Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Buzerácia (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Nevytrhávajte prosím vetu

z celého kontextu rozhovoru. Pôsobím už pár rokov v trnavskom kraji v školstve a menovanie pani Kalmárovej za hlavnú školskú inšpektorku považujem za správny krok.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

a ja povazujem vsetkych

Vyse 200 skolskych byrokratov za nezmysel
Finsko ich zrusilo a finsko to prezilo
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ťažko ich zrušiť...

čo by potom hlavná inšpektorka, Papík a spol, robili ? Za učiteľov by ich už nezobrali....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

P.S.

ja učiteľ som...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ja son ucitelom

28 rokov
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja

nie som...chvála tomu hore...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ano, treba vytrhnúť z kontextu, pretože je to jasná odpoved, že v ničom táto pani nič meniť nebude. Inšpekcia ako taká je zbytočný úrad, v ktorom sa len odkladajú na vyššie "správni" učitelia na večnosť...

Je to ldhá otázka s dlhou odpoveďou, ktorá ozaj stojí za to. Byť novinárom, stálo by za opýtanie, v čom mieni uvedená pani buzerovať aj naďalej. Môže sa hanbiť, že takúto formuláciu vôbec vypustila z úst. To, že si to myslí prevažná časť jej podriadených 25 rokov, to je jasné ako facka, ale že s tým takto vyjde čerstvo vymenovaná neobmedzená šefka, to je ozaj na odvolanie. Presne ako píše autor blogu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Práve že za opýtanie to stálo, preto sa novinár opýtal, a dozvedel sa, že sa to týka prípadov,
.
" ak niekto prijme do študijných odborov žiakov, ktorí úspešne neukončili základnú školu, ale vybaví im nelegálnym spôsobom doklady o vzdelávaní.
Ak škola prijme žiakov na strednú školu rovno do 4. ročník , vzdeláva ich externe a žiaci nie sú schopní uspieť na maturitných skúškach.
Ak niekto žiakov so značným zdravotným znevýhodnením v praktických školách bezdôvodne necháva opakovať ročník, aby mal dosť žiakov a peňazí na udržanie školy. "
-
Použité slovo, ktoré ako vyslovil v otázke novinár, sa mi tiež nepozdáva, ale pre prípady, o ktorých tá pani hovorí, je asi stále slabé.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

díky, prsk :-). Nemám piano a ani ma nenapadne si ho kúpiť, aby som podporil a niečo tak slabé ako sú novinári sme.sk. Už sa mi text dostal do rúk, teda do očí inou cestou , takže viem, ako odpovedala menovaná.
Neviem, či pracuješ v školstve, ak ano, tak je jasné, že sa tomuto nikdy nebude SSI venovať. A buzerácia pojde presne tam, kam šla veľmi úspešne posledných 25 rokov. To, čo hovorí, sa dávno malo riešiť priamo ministerstvom. Kedže sa to nerieši, tak nie je "celospoločenský a celohospodársky či celoekonomický záujem" niečo na tomto stave meniť. Vyhovuje to tak každému, ktor je pri koryte, jedným, druhým, všetko jeedno.

Inak by ma celkom zaujímalo, prečo sa SSI nevenuje aj vysokým školám, ktorých je ako maku a ktoré produkujú nezamestnatelných "absolventov", či už z dovodu ich úplne chýbajúceho odborného vzdelania, či z dôvodu, že máme desiatky tisíc novinárov, politologov, masmediálnych odborníkov, "ekonomov" ... Ani tu nie je dopyt po riešení, znamenalo by totiž podstatné zvýšenie nezamestnanosti, ktorá sa takto oddiali o 5-6-7 rokov, teda po dobu, čo si mladí "študenti" užívajú života, ktorý spočíva z dvojdenného rozvrhu v týždni na "vysokej" a z nekonečného radu zábavy, žúrok, sem tam prerušených dňami, kedy si behom pár hodín spravia dve-tri "skúšky" a ide sa ďalej. Zase je dovod na oslavu, no nie?

ešte k slovám menovanej: ...vybaví im nelegálnym spôsobom doklady o vzdelávaní.... Akým nelegálnym. Na základnú školu chodia žiadosti bývalých žiakov o dokončenie dochádzky. Vedenie ich prijme, učitelom nastane kolotoč povinností, pripraviť im študijný plán, ešte majú aj povinnosť sa im venovať, potom majú povinnosť ich v trojčlennom komisnom zložení aj vyskúšať, vyhotoviť o tom kopec písomností a dajú to každému, aj neviem akému hlupíkovi. Prečo? Pretože tento nekončiaci kolotoč by sa im zase len opakoval do doby, než stratia aj tí najserioznejší trpezlivosť. Prípadne pokiaľ nezasiahne vedenie, ktoré potrebuje byť "čačané".

A ako píše nižšie jano yano , je to len dalšia z kreatúr s plno rečami. Stačila prvá veta o tom, ako odovodnovala potrebu SSI. SSI nikto nepotrebuje, len jej zamestnanci.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Za slovom "buzerovať"

sú v Slovníku slovenského jazyka poznámky: "hovor. hrub."
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

No jasne...

...blogom na sme.sk si pomoz v kariere :))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pani Kalmárová

z Trnavy??
Môj známy navrhol odvolať riaditeľa gymnázia a pani Kalmárová to spolu s bývalým šéfom inšpektorov zamietli pod koberec, hoci išlo o ťažké multiprešľapy ...
Alebo: sťažoval sa na postup školy, pani Kalmárová to dala prešetriť svojej podriadenej, sťažnosť mu zamietli, ale odvolať sa proti stanovisku ŠŠI vraj nebolo možné ... ?!?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Uvedomujete si tie paradoxy ?

Keď redaktorka získa od učiteľov informáciu, že inšpekcia ich "buzeruje" nevyvolá to žiadnu kritiku, vtedy nejde o nič hrubé a vulgárne. Keď inšpektorka použije ten istý expresívny výraz a vymedzí oblasti, v ktorých bude do detailu nekompromisná (teda bude "sekírovať, buzerovať"), nastane vášnivá diskusia o tom, ako tento výraz dehonestuje redaktorku ale najmä inšpektorku. Je zaujímavé ako obrátená realita - nastavenie zrkadla robí z prvotných používateľov expresívneho výroku sudcov tých, ktorí ho iba zopakujú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

to že buzerujú a robia hlupákov z učitelov s mnohoročnou praxou, je svatá pravda a pokiaľ si to učitelia napíšu na svojich stránkach na FB v diskusiách, myslím, že je to podstatný rozdiel ako ked to povie "prvá dáma " SSI vo svojom možno prvom veľkom "antrééé" v tlači. to, čo chce "buzerovať", sú aj tak náležitosti a realita, v ktorej nespraví SSI absolútne nič. A to je každému učiteľovi jasné.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME