Pondelok, 21. august, 2017 | Meniny má Jana

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Čierne diery, časť VIII. Cesta k vyžarovaniu čiernych dier (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Srdečne zdravím pána Martina Scholtza.
Bez jeho príspevkov portál veda SME je temer o ničom.

Napriek tomu, tento článok považujem za podobný článku marxistického filozofa, ktorý v ňom horlivo obhajuje pravdivosť záverov Maxizmu – Leninizmu a to týždeň po Nežnej revolúcii, teda vtedy, keď ľudia žijúci pod vplyvom marxistickej filozofie, s veľkou radosťou ju odmietli akceptovať ako bludnú filozofiu. Tento Váš článok uvádza argumenty ktorými veda substituuje svoje neznalosti elementárnych princípov prírody (priestoru, hmoty a času), čo dokazuje tým, že každá nová vedecká teória poľa je komplikovanejšia od tej predošlej a to do takej miery, že jej obsah už nie je pochopiteľný ani pre samotných fyzikov, okrem autorov týchto teórii. Keďže neuvádzate svoje vlastné teórie poľa, za ich obsah nenesiete žiadnu zodpovednosť, iba ak za ich šírenie.

Základný problémom tohto článku je podľa mňa pojem priestoročas. Tento pojem je abstraktní až idealistický, lebo priestor a čas, oddelene od hmoty nemôže existovať. Existovať môže iba ak materiálny priestoročas.

Keďže to čo fyzika chápe pod pojmom čas je vlastne konštantný počet otáčok (cyklických pohybov) materiálneho objektu, preto priestoročas by mohol byť iba priestor vyplnený rotujúcimi elementárnymi materiálnymi objektmi (časticami). Homogénny priestoročas by potom znamenal priestor v ktorom by boli vedľa seba a nad sebou rovnomerne rotujúce elementárne materiálne objekty. Z toho titulu zmenou pohybu materiálnych objektov musela by sa zmeniť aj rýchlosť rotácie materiálnych objektov, čím by sa vytvoril nový priestoročas, ktorý by s tým pôvodným nemal nič spoločného. (Čo by bolo v rozpore so špeciálnou teóriu relativity.)

Pojem priestoročas ako javisko na ktoré môže v budúcnosti vstúpiť materiálny objekt, je číra fantazmagória ktorú materiálna fyzika zo zásady neprepúšťa. Kým fyzici nebudú chápať, že čas nie je osamostatnená fyzikálna entita, ale stav hmoty, teda dynamika elementárneho materiálneho priestoru, tak všetko o čom fyzici hovoria je mimo objektívnej reality. Zmenu času môžeme vyvolať iba zmenou rýchlosti rotácie elementárnej materiálnej časti materiálneho priestoru.

Udivilo ma, že na pomerne veľký počet čitateľov Vášho článku, ešte nikto naň nereagoval. Je to ale signifikantné, lebo z Vášho (pomerne dlhého) článku nik nepochopil žiadanú principiálnu náväznosť na jeho doterajšie fyzikálne vedomosti.

Vážený pán Martin Scholtz.
Na záver položím Vám túto otázku: V tom relativistickom časopriestore, čo reprezentuje hodnota času, iba číslo, alebo počet konštantných otáčok rotujúceho materiálneho objektu.
Za prípadnú odpoveď, ale aj za obsah Vášho článku úprimne Vám ďakujem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Neotravuj

Jaray :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Alias Atan Taurohtar!
Ty svojou chabou mentálnou výbavou, nebol si schopný všimnúť ani to, že môj príspevok nebol adresovaný tebe.

Až budeš vedieť aspoň približne čo je to čas (o hmote a priestore ani nehovorím), potom môžeš sa v tejto diskusii ozvať. Zatiaľ musíš povinne (i keď trpne) sledovať exaktné argumenty (nie len) tvojej mentálnej nevyspelosti. Ale to je pre teba jediná cesta nezomrieť ako heretik.

Nezabudni na heslo súdruha Lenina: Učiť sa, učiť sa, učiť sa (pokiaľ sa to vôbec dá na teba aplikovať).

Diskusia o vede predsa nemôže byť prezentovaná iba citáciami z učebníc fyziky. To by bol diskusný krúžok čitateľov učebníc fyziky a nie diskusia o vede.

GRSc. Alexander JÁRAY
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Neotravuj

Jaray
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vyleť s tejto diskusie ty papagáj.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Neotravuj

Jaray
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Neotravuj

Jaray
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ešte raz blbče do tretice.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Koľko tu máš nickov

Járay ? Uraziť ma nedokážeš pri tvojej najväčšej snahe, len dokazuješ svoju úroveň.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Alias Atan Taurohtar!
Ty svojou chabou mentálnou výbavou, pod pojmom čas pravdepodobne (na 101%) chápeš svrbenie vo tvojom rozkroku, alebo v jeho okolí. Je možné, že pod pojmom čas si vybavuješ nejaké noviny. No a práve preto musíš opakovane vypisovať tebe známe jediné slovo. Chápem ťa a vôbec ma to neudivuje.
Si blahoslavený nízky duchom, a takým patrí anonymná diskusia k veciam ktoré nemôžu pochopiť. Keby si písal o hokeji viac osohu by bolo z teba, Ceň si to, že ja som sa ponížil reagovať na tvoje primitivizmy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nie menej

ako ty..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Výborný článok, Martin, ako vždy, napriek "odrezanému" koncu. :) Nenachádzam často taký zhustený a predsa zrozumiteľný opis problémov pri zlučovaní Kvantovej mechaniky a Teórie relativity, ku ktorému nepotrebujem ovládať potrebnú matematiku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ďakujem :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Každý článok z tejto série ma teší

a neviem sa dočkať ďalšieho. Vďaka za ne.

P.S.: "Os" sa skloňuje podľa vzoru "kosť", teda genitív plurálu je "osí" - "kostí". "Osa" sa skloňuje podľa vzoru "žena", takže g.pl. je "ôs" - "žien".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ďakujem za dovzdelanie :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kádrový posudok ctihodného občana Doc...

Kádrový posudok ctihodného občana Doc. RNDr. Karola Flachbarta DrSc.
V jednom mojom súdnom spore vystupuje aj tento zamestnanec Fyzikálneho ústavu SAV. Ide o „fyzikálneho šmejda“, ktorý ale požíva autoritu u laickej občianskej spoločnosti, iba kvôli svojej funkcii, no nie kvôli jeho vedomostiam. Ten zamestnanec Fyzikálneho ústavu SAV s mojím hodnotením jeho osoby plne súhlasí, lebo nič by proti tomu niečo podnikol. Ale je mu jasné, že akýkoľvek protest proti mojej klasifikácii jeho osoby, ešte viac by odhalil jeho fyzikálnu negramotnosť.
http://jaray.blog.sme.sk/c/373...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Je nepríjemné zistiť, že zložité fyzikálne teórie obsahujú v sebe doteraz nezadefinované pojmy a preto ich hodnovernosť môže spochybniť aj pastier kôz ktoré nemajú rodokmeň. Je nepríjemné zistiť že hmota a energia sú si ekvivalentné, i keď u energii neexistuje gravitačná ani zotrvačná hmotnosť. Je veľmi nepríjemné keď niekto položí v diskusii renomovaných fyzikov super primitívnu otázku, na ktorú renomovaní fyzici nemôžu odpovedať ináč ako slovom „neotravuj“. Takže v tom prípade je potrebné povedať nahlas toto: neotravujte fyzici spoločnosť, keď nemáte ani šajnu o hmote priestore čase. (Ani o tmavej hmote, tmavom priestore a čiernom čase.)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vážený pán Martin Scholtz.

Vážený pán Martin Scholtz.
Jedinou vecnou odpoveďou na Váš (v skutočnosti seriózny článok) je nasledovná odpoveď dvoch diskutujúcich: „neotravuj“.
Myslíte že tá odpoveď bola indukovaná práve obsahom Vášho článku?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mám takúto otázku ohľadne relativity:

V priestore existujú dve telesá a iba jedno z ních sa pohybuje rovnomernou rýchlosťou. Pretože nič iné sa v tom priestore nenachádza, tak ja ako pozorovateľ sa musím nachádzať na jednom z tých dvoch telies. Ale môžem sa nachádzať na hociktorom z ních, vždy pozorujem, že sa pohybuje to druhé teleso.

Na ktorom telese sa teda bude ten čas spomalovať?
Na ktorom telese po zastavení pohybu telesa, čiže navzájom budú mať telesá nulovú rýchlosť, budú hodiny ukazovať skorší čas?
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME