Nedeľa, 24. september, 2017 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Havarovaná rieka. Havarovaná zodpovednosť. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Za tou ťažbou

bude nejaký lišiak /Lys/, všakže?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vyzerá to

na trochu dúhovejšiu femily:
títo
http://www.chyzbet.sk/
s týmito
http://www.svp.sk/vah/default....
a ešte týmito
http://www.minv.sk/?odbor-star...
plus (polo)mŕtvi potápnici spod ŠOPy=ŠOP SR plus (polo)mŕtve väčšie ryby zo SRZ,,, až oči prechádzajú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Matka CHyžbet.sk -

- Chyžnianský betón, je etablovaná v prvej oravskej obci na poľskej strane v Chyžnom. Majiteľom je lišiak Lys, ktorý potrebuje do betónu aj štrk. Nezaplatených slovenských štátnych úradníkov motivovať nie je zrejme ťažké.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zvlášť ak sú

v tomto okrese (za boľševika jeden z najstalinistickejších v SSR) na niektoré druhy motivácie skoro až defaultne nastavení.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Bohuzial, Vah nie jediny objekt, kde sa deju nechutnosti.
Ak budete vchadzat do Nitry smerom od Bratislavy, vojdete do mesacnej krajiny. Niekto dal vyrubat vsetky stormy, ktore lemovali brehy rieky Nitra.
Vsetko vyrezane, znicene, hola krajina - clovek by zaplakal.
Ja z tohto ohavneho zlocinu proti prirode vinim statny podnik SLOVENSKÝ VODOHOSPODÁRSKY PODNIK - mozno sa mylim, ale ja ich za barbarov pokladam.

Velmi rad by som na miesto zlocinu za usi dotiahol generalneho riaditela, aby videl, co jeho ludia napachali.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Oni=SVP, š. p.

každoročne koncom zimy režú & rúbu stromy na desiatkach-stovkách km tokov v SR v rámci tzv. "protipovodňových opatrení". Konkrétne v rámci jedného z najnatvrdlejších článkov ich vodobetonárskej viery, podľa ktorého stromy na brehoch a v toku (ostrovy a p.) predstavujú povodňové riziko. Hoci nielen v ekológii, ale aj v lesníckych či poľnohospodárskych vedách a praxi by našli dosť dôkazov o opaku=o dôležitej brehoochrannej, protieróznej, infiltračnej a ďalších vodohospodársky aj ináč významných funkciách príbrežných drevín ako súčasti tej tzv. zelenej infraštruktúry (povedané bruselspeakom). Nuž, ani tento rezací-rúbací minulorežimový tik už tu dávno nemal tikať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

tu ide jednoznacne o to drevo, ine vysvetlenie neexistuje.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nielen drevom, štrkom a vodou

je tento mološko živý. V tejto branži sa už od 50-tych rokov 20. stor. +-neprerušene vyvíja uzavretá, spupná, tuho technooptimistická a ešte ináč zideologizovaná manažérska (t. č. hlavne sekcia vôd na MŽP SR) a výskumnícka subkultúra. Okrem domácej klasiky "poručíme větru, dešti" má hlboko v memofonde napr. aj kim-ir-senovské ču-čche (od vás nič nepotrebujeme, všetko vieme), veľmi moc jej chutí moc a v medzihrádzových priestoroch riek sa správa ako na dobytom území úhlavného nepriateľa. Podobne funguje aj subkultúra lesníkov (lesnícka sekcia MPaRV SR a nižšie) na lesnom pôdnom fonde.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Výrub porastu vo Váhu.

Čo si pamätám,pracovníci Povodia Váhu v Krpe1anoch už hádam pred desiatimi rokmi a myslím,že ešte dlhšie,vypiľovali vo Váhu v Sučanoch.Ešte teraz majú v elektrárni pri bráne bunku,kde sa prezliekali.A ten báger v koryte Váhu pri štrkovni,ten mám kdesi v mojom archíve nafotený už tiež pekných pár rokov.V krčme sa hovorilo,vraj to bágrujú akýsi poliaci.Odkiaľ asi bral sučiansky betónový gigant Prefa,toľké roky štrk na výrobu panelov a garáží.Okrem Váhu,viď Štrkovňa pri Prefe,aj z ťažobných jám pri objekte väznice.Tam je systém taký,že sa najprv vyťaží štrk a potom tam do tých jám sypú bordel smetiari.Keď je jama plná,zarovná sa zeminou.Takéto ´´pozemky´´ sú aj na druhej strane cesty,kde je dnes priemyselný park.Ak to pred výstavbou nevyťažlili,tak je to postavené na smetiach.Na takto ´´skultivovaných pozemkoch sa dlho držala voda.Sučanci to tu volali ryžové polia.Raz,keď išiel tadeto,myslím súdruh Brežnev,tak tieto bordelové jamy prekryli zpredu kopcami hliny,aby ich z cesty nebolo vidno,ako v Potemkinových dedinách.A z akého štrku je v Sučanoch postavená diľnica?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To rezanie-rúbanie

brehových porastov tu beží dlhšie, ja si pamätám najmenej 35 rokov. Pri sučianskej base sa smejem, že je taký slovenský Alcatraz - na ostrove štrku zo všetkých strán obkolesenom veľkými bagroviskami, narvanými najrôznejším komunálnym aj priemyselným bordelom (chudery tie podzemné vody v celej nive!). A diaľnica v Sučanoch je postavená (aj) za cenu vyrabovania najúrodnejšej pôdy medzi Vrútkami a Sučanmi (Veľké diely), z ktorej chaosné diaľničiarske štrkoviská & pridružený dezolát zožrali už najmenej 130 - 150 ha. Ale komu v tejto ťapákovskej gubernii by už chýbalo 130 - 150 ha najbonitnejších fluvizemí? Však tú predotovanú repku a kukurúzu môžeme točiť aj na vyerodovaných stráňach popod Fatru či Žiar - a ostatok predsa nakaufujeme v tescách & billách & lidloch.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

súdruh riaditeľ štátneho podniku

... predsa potrebuje vydláždiť dvor, tak prečo by nevyužil ponuku drancujúceho poľského podvodníka keď mu to sprostí Slováci dovolia, Chyžbet - a budúcnosť s nami je krajšia ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mhm, asi málokde vidno

ľudskú nenažranosť a tie sprievodné ťahy v takom 3D & full HD ako práve u takýchto oprsklých štrkožrútov a kol. na riekach.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

smradi,

ďalšia istota, tentoraz pre prírodu.Ale myslím, že dožerú rybárov, a potom bude iná ťažba.
p. Topercer, ešte Vás poprosím, zverejnite aj odpovede na Váš podnet.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Viacerí

z (miestnej) rybárskej verchušky v tom zjavne idú tiež. Ináč orgány zatiaľ podnet tíško trávia:)=neozývajú sa. Keď sa ozvú, tak aj ja.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

skutocne pekny clanok

Skutocne pekny clanok a tesi ma ze isiel priamo aj na prokuraturu
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vďaka. A odpusťte pls vtieravú selfie:

podnet a článok sú dva z viacerých aplikovaných výstupov dlhodobého výskumu horských a mokraďových ekosystémov na blatnickom pracovisku Botanickej záhrady Univerzity Komenského, ktoré ale na tvárach šéfstva UK & BZ už dosť dlho vyvolávajú výraz "trištvrte na desať". Nejdú v línii strany & vlády, nie sú financované APVV ani žiadnou inou grantovou agentúrou, ba ani enviromimovládkou a už vôbec nie solárnou, veternou, ňadrovou či inou lobby. Čisto hobby :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vďaka za skvelý blog.

Je to produkt toho ako celá naša spoločnosť je vychovávaná k ochrane svojho dedičstva, toho, kde žijeme a kde raz zanecháme všetko svojim potomkom.Ale zatiaľ je to "po nás potopa".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vďaka za skvelý koment,

nemám veľmi čo dodať. Len že tá "potopa" už zatápa aj nás/nám.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Asi by bol na case taketo dokumenty pozbierat a hromadne podat zalobu na SVP- ktory zjavne nie ze zanedbava svoje pravomaoci a cinnosti, ale verejne a cielavedome nici, rozkrada a devastuje slovenske toky a to s pozehnanim vsetkych kompetentnych uradov! Je na case aby SVP bolo riadne postihnute za svoje zasahy do vodnych tokov, ktore devastuju a naopak prave podnik, ktory ma chranit ludi a prirodu pred vekymi a nicivymi povodnami, svojimi zasahmi a chamtivosou sposobuje z roka na rok vacsie zaplavy a skody na majetku a prirode. Jednoducho si myslim, ze uz stacilo a je potrebne konat a podavat trestne oznamenia a to asi rovno na medzinarodnom sude a to nielen v pripade SVP ale aj SL SR!!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Aj ja si to myslím. Zatiaľ bola podaná (v marci 2013) sťažnosť na Európsku komisiu proti postupu SR pri príprave a presadzovaní tej úchylnej tzv. Koncepcie využitia hydroenergetického potenciálu vodných tokov SR do r. 2030. Tá ráta o. i. s 368 (!!!) tzv. malými vodnými elektrárňami, ktoré by na minďár rozsekali +-všetky významnejšie toky Slovenska (čo ešte nerozsekali binderčíci a hlavne tí pred nimi). EK už začala konať - a podľa schlípnutého mlčania na MŽP a MZV sa zatiaľ zdá, že až nebruselsky účinne.
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME