Piatok, 19. január, 2018 | Meniny má Drahomíra, Mário

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Inšpirácie pre Bratislavu: Vancouver & Seattle, časť II. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Knižnice v USA

V každej obci, mestečku USA je knižnica. Okrem kníh je vybavená počítačom s internetom a je prístupna denne zadarmo každému, aj cudziemu návštevníkovi.
U nás, konkrétne v Bratislave, sa posledné roky knižnice likvidujú a tie čo ostali zväčša len vegetujú. Staré knihy, žiadne novinky, otvorené občas, cez prázdniny zatvorené úplne.
O národných parkoch v USA a systéme ako fungujú a ako sú vybavené a prístupné pre každého - myslím tým aj pre invalidov a starých ľudí - to nemá ani význam písať. Ten rozdiel je úplne desivý.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

pokiaľ sa tu nevyrieši legislatívna otázka, je problém niečo riešiť k spokojnosti verejnosti. aj to len k verejnosti, ktorá sa zaujíma, čo sa deje v jej okolí, čo je všeobecný problém na Slovensku. stačí sa zastaviť na pár minút niekde na ulici a sledovať okolie.. ľudia nerešpektujú svojich susedov svoje okolie, agresivita stúpa, lebo JA som na prvom mieste.. peniaze ničia charakter, veľké firmy, ktoré sú schopné realizovať projekty s prvkami ochrany, rešpektovania prírody alebo nejakej zaujímavosti v danej oblasti hľadajú len spôsob ako zarobiť a všetko tomu podriaďujú. legislatívne by sa tomu dalo zabrániť a mohlo by to pomôcť zmeniť myslenie manažérov, ktorí stoja na vrchole a riadia takéto projekty.. ale táto krajina je príliš malá, aby začala revolúciu týmto smerom v strednej Európe..množstvo schopných ľudí,ktorí by to mohli posunúť vpred je už mimo krajinu, tam, kde sa môžu realizovať bez toho, aby im niekto sústavne nehádzal polená pod nohy a ukazoval im, že to nejde.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME