Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Je diskriminácia homosexuálov, keď nemôžu darovať krv? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

odpoveď
To je taká blbosť tvrdiť, že vraj žiaden ex-gay neexistuje. Samozrejme, že existujú ex-gay ľudia. Dokonca niekto povedal, že je ich viacej ako gayov v súčasnosti. Aj v Modrom z neba u Vila Rozborila bol ex-gay. A je šťastne ženatý. Darmo sa budú homoaktivisti búriť (a veruže sa nahlas búria), ale nielen na Slovensku, ale aj vo svete je mnoho ex-gayov a šťastných, že už tieto sklony nemajú. A toto práve trápi homoaktivistov, ktorí si myslia, že len potláčajú...
Marek Bartkovský
odpoveď
A opäť ide tu niekto presviedčať, že homosexuál je od narodenia až po smrť? :) Samozrejme, že je to blbosť!
Marek Bartkovský
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

bartovsky

velmi sa mylite a tie vase zasadne omyly prispevaju k samovrazdam teen gays. vysvetlim vam preco. HS nie je choroba cize niet co liecit, je to rovnake ako keby ste chceli liecit zriedkavu farbu oci , - predstavte si ze aj ludia takou zreidkavou farbou oci vidia neskrelene a rovnako ako ludia s hnedymi ocami. za druhe jedine k comu speje to takzvane liecenie gays je ich enormne a sbytocne utrpenia a rozpoltenost , cize nic pozitivne a HS v nich dozivotne zostava. a za tretie pan bartovsky, ak by sa podla vas dala "liecit" HS , tym padom preco by sa nemala dat liecit heterosexualita ?
pan bartovsky uvedomte si konecne ze menit sexualnu orientaciu ludi len preto ze si to vy zelate je extremne sebectvo a amoralne nasilie !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

odpoveď

neviem koľko krát ste ma oslovili, ale Vás osloviť nemám ako, kedže používate svoj účet, ako anonym...

Je hlúpe tvrdiť, že homosexualita je doživotná. Je to veľká blbosť! S heterosexualitou nemá nič spoločné a preto porovnávať ju nie je možné, pretože heterosexualita je normálna!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

zrovna ty si kvalifikovaný hodnotiť čo je blbosť
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

a

zrovna ty si klafikovaný sa tu miešať do hodnotenia :D
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

klafikovaný určite nie som
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

a este nejaky ten link...

aby to nevyzeralo ako nicim "nepodlozene"...

http://www.truthwinsout.org/le...

http://www.umsl.edu/~popeml/do...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Marek,

mas pocit, ze potlacat sexualitu je ako potlacat nutkanie na stolicu, pripadne mocenie? Ked si chces riadne zat*tkat, vies to potlacit? Mozno na chvilku, ale casom sa podddas tomu tlaku... Dristas ako v kazdom svojom clanku, nic o veci nevies a fungujes na faktoch jedna pani povedala, nemenovany zdroj blizky.... a podobne...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Samozrejme, že je to diskriminácia

Zavedenie opatrení voči mužom, ktorí mali sex s mužom prišlo IBA kvôli tomu, že začiatkom 80. rokov, kedy sa začal rozširovať prenos HIV krvou, bola v tom čase značná časť homosexuálov.

Neexistovalo žiadne iné a doteraz nikto nijako odborne nespochybnil, že homosexuáli ako takí sú alebo majú predispozície na to, aby boli vylúčení z darcovstva iba z titulu homosexuality!

Preto opatrenia v čase neznalosti (prelom 70. a 80. rokov) čo je HIV, ako sa presne šíri, aký je pôvod vychádzal iba z téz prenosu najmä mužov majúcich sex s mužmi - nie samotní homosexuáli kvôli homosexualite.

Dnes je vedecko-štatisticky dokázané, že homosexualita ako takí kvôli homosexualite nie sú faktorom na vylúčenie darcovstva krvi.

O to viac, že vo svete je vírusom HIV infikovaných okolo 34 miliónov ľudí.
Z toho 2,1 miliónov tvoria deti. Až 90% nakazených žije v rozvojových krajinách a takmer 70% z nich v subsaharskej Afrike.
Takmer 15 miliónov ľudí potrebuje dostať antivírovú liečbu (ARV), ale len tretina z týchto 15 miliónov ľudí žijúcich s HIV a potrebujúcich celoživotnú liečbu túto možnosť dostáva, z toho len 360.000 detí!

Od roku 1985 do 30. novembra 2012 slovenskí zdravotníci diagnostikovali 552 prípadov infekcie, 429 bolo Slovákov a 123 cudzincov.
U občanov SR išlo o 368 mužov a 61 žien a u 64 osôb (53 mužov a 11 žien) prešla infekcia HIV do štádia AIDS. Od začiatku monitorovania tohto ochorenia na našom území zomrelo 48 osôb s HIV, pričom u 40 z nich sa rozvinuli klinické príznaky AIDS.

Okrem iného, ŠTATISTIKY - http://www.avert.org/european-...

Takže áno, je to zbytočná diskriminácia aj v súvislosti s tým, že sa testy robia tak či onak na to, aby sa vylúčila možnosť darovania nakazenej krvi "umožneným" darcom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

odpoveď

Hovoríte o nejakých štatistikách, ale zabudli ste napísať to hlavné, že NAJVIAC NAKAZENÝCH je MUŽOV - HOMOSEXUÁLOV. Už od samotného začiatku (a aj dnes) najviac nakazených je tých, čo majú pohlavný styk s mužom.

Žiadna diskriminácia to nie je! Aj lekári a odborníci si to myslia. Dôležitejšie je chrániť príjemcu.

Načo riskovať? Pýtam sa, že načo riskovať? Aj na Slovensku je známy prípad, ktorý neradi sa tým chvália... Ale došlo (pred pár rokmi) k prenosu vírusu cez darcovstvo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

NIKDE, žiadne štatistiky nehovoria o homosexuáloch, ale o mužoch majúcich sex s mužmi, medzi ktorými sú aj heterosexuáli, najmä prostitúti, ako aj väzni, bezdomovci, feťáci, sociálne slabí...

Tvrdenia, že ide o IBA homosexuálov nikde v žiadnych odborných kruhoch neobstoja, a ani pred zákonom.

Mal by si dôslednejšie čítať štatistiky, aj na linke, ktorú som dal, kde sú detailne podľa jednotlivých regiónov a častí sveta konkrétne čísla, a v celosvetovom meradle je nakazených vo väčšine inak ako homosexuálnym stykom.

Teda tvoje extrémne paušalizovanie a kolektívna vina a obviňovanie všetkých homosexuálov, je scestné, a zbytočné.
Kto sa správa rizikovo, vystavuje sa väčšiemu riziku nakazenia, a to platí o každom, bez ohľadu na sexuálnu orientáciu, len prenos medzi mužmi je vyšší v pomere než u ostatných, ale to platí o nechránenom sexe, kto sa chráni, šanca na prenos je minimálna.

Nakoniec, pri darovaní krvi ide len o čisto formálnu záležitosť pýtania sa na sex s mužmi, lebo homosexuáli ako takí nemajú zakázané darovať krv.

Homosexualita nie je priamo faktor zákazu darovania, a formálne sa ani nijako neoveruje pravdivosť tvrdenia vo vyhlásení, keďže sa to ani overiť nedá, a vždy sa robia testy na kontrolu bez ohľadu na to, kto podpíše nejaké formálne vyhlásenie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

odpoveď

Štatistiky jasne ukazujú! Aj na Slovensku je najviac nakazených mužov, čo mali homosexuálny pohlavný styk. BODKA. Toto som chcel hlavne povedať! Ja som nikdy netrvdil, že homosexuáli sú všetci chytení vírusom... Dokonca som ani nenapísal, že všetci homosexuáli ohľadom darcovstva krvi... ale písal som o homosexuálov, čo mali alebo pravidelne majú sodomské styky... To je všetko, čo som chcel povedať.

Píšte zvyčajne dlhšie komentáre (asi rovnakým štýlom) a mňa vôbec nazaujímajú, lebo obhajujete neobhajiteľné zdravým rozumom! A mimochodom sme si nepotykali :) Max Jax nie je Vaše priezvisko ani meno. Možno by bolo zaujímavé zistiť vaše skutočné priezvisko a meno :) A možno by boli mnohí blogeri prekvapení :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ak je tu nieco sodomske tak su to tvoje nazory. A na zdravy rozum sa ty neodvolavaj, najskor ho pohladaj.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

odpoveď

Samozrejme, že budem sa ja aj naďalej odvolávať na zdravý rozum, pretože niektorým chýba!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Veru, len ci nahodou nie aj tebe. Vyber brvno aby si mobol vidiet smietku u brata.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

odpoveď

Samozrejme, že radi citujú homoaktivisti z Biblie, ale čudujem sa... teda ešte som nevidel a ani nepočul, žeby homoaktivisti citovali o Sodome a Gomore... a o tom, že sa Bohu nepáčilo, keď muž a muž...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

zvrateny boh

je taky, ktoremu sa nepaci ze muz a muz a kvoli tomu znici dve mesta a vsetkych nevinnych v nich, ale to, co spravil Lot so svojimi dcerami je unho v pohode (ano, ponukol davu svoje dve dcery aby si s nimi robil co chce - a po uteku s nimi incestne splodil deti-fakt etalon moralneho boha)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

odpoveď

O zvrátenosti by sa dalo hovoriť aj v dnešnej dobe... Dnes nielen dve mestá, ale celé krajiny prijímajú zvátené zákony...

Boh je milosrdný, ale aj spravodlivý. Ak by si dočítal celú Bibliu, tak by si prišiel nato, že Boh v každom čase nenechal človeka samého a bol s ním. Boh odpustí každému, kto o to stojí :)

Prajem pekný deň!
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Milan Kuruc: V UniCredit Bank už nevedia, čo od dobroty 3 236
 2. Transparency International Slovensko: Podnikať so štátom sa súkromníkom opláca. Pozrite sa, komu najviac. 3 195
 3. Július Kovács: KEĎ SA MI PENTA VYHRÁŽA 3 160
 4. Helmut Posch: Mesto bordelu a fantastického čaju - Kutaisi (GE & ARM 1/5) 2 310
 5. Michael Achberger: Vďaka vláknine dokážete schudnúť 2 136
 6. Monika Kozelová: Rozmohl se nám tady takový nešvar... Na štátnom. 1 649
 7. Július Kovács: Obchvat Bratislavy je dod*baný. Kolóny z juhu do Bratislavy budú ešte horšie. 1 641
 8. Alžbeta Szomolaiová: Rumunsko na motorke - 2000 kilometrov za 9 dní 1 571
 9. Martin Droppa: Fedor Gál: "Máme sa tak dobre..." 1 543
 10. Monika Nagyova: Denník starej dievky – Komplexy zničia každú príležitosť 1 294

Rebríčky článkov


 1. Stanislav Mičev: 400 000 ľudí versus 1 arogantný mladík
 2. Július Kovács: Obchvat Bratislavy je dod*baný. Kolóny z juhu do Bratislavy budú ešte horšie.
 3. Štefan Vidlár: Morálňí kódex budovatela kapitálokomunizmu
 4. Milan Lacúch: Choromyseľnosť rozumu nemá hraníc! Katastrofická vízia!
 5. Stanislav Mičev: Vysťahujme milionárov z politiky!
 6. Sonya Haraszti: Bez sexu tri roky. Prečo mladé ženy nemajú sex?
 7. Július Kovács: KEĎ SA MI PENTA VYHRÁŽA
 8. Štefan Vidlár: Politik je nahý!
 9. Július Kovács: Prečo neverím prieskumom? Môžete si zahlasovať!!! FB prieskum, nikoho neovplyvňujeme.
 10. Ján Popovič: Rovnica úspechu

 1. Minúta po minúte: Ministerky po nehode potvrdili dvanásť obetí, z toho štyri maloleté
 2. Päťdesiat čoskoro za smrť, písal Kočner dve hodiny pred vraždou Kuciaka
 3. Šokujúce: TA3 nie je spravodajská televízia (píše Samo Marec)
 4. Šéfka Súdnej rady preveruje majetky podozrivých sudcov. Sama žije v luxuse
 5. Dobré ráno: Kočner sa po vražde Kuciaka rehotal
 6. Odhalili novú Škodu Octavia. Všetko, čo o nej potrebujete vedieť
 7. Mladíci, ktorí zbili pár v bratislavskom autobuse, sa postavili pred súd
 8. Bývalý šéfredaktor Plus 7 dní naklonený Smeru mal byť Kočnerov človek
 9. Exšéf tímu Kuciak sa prvýkrát ukázal na verejnosti
 10. Našli myšieho jeleňa. Vyškrtnú ho zo zoznamu hľadaných druhov

 1. Mafia je tam, kde má dobré podmienky
 2. Košické Hanusove dni 2019: Vladimír Palko, Levy prichádzajú v doplnenom vydaní
 3. Liberálom sa nepáči vyučovanie náboženstva v školách, akceptovať ich netreba
 4. Keď si KDH zatlčie posledný klinec, pohltí ho Hlina
 5. November 1989: Biskup Malý: Najväčšie sklamanie novembra? Dubček. Vôbec nechápal dobu
 6. Pád 156-kilometrového Berlínskeho múru bol koncom trestu za Hitlera.
 7. Zaujímavý rozhovor s emeritným košickým arcibiskupom Alojzom Tkáčom
 8. Lukáš Krivošík: Podivuhodné obrátenie rapera Kanyeho Westa
 9. Daniel Hevier: Heviho špeciálna kniha pre akčné a výnimočné deti
 10. Ako vyzerá svet mladých progresívnych kanibalov

Už ste čítali?