Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Je diskriminácia homosexuálov, keď nemôžu darovať krv? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

odpoveď
To je taká blbosť tvrdiť, že vraj žiaden ex-gay neexistuje. Samozrejme, že existujú ex-gay ľudia. Dokonca niekto povedal, že je ich viacej ako gayov v súčasnosti. Aj v Modrom z neba u Vila Rozborila bol ex-gay. A je šťastne ženatý. Darmo sa budú homoaktivisti búriť (a veruže sa nahlas búria), ale nielen na Slovensku, ale aj vo svete je mnoho ex-gayov a šťastných, že už tieto sklony nemajú. A toto práve trápi homoaktivistov, ktorí si myslia, že len potláčajú...
Marek Bartkovský
odpoveď
A opäť ide tu niekto presviedčať, že homosexuál je od narodenia až po smrť? :) Samozrejme, že je to blbosť!
Marek Bartkovský
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

bartovsky

velmi sa mylite a tie vase zasadne omyly prispevaju k samovrazdam teen gays. vysvetlim vam preco. HS nie je choroba cize niet co liecit, je to rovnake ako keby ste chceli liecit zriedkavu farbu oci , - predstavte si ze aj ludia takou zreidkavou farbou oci vidia neskrelene a rovnako ako ludia s hnedymi ocami. za druhe jedine k comu speje to takzvane liecenie gays je ich enormne a sbytocne utrpenia a rozpoltenost , cize nic pozitivne a HS v nich dozivotne zostava. a za tretie pan bartovsky, ak by sa podla vas dala "liecit" HS , tym padom preco by sa nemala dat liecit heterosexualita ?
pan bartovsky uvedomte si konecne ze menit sexualnu orientaciu ludi len preto ze si to vy zelate je extremne sebectvo a amoralne nasilie !
 

odpoveď

neviem koľko krát ste ma oslovili, ale Vás osloviť nemám ako, kedže používate svoj účet, ako anonym...

Je hlúpe tvrdiť, že homosexualita je doživotná. Je to veľká blbosť! S heterosexualitou nemá nič spoločné a preto porovnávať ju nie je možné, pretože heterosexualita je normálna!
 

 

zrovna ty si kvalifikovaný hodnotiť čo je blbosť
 

a

zrovna ty si klafikovaný sa tu miešať do hodnotenia :D
 

 

klafikovaný určite nie som
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

a este nejaky ten link...

aby to nevyzeralo ako nicim "nepodlozene"...

http://www.truthwinsout.org/le...

http://www.umsl.edu/~popeml/do...
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Marek,

mas pocit, ze potlacat sexualitu je ako potlacat nutkanie na stolicu, pripadne mocenie? Ked si chces riadne zat*tkat, vies to potlacit? Mozno na chvilku, ale casom sa podddas tomu tlaku... Dristas ako v kazdom svojom clanku, nic o veci nevies a fungujes na faktoch jedna pani povedala, nemenovany zdroj blizky.... a podobne...
 
Hodnoť

Samozrejme, že je to diskriminácia

Zavedenie opatrení voči mužom, ktorí mali sex s mužom prišlo IBA kvôli tomu, že začiatkom 80. rokov, kedy sa začal rozširovať prenos HIV krvou, bola v tom čase značná časť homosexuálov.

Neexistovalo žiadne iné a doteraz nikto nijako odborne nespochybnil, že homosexuáli ako takí sú alebo majú predispozície na to, aby boli vylúčení z darcovstva iba z titulu homosexuality!

Preto opatrenia v čase neznalosti (prelom 70. a 80. rokov) čo je HIV, ako sa presne šíri, aký je pôvod vychádzal iba z téz prenosu najmä mužov majúcich sex s mužmi - nie samotní homosexuáli kvôli homosexualite.

Dnes je vedecko-štatisticky dokázané, že homosexualita ako takí kvôli homosexualite nie sú faktorom na vylúčenie darcovstva krvi.

O to viac, že vo svete je vírusom HIV infikovaných okolo 34 miliónov ľudí.
Z toho 2,1 miliónov tvoria deti. Až 90% nakazených žije v rozvojových krajinách a takmer 70% z nich v subsaharskej Afrike.
Takmer 15 miliónov ľudí potrebuje dostať antivírovú liečbu (ARV), ale len tretina z týchto 15 miliónov ľudí žijúcich s HIV a potrebujúcich celoživotnú liečbu túto možnosť dostáva, z toho len 360.000 detí!

Od roku 1985 do 30. novembra 2012 slovenskí zdravotníci diagnostikovali 552 prípadov infekcie, 429 bolo Slovákov a 123 cudzincov.
U občanov SR išlo o 368 mužov a 61 žien a u 64 osôb (53 mužov a 11 žien) prešla infekcia HIV do štádia AIDS. Od začiatku monitorovania tohto ochorenia na našom území zomrelo 48 osôb s HIV, pričom u 40 z nich sa rozvinuli klinické príznaky AIDS.

Okrem iného, ŠTATISTIKY - http://www.avert.org/european-...

Takže áno, je to zbytočná diskriminácia aj v súvislosti s tým, že sa testy robia tak či onak na to, aby sa vylúčila možnosť darovania nakazenej krvi "umožneným" darcom.
 

odpoveď

Hovoríte o nejakých štatistikách, ale zabudli ste napísať to hlavné, že NAJVIAC NAKAZENÝCH je MUŽOV - HOMOSEXUÁLOV. Už od samotného začiatku (a aj dnes) najviac nakazených je tých, čo majú pohlavný styk s mužom.

Žiadna diskriminácia to nie je! Aj lekári a odborníci si to myslia. Dôležitejšie je chrániť príjemcu.

Načo riskovať? Pýtam sa, že načo riskovať? Aj na Slovensku je známy prípad, ktorý neradi sa tým chvália... Ale došlo (pred pár rokmi) k prenosu vírusu cez darcovstvo.
 

 

NIKDE, žiadne štatistiky nehovoria o homosexuáloch, ale o mužoch majúcich sex s mužmi, medzi ktorými sú aj heterosexuáli, najmä prostitúti, ako aj väzni, bezdomovci, feťáci, sociálne slabí...

Tvrdenia, že ide o IBA homosexuálov nikde v žiadnych odborných kruhoch neobstoja, a ani pred zákonom.

Mal by si dôslednejšie čítať štatistiky, aj na linke, ktorú som dal, kde sú detailne podľa jednotlivých regiónov a častí sveta konkrétne čísla, a v celosvetovom meradle je nakazených vo väčšine inak ako homosexuálnym stykom.

Teda tvoje extrémne paušalizovanie a kolektívna vina a obviňovanie všetkých homosexuálov, je scestné, a zbytočné.
Kto sa správa rizikovo, vystavuje sa väčšiemu riziku nakazenia, a to platí o každom, bez ohľadu na sexuálnu orientáciu, len prenos medzi mužmi je vyšší v pomere než u ostatných, ale to platí o nechránenom sexe, kto sa chráni, šanca na prenos je minimálna.

Nakoniec, pri darovaní krvi ide len o čisto formálnu záležitosť pýtania sa na sex s mužmi, lebo homosexuáli ako takí nemajú zakázané darovať krv.

Homosexualita nie je priamo faktor zákazu darovania, a formálne sa ani nijako neoveruje pravdivosť tvrdenia vo vyhlásení, keďže sa to ani overiť nedá, a vždy sa robia testy na kontrolu bez ohľadu na to, kto podpíše nejaké formálne vyhlásenie.
 

odpoveď

Štatistiky jasne ukazujú! Aj na Slovensku je najviac nakazených mužov, čo mali homosexuálny pohlavný styk. BODKA. Toto som chcel hlavne povedať! Ja som nikdy netrvdil, že homosexuáli sú všetci chytení vírusom... Dokonca som ani nenapísal, že všetci homosexuáli ohľadom darcovstva krvi... ale písal som o homosexuálov, čo mali alebo pravidelne majú sodomské styky... To je všetko, čo som chcel povedať.

Píšte zvyčajne dlhšie komentáre (asi rovnakým štýlom) a mňa vôbec nazaujímajú, lebo obhajujete neobhajiteľné zdravým rozumom! A mimochodom sme si nepotykali :) Max Jax nie je Vaše priezvisko ani meno. Možno by bolo zaujímavé zistiť vaše skutočné priezvisko a meno :) A možno by boli mnohí blogeri prekvapení :)
 

 

Ak je tu nieco sodomske tak su to tvoje nazory. A na zdravy rozum sa ty neodvolavaj, najskor ho pohladaj.
 

odpoveď

Samozrejme, že budem sa ja aj naďalej odvolávať na zdravý rozum, pretože niektorým chýba!
 

 

Veru, len ci nahodou nie aj tebe. Vyber brvno aby si mobol vidiet smietku u brata.
 

odpoveď

Samozrejme, že radi citujú homoaktivisti z Biblie, ale čudujem sa... teda ešte som nevidel a ani nepočul, žeby homoaktivisti citovali o Sodome a Gomore... a o tom, že sa Bohu nepáčilo, keď muž a muž...
 

zvrateny boh

je taky, ktoremu sa nepaci ze muz a muz a kvoli tomu znici dve mesta a vsetkych nevinnych v nich, ale to, co spravil Lot so svojimi dcerami je unho v pohode (ano, ponukol davu svoje dve dcery aby si s nimi robil co chce - a po uteku s nimi incestne splodil deti-fakt etalon moralneho boha)
 

odpoveď

O zvrátenosti by sa dalo hovoriť aj v dnešnej dobe... Dnes nielen dve mestá, ale celé krajiny prijímajú zvátené zákony...

Boh je milosrdný, ale aj spravodlivý. Ak by si dočítal celú Bibliu, tak by si prišiel nato, že Boh v každom čase nenechal človeka samého a bol s ním. Boh odpustí každému, kto o to stojí :)

Prajem pekný deň!
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Michal Sivák: Otvorený list pre Mariána Kotlebu 14 572
 2. Věra Tepličková: Akty XY: Záhada prepustenia prokurátora Trnku vyriešená? 1 561
 3. Martin Droppa: Podvodné e-maily akože z banky 1 496
 4. Pavel Weiss: Aby zdravotníctvo nebola len „čierna diera“, alebo kam to kráčaš „Hippokrates“? 1 393
 5. Milan Brejcha: Máme vážny problém - neznalosť a chuť voliť zároveň 1 249
 6. Martin Borguľa: 13. dôchodok – namiesto samozrejmosti len almužna a predvianočná kampaň 1 203
 7. Ondrej Putra: Zahraniční Slováci ešte neskončili 1 063
 8. Adam Sipos: Proti náckom sa dá vyhrať jedine demokraciou. Dovoľme im vládnuť a uvidíme čo sa stane 988
 9. Ivan Švajlen: Pevná pracovná doba je nepochopením učiteľského povolania – iný pohľad 904
 10. Jozef Šátek: Mýtny zločin. 773

Rebríčky článkov


 1. Radovan Medovič: Slovensko podľa Kotlebu
 2. Martin Zibrin: Zavádzate agilné riadenie projektov? Pozor na tieto chyby!
 3. Simona Petrík: Pracujúci rodičia, nenechajte sa odradiť. Na rodičovský príspevok máte právo
 4. Roman Hutira: Dámy, ak vaši muži sledujú porno, nie je to vaša chyba!
 5. Július Kovács: Ficova ochranka ročne stojí 200 tisíc to je cena jedného bytu v Bratislave.
 6. Vladimír Krátky: Pozor ! SMER - ácky táraj, gágaj a prďús sú mimozemšťania !
 7. Milan Kulkovský: Keď najväčším nepriateľom je medik
 8. Miroslava Arpášová: Pocta Jerzymu Kosinskemu
 9. Zdeněk Kedroutek: Pokračování nových členských průkazů a digitální správy na úrovni ÚzO.
 10. Štefan Vidlár: Padňi komu padňi

 1. Fico kritizoval prezidentku za jej reakciu na prepustenie Trnku
 2. Pendluje medzi Cannes a Bratislavou. Počiatek svoje reči na nahrávke s Trnkom zľahčuje
 3. Trnku pustili, prokurátor stíhanie spochybnil
 4. Vlhová vyhrala obrovský slalom v Sestriere, s Brignoneovou dosiahla rovnaký čas
 5. Vlhová je po prvom kole obrovského slalomu v Sestriere na druhom mieste, Shiffrinová je štvrtá
 6. Čo ja s tým mám? Reaguje Fico na Počiatkovo video s Trnkom
 7. Vlhová prehrala už v prvom kole, paralelný obrovský slalom prekvapujúco vyhrala Direzová
 8. S Kočnerom na jachte bola aj Tománková z Čistého dňa
 9. Šéf búracej firmy: Státisíce v Prešove nezarobím, ani zďaleka
 10. Magoni je šťastný muž. Shiffrinovej tréneri nerobia najlepšiu robotu (rozhovor)

 1. Trnka nemal byť prepustený: Kočnerovci ešte neprehrali. Slušnosť ešte nezvíťazila
 2. V roku 2017 prišiel Dušan Kováčik do banky a vložil si na účet hotovosť 204-tisíc eur
 3. Zodpovedná zmena v podaní Smeru: Dobroslav Trnka po prepustení zamieril do krčmy
 4. Kováčik maril vyšetrovanie Gorily, teraz marí vyšetrovanie Trnku
 5. Kočnerova chobotnica žije: Kováčik vytiahol z klobúka Hrušku a ten prepustil Trnku
 6. Prezidentke dali fúkať
 7. Fico predstavil nezodpovednú zmenu, ktorá vyženie najlepších študentov zo Slovenska
 8. Pozor ! SMERácky táraj, gágaj a prďús sú mimozemšťania !
 9. Bigoti opäť excelujú - vyhadzov študentky za farebný sveter a tortu?!
 10. Palko kritizuje Čaputovú: Prezidentka Zuzana Čaputová zdržuje normálny ústavný proces

Už ste čítali?