Štvrtok, 18. január, 2018 | Meniny má Bohdana

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dieťa skončilo v nemocnici! Môže za to Aliancia. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Malá Vanessa

Zajtra poobede je súd ohľadom malej Vanessy.
Súd pojednávajúci o tom, či rodičia budú schopní sa starať o malé dievčatko. Nie súd s tými, ktorí nariadili ústavnú starostlivosť. To sú anonymní pracovníci, hoci majú konkrétne mená.
Včera som bol s matkou Vanessy, boli na zasadaní Výboru pre deti a mládež. Potreboval som spoznať prípad bližšie aby som bol schopný pomôcť. Hovoril som o ňom s kompetentnými ľuďmi, ktorým záleží, aby sa takéto prípady nestávali.
Aliancia nemá úlohu riešiť to, čo majú robiť zamestnanci štátnej správy. Nie je to úloha Aliancie. Ak to niekto požaduje od Aliancie, tak vedome zavádza. Lebo to nemôžem nazvať nevedomosťou.
Ani mojou úlohou nie je zastať sa Vanessky. Napriek tomu to robím. Malá Vanesska je dieťa narodené v mnohodetnej rodine. A to nie som členom Aliancie za rodinu.
Prípad Vanessky ukazuje, v akom systéme žijeme. Ukazuje, ako sa tu bestrestne šliapu ľudské práva. Namiesto toho, aby štát bol rád, že matka má stále, napriek priekom, záujem o postihnuté dieťa, tak matka sa musí súdiť o dieťa. Absurdnosť na absurdnosť. A anonymní pracovníci konkrétneho úradu práce sa budú vysmievať.
Všetci sme zodpovední, ktorí žijeme v tomto štáte. Zodpovední sme preto, že nie sme ochotní nútiť kompetentných robiť to, čo je ich povinnosť.
Ľudia z Aliancie nie sú povinní robiť, oni sú dobrovoľníci. Tí, čo ich opľúvajú nerobia ani toľko, aby stáli za zmienku. História to zhodnotí. Lebo dnes si dobre pamätáme meno Martina Luthera Kinga, ale nie meno jeho vraha!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Naozaj bude matka Vanesky

schopná sa o ňu postarať? Hovoríte, že má okrem nej ešte veľa ďalších detí. Dokáže to fyzicky, psychicky ale aj finančne zvládnuť?
Rozhodne som za, aby dieťa žilo so svojou mamou, ale považujem za potrebné preveriť, či sa matka dokáže postarať. Dosiaľ sa v médiách prezentovali informácie o úbohej matke, ktorej zlí sociálni pracovníci zobrali dieťa, ale vy tu naraz tvrdíte, že ide o mnohodetnú rodinu. Začínam mať pochybnosti, či tá sociálka napokon predsa len nemala aj kus pravdy.
Povie nám tu konečne niekto pravdu alebo sa prípad malej Vanesky a jej mamy zaradí k hŕbe rôznych prípadov vedúcich k novým konšpiráciám o "juvenilnej justícii" a o diabolských rejdoch sociálky šliapajúcich zámerne po ľudských právach svojich obetí a v nposlednom rade aj Aliancie?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ALTER PRESSBURGER

Takže ľudia z Aliancie nemajú riešiť to, čo štátna správa, ľudia z Aliancie sú dobrovoľníci.

Akým právom, dôvodom, argumentami potom Aliancia mala snahu meniť zákony Slovenskej Republiky ?
Zákony, ktoré sa podľa Ústavy Slovenskej Republiky neviažu na žiadnu ideológiu ?
Mimochodom, už len Vatikánska zmluva, je protiústavný unikát, spomedzi ostatných štátov EÚ.

To skutočné, reálne, bolestivé problémy rodín sa riešiť nebudú, ale gender vymyslené ideológie, menšiny a klamlivé reklamy a príklady sa budú ľuďom cpať do hlavy ?
A ešte sa Aliancia bude hrať na ukrivdených, ako celé Slovensko išlo proti nej ? Kde boli tí 70%tní kresťania?

Myslím si, ja osobne, že to, čo si dovoľujú samozvaní ochráncovia rodiny, nemá ani zďaleka nič spoločného s reálnou rodinou.

Ale ďakujem pekne, za dobrodružstvo a úspešné zvládnutie masové zmanipulovania niektorích ľudí, na základe klamstiev a zavádzania o homosexuáloch, je to hnus, ako si dovoľuje niekto verejne klamať.

A navrhujem, aby sa kvórum na usporiadanie referenda zvýšilo na minimálne dvojnásobnú hranicu, aby si nemohli kadejaké samozvané cirkevné združenia robiť z ústavy holubník.

ďakujem, dovidenia
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kritické Myslenie -

nie dovidenia, lepšie bude S Bohom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Odpovedám obom mrrr, aj Kritickému

Predpokladám, že súd bude schopný zvážiť kvalifikovane svoju úlohu. Možno už dnes budeme vedieť konečný verdikt o ďalšom osude Vanessky.
Zostáva otvorená úloha štátnych orgánov a jej konkrétnych predstaviteľov.
Podotýkam, že nikde nestraším, ale hľadám riešenie.
Podotýkam tiež, že Aliancia nestrašila ani juvenilnou justíciou, ani ničím iným. Dokonca ani cirkvou. Ale bolo tu dosť krikľúňov, ktorí vkladali do úst Aliancie to, čo nikdy nerobila a netvrdila. Pre istotu sme umlčali Alianciu a preto kriklúni sú na koni, lebo Aliancia sa nemohla brániť. Okrem toho, za normálnych okolností - prečo by sa mali Aliancia brániť, že toto nepovedala? Nie som advokát Aliancie, nech si to rieši Aliancia sama, toto ozaj nie ja moja kompetencia.
Mojou úlohou ako dobrovoľníka je, aby som urobil výcuc - abstrahoval príčiny stavu ako nedostatky systému a navrhol riešenie. Lebo takýchto prípadov, ako Vanessky je viac. Dúfam, že každému je jasné, že konám ako človek, ktorému záleží na všeobecnom dobre. Tak, ako mojim kolegovcom z mnohých mimovládok. Nemáme to zaplatené, a nerobíme to pre kariéru.
Tí, ktorí požadujú túto úlohu od Aliancie za rodinu sú vedľa. Presne ako tí, ktorí mi argumentovali, že novelu zákona pomáhali pripravovať členovia Aliancie za rodinu. Spýtal som sa ich - Aliancia za rodinu sa zaoberá chudobou, až extrémnou chudobou, neplatenou prácou, rodinnými opatrovateľmi, diskrimináciou matiek? Nie! Preto argument je zlý.
Aliancia za rodinu urobila inde výcuc potrieb rodiny. Pri tom ich podporilo viac ľudí, ako bolo voličov SMERu. Berte to na vedomie! A to pritom neobhajujem Alianciu. Aliancia nech sa obhajuje sama a tí, ktorí ju podporili v referende. To je ich úloha a nie moja. Ale pozor, asi ich bude viac, ako tých, ktorí dnes vykrikujú, ako Aliancia pohorela. Občas mám dojem, že preto tak vykrikujú, lebo si uvedomujú svoju porážku. Lebo nikdy neboli schopní dostať toľko hlasov na svoju stranu. Jednoducho sa boja, že krátka história ukáže, že život sa uberá ináč. V minulom storočí sme boli svedkami mnohých takýchto zvratov. A budem opäť.
V ďalšej diskusii som zvedavý, kto napíše, toto a toto som konkrétne urobil v prospech rodín, alebo konkrétnej osoby, ktorá sa ocitla v chudobe, kríze, alebo inej kritickej situácii. Ostatné reakcie budem považovať za mlátenie slamy. Na to nemám čas.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

vraj "kriticke myslenie"

a nevie si ani vyhladat, kolko statov ma zmluvu s Vatikanom, t.j.dohodu o slobode katolickeho vierovyznania: http://en.wikipedia.org/wiki/C... ak je teda ta nasa zmluva (mimomochodom bol z jej ramcovej dohody ratifikovany SR len srandovny bod o vojenskych ordinaroch a financovanie cirkevneho skolstva) taky unikat, preco este neskoncila na Ustavnom sude, hmm??
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nuz

"kriticke myslenie" sa zacina aj konci pri jeho nicku...nic viac ani menej :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

bože na nebesiach ! tak to je ale stupídny výlev , že ja možem za všetko aj za druhú svetovú aj za Hitlerka aj za atď. ani som to nedočítal , pripadá mi to ako zlostný prejav nasrdeného decka
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

tak to ste práve urobili chybu, že ste to nedočítai, autor tým úvodom chcel len upozorniť na to, čo práve o Aliancii hovorí druhá strana, tj. tí čo ju odsudzujú, aj keď to iste je napísané značne s nadsázkou. Skúste prečítať aj zvyšok a uvidíte, čo chcel autor vlastne povedať :) Aka. neodsudzuj, pokiaľ nepoznáš celú pravdu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Argumentační klam (též řečnický trik nebo argumentační faul) je v řečnictví takový výrok, jehož smyslem je porazit či přesvědčit oponenta bez ohledu na pravdivost zastávaných názorů. Podstatou argumentačního klamu bývá nenápadné porušení pravidel logického důkazu, působení na emoce místo na rozum, případně obojí. Argumentační klamy bývají oblíbenou součástí argumentace propagandy a manipulátorů." pozri: http://cs.wikipedia.org/wiki/A...

"Podsunutý argument (straw man)

Podstatou klamu je najít velmi slabý až hloupý argument, který by mohla zastávat protistrana (ale zpravidla jej nezastává). Ten demonstrativně rozcupovat na cucky a budit při tom zdání, že se všemi argumenty protistrany se lze takto snadno vypořádat."
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

no neviem

ale ak si si nevsimla, tak drviva vacsina kritiky aliancie vyplyva z toho ich "uzasneho dobrodruzstva", ktorého jedinym cielom bolo zabezpecit, aby sa ziadne dieta nedostalo k homosexuálom, plus odpor voci "sexualnej vychove" (schvalne v úvodzovkách) - skratka, cele to bolo naozaj o rodine a jej problémoch a k tomu sa opakovane vracaju karikaturisti a podla môjho nazoru aj na tej cynickej oblude je to velmi pekne vystihnute..Autor clanku s alianciou a jej priaznivcami akosi nedokaze pochopit to nastavene zrkadlo, ktore si si vykoledoval. Najma teda s poslednou kauzou tej tyranej pani poslancovej..

este skusim maly navod-mame referendum o rodine. Cele kampan je o tom, ze si nedame experimentovat na detoch a nosnou temou (podotykam, ze zdrojom je azr) bolo video ako dvaja teplí beru decko z decaku, kedze tradicna rodina ine problemy nema. par tyzdnov po tomto uzasnom dobrodruzstve vypláva, ako nejaký poslanec tyra manzelku. Ukaze sa (ake prekvapive), ze to nie je taka ojedinela vec a zaroven ako patricne organy (alebo patricny organi?) (ne)konaju - skratka akutny a realny problem v rodinach, s nedostatocnou legislatívou, resp je vymozitelnostou. Na ktorý bolo mimochodom taktiež upozorňované, ale homo boli predsa len akútnejší a marketingovo prijateľnejší. Co na to asi normalny clovek povie, ked si to spojí, tieto dve po sebe nasledujúce udalosti? a co na to povie taky karikaturista?
Chomik stavil vsetko na jednu kartu, to mu nevyslo, tak teraz sa mu to len vracia..resp azr..taky je zakon
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ty si to neprecital, ale vies ze je to stupidne a prejav zlostneho decka.
Ved len popisal fakty ako na nich kydaju. Noí a ty si len pridal. Som rad ze som si precital tvoj prisoevok Ide z neho mily a inteligentny prejav.
PS s tym Hotlerom si to myslim tiez nevymyslel. Aj take prispevky na nich som si precital od tolerantnych ludi, ktori sa stitia stredoveku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pocul si aj ten vyrok "horsi nez masovi vrahovia" od zastancov azr a referenda? Tiez "mily a inteligentny prejav".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nie som si isty, ale nie je to vyrok Kuffu?
Zaradil si podla neho vsetkych. Pomahame si lzami a polopravdami? (-:
Ved odporcovia referenda su nad vecou a pomaly "spravodlivi medzi spravodlivymi"
Takze ked on moze,tak mozme vsetci. Dost ubohe.
Co teda vycitat referendakom, ked odporcovia sa chovaju rovnako pripadne horsie. Perte se a zerte se.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Presne tak som ten prispevok myslel...ked moze jedna strana tak moze aj druha. Ty si ospravedlnoval preco bloger pouzil ubohy vyrok o Hitlerovi tak ja zas ten o Kuffovi. Chces normalnu diskusiu? Zacni od seba.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

O com. Co som ospravedlnoval? Ja som pisal, ze referendakov sprosto osocuju a spajaju ich s Hitlerom a fasistami. Nie jedna osoba.
Kto by mal kde zacat a od koho?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

mne sa paci

ako niekto, kto obrovskou mierou prispel k polarizacii spolocnosti a k blbej nalade v nej referendom, ktore nemalo NIKOMU pomoct a jeho ucelom bolo len ublizovat dava neskutocne pokrytecke a drze otazky ostatnym.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

uuu...trafená hus zagága :)
pokrytecké by boli, ak by to on sám a ľudia okolo neho nerobili...no robia...na rozdiel od tých, čo len kecajú...
drzé pre toho, kto ich berie osobne a ako útok (neschopnosť sebareflexie)...pre iných môžu byť znova zamyslením, či robím niečo pre dobro iných a tak sa zapájam do diskusie, alebo sú to len prázdne teoretické bludy čo vypúšťam z úst...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ako som uz povedal

niekolko mesiacov ste otravovali atmosferu v spolocnosti kvoli referendu, ktore realne nikoho nemalo za ciel ochranit (a uz vobec nie rodinu), toboz pomahat. vasimi metodami boli a su klamstva a primitivne utoky. ste nechutni a pokrytecki farizeji a Mr. Chromik medzi vami ziari svojim pokrytectvom asi najviac.

a ja som rad, ze ste na Slovensku v mensine.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

a ste a ste a ste....ešte treba niekoho poobviňovať :)
Chromík rozprváva o tom, čo robí, aké sú ciele a ráta s tým, že nie každému sa to bude páčiť. A vy tu len kecáte a kritizujete. Žiadne riešenia, len keci. A to mám najradšej :)
Najlepšie je to, že práve takí ľudia, čo len kecajú, nezastavia tých, čo niečo robia, lebo sú im ukradnutí ;)
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME