Piatok, 19. január, 2018 | Meniny má Drahomíra, Mário

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Výsledok pochodu fašistov? Zadržaný antifašista (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

keď tu môžu pochodovať

a dokonca aj dať sa zvoliť pohrobkovia zvrhlého komunizmu...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ja som na tom pochode

"antifašistov",
videl komunistov.
komunistov, ktorí aktívne presadzovali boľševický režim.
čo o tom presadzovaní boľševického režimu hovorí
PLATNÝ ZÁKON?

Zákon o nemorálnosti a protiprávnosti komunistického systému
Zákon prijatý Národnou radou 27. marca 1996 definuje zločinecký charakter komunistického
režimu 1948-1989, odpor proti nemu bol legitímny, morálne oprávnený a je hodný úcty.
Zastavuje sa do 1989 beh premlčania pre niektoré trestné činy a doplňuje sa zákon o súdnych rehabilitáciách.
125/1996 Z.z.
ZÁKON NÁRODNEJ RADY SLOVENSKEJ REPUBLIKY
z 27. marca 1996
o nemorálnosti a protiprávnosti komunistického systému Národná rada Slovenskej republiky, vedená snahou vyjadriť mimoriadnu úctu obetiam komunistického systému, priznať im významný podiel na obnove slobody a demokracie, uložiť do pamäti národa utrpenie a obete tisícov občanov, zamedziť, aby nikdy nedošlo k pokusom o obnovu totalitných systémov v akejkoľvek podobe, a uvedomujúc si povinnosť vyrovnať sa s komunistickým totalitným režimom, vyhlasuje, že

Komunistická strana Československa a jej odnož Komunistická strana
Slovenska

sú zodpovedné

za spôsob vlády v našej krajine v rokoch 1948-1989, a to najmä za

cieľavedomé ničenie tradičných hodnôt európskej civilizácie,
národných a náboženských práv,
za úmyselné porušovanie ľudských práv a slobôd,
za justičné zločiny vykonané v politických procesoch,
za teror vykonávaný proti nositeľom iných názorov, než aké zodpovedali učeniu marxizmu-leninizmu,
za devastáciu hospodárstva,
za zničenie tradičných princípov vlastníckeho práva,
za zneužíva nie výchovy, vzdelávania, vedy a kultúry na politické a ideologické účely.

Národná rada Slovenskej republiky vo vedomí, že komunistický režim a tí,

KTORÍ HO AKTÍVNE PRESADZOVALI,

ktorí ho aktívne presadzovali, nedával občanom možnosť slobodne vyjadriť politickú vôľu, nútil ich verejne
vyhlasovať svoj súhlas aj s tým, čo považovali za klamstvo a za zlo čin, a to prenasledovaním alebo hrozbou perzekúcie vo či nim samotným i rodinám a blízkym, porušoval základné princípy demokratického a právneho štátu, medzinárodné zmluvy aj svoje vlastné zákony, zneužíval na prenasledovanie občanov mocenské nástroje, a to najmä

- popravoval, vraždil a žalároval ich vo väzniciach a táboroch nútených prác, pri vyšetrovaní a v dobe žalárovania používal brutálne metódy vrátane fyzického a psychického mučenia,
- zraňoval a usmrcoval občanov pri pokusoch o útek do cudziny,
http://www.upn.gov.sk/data/pdf...
.
takže, koho vlastne tá kalinácia zatkla?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

kto moze tuto Flaskovu volit

to nikdy nepochopim....Táto úbohá pani, ktorá dostala šancu obhajovať svoj národ, ju premrhala. Nik si ju nebude pamätať, ako múdru vyslankyňu malého opľúvaného národa. Všetci si ju budeme pamätať iba ako pojašenú šoférku, ktorá parkuje v mieste pre invalidov, „súcitnú“ ľavičiarku, ktorá rozdáva polievku bezdomovcom v norkovom kožuchu, trucovitú obdivovateľku Marilyn bez úcty k veľkému človeku a bojovníčku proti serióznym občanom, obhajkyňu práv ľudí, ktorí kadia po dvore. Ničoho mi nie je ľúto, len tých miliónov, ktoré ona premrhala na svoje rozmary a ktoré mohli poslúžiť dobrým ľuďom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

trošku to motáš, a to čo hodnotíš, tak hodnotíš veľmi subjektívne, ale plne súhlasím, s tou vetou kde píšeš, že bolo bránene ľudom ilegálne odísť do cudziny, ale legálne to šlo o tom nepíšeš, ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zo Smeru mi je zle a k Monike mám viacero výhrad, ale to mi nebráni, aby som tento konkrétny článok ocenil kliknutím na karmu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Až sa zdá,

ako keby to nepísala ona.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

neviem, preco si taky uneseny. nepovedala nic extra tak ako vzdy. talent na modu ma, z europoslaneckeho platu no problem, ale to je vsetko.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zadrzany anifasista.

Povedala toto pani Flasikova aj svojmu stranickemu kolegovi, ministrovi vnutra?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Čo s tým ona má?

Veď ona je len poslankyňa EP.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

skog,

ako to mohla poslať fašistovi?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ach jaj

pani flašíková a pani beňová. Ten zvrátený kňaz aspoň nekradol ako vy a vaši smeracky sudruhovia. Junta smerackeho razenia je zrejme väčším nešťastím pre túto krajinu než všetci politici doteraz , vojnové slovensko nevynímajúc.
Rozdiel medzi vtedajšou slovenskou reprezentáciou a dnešným smerom je ten, že tí sa pohybovali v prostredí vojnového stavu, vy a váš kolopič devastujete krajinu, rozkrádate ju, ožobračujete obyvateľstvo a to všetko len vo vidine vlastného zisku, resp zisku vašich nadriadených do široka a na všetkých päťstrán sveta a to len pre ja a teba :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

to je ta nasa formalna policia. ohlaseny dav nackov a fasistov su ctihodni obcania ktori idu klast vence na hroby, a obcan ktory na nich ukaze prstom je vsivavy fetak a provokater a takeho treba zbalit lebo narusuje pokojne pietne zhromazdenie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Keby ukazoval prstom

tak by ho nezadrzali. Tito "aktivisti" chceli blokovat pochod skupiny privrzencov slovenskeho statu. tento konkretny clovek viackrat neuposluchol vyzvu policie a snazil sa napadnut pochodujucich. Tak ho policajti museli spcifikovat..
P.S. za zmienku stoji ze "privrzencov" oboch taborov bolo asi po stovke. Mali sa vsetci stretnut niekde za mestom kde by si navzajom rozbili drzky a bol by pokoj.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nuž pani Monika

ten úsmev Vám viac pristane ako tento blog. Máme tu nejaké zákony? Aj čo sa zhromažďovania týka ? Máme !
Viete za čo bol ten "hrdina" zadržaný? Neviete! O tom je tá naša demokracia o nič viac náckovejšia ako širokóó ďaleóóó
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

a co keby

súdruhovia zo smeru takto ostro odsudzovali aj tzv socializmus. Alebo im je pár desiatok milionov obeti málo?

Pamätnici slovenského statu uz viacmenej nie sú, ale zato nostalgikov za socializmom je stale dost a aj z ich podpory smer zije....

Co sa týka Tisa, tak po bitke je kazdý vojak general, ked sa v 1939 vyhlasoval sl stat tak nikto nemohol tusit kam sa to vsetko ruti. Ved aj zapad veril ze vojne bolo zabranene a ze uz hitler da pokoj.

A taktiez klucove osoby tu boli Tuka a Mach (ako minister vnutra zodpovedný za riesenie zidovskej otázky, a paradoxne nedostal po vojne ani trest smrti...) - tich dvoch priamo nasadil hitler a boli neodvolatelní...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

toto je väčšia téma ako baltické tresky.

Keby to nebolo do plaču - je to na smiech, že výsledok pochodu fašistov je zadržaný antifašista .
Ale dali ste si námahu zistiť, kto sú tí "fašisti" a "antifašisti" ?! Nie je medzi nimi asi taký rozdiel ako medzi fackou z prava a fackou z ľava ?
*
Píšete : " Ulicami nám mašírujú po väčšine frustrovaní mladí ľudia " . Aj ste sa zamysleli na príčinami frustrácie tých ľudí ?
"Demagógii, mýtom a dezinterpretáciám sa bráni nesmierne ťažko" . S tým máte bohaté skúsenosti . Neúspešný právnik v čele štátu zabetónovaný vo funkcii skorumpovanou justíciou a servilnou políciou . Bývalí veksláci označovaní za úspešných podnikateľov a štát , ktorý sa zmenil na prostitútku pre okruh ľudí , schopných všetkého . Ľudí , ktorí sa bránia vetami "skutok sa nestal" alebo "všetko bolo v súlade so zákonom" . Trest pre štátneho úradníka , ktorému novinári (nie vyšetrovateľ, prokurátor čo súd - lebo tí sú "naši" ) dokázali nemorálne a kriminálne nakladanie so štátnym majetkom - je vykopnutie do lepšie platených funkcií v európskych štruktúrach .
*
Starí ľudia spomínajú, že za Slovenského štátu sa im žilo dobre . Tí mladí, radikálni, vyholení alebo zarastení nechcú nič iné , len žiť dobre, žiť v krajine , ktorá prosperuje, kde je poriadok a kde platia pravidlá . Kde sa nestane, že nájomný vrah je prepustený na slobodu z dôvodu nekonania súdu alebo pre procesné chyby a užíva luxus niekde v zámorí. Lebo to prináša frustráciu - ONI môžu, my nie .
A nejaké lacné kecy o zvrátenom kňazovi a zvrhlom režime nič neriešia - nič neprinesú .
*
A mňa by tiež zaujímalo, kto sa "zaslúžil" o vznik Slovenského štátu, kto tam bol -s.v.i.ň.a- a kto obeť a kto sa postavil proti zverstám vykonávaných na ľuďoch . Ale nezaujímajú ma populistické kecy.
Nemci sa dokázali vysporiadať so svojou minulosťou a odstavili pohrobkov zvrhlého režimu od riadenia štátu .
Len my nedokážeme odstaviť pohrobkov komunizmu a opakujeme chyby minulosti .
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tento režim by ešte musel

napáchať onakvejšie svinstvá aby v svinstvách dobehol ten, v ktorom sa "žilo dobre" a kde bol poriadok. Ako komu Kandeláber, ako komu, tým ktorých pooznačovali, ožobračili, natlačili do dobytčákov asi ani nie. Prečítaj si, asi si zabudol
http://www.upn.gov.sk/data/pdf...
O nič lepšie ako ten komunizmus ktorý spomínaš.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Môj príspevok nie je o sympatiách ku Slovenskému štátu .
Keď si to nepochopil... do iného ma neťahaj . Hlavne tvoja poznámka o komunizme svedčí o tom, že pri pohľade na môj nick sa ti len nahrnie krv do hlavy a prestaneš rozmýšľať...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

oprava

Príspevok nie je o mojich sympatiách ku Slov. štátu .
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nie Kandelaber,

nenamýšľaj si, nie si taký významný aby si mi spôsoboval zvýšenú hladinu adrenalínu, na mojom príspevku nebolo nič osobné. Len som ťa jednoducho upozornil ako táraš, nostalgia za Slov. štátom je úplne rovnaká ako nostalgia za socializmom,. Mnohí spomínajú ako sa im žilo dobre. Len zabúdajú na tých ktorým sa dobre nežilo alebo nemohli žiť vôbec. Takže obhajovať mladých ľudí nostalgicky spomínajúcich na Slov. štát je úplne rovnaké ako obhajovať mladých komunistov plačúcich za socializmom. Už ti to doplo ? Ak aj nie, netráp sa s tým.
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME