Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nahrávanie súdnych pojednávaní (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

hmmmmm... socdem princíp

Socdemáci - komunisti - a ich SMErované klony neznášajú ani mikrofóny ani kamery
.
ľahko by ich mohli usvedčiť
.
teda nejakí Kolesíkovia to radšej rýchlo navrhnú zrušiť
.
Slovenskóóó
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja sa už teším na nahrávanie na súdnych pojednávaniach. Aspoň sa konečne poriadne súdne konanie zaprotokoluje a nebudem sa musieť čudovať, kde sa podela tá či oná otázka a odpoveď svedka alebo účastníka konania, prečo nie je v zápisnici. A teším sa ešte na jednu vec - že sa sudcom v občianskom súdnom konaní obmedzí právo vykonávať dôkazy, pokiaľ neboli navrhnuté účastníkmi (§ 176 nového CSP). :s)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pozeram, ze medzi (momentalne) opozicnymi politickami sa siri pozoruhodny virus! Po Erike Jurinovej a jej "minimalnom dochodku" uz aj Zitnanska podporuje uzasny navrh, ktory sice mohla presadit pocas svojej funkcie ministerky spravodlivosti, ale ktovie preco, vtedy ju to nenapadlo...

Nuz co, asi sa budeme musiet zmierit s tym, ze dokial politici sedia vo vlade, su hluchi, slepi, a blbi. Mysliet im to pozoruhodne "zacne" az ked su v opozicii, a blizia sa dalsie volby.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Celý problém nahrávania je v koncepcii nahrávania ako takej. nahrávanie založené na diktafónoch značky sony so všesmerovým mikrofónom, ktorý zachytáva od ťukania do klávesnice až po ruch vonku na ulici, s nahrávaním na cd nosič asi nemožno považovať za koncepčný user - friendly prístup.

Koncepčné je, aby každá pojednávacia miestnosť bola zariadená nahrávacími zariadeniami ako má špecializovaný trestný súd, kde nič netrčí, mikrofóny sú zabudované v laviciach. Koncepčné je tiež to, aby bol sudca odbremenený od zapisovania s tým, že jeho asistentka môže robiť úkony v iných spisoch ktoré potrebuje mať spravené a vyhotoví sa iba záznam, ku ktorému budú mať účastníci prístup cez web súdu.

Žiaľ projektoví manažéri nevedia pripraviť projekt poriadne, hoci zaň dostanú kráľovsky zaplatené.

A neviem si dosť dobre predstaviť, aby z každého pojednávania bolo vyhotovované audio CD. treba si zobrať stopky a vypočítať, koľko trvá jedno napálenie CD a tento počet vypočítať aspoň 842 734 pojednávaniami x počet účastníkov , aby sme si vedeli predstaviť koľko cd nosičov bude treba zakúpiť a ako dlho sa budú vyhotovovať záznamy stranám :) http://otvorenesudy.sk/hearing...

čím viac nekoncepčných návrhov, tým skôr sa celý systém justície rozpadne. Už sa teším na skenovanie spisov.
Tam sa to v skutočnosti počíta na desiatky miliónov strán, informatici a projektoví manažéri však procesy skenovania pravdepodobne poddimenzovali.

projekt musí byť spustený inak prídeme o europeniaze, ale bude to mať výkon ako vozidlo s motorom z Trabanta, ktorý je namontovaný do karosérie Škody premaľovanej na Ferrari.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME