Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vyhlásenie k údajnej homofóbii (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

môžeš
nejako vysvetliť pojem " zneužívanie demokracie na dosiahnutie vlastných cieľov"? Ako konkrétne sa dá zneužiť demokracia na dosiahnutie vlastných cieľov? Lebo princíp demokracie spočíva v tom, že ňou každý občan získava možnosť pokúsiť sa o dosiahnutie vlastných cieľov. Načo by inak demokracia bola?
nyrra
Sokrates o demokracii:
„Demokratické zriadenie doplatí na to, že bude chcieť vyhovieť všetkým. Chudobní budú chcieť časť majetku bohatých a demokracia im to dá. Mladí budú chcieť práva starých, ženy budú chcieť práva mužov a cudzinci chcieť práva občanov, a demokracia im to dá. Zločinci budú chcieť obsadiť verejné funkcie a demokracia im to umožní. A až zločinci demokraciu nakoniec ovládnu, pretože zločinci od prírody túžia po pozíciách moci, vznikne tyrania horšia než tá, ktorú dokáže vytvoriť najhoršia monarchia, alebo oligarchia.“ (dovolill som si vytiahnut z blogu http://melas.blog.sme.sk/c/375... )
LOs
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Citala som ho uz davnejsie. Vdaka ze si ho pripomenul.
Pridam jeden citat - nazor, pochadza z jednej diskusie, pred casom som citala ten text,
a dnes sa k nemu opät vraciam ...

" Neviem, preco je sucasna demokracia nieco o com sa nesmie pochybovat. Je leniva,
pomala,draha, kompromisna,promiskuitna, naladova, lahko korumpovatelna. Nedokaze
napravit svoje chyby a omyly, je nespravodliva a nevedie k cielu, ani k zlemu a uz vobec
nie k vytycenemu. Nic neriadi, iba sa potaca, ale ma silny pud sebazachovy.Nevie vyhnat
vsi zo svojho vlastneho kozucha.Je nepredvidatelna, nema vizie, a moc ktora z nej vzisla,
je silne navykova.Takato demokracia je vhodna tak na uroven mestskych statov, aby mohla
byt kontrolovana spickami vidli obcanov. Demokracia bez ostrakizacie,je ako slepy, hluchy
a prestarnuty eunuch. "
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nuž ale

aj to je rozhodnutie ľudí ..... zvoliť si tých zločincov a nechať sa opiť rožkom

Máš iné riešenie?
Ako by sa malo v spoločnosti rozhodovať o verejných veciach?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ano, je to mozne

ale zoberie to cele generacie, lebo je to subor mnohych malych krocikov v tomto pocesse, preto svajciari su tam kde su a cez referenda si riesia verejne zaujmy uz skoro 150 rokov.

dolezite je vykrocit na tuto cestu a ist spiralovite ku cielu, politici a verejny cinitelia pri akej kolvek podozrenia na korupciu, klientelizmus, vykradanie verejnych financii musia odstupovat samy a byt zdiskvalifikovany pre dalsiu statnu a verejnu cinnost (zamestnanie).

Toto su zaciatocne zakaldne pravidla pre akukolvek verejnu funkciu!

pokial sa toto nebude respektovat a realizovat, tak sme este len alen na zaciatku alebo k navratu totalite (ci uz ciernej alebo cervenej).

sme uz 25 rokov po neznej a kde je nasa spolocnost? Vidime, ze opat cierna a cervena totalita sa uchadza o moc, bojuje v ramci demokracie za presadzovanie svojich zaujmov.

je to vidiet u smerackeho gangu a samozrejme i u RKC, ktora sa "vyfarbila" pri nedavnom referende.

takze sme opat na zaciatku, kde demokraciu treba chranit a o nu opat "bojovat".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ale ako?

ako dovtedy rozhodovať?

Nebudú voľby, kým občania nedozrejú? A kto rozhodne, či sú už zrelí na demokraciu?
A kto tú demokraciu bude chrániť? Ako?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

diky za otazku

prival informacii vie "zabijat".

odlahcim to vtipom:

do krcmi pride rozzureny chlapik a skrikne, kto je tu zid, V kute sa prihlasi jeden a on k nemu pride a strasne ho zbije. Po hodine ked sa zid preberie sa ho pyta;
Preco si ma zbil, ved sa ani nepozname?
Dostal odpoevd, ze je zid a zidia ukrizovali nasho krista.
Na to prekvapeny a zbity zid argumentuje, ale ved to sa stalo pred vyse 2000 rokmi.
Ano, je to pravda, ale ja som sa to dozvedel az teraz!


paci sa mi Svejk, ako nastavuje zrkadlo a v odpovediach s plnou vaznosstou reaguje:

Tak naprikald v nemocnici:
"Ked si myslite, ze vitazstvo nasich zbrani je postavene na klisteri tak nestrite ma"


3/3
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

takže

zneužitím demokracie je, že ľudia nevolia správne?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

:-)

Stále to vraciaš k podstate a jednoduché odpovede na to nie sú
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ďakujem

mne je jasné, že aj demokratickým postupom je možné dospieť napríklad k diktatúre .... ak neprevezmeme zodpovednosť za to, čo volíme .... každý za seba, bez výhovoriek na to, že sme nevedeli, že nás oklamali, že nás zneužili .... ONI .... že sa dali oklamať a potrebujú dovzdelať, obmedziť .... ONI .... tak to tak môže byť hocikedy a nebudú to ONI, čo to spôsobili
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

RE: nyrra

Ospravedlňujem sa, že vám skáčem do diskusie (keďže otázka nebola smerovaná priamo na mňa).
Ako príklad na zneužitie demokracie a jej nástrojov za účelom dosiahnutia vlastných cieľov by sa dali uviesť aj nasledovné:
1) A.Hitler a NSDAP sa dostal k moci demokratickými voľbami.
2) M.Mursi a moslimské bratstvo sa dostalo k moci demokratickými voľbami.
Obe tieto skupiny stavali na populizme a zavádzaní ľudí rôznymi klamstvami a polopravdami. Po uchopení moci začali zavádzať zákony ktoré zrušili mnohé zákony ktoré zaručovali rôzne práva a slobody. V prípade Hitlera zrušili demokraciu a zaviedli diktatúru a v prípade Mursiho a moslimského bratstva boli na ceste k náboženskej diktatúre.
3) Referendum je dôležitým nástrojom demokracie. 7-ho Februára sa na Slovensku konalo referendum. V prípade ak by sa jeho otázky premenili na zákony, tak by sa vývoj ľudských práv a slobôd na dlhú dobu alebo celkom zastavil. Ak by sa to bolo podarilo bol by to precedens a mohli nasledovať ďalšie referendá alebo zákony na odoberanie už existujúcich práv a slobôd.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ano

demokraticky je možné zvoliť aj diktátora ....

Ja som sa pýtala, ako sa má teda rozhodovať o veciach verejných?
Čo je lepší spôsob?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

RE: nyrra (2)

Pre istotu aby sme predišli nedorozumeniam, ti odcitujem tvoju reakciu na ktorú som písal moju pod názvom „RE:nyrra“ (02.03.2015 19:31)
V tvojej reakcii z 02.03.2015 o 10:46 píšeš „môžeš nejako vysvetliť pojem " zneužívanie demokracie na dosiahnutie vlastných cieľov"? Ako konkrétne sa dá zneužiť demokracia na dosiahnutie vlastných cieľov? Lebo princíp demokracie spočíva v tom, že ňou každý občan získava možnosť pokúsiť sa o dosiahnutie vlastných cieľov. Načo by inak demokracia bola?“
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

takže čo je to

zneužívanie? to, že v slobodnom rozhodovaní ľudia dajú moc nesprávnym ľudom?

Aké je riešenie - prevencia tzv. zneužívania demokracie? Obmedzenie slobody tým, ktorí podľa nás volia zle?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nie, v žiadnom prípade neprichádza do úvahy obmedzovanie slobôd. Ako som hovoril. Tieto ideológie sú proti demokracii a všetkému čo s ňou súvisí ako ľudské práva a slobody. Zneužívajú vymoženosti demokracie (slobodné voľby, referendum, slobodu slova a pod.). Zneužívajú ju tým spôsobom, že: napr. svojím populizmom šíria informácie ktoré sa len z časti alebo vôbec nezakladajú na pravde. Neinformovaní/podinformovaní občania ale hlavne tí z nich ktorí sú ešte aj leniví si potrebné informácie samostatne vyhľadať sú najviac náchylní podľahnúť takýmto populistom.
Najlepšie riešenie proti nim by boli hlavne objektívne médiá (zákon ktorý donúti média k objektivite) a zvýšená vzdelanostná úroveň občanov (na všetkých stupňoch škôl, napr. viezť deti už skorom teenagerskom veku ku samostatnému a kritickému mysleniu a k práci s informáciami).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

za lenivosť

a neinformovanosť sa platí .... to je o individuálnej zodpovednosti ... aj za to vzdelanie

Demokracia je o práve ale aj zodpovednosti.

Lenže ty si tu nastolil akúsi tézu o zneužívaní demokracie a identifikoval si údajnú "škodnú" ... a to nie je dobrá vizitka tvojho kritického myslenia. Ja si môžem myslieť, že škodná je niekto iný.

Zneužitím demokracie by bolo vylúčiť z rozhodovania tých, o ktorých si subjektívne !!! myslíme, že volia zle. Kto má právomoc o tom rozhodnúť?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Moja téza nie je moja téza ale fakt.

Intolerantný (f..šisti/f..šistické ideológie) v priebehu dejín zneužívali a aj dnes zneužívajú demokraciu a jej nástroje na uchopenie moci. Keď už ju majú tak sa demokracie spolu s ňou aj jej nástrojov postupne alebo naraz zbavia. To je zneužívanie demokracie.
Normálna (alebo ak chceš ideálna) demokracia nemôže fungovať bez objektívnych informácií. Ľudia ktorí k nim nemajú prístup nemôžu si utvoriť vlastný názor na základe kritického myslenia. Ľudia musia mať prístup k objektívnym informáciám a musia byť schopní ich spracovať. Nevzdelaných a neschopných kritického myslenia je oveľa ľahšie manipulovať a presvedčiť ich o nezmysloch ako spomínané intolerantné/f...šistické ideológie (či už politické alebo náboženské). Žijeme v sociálnom štáte v ktorom je štát (čiže my všetci) zabezpečuje bezplatné školstvo a má na starosti/pod dohľadom (viac menej) aj obsah a kvalitu vyučovania. Takže pokiaľ žijeme v takejto krajine sme zodpovedný zato aby žiaci/študenti mali prístup k aktuálnym a objektívnym informáciám a aby mali potrebné kvalitné vzdelanie/schopnosť nato aby tieto informácie vedeli objektívne a kriticky spracovať.

Prečo je zlá vizitka keď označím intolerantných/f...šistov za „škodnú“ (ako si to nazvala)? Ich ideológie sú v ostrom kontraste s tým na čom je postavené aj zákonodarstvo SR a náš spôsob života. Detailnejšie som to popísal v tých 8mich bodoch v hlavnom príspevku.
Samozrejme každý má právo na svoj názor. Ty si napríklad môžeš myslieť, že oni mjú pravdu a ľudia ako ja sme „škodná“ lebo sme za zmenu a chceme posunúť spoločnosť dopredu a nie ju konzervovať prípadne posunúť dozadu (napr. v oblasti práva a slobôd).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

sama vata .... nič konkrétne

K akým informáciám, prosím ťa, máš prístup ty a nemajú ho veriaci?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ach jaj. Teba uspokojiť. Hovoril som všeobecne o informáciách. Ak by som sa mal vyjadriť ku všetkému konkrétne, tak ti tu napíšem elaborát na niekoľko desiatok strán. To, že niekto má prístup k informáciám ešte neznamená, že s nimi vie robiť a ani to, že im porozumie(záleží to od schopnosti každého jedinca). Preto som spomínal kvalitu vo vyučovaní a pod.
Veľa ľudí nemá prístup k toľkým informáciám ako ja a ani ja nemám prístup k mnohým. Dôvody môžu byť rôzne. Napríklad jazyková bariéra(veľmi malé množstvo informácií je dostupných v slovenskom jazyku (o niečo viac v českom). Repertoár informácií v cudzích jazykoch je neporovnateľne väčší), nedostupnosť knižnice s aktuálnymi výtlačkami kníh alebo časopisov, nedostupnosť internetu alebo stačí aj zlé vzdelanie ktoré bráni tomu aby sa jednotlivec dopracoval (vedel kde a ako hľadať) k informáciám alebo aby s nimi vedel narábať.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Zuzana Roy: Kto je naozaj zodpovedný za čiernu stredu pri Nitre a v Revúcej? 1 028
 2. Rudolf Pado: Donovaly chcú byť Dubajom 938
 3. Andrea Rúfusová: O vlkoch a medveďoch nielen na salaši 892
 4. Milan Kuruc: V UniCredit Bank už nevedia, čo od dobroty 771
 5. Monika Nagyova: Denník starej dievky – Komplexy zničia každú príležitosť 590
 6. Maroš Chmúrny: Výživný týždeň VIII. - Odborníci, kam sa pozrieš 393
 7. Július Kovács: Obchvat Bratislavy je dod*baný. Kolóny z juhu do Bratislavy budú ešte horšie. 324
 8. Soňa Kallová: Ako sme chutnali talianske tiramisu 323
 9. Michael Laitman: Prečo má naša strava takú zlú kvalitu? 312
 10. Filip Švaňa: Chceli sme zmeniť Slovensko. Sme len na polceste 276

Rebríčky článkov


 1. Štefan Vidlár: Štěpán Harašín: Jeho vlasť
 2. Attila Agócs: Regionálne anjel, celoštátne diabol?
 3. Milan Koval: Pán Šebej, tak ako je to s tou chudobou na Slovensku?
 4. Ján Slovák: Deň otvorených dverí - 5.12. 2019 na Súkromnej škole umeleckého priemyslu animovanej tvo
 5. Štefan Vidlár: Ludský odpad
 6. Martina Meriačová: Dážď sú slzy. .
 7. Stanislav Mičev: 400 000 ľudí versus 1 arogantný mladík
 8. Július Kovács: Obchvat Bratislavy je dod*baný. Kolóny z juhu do Bratislavy budú ešte horšie.
 9. Štefan Vidlár: Morálňí kódex budovatela kapitálokomunizmu
 10. Milan Lacúch: Choromyseľnosť rozumu nemá hraníc! Katastrofická vízia!

 1. Pri nehode autobusu zomrelo 12 ľudí, vláda rozhodne o štátnom smútku (minúta po minúte)
 2. Mladíci, ktorí zbili pár v bratislavskom autobuse, sa postavili pred súd
 3. Bývalý šéfredaktor Plus 7 dní naklonený Smeru mal byť Kočnerov človek
 4. Exšéf tímu Kuciak sa prvýkrát ukázal na verejnosti
 5. Čaputová pristala na ľudovú zábavu
 6. Zachraňovali zvieratá z útulku. Tri ženy, ktoré v Revúcej strhla voda, prišli o život
 7. Z justície odchádza prvá sudkyňa pre Kočnerovu Threemu
 8. Cesta pri Nitre je po nehode opäť prejazdná, polícia začala stíhanie
 9. Dobré ráno: Kočner sa po vražde Kuciaka rehotal
 10. Kočner je len obyčajný mentálne zaostalejší hochštapler tretej triedy

 1. Keď si KDH zatlčie posledný klinec, pohltí ho Hlina
 2. Za čiarou: Tragické vyústenie politického angažovania kňaza Mariána Kuffu
 3. Stratégia nie s Ficom má jednu slabinu. Pat. Kto dostane Mat?
 4. Predseda Etickej komisie Sedlák: Pre Trnku som sa hanbil, že som prokurátor
 5. Šanta: Keď som stretol Kočnera, aj Trnku prejdem na druhú stranu chodníka
 6. Zsuzsová a jej komplici ostávajú vo väzbe
 7. Demokrati si urobili z procesu impeachmentu voči Trumpovi volebnú kampaň
 8. Lyžovačka v lete. Obec hovorí o prínose, ľudia na Donovaloch halu nechcú
 9. Pred 10 rokmi Benedikt XVI. rozšíril možnosti prestupu anglikánov ku katolíkom
 10. Komentátor Mark Levin pozýva informátora CIA Erica Ciaramella do jeho show

Už ste čítali?