Piatok, 19. január, 2018 | Meniny má Drahomíra, Mário

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

MEČIAROVE AMNESTIE: Sme PRÁVNY alebo PRÁVNICKÝ štát? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Právo udeliť amnestiu

Možnosť udeliť amnestiu prešla okrem iných činností na vládu. Podľa článku 105 mohla vláda poveriť predsedu vykonávať niektoré právomoci prezidenta. Zatiaľ som sa v žiadnej právnej analýze nestretol s tým, že vláda aj vykonala nejaké konkrétne rozhodnutie o poverení vykonávať predsedovi vlády niektoré právomoci.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Má to fígeľ

minimálne kontextuálny, morálny, ale aj právny. Hneď na začiatku je treba povedať, že išlo a vyrovnávaie si politických účtov. Treba povedať aj to, že kauza Technopol predchádzala tzv. únosu a nie naopak. Na to by nemal zabúdať ani pán exeuroposlanec a právnik Fígeľ. Treba si pozrieť kto sú aktéri kauzy Technopol, za čo dostali viacerí z nich milosti /je to formulované zdôvodnení/ a podozrenia, kto a ako zametal stopy v tejto kauze. Potom môžeme pristúpiť k ďalšiemu kroku vyrovnaniu sa s celým týmto obdobím vrátane - pomenovania všetkých vinníkov z obidvoch strán a ich morálneho, ale aj právneho /o/dsúdenia, ale najmä tých, ktorí z pozadia využili vzniknutú situáciu a mocou, príkazmi a rozkazmi realizovali trestné skutky. Celá vec sa teda zvrhla: jedni si ošetrovali beztrestnosť /kauza Technopol a s ňou súvisiace intervencie/ kedy v situácii evidentných podozrení využili moc na to, aby sa trestnprávnym následkom vyhli. Druhá strana tiež využila situáciu a ťažila z nálad obyvateľstva aby vykonala akt "spravodlivosti"..., skutočný motív bol však nepochybne očakávaný zisk politického profitu. Asi vedomí si neporaziteľnosti urobili tak podľa verzie obžaloby /prokurátora s psychiatricou diagnózou?/ nezákonnou cestou a prostriedkami. Robte tu sudcu. Isté je len to, že pn Fígeľ nechce vidieť celú kauzu v kontextoch a preto ako to už býva u KDH: očakávali by sme, /roky už diskutujem túto kauzu s kým sa dá a čítam o nej/ viac otvorenosti a menej falošných tónov a účelovosti. Upozorňovať na seba sa dá aj riešením skutočných problémov ľudí nielen trpným vracaniam sa k sporom Lexa - Kováč a to bez kontextuálnych posunov, chápem, že na tejto agende sa podarilo mečiarovskej opozícii dobyť politickú moc nadlho, kým sa sama nezlikvidovala, avšak /väčším ľudským problémom podľa mňa je to, že na jednej i druhej strane bolo pri vyrovnávaní si účtov politikov zneužitých veľa ľudí, ktorí si možno vtedy mysleli, že napríklad konajú správne, čo poviete pán Fígeľ?/.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tu nejde o to čo povie Fígeľ alebo Figeľ

ten kontext bol šírený, ako riadna provokácia. Súďme jednotlivé skutky. Toľko právnikov v politike, je tento obraz doby stále aktuálnej...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Obhajujes zlocincov a je ti dobre

Takym ako si ty treba len popriat aby sa nieco podobne stalo aj tebe. Aby ti zlocinci uniesli syna alebo dceru opili dobili a potom ak by to chcel niekto vysetrit tak tento zlocinec si dal sam sebe amnestiu a tym zamedzil potrestaniu zlocinu . To by si potom asi inak trepal a ani by ta nenapadlo vypisovat nezmysly ako si predviedol tu v disiusiach. Ale ktovie niektori fanaticky obdivovatelia zlocinca Muftiho by mozno zareagovali ak by sa im stalo neco podobne v rodine tak ze by tvrdili ze si to ich syn alebo dcera zasluzili.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Naozaj si myslíš, že toto trápi ľudí žijúcich na Slovensku, dookola to isté? Mečiarove amnestie. V tomto štáte je dennodenne udeľovaných niekoľko amnestií roky rokúce a nepamätám si, že by pán Figeľ sa o to zaujímal.
Dobité ženy od svojich manželov, manželia ktorí sa vyhýbajú alimentom, deti žijúce na hranici chudoby, nezákonné zákony prijímané každý mesiac v parlamente, pokuty za rýchlosť, alebo alkohol, riešenie čiernych stavieb, protizákonné rozhodnutia úradníkov v nenormálnych lehotách a čerešnička na torte prokuratúra a súdy, ktoré sú samostatná kapitola " amnestií". Čo sa dá robiť so sudcom ktorý nepojednáva niekoľko rokov, alebo napísanie rozsudku mu trvá niekoľko mesiacov?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

maly detail

proces s Kvacom ml. prebehol a rozsudok bol nevnny. Takze co to tu melies?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Načo návraty do minulého storočia?

Koho to zaujíma zo strednej a mladej generácie? Podstatné je riešiť problémy súčasnosti a perspektívy Slovenska,jeho občanov.KDH / jeho funkcoinári,blogisti"/stoja s tým dedom Mečiarom vačšine občanov len za útrpný úsmev !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

fiam mam na Teba otazku:

ak by sa Ti particka nejakych ultras poriadno vybujacila na zene ci dcere este stale by si pisal hentie nechutnosti o nezaujme spolocnosti ?

Prispevok je hoden osoby splodenej incestom na ktory vyhlasil vajda amnestiu.

Tebe sa ospravednovat za ton prispevku nema zmysel, pretoze na Teba a Tebe podobnych prispievatelov plati iba otazka rovno na telo, obraznejsiemu prirovnaniu totizto nie si schopen porozumieti.

Mas tam jednoduchu otazku . Odpoved bude ANO ci NIE ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

On včera Číž zo SMERU reptal v slovenskom rozhlase RTVS o tom že sú už Mečiarove amnestie premlčané.No na takomto nezmyselnom zákone stavia SMER svoje alibi pretože nemá záujem kauzy svojho spojenca HZDS riešiť.Ale inak by som bol zvedavý ako by sa pán Číž cítil keby sa jednalo o vraždu o jeho dcéry alebo syna,keby orgány činné v trestnom konaní naschvál nekonali,či by mu ten účelový zákon o premlčaní trestného činu obhajoval tak vehementne ako vo včerajšej diskusii v RTVS.Ale netreba zabúdať na to že toto platí na slovensku aj pri vyšetrovaní iných káuz.Kauza Gorila sa nevyšetruje iba preto aby zase po pár rokoch bola premlčaná rovnako ako Mečiarove amnestie .Taká je pravda.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nie sme ani jedno ani druhé, ale sme...

...kriminálny štát!!! Spôsobom vzniku ako aj fungovania, existencie. A vy pán Fígeľ - vaše KDH - má na tom svoj veľký podiel minimálne svojim pokrytectvom a "nesvietením" skutočným kresťanským svetlom v stovkách prípadov a situácií, kedy ste to mali a aj mohli urobiť!!!! Ináč by to tu muselo vyzerať a fungovať úplne inak!!!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zlovensko

Svätá pravda kuc-kuc. Taký bude aj spôsob zániku, nie len vzniku a existencie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

to už je obcesia. 20 rokov

mlátiť prázdnu slamu.
zatuchnuté kdh dobre vie, že aj tak sa nič nevyšetrí. aj keby sa vyšetrilo, už to bude premlčané. aj keby ich odsúdili, tak pre zjavnú spornosť a nezákonnosť zrušenia amnestií, to bude po súdoch behať ďalších 70 rokov. aj idiot vie, že retroaktivita je v trestnom práve výslovne zakázaná. a vôbec. ale vôbec im nevadí, ako sa ich zakladateľ bratríčkuje s hrbáčkom.
figeľ je zlodej. najprv si nechal vyplácať náhrady ako mimobratislavský poslanec hoci mal pridelený byt, potom jeden byt rovno ukradol. aj figeľov brat je zlodej.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vazeny pan Figel

pri problemoch ktore v sucasnosti trapia Slovensko, pri tom bordeli a korupcii ktore tu vas buduci koalicny partner Smer napachal, su amnestie asi tak na 20-tom mieste v poradi dolezitosti problemov ktore treba riesit.

Aby som bol aj konstruktivny, dam Vam prosty a jednoduchy tip ako konkretne Vy, ako osoba predseda strany aj ako jedna politicka strana, osobne mozete konstruktivne prispiet k zlepseniu:

prekonajte svoju pazravost a lakomost a nechodte do koalicie so Smerom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Fígeľ by si mal uvedomiť

zopár faktov, súvisiacich s touto kauzou :
1/M. Kováč sa stal prezidentom z vôle Mečiara /jeden z jeho najväčších omylov/...
2/pán prezident sa nechal adoptovať opozíciou a začal vystrkovať rožky...
3/Michal K.ml.spáchal trestný čin podvodu...
4/pán prezident verejne zaprel svojho syna...
5/keď sa to už nedalo uhrať, omilostil synáčika aj s kumpánmi...
dalo by sa pokračovať, ale už sa mi nechce...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

sme právnický

a nie právny štát, ale to vy veľmi dobre viete pan Figel...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ďakujem pán Fígeľ,

konečne sa terminus technicus "právnický štát", ktorý som tu na diskusiách uviedol ako prvý a niekoľkokrát som to zdvôvodňoval prečo ho treba dať do povedomia, dostáva do povedomia. Sme právnický štát v ktorom si uzurpovali permanentne dôležité miesta pochybní právnici, zneužívajúci svoje postavenia a hlavne vo verejných volených a následne po zvolení aj v legálne delegovaných verejných pozíciách.
A títo si doma a v okolí vychovávajú ďaľšiu mladú právnickú hydru.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán Figeľ,

ja sa domnievam (na základe vlastnej právnej analýzy :) ), že by mala byť zrušená najmä amnestia 214/1998 Z.z. zo 7. júla. Amnestia 55/1998 z 3. marca v časti týkajúcej sa zavlečenia ani amnestiou nie je.

Veď čo je to za formuláciu: "trestné činy spáchané v súvislosti s OZNÁMENÍM o zavlečení"?
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME