznajte pravdu o sebe kym zacnete kritizovat inych a stavat sebe vzdusne zamky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pochybujem

LGBT organizácie nebudú robiť petíciu, pretože nemajú a nemali záujem iným diktovať, ako majú žiť.
.
Také právo si v tomto štáte žiaľ osobuje cirkev a okrem nej asi 900 tisíc občanov, ktorí v nezákonnom referende hlasovali 3x ÁNO.
.
Z rozhodnutia ÚS vyplýva, že aj LGBT majú rovnaké právo žiť v spoločnom právnom vzťahu, majú zákonné právo na registrované partnerstvo pod ochranou štátu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ústavný súd skúmal či sa otázky netýkajú zákl. ľudských práv nakoľko o nich referendum nemôže byť. Rozhodol ,že 4.otázka takou je a o tejto otázke referendum nebolo. Z tohto rozhodnutia nikde nevyplýva zákonné právo na registrované partnerstvo pod ochranou štátu a neviem o tom že by existoval zákon , ktorý ustanovuje homosexuálom právo na registrované partnerstvo . Ak ho poznáš ty, tak mi ho daj, budem zasa o niečo múdrejší.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Naozaj?

Pokial ja viem, tak lgbt organizacie robili peticiu za registrovane partnerstva min. dvakrat v roku 2006 a 2010.Viac v tom nepokracovali a ani co sa tyka inych vyziev nie su velmi aktivni. Rozhodne vsak na to maju pravo. Je to poctivejsie jednat so spolocnostou ako pretlacat veci cez politicke babky.Odkedy znamena robit peticiu diktovat ako sa ma zit? Kazdy si moze zit ako chce a nenechat si nic diktovat. Teda ak ma dost sebavedomia. Ustavny sud tak asi nerozhodol ako tu pisete. Ak si myslite ze ano potom by ste mali spravit obciansku iniciativu za spravodlist pre lgbt a mozno aj uspejete. Lenze na to treba aktivitu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

a ty si takto pri zmysloch?
Pocet hlasov v peticii urcuje zakon, to bolo naplnene, tak o com trepes?
Ano, zucastnilo sa 21% opravnenych volicov, na platne r. musi byt 50%, referendum teda nie je platne, tak o com trepes?
Vitazstvo oslavuju najma homici&co., ktori ale davno pred referendom stiahli chvosty medzi nohy a zdrhli, volajuc vsetkych okolo na utek. Napriek tomu, ze mohli prist a prehlasovat svojich oponentov, cim by de-facto otocili referendum o 180 stupnov.

Referendum bolo o tom, ci si nejaka skupinka obyvatelov moze dovolit skakat vsetkym po hlavach a oni su povinni to strpiet.

Opakovat mozes velke one, pretoze o zakonnosti rozhoduje v tejto US on a nie ty - tak hovori zakon, ktory si beries do ust a zjavne nevies, co naozaj hovori. Este ja Ustavu SR, kedze prezident o.i. nema povinnost sa na US obratit. Dtto. plati o otazke, ci ide vzdy o referendum ako celok, alebo cast.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

táraš. homosexuáli by platným 3xnie dosiahli presne to isté čo neplatným referendom, nijaký nárok na manželstvo či adopcie by im z 3xnie nevyplynul
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Áno, som pri zmysloch.
.
Podľa § 1 ods. 3 zákona č. 85/1990 Zb. o petičnom práve v znení neskorších predpisov, petícia nesmie vyzývať k porušovaniu ústavy, zákonov a právne záväzných aktov EÚ, popieraniu alebo obmedzovaniu osobných, politických alebo iných práv.
.
ÚS rozhodol, že petícia bola protiústavná, bola nezákonná, pretože otázka 3. v petícii AZR bola protiústavná. Na vyhlásenie referenda nemal prezident zákonný dôvod.
.
Rozhodnutie ÚS:

2. Predmet referenda v znení otázky

(3.) Súhlasíte s tým, aby žiadnemu inému spolužitiu osôb okrem manželstva nebola priznaná osobitná ochrana, práva a povinnosti, ktoré sú právnymi normami k 1. 3. 2014 priznané iba manželstvu a manželom (najmä uznanie, registrácia či evidovanie ako životného spoločenstva pred verejnou autoritou, možnosť osvojenia dieťaťa druhým manželom rodiča)?

nie je v súlade s čl. 93 ods. 3 Ústavy Slovenskej republiky v spojení s čl. 19 ods. 2 Ústavy Slovenskej republiky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ustavny sud rozhodol o jednej otazke. To je vsetko. Takze pri zmysloch nie si, len sa ucelovo pokusas natiahnut si zakony a Ustavu tak, ako potrebujes.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Píšeš hlúposti. Schválne neakceptuješ argumenty, alebo nie si schopný ich ani pochopiť. ÚS rozhodol jednoznačne, že jedna petičná otázka v petícii AZR nebola v súlade s Ústavou a to v dvoch bodoch! Ľudia podpisovali petíciu AZR so štyrmi otázkami, preto petícia AZR bola protiústavná a nezákonná ako celok. AZR porušila zákon o petičnom práve. Prezident nemal vypísať referendum, nebol na to zákonný dôvod a vypísaním referenda porušil zákon o spôsobe vykonania referenda. Navyše sa prezident veľmi nevhodne vyjadril, že sa referenda zúčastní a bude hlasovať 3x áno, tým sa vymedzil voči jednej skupine obyvateľov, ktorí ho možno aj volili. Svojim vyjadrením mohol ovplyvniť rozhodnutie mnohých občanov. Postup prezidenta pri vyhlásení referenda preskúma GP SR. Už sa pripravuje podnet na preskúmanie postupu prezidenta pri vyhlásení referenda. Ani prezident nemôže porušovať svojvoľne zákony.
.
ÚS skúmal obsah 3. otázky a rozhodol, že nie je v súlade s Ústavou a to až v dvoch bodoch(!). Cieľom tejto 3. petičnej otázky bolo zabrániť prijatiu zákona o registrovanom partnerstve, resp. prijatie podobného zákona. ÚS rozhodol, že prijať zákon o registrovanom partnerstve je zákonné a nemôže nejaká skupina občanov prijatie tohto zákona zakázať. Teda nič nebráni vláde, resp. parlamentu, aby takýto zákon bol v parlamente schválený.
.
Môžeš s tým nesúhlasiť, ale na veci to nič nezmení. A ak máš problém s mojimi zmyslami, skús sa najprv pozrieť na svoje. Viac na tvoje hlúposti nebudem reagovať. Buď si na naozaj veľmi nízkom leveli, alebo si obyčajný provokatér.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ked vlastne hluposti vydavas za argumenty, nemam co akceptovat. Pretoze si len natahujes zakony, ako potrebujes, nic viac.

Prezident nic neporusil, vyuzil pravomoci, dane mu Ustavou a splnil si povinnosti, ktore ma.
Jeho rpavo vyjadrit sa nie je o nic mensie, ako pravo nejakej ombudsmanky "ktora sa velmi nevhodne vyjadrila". Prezident nie je tvojim otrokom ani robotom v prezidentskom palaci.

Ano US rozhodol o konkretnej otazke tak, ako rozhodol. So WTF? Tvaris sa, ako keby si prave objavil furik.

Mozes si vykladat dalej svoje hluposti, nic sa tym nezmeni. Podobnych mudrlantov, ako si ty, su na Slovensku cele hromady. A svet bezi dalej, napriek ich fantazmagoriam.

A zlatko, US rozhodoval o predmete referenda, nie o peticii a rozhodol, ze tri otazky su v sulade s Ustavou SR, zamietol len jednu. Nabuduce sa aspon vyjadruj k tomu, o com US naozaj rozhodoval a ako rozhodol.
Tak neviem, ci si ozaj na tak nizkom leveli, alebo si len obycajny demagog.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vysvetlite už konečne všetkým

vrátane, tohto tu, a ďalším, ktorí, keď hodnotia akékoľvek hlasovanie, že 95% z 20 % prítomných je len 19% oprávnených! T. j. názor 81%tného zostatku nie je jasný. Iba to, že sa zdržali hlasovania. A to boli prvé slová Chomíka, že o nezúčastnených sa nedá vysloviť záver. Napriek tomu záver vyslovil ako obrovský úspech.
Napísať blog o informáciách ktoré sú všeobecne jasné je úlpná zbytočnosť. To ste tu mohli rovno prepísať cestný zákon. Mám to chápať tak, že sa chválite, koľko práce to dalo? My ostatní nepracujeme, asi LHK!
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Lenka Bajzíková: Kožky, perie, a pár faciek 1 570
 2. Milan Janásik: Zanzibar. Totálna Afrika 1 017
 3. Pavel Macko: Blúzni tu niekto alebo zneužíva štátne orgány? 1 016
 4. Miroslav Sopko: Štátne a súkromné deti 466
 5. Michal Latta: Najlepšia slovenská tarhoňa 210
 6. Gabriel Šípoš: Druhý najcitovanejší politológ STV mal problémy s plagiátorstvom 182
 7. Človek v ohrození: Aký je Hayastan alebo Úvod do cestovania v čase a priestore 149
 8. Greenpeace Slovensko: O arzéne na hornej Nitre 123
 9. INEKO: Pozrite si vylepšené rebríčky základných a stredných škôl 113
 10. Lenka Bajzíková: Ani motyku nevieš poriadne chytiť 93

Rebríčky článkov


 1. Milan Lacúch: Vplyv potravín plných éčok, antibiotík a chémie na naše telo i ducha
 2. František Cudziš: Spomienka na Ing. Vladimíra Vechtera , III.
 3. Eva Šnircová: Ako odpovedať na otázku na pohovore - „Aká je vaša platová predstava?“
 4. Ladislav Boršoš: Traja Andrejovia...
 5. Kristýna Peštová: A uz len ach
 6. Denis Jacko: Bodky
 7. Karol Martinka: Martinka: Za Mečiara boli novinári slobodnejší TASR 28. 12.2016 14 mesiacov pred vraždami
 8. Adriana Boysová: Fialový svet
 9. Jozef Kováč: UŽ TO MÁME ZA SEBOU!!!
 10. Július Kovács: Trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestného činu defraudácie štátu

 1. Vlhová skončila v úvodnom slalome sezóny druhá, zdolala ju iba Shiffrinová
 2. Hapal je nepredvídateľnejší ako Kozák. Čo ďalšie ešte zmenil?
 3. Sagan vyhral kritérium v Šanghaji, v závere zdolal aj víťaza Tour
 4. Kvety od Babiša skončili v koši. Výročie Nežnej revolúcie sprevádzajú protesty
 5. Bugár tvrdí, že Most od Danka nežiadal odstúpenie
 6. Danko podľa Bugára nepochopil jeho výzvu, Most zrejme jeho odvolanie nepodporí
 7. Hlavnú výhru v Eurojackpote si rozdelí päť ľudí, dostanú po 18 miliónov
 8. Zreľák krvácal, točila sa mu a hlava a dal svoj najkrajší gól
 9. ONLINE: Vlhovú čaká prvý slalom sezóny, na štart pôjde ako šiesta v poradí
 10. V Atlantiku našli po roku stratenú argentínsku ponorku

 1. Bože, DANKO: „Je mi cťou pozdraviť našich bratov v mene NR SR v pléne ich parlamentu.“
 2. Políciu treba podľa SaS očistiť od bödörovcov: Hraška, Makóa, Krajmera a Gašpara
 3. Zlatica Kušnírová: Fica by mali poslať na psychotesty
 4. Starosta škandalizovaním protikandidáta odpísal sám seba
 5. SaS: Plagiátor a podvodník nemôže byť predsedom parlamentu
 6. Karol Galek (SaS): Banícka rukojemnícka dráma sa musí skončiť najneskôr v roku 2023
 7. Zľavové kupóny na MEGAzlavy.online
 8. Karolína Farská: Odkiaľ radový poslanec Fico vie, že sme sledovaní?
 9. Juraj Šeliga: Netuším, prečo polícia vyšetruje práve toto anonymné trestné oznámenie
 10. Fico - komediant na prenájom. zn. lacno | Guláš používateľa nehanebnabublina | Gulas.SME.sk

Už ste čítali?