Piatok, 19. január, 2018 | Meniny má Drahomíra, Mário

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Deň venovaný ženám (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

a) Niekedy stačilo zákonné nariadenie a mali sme 99 percentnú zamestnanosť. Aké konkrétne politické aktivity uskutočňujete v tejto oblasti?
b) Ak by zamestnávatelia mali na trhu práce skupinu ľudí, ktorej by mohli zaplatiť 16-25 % nižšiu mzdu, prečo túto možnosť nevyužívajú? Aké konkrétne politické aktivity uskutočňujete v oblasti povinnej valorizácie miezd?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tento (podľa ITP Gorila) mafiánsky matrac, už mal byť dávno na smetisku dejín a nie blogovať.
Dokedy sa ešte ľudia nechajú oblbovať bielymi goliermi s pochybným charakterom a minulosťou?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

rečičky a realita

Na jednej strane rečičky Smeráčky Beňovej o uctievaní žien,
na druhej strane Smerák Vladimír Janoš a jeho "uctievanie" manželky a dcéry.

Ale 37 % aj tak stále nevidí, nepočuje, nechápe...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

neviem presne, čo tým blogom chcela presne vyjadriť. Stačilo len napísať, že si tento sviatok treba uctiť. Ak Beňová chcela vravieť o zamestanosti žien, nemusela to schovávať za MDŽ.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Keby len 37 %. Ženy tvoria väčšinu v spoločnosti, a tak nie veľmi rozumiem tomu, prečo si jednoducho neodhlasujú vyššie platy, pracovné miesta...

Takisto som si nikde v texte nevšimol zmienku o Marci - mesiaci knihy. Možno si to vynahradí na VOSR... :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

zastupenie vo vlade

Nie je nahodou vlada zlozena vylucne rozhodnutim tej istej strany, ktorej ste europoslankyna? Nezvolili si taku vo velkom ucastnicky smerackych MDZ a ste sa nam prisli vyzalovat?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Za našimi mužskými kolegami zaostávame v priemere o 16 až 25 percent v závislosti od konkrétnej profesie. A to objektívne nie sme ani menej šikovné, ani menej bystré, ambiciózne alebo pracovité. Rozdiel v mzdovom ohodnotení je jednoducho nezdôvodniteľný..."
Praveže zdôvodniteľný je a nie je to fenomemen iba na Slovensku, ale aj v krajinach, kde to s rodovou rovnosťou myslia smrteľne vážne - napr v Škandinavii. To zdôvodnenie je možno prave v tom, na čo poukazal už pjotr pri Pietruchovej - že idea rodovej rovnosti a jej prakticka implementacia / aby neboli rozdiely v zarobkoch žien a mužov / je s vedeckými štúdiami v rozpore...
Lebo o i " ...a takto by sa dalo pokracovat cez anatomicke rozdiely v strukture mozgu, tym preco muzi znasilnuju a zeny nie, preco je medzi muzmi viac vrahov, vyssia zaluba v porne az po na zaklade coho si zeny vyberaju z muzov a preco preferuju neriskantne (teda menej platene) povolania a su menej sutazive ako muzi."
http://blog.sme.sk/diskusie/23...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

predstavitelka

vladnej strany, ktora neustale zhorsuje zien v spolocnosti ... chce sa mi zvracat
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vidím dobre?

"...nám, ženám..."? To kto písal?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

je z toho MDŽ

celá popletená, veď ona už ani nie je žena, skôr prírodný úkaz
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Milá pani Monika

Počnúc vládami vášho šéfa Fica si žiaľ spájame tento deň len s primitívnymi každoročnými estrádami vedenia Smeru. Čo keby ste sa, ako žena, voči nim verejne ohradila a odsúdila by ste tieto lúzerské podprahové orgie?
Potom by sme vám možno uverili aj vaše úprimné slová o ženskej dôstojnosti a postavení žien v spoločnosti. Dovtedy to budú z vašej strany len farizejské drýsty. Želám vám k vášmu sviatku všetko najlepšie. A karafiát!!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Toľko hlúpostí po hromade

a tak pokračujme ďalej. Obrovský nedostatok žien je v baníctve a preto by sa malo uzákoniť, že od dnes by sa do bane mali prijímať už len ženy pokiaľ sa nedosiahne aspoň 30% žien v tejto profesii. Ďalšie odvetvie je stavebníctvo. Tu treba vydať príkaz, aby pokiaľ nezačnú ženy robiť ako živnostníčky obkladači, murári, inštalatéri, ale nebojme sa toho aj pomocné práce ako je kopanie kanálov či hádzanie s lopatou do miešačky, treba ženám umožniť (ZSSR náš vzor tam sme to videli už pred 40 rokmi) tak do vtedy nebude vydaná nová živnosť pre ani jednoho muža. Toto nariadenie zabije dve muchy jednou ranou zlepší sa štatistické ukazovatele žien v nespravodlivo označované ako mužské odvetvia a zároveň zase bude dostatok muráriek, tesáriek, inštalatériek, atď. Obrovsky sa zníži nezamestnanosť žien a na Slovensku nastane takmer komunistická idylka.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Toľko hlúposti pohromade

je rovnako aj v tejto reakcii, je to asi nákazlivé. Ak som ten blog dobre prečítala, nerovnosť vyplýva najmä z toho, že na tej istej funkcii zarába žena vždy menej ako muž. Nejde o to, či má nárok kopať v bani alebo murárčiť. Koniek-koncov to nie je schopný vykonávať ani každý muž, treba na také práce aj určitú fyzickú zdatnosť a manuálnu zručnosť. Pri takýchto reakciách sa ukáže, kto myslí hlavou a kto niečím iným.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tak tie hlúposti nerozširuj

Drahá ajsha, Chceš povedať, že na rovnakej funkcii obkladača zarobí nejaká žena menej ako muž? Ale máš pravdu, že aj na tej istej funkcii medzi mužmi sú rozdiely, lebo majú rôzne výkony. Prečo by mali mať platy podľa pohlavia a nie podľa výkonu? Takže nemysli rukami, ale zamysli sa aj tým čo máš na krku.

Ozaj vieš o tom, že ženy znižujú cenu práce? O tomto probléme sa nevraví. Ak mám pristúpiť na takéto zovšeobecňovanie potom prečo Žena je ochotná robiť za nižšiu mzdu? Muž takúto prácu odmietne, ale potom je dosť ťažko sa vyhovárať na mužov, ak by sa o tom hovorilo. Príkladom sú profesie, ktoré sa kedysi považovali za čisto mužské profesie : holič, učiteľ, krajčír ... Ženy tak znížili cenu práce, že muži odmietajú to robiť sa nastala feminizácia týchto profesii. Ale psst o tom sa nesmie hovoriť, lepšie je zavádzať kvóty .
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mýliš sa,

ak si myslíš, že to spôsobili ženy. Je to len pozostatok socializmu. Vtedy bola najnižšia úroveň miezd v službách a preto muži na tieto funkcie nešli, museli rátať s tým, že pokiaľ bude žena na materskej, z nízkeho platu by sa rodina neuživila. Okrem toho aj tak museli ženy ísť čo najskôr do práce (existencia jasieľ to umožňovala) lebo ani ten jeden plat vtedy nestačil. Takže odvetvie nízkoplatených služieb ostalo pre ženy (treba rátať s tým, že bola pracovná povinnosť). Jednoducho sa to takto zaužívalo a nejako to stále pritom zostáva. Ale dnes už poznáme aj chýrnych a dobre profitujúcich kaderníkov. Aspoň v tej súkromnej sfére sa to časom určite zmení. Horšie sú na tom učitelia, lebo sú veľmi závislí od financií štátu, to bude ešte dlho trvať, než sa tam niečo zmení.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ale v niektorych profesiach zeny zarabaju zase viac, napriklad v modelingu a pornopriemysle. To je v poriadku?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

V princípe mi je

MFB ako osoba ukradnutá, len sa zamýšľam (ale aj v kontexte s inými (nielen euro-)poslancami, kde je tá systémová chyba, ktorá umožňuje, aby sa takí ľudia dostali na také miesta.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tou systemovou chybou su takzvani volici.
Tupi, nevzdelani, prospechari...dosadit dalsie moznosti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Doplním ešte

oklamaní a oblbnutí, ale zároveň podčiarkujem, že to nie je ospravedlnenie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nič si nepochopil,

to nie je systémová chyba, to je princíp
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME