Sobota, 25. november, 2017 | Meniny má Katarína

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pyroman, Mustáž, aj Rýchlo a zbesilo (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Dám sem repost príspevku z minulého roku

Mohol by mi niekto vysvetliť, aký pre účastníka pozitívny dôvod stojí za preferenciou 50-centových žetónov na prakticky akýchkoľvek slávnostiach piva na Slovensku? Absolvoval som relatívne dosť podobných pivných slávností aj na Slovensku aj v Česku a ten rozdiel je markantný - každý slovenský pivný festival (Nitra, Senica, Trnava, Prievaly, Podkylava...), na ktorom som bol, bez ohľadu na očakávanú účasť používa žetóny, zatiaľ čo v Česku je pokiaľ viem jediným takým festivalom masovo-komerčný ČPF v Prahe (ktorý už je dokonca o krok "ďalej" a nabíjajú si tam festivalovú kartu) a ostatné si hravo vystačia so starou dobrou hotovosťou - najnovším príkladom nech sú tohtoročné slávnosti piva v Tábore.

Pre mňa ako účastníka a podporovateľa takýchto akcií to prináša len samé nepríjemnosti. Jednak sa predraží nielen pivo (malý "na košt" ležiak z minipivovaru stojí na CZfeste ca 20Kč a na SKfeste 1-1,5€), ale aj všetky doplnkové predmety (neraz som videl podpivník za žetón. WTF?), čo nevyvoláva dobrý dojem. Namiesto jednoduchého "teraz si dáme ešte jedno a pôjdeme" sa musí po skupinkách všelijako špekulovať, aby nám po feste nezostalo príliš veľa bezcenných kusov plastu po 50c, a pri stánkoch kde sa vymieňajú sa periodicky tvoria dlhé rady.

Nevidím do hlavy usporiadateľa, ale aj tak mi nákup žetónov a platenie brigádnikov v žetónovom stánku pripadá ako zbytočný náklad. Že by to až tak účinne zvyšovalo zisky? Myslím že väčšina ľudí má aj tak na takéto akcie určitý limit a proste si toho kúpia menej (a budú frfľať že ste drahí). Je to snáď snaha mať pod kontrolou stánkarov a ich cenovú politiku (ak áno, prečo vlastne? Veď na takýchto podujatiach sa predsa medzi stánkami nerozhodujem na základe toho, že v jednom majú o 3 Kč lacnejšiu tretinku)?

Som si istý, že ak by sa prešlo na hotovosť (kľudne nech sa zaokrúhľuje na najbližších 20c) a ušetrené náklady by sa použili napr. na zabezpečenie pár samoobslužných zariadení na čistenie pohárov, tak by to kvalite, reputácii a účasti na slovenských pivných festivaloch výrazne pomohlo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Spôsobov organizovania je mnoho,

ale ani jeden nie je najideálnejší. Vybral sa žetónový systém, pretože si ho pochvaľujú samotné pivovary - uľahčuje im platbu za pivo, platba je rýchla - ľudia neradi čakajú a na takýchto akciách ich býva veľa, pivovary nemusia vydávať, nemusia mať drobné, v podstate nemusia mať žiadnu hotovosť.
Snáď Vás to neodradí od návštevy Salónu Piva, tešíme sa na Vás!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ďakujem za odpoveď.

Do konca mesiaca som mimo SR takže Salón mi nevychádza, ale snáď stihnem aspoň Prievaly.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME