Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Naplnené proroctvá biblickej knihy Daniel (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Aká je štatistická pravdepodobnosť, že sa naplní proroctvo Daniela, že v roku 32 n.l. bude v Jeruzaleme zabitý Kristus? Aká je štatistická pravdepodobnosť, že sa naplní proroctvo Ezechiela, že v posledných časoch koalícia národov zo severu (Rusko+iní) potiahnu na Izrael a nadprirodzeným spôsobom budú porazení? (vybrala som proroctvo, ktoré sa ešte nenaplnilo)
Maria Tvrdonova
<< < 1 2 3 4 5 6 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Ved o tom pisem

nielen biblicke proroctva sa vyplnili.. taky Nostradamus predpovedal prvu aj druhu svetovu vojnu, vojnu v iraku , pad dvojiciek, tsunami na filipinach a ine.. o tom v biblii nie je ani zmienka:-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

nuž, Nostradámové proroctvá sú tak "jednoznačné", že si z nich vyčítali aj nacisti, že vyhrajú, aj spojenci .
Naproti tomu napríklad Ezechiel jednoznačne tvrdí, že vojská z ďalekého severu napadnú Izrael a napriek obrovskej presile, Izrael vyhrá. Myslím, že je to dosť jednoznačné a keď táto vojna začne, určite by som nakúpila čo najviac Izraelských akcií.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ved prave

ale zatial sa splnili vsetky:-)
kludne si ver proroctvam, ja sa len cudujem ako vysokoskolsky vzdelany clovek moze verit roznym poveram a proroctvam...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

P.S.

pravdapodobnost ze sa nejake proroctvo s biblie vyplni je takmer nulova.. Ale vyhoda tzv. proroctiev je ze sa daju vykladat tolkymi sposobmi ,ze nejaka udalost sa vzdy na to "napasuje .-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Daniel bol pohanský prorok

prorokom sa je jednoduchšie stať v cudzine ako v domovine, veď chýr rastie nie len s časom, ale aj so vzdialenosťou. S tejto výhody ťažil aj prorok Daniel, ktorý pôsobil, podľa Biblie v Babylone. Daniela, ako krásneho mládenca bez poškvrny, si vybral babylonský kráľ aby sa naučil liternému umeniu. (písaniu) Vnímavý a bystrý Daniel – Baltazár, vyložil Nabuchodonozorovi jeho sen. Potom Nabuchodonozor zvelebil Daniela a učinil ho nad krajinou Babylonskou, nad vojvodcami, kniežatmi a nad múdrcami Babylonskými. 2:48. Toto babylonské pôsobenie, vzbudzuje oprávnene pochyby nad pravosťou židovského proroka. Babylončania mali iných bohov a preto by asi ťažko povýšili cudzieho „pohana“ tak vysoko. Daniel svoje oprávnenie byť Jehovovým prorokom, možno osvedčil u kanonikov až potom čo porozumel s kníh. 9:2.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mária

židovskí kanonici na viacerých miestach sfalšovali pohanské texty a prisvojili si mnoho aj od Babylončanov najmenej 3 krát vydávajú Marduka najvyššieho boha peržanov za svojho Adonaja- Pána- Hospodina- Jehovu
Daniela treba chápať v tomto kontexte- je ho univerzálne proroctvá možno dopasovať na čokoľvek-. Apokalyptických textov v tom čase bolo neúrekom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vážne na čokoľvek? Poľa mňa sú tie proroctvá dosť jednoznačné
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Prečo Daniela povýšil tak vysoko, hoci bol Žid? Lebo bol rozumný.
Ty si tiež zamestnáš vo firme ľudí, ktorí sú schopní, nie tých, čo sú správneho vierovyznania, či?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To su len tvoje bujné sny

Nabuchodonozor mal mnoho vykladačov snov,lenže len jeden splnil jeho podmienku(Daniel) a to nielen vyložiť sen ,ale najpr povedať čo sa mu snívalo a to pod hrozbou smrti. To už je iný level.:)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Trochu zdravého rozumu do témy

Nemám síce ani najmenšie tušenie, čo sú to tí "letnično-charizmatickí kresťania", len približne si viem predstaviť, čo ľudia myslia, ked hovoria "duch svatý", ale mám niekoľko dôvodov myslieť si, že okrem zábavného blúznenia nemajú takéto veci žiadny praktický význam. To samé o sebe ešte naozaj môže byť celkom nevinná vec, ale len dovtedy, kým sa zo zábavky nestane nejaké hnutie, kde tisíce ľudí podľahnú blúzneniu o nerealnom, a potom sa takáto nákaza šíri ohrozujúc celé spoločenstvá.
To, kam takéto veci môžu viesť, aké utrpenie a ľudské tragédie to môže spôsobiť, si síce môže každý nezaujatý pozorovateľ zistiť sám, ale v záujme dobrej diskusie uvediem jeden celkom náhodne vybraný príklad.

Ešte asi tak pred dvesto rokmi žili v primorských oblastiach, v najnehostinnejších oblatiach ďalekého severu Severnej Ameriky (od Aljašky az po Grónsko) ľudské spoločenstvá, ktoré sami seba nazývali Inuitmi. U nás ich ľudia asi viac poznajú pod menom Eskymáci.
Nuž, žili si tam po celé tisícročia, a napriek tej veľkej nehostinnosti ím zrejme nič nechýbalo: nepoznali vojnu ani kriminalitu, nemali štát, a teda ani dane, dokonca žiadne sociálne služby, nevedeli, čo je to alkohol alebo drogy. A to aj napriek tomu, že sa ím nikdy nedostalo toho požehnania, aby vedeli, kto to bol ten Dávid, alebo dokonca boh nejakého Abraháma, Izáka alebo Jakuba. Som presvedčený, nejaké Danielovo proroctvo ím nielen nechýbalo, ale ím dokonca mohlo byť úplne ukradnuté.
Jedného dňa však našich Inuitov objavili vyznavači pravého boha, a takto k ním preriekli:

- Ľudia boží, duše stratené, čo to tu robíte, takto bez darov Písma !? Ako môžete takto žiť bez toho, aby ste vedeli, čo prorokovali Daniel a Izaiáš, čo povedal Spasiteľ farizejom?

Pozerali naši Eskymáci jeden na druhého, a takto si hovorili:

- WTF Is Daniel !?

Dosť na tom, dnes, dvesto rokov po začatí veľkého diela spásy už aj Ekymáci majú Písmo preložené do svojho jazyka, vedia otčenáš naspamäť, bývajú v prefabrikovaných maringotkách, jedia lacné hydinové omáčky z konzervy so suchármi, zapíjajúc to všetko lacným pivom a whisky. Loviť už nevedia, alebo ím to dokonca zakazuje zákon (veď sú súčasťou civilizovaného sveta), ich deti už nerozoznajú mroža od polárnej líšky, všetci sú nezamestnaní, takmer každý má cukrovku alebo pohlavné choroby, majú najväčšie percento detí narodených s alkoholickým syndromom, lebo všetky mladé dievčatá pijú - zo zúfalstva. Násilie, beznádej, alkoholizmus a samovraždy sú osudom spasených Inuitov.

Bolo by dobré vedieť, či ten Daniel, keď už bol taký dobrý prorok, vedel aj to, ako dopadnú Eskymáci, ked sa k ním dostane Duch Svatý a Slovo Božie, keď sa posolstvo Bozie bude hlásať medzi všetkými národmi.

Ako som uviedol vyššie, osud Inuitov je len náhodne vybraný; rovnako to dopadlo v Afrike aj inde.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Grigorij

dost suhlasim,pre niekoho zacala "cela civilizacia" zo zaciatkom krestanstva :-(
Dovtedy tu bola pre nich asi jedna velka "moralna diera".

Ved uz hlaska,ze moralka moze byt zalozena len na "nabozenskom zaklade" je cista kravina.
MT,je ukazka "cisteho pacienta" /nech mi prepaci/

Dalej nekomentujem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Povolené skutky,
Pýtam sa ťa (a nie je to rečnícka otázka, ale očakávam od teba odpoveď), kedy som niekedy niečo podobné tvrdila.
NIKDY som totiž netvrdila, že človek iného vierovyznania nemôže mať vysokú morálku a je množstvo ľudí, ktorí nezdieľajú môj svetonázor, ale hlboko si ich vážim a sú pre mňa v mnohom vzorom (potvrdia ti to ľudia, ktorí ma osobne poznajú).
Napríklad, učím vojakov cudzie jazyky. Sú to tvrdí chlapi, ktorí boli na misiách v Afganistane, ale väčšinou sú to muži hlboko oddaní svojim ženám a rodinám (štatistika, že polovica manželstiev sa rozvádza, u nich rozhodne neplatí). Je úžasné počúvať s akou láskou a úctou rozprávajú o svojich manželkách (na výučbe cudzieho jazyka sa dozvieš aj veľa osobných vecí z ich života) a hlboko si ich za to vážim, hoc aj nemajú rovnaké vierovyznanie. (ale to nič nemení na tom, že princíp úcty a obetavej lásky k manželskému partnerovi je v Biblii a človek, ktorý to nedodržiava, sa vzbúril voči Bohu, hoc by sa aj nazýval kresťanom)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

MT

Nemyslel som len Teba,ale viacerych diskuterov/ktori sa iste spoznaju/.

Pises suvislo a celkom rozumne/tento prispevok/,hoci trochu od veci.
Spytam sa Ta,je moralka odvodena od "bozieho slova" ? Alebo inak,ako vznikla?
Ak mi odpovies na tuto otazku,mozme ist dalej.

Dalsia otazka,moze mat ateista /alebo cl.ineho vyznania/ stastny zivot?
/"posmrtny" radsej vynecham :-D/
Vo svojom prispevku stale spominas "ineho vyznania" /ateistu som nepostrehol/.

A este,je biblia nepostradatelna pomocka v zivote cloveka,ci uz veriaceho,alebo neveriaceho ?
Alebo, su vsetci rozvedeni,alebo nezijuci vo fungujucom manzelstve "vzburenci voci bohu" ?
/podotykam,ze zijem v 30 rocnom stastnom manzelstve/

Dakujem za odpovede.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Odpoviem ti na otázky, ale trošku v inom poradí:
2. Samozrejme, že ateista môže mať v mnohom šťastný život, dokonca šťastnejší ako veriaci, ak žije lepšie. Zákon sejby a žatvy platí pre všetkých, teda ateista, ktorý zasieva dobré veci, žne šťastnejší život ako veriaci, ktorý zasieva zlé veci (ak budeš k ľuďom dobrý, budeš mať dobré vzťahy, ako budeš zodpovedný, usilovný a šikovný, budeš mať dobrú kariéru atď.)

1. Morálka bola každému človeku vpísaná do srdca, preto sme schopní empatie atď. Ale na druhej strane, je potrebné jasne dané božie slovo a s ním spojené pravidlá morálky, lebo kultúra nás tak poznačí, že často sme schopní považovať za normálne to, čo normálne nie je (Kanánske národy obetovávali malé deti Molochovi, oddávali sa sexuálnym orgiám a považovali to za normálne), ba dokonca človek sa môže tak zdémonizovať, že už dokáže také zverstvá, ktoré normálny človek nedokáže (nacisti v koncentrákoch atď.).
Pokiaľ ide o ateistickú morálku, omnoho sympatickejší mi je ateista, ktorého dokáže naštvať niečo zlé a nerelativizuje (napríklad má chuť rozbiť držku chlapovi, ktorý ubližuje slabším, odsúdi to, že niekto opustí svoju ženu kvôli mladšej atď.), ako človek ovplyvnený východnou mystikou a relativizmom a všetko je pre neho šedé.

Čo sa týka rozvodu, problémom je, že na to aby sa manželstvo zachránilo, je potrebné aby na tom pracovali obaja. Teda medzi rozvedenými je aj veľa nevinných (nie dokonalých, ale nevinných za rozvod)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

MT

budem uprimny,nebavi ma tato diskusia :-(

Ako ze, co pises,celko ok,ale ked zabijes,ze:
"Morálka bola každému človeku vpísaná do srdca"
tak co mam na to povedat??

Osobne si myslim,ze moralku nemozme delit na ateisticku a inu/milion mutacii/.
Nezhodneme sa vo veciach,vzniku moralky,"povodu" alebo "druhu" moralky!!
Mam nazor,ze aj "moralka"sa vyvijala "evolucne",co bolo "moralne" volakedy,nie je uz dnes,
ale aj naopak.
Sama vidis,ze moralka "doby bronzovej"-alebo biblickej,by uz dnes tazko obstala :-D

Na vela veci mame rovnaky,alebo podobny nazor,ale nase chapanie "zakladov" je dost protikladne. Tu nam ani "panbozko" nepomoze :-(
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Morálka vpísaná do srdca? Koľko že máš rokov?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Aj dieťa má schopnosť empatie, pozná pocity viny atď., či?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

MT

kus to odlahcim.
Pises:
"Aj dieťa má schopnosť empatie, pozná pocity viny atď., či?"

..ale toto presne ma aj maly /alebo velky/ psik. :-D

Tak ako toto? Vysvetli mi to.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Netvrdil si náhodou, že ťa táto diskusia nebaví :) ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

MT

mas pravdu,ale este som si dal /nam/ sancu :-D

Takze,
Kto vpisal moralku do srdca kazdemu z nas?
Preco sa "prejavuje" -"vpisana moralka",aj u maleho psika?

Dakujem za odpovede.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Rudolf Trbušek: Zastavenie starých exekúcií "exekučná amnestia" od 1.1.2020 487
 2. Martin Foto Potočný: Keď si nakoniec November '89 všimol Fica 213
 3. Věra Tepličková: Pri ochrane svojho súkromia, mám právo klamať, 96
 4. Martin Droppa: Mŕtvym utečencom 75
 5. Slovenský inštitút pre bezpečnostnú politiku : Prehľad dezinformácií, manipulácií a propagandy počas tretieho novembrového týždňa 74
 6. Ondrej Prostredník: Je capnutie dieťaťa po zadku násilím? 62
 7. Oto Žarnay: Kočnerovské praktiky v našom školstve. Praktika č. 2: Zákon neporušuj, iba znásilňuj 62
 8. Július Kovács: Obchvat Bratislavy je dod*baný. Kolóny z juhu do Bratislavy budú ešte horšie. 55
 9. Zuzana Števulová: Práva LGBTI ľudí nie sú vecou názoru 53
 10. Andrea Čajkovičová: Vianočné stopovanie môjho života, zastavil mi Boris Kollár. 51

Rebríčky článkov


 1. Juraj Hodul: Prečo nemáme v Bratislave niečo ako bol kedysi Lunapark? A prečo tu nemáme aqapark?
 2. Ján Franz: Jeseň v Karpatoch
 3. Milan Lacúch: Zákon rovnováhy medzi dávaním a braním
 4. Miroslav Sabol: Verejné Konzultácia EU - Správa podľa článku 54 nariadenia o referenčných kritériách
 5. Štefan Vidlár: Straňík (nominant, protežant, aparátčik, trafikant,...)
 6. Juraj Hodul: Prečo sme/ste si to pokašľali s kvalitou potravín.......
 7. Andrea Fuglíková: Gaslighting a naše děti
 8. Július Kovács: Priatelia starých poriadkov si sprivatizovali 17. november.
 9. Stanislav Mičev: Jankovskej 2500 eur, Kotleba, Sulík a minimálna mzda
 10. Štefan Vidlár: Karty

 1. Kočner o Ficovi na nahrávke: Ak budem mať pokoj, bude naďalej premiérom
 2. Nesklamte nádej, odkázali politikom z pódia (česko-slovenská minúta po minúte)
 3. Vavro horel ako fakľa. Mak urobil fatálnu hlúposť (hodnotenie)
 4. Impérium kontroverzného milionára z východu sa rozpadá
 5. Luxus a gýč. Rezešovci svoje honosné sídlo nedokážu predať
 6. Pozrite si autá Nežnej revolúcie. Predajom kraľoval Favorit
 7. Slovákov môžu spasiť Maďari. Môže nastať aj takáto absurdná situácia
 8. Galavečer k novembru ‘89 bol dvakrát drahší ako v kauze Evka
 9. Známy zápasník zrazil ženu, za jej smrť dostal podmienku
 10. Dôchodkyňa upozornila na kauzu s pôdou: Pri mene Vadala som sa zľakla

 1. O vražde novinára Paľa Rýpala vieme už veľa
 2. Matovič: PS/Spolu otravujú s debilinami. Na registrované partnerstvá musia zabudnúť
 3. Alexander Vondra: Chodím do kostola pravidelne, pretože to potrebujem
 4. Keď zrušenie tímu Kuciak spochybnili už aj Taliani
 5. Kočner v nahrávke o Ficovi: Mám odložené veci, o ktorých on vie
 6. Žilinčan, ktorý hajloval na dievča z Kórey pôjde do väzenia
 7. Fico nabrýzgal na Nežnú revolúciu: Milióny občanov sa prepadlo do chudoby
 8. Cenzúra v TV LUX. Kto stojí za ňou?
 9. Na obranu Jaroslava Danišku
 10. KDŽP si koleduje o suspendáciu farára Kuffu

Už ste čítali?