Utorok, 22. august, 2017 | Meniny má Tichomír

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

O hodnotách (aj premiérových) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Kto je to Lintner?

Nejaký dôchodca? Nejako sa mi marí, že nebyť straníckeho puču voči predsedovi - ktorý dôchodca zorganizoval - si táto "skupinka " u koaličných partnerov vyjednala tri ministerské kreslá a do jedného z nich posadili dôchodcovho dobrého kamaráta Malchárka .
Takže keby nebolo dôchodcu, tak by sa viacero vecí na Slovensku odohralo zrejme inak.
Ale na to dôchodca očividne zabudol.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

musim pripomenut prispievatelovi ze nejde o dochodcu ale o temu,teda patrime k vitazom alebo porazenym?robil preceda/leboradicovadzurindafigel/sasa dobrovolne alebo za uplatu? bola prehliadka v moskve o prezentacii moci?je nespravne uctit si padlych osloboditelov na miestach kde padli?patrime do kulturneho sveta zapadu alebo vychodu?co nam rusi spravili dobre? iba jednu,jedinu vec!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Perfektný príspevok - klobúk dolu !

Dobre to vystihol. Vidno, že ako penzista už nie je ničím zaťažený. Budem sa tešiť na ďalšie príspevky tohto blogera.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Karol Máj,

už len výber slov a spôsob, ako o tom píšete dokazuje, že neviete o tom úplne nič, ale rád sa s vami stretnem a vysvetlím. Ak sa, pravda, za nikom neskrýva presne ten, kto jediný môže tak písať... a tomu potom netreba nič vysvetľovať. Lubo Lintner
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pri všetkej úcte

Za nickom je obyčajný Petržalčan, žiadne konšpirácie nie sú potrebné. Z politiky som znechutený a som pomaly ale iste rozhodnutý, že mňa už k volebným urnám nikto nikdy nedostane.
Lebo ma sklamali fakt všetci, ktorí sa do vysokej politiky dostali. Samozrejme o parlamente EU ani nehovorím. Sem tam sa objaví nejaká lastovička v komunále.
Výber slov je adekvátny mojej povahe, ale myslím si, že nebol vulgárny.
Takže bloger je jeden z mnohých, ktorí prispeli k tomu, že tu žijeme mizerne.
To je môj názor.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Karol Máj,

ak máte naozaj seriózny záujem o vysvetlenie účinkovania 2. Dz. vlády, napíšte mi do správy, rád sa s vami stretnem a porozprávam... Lebo to nie je len o roku 2005 a ANO, to je najmä o odchode skupiny poslancov SDKÚ-DS okolo I. Šimka Z. Martinákovej, ale príbeh tej koalície,o ktorej si stále myslím, že príspela k úspešnej ceste Slovenska, sa začal už prvú noc po oznámení výsledkov volieb. Ja osobne by som nezačal spochybňovať niekoho hodnoty, kým by som nepoznal jeho príbeh - a potom je už iba na vás, ako s tým naložíte...LL
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nemám záujem

Fungovanie parlamentu, založené na kupovaní poslancov, visieť na gatiach Ďžupu a Kolesára, Malchárkove stretávanie sa s Haščákom, všetok tento hnoj je mi odporný.
Ak toto obdobie - známe zo spisu Gorila je úspešnou cestou Slovenska, tak možno pre niektorých, pre mňa určite nie.
Ľudia si svoje príbehy píšu sami, to je fakt.
Ale s kým sa stretávajú, priatelia, žijú, to ich takisto ovplyvňuje.
Ja som si ten názor - ktorý mám - urobil v rokoch 2005 - 2006.
Nemienim na ňom meniť nič.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Karol Máj,

Škoda. Lebo, máte vytvorený jednostranný neobjektívny pohľad na moje pôsobenie v období 2002-2006 v tej koalícii. Ja naozaj nemám prečo spytovať svedomie...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Môžme skončiť diskusiu

Bloger má pocit, že diskutujúci má na jeho pôsobenie v politike vytvorený jednostranný neobjektívny pohľad.
Sám má o svojom pôsobení v politike vytvorený všestranný objektívny názor či pohľad.
Ja som presvedčený - bez akéhokoľvek pokusu dehonestovať - že presvedčenie o svojom kladnom a prínosnom pôsobení v politike má každý minulý i súčasný "politik " z tejto proveniencie.
Aj tí tajtrlíci z opozície , ktorí hlasovali - iste zo svojho presvedčenia - v prospech Dzurindovej menšinovej vlády, majú istotu, že prispeli k úspešnej ceste Slovenska.
Samozrejme ako tí, ktorí pomocou tejto žumpy pretláčali zákony.
Možno by sa ale - a to je myslené seriózne - mohol pán Lintner rozpísať o týchto tzv. starých časoch. Pohľad na súdruha Fica je u značnej časti obyvateľstva ustálený.
Zato pohľad na - niektorými hodnotené ako smutné - obdobie druhej Dzurindovej vlády by mohol poopraviť.
Možno by nás presvedčil, že nie prostriedky sú dôležité, ale dosiahnutý cieľ.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pred skončením

nemám problém písať, len neviem, ktoré obdobie potrebujete zhodnotiť. Keď už sa nechcete stretnúť, tak mi aspoň do správy napíšte mail, aby som Vám poslal moje vystúpenie na mimoriadnej schôdzi ku korupcii a klientelizmu v politickom systéme Slovenska. Potom snáď vyvážite svoj pohľad...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Karol,

mna sklamali 3 zeny a predsa som na ostatne nezanevrel. Politici su filcky, ak ich nechces volit, tvoja vec. Potom, ale o politike nediskutuj. Drz sa presvedcenia, ze tvoj hlas nic nezmeni.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kto je Karol Máj

Nejaký nýmand? Kto je vlastne Karol Máj? Prečo sa zamýšľa nad tým, "kto je Lintner" a nie nad tým, čo "nejaký Lintner" napísal? Prečo sa nezaujíma, ako píše "dôchodca Lintner", o hodnotovú výbavu predsedu našej vlády, ale zaujíma sa o to, kto na túto, minimálne pokrivenú a do priestoru strednej Európy absolútne sa nehodiacu hodnotovú výbavu predsedu našej vlády poukázal?
Len na okraj, Rusi si nepripomínajú koniec II. svetovej vojny, ktorú poznáme my. Oni si pripomínajú deň víťazstva vo Veľkej vlasteneckej vojne, pretože pre nich to nebola II.svetová vojna ktorú vnímame my. Ta "naša" započala napadnutím Poľska, tá "ICH" napadnutím Sovietského zväzu. Tú "našu" začala agresia Nemecka a Ruska proti Poľsku, tú "ICH" útok Nemecka na Rusko. Už toto by Vám malo stačiť.
Pekný deň
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nímand odpovedá

Nímand sa zamýšľa nad tým kto píše a nie, čo píše. Je to fakt. Tak najprv všeobecne. Keď mi tu všakovakí ficovci či dzurindovci - myslím konkrétne osoby - budú vypisovať o tom, ako milujú trebárs deti v škôlkach, myslím si svoje.
Lebo bez ohľadu na to, čo hovoria, majú za sebou životný príbeh.
A ten je trpký.
Sladké reči o bársčom mňa osobne neoblafnú-
Teraz chvíľku k tebe.
To, čo upieraš mne, používaš sám. Sám kritizuješ kadekoho za to, aký je - bol, bez ohľadu na to, čo konkrétne povedal.
Prečítaj si po sebe svoj príspevok zo 17.11. o Lipšicovi.
Píšeš o tom, že verbálne je síce najväčší bojovník proti korupcii, ale v skutočnosti ..... etcetc.
A takisto pán Lintner.
Napísal článok o hodnotách, kde píše, čo píše.
V mnohom môžem súhlasiť.
Ale nezabudnem na to, ako fungovala druhá Dzurindova vláda, ako sa kupovali poslanci, akú rolu v tom zohralo Ruskove ANO, neskôr Lintnerova skupina.
A nech napíše aj 30 článkov o svetovom mieri a škodlivej Ficovej politike, ja osobne mu to budem otĺkať o hlavu.
Či sa to martinsenovi páči, alebo nie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Iste, dá sa to aj takto, nemám problém

Áno, nemám problém. Len pritom treba pozrieť aj na to, čo napísal. Každý má právo na omyly a chyby. Toto sa týka aj Lipšica, aj Lintnera, aj Teba a aj mňa. Otázka ale je, či ten, kto tie chyby urobil, si ich aj prizná alebo nie. Druhá vec je tá, či niekto, kto sa tých chýb dopustil, je ešte aktívny v danej oblasti a či mu je možné pre budúcnosť veriť. Tu je to trochu iné - Lintner v politike dávno skončil a je možné vnímať jeho slová ako úprimnú snahu. V prípade Lipšica tomu skôr neverím, pretože je naďalej aktívny a pri percentách , ktoré dnes má a nemá (preto ich musí nahánať), je úprimnosť slov vzhľadom na činy, z jeho predchádzajúceho pôsobenia, veľmi otázna. Ale máš zase pravdu v tom, že ani jeden ( z týchto dvoch spomenutých pánov) si chyby a podiel na tom, čo sa stalo nepriznal. Čo sa týka fungovania Dzurindových vlád (ale to je o všetkých, nielen Dzurindových), niečo o tom viem a je mi z toho nanič, takže o tom radšej pomlčím.
Ale aj tak, zaujímal by ma Tvoj pohľad aj na to, čo Lintner napísal, teda na obsah (vo všeobecnosti si sa toho dotkol). Lintner ako novinár mal celkom zdravé a zaujímavé názory a postrehy, aj keď nie so všetkým som súhlasil. O to viac som bol prekvapený z jeho postojov, jeho pôsobenia v parlamente a krokov, o ktorých si písal.
To je ako s Dzurindom a Miklošom v terajšom parlamente. Všetci vládni, ale aj opoziční poslanci na nich zazerajú, ako keby dnes nemali žiadne právo vystúpiť a povedať svoj názor či skúsenosti, lebo ... Ale oni tie práva majú, majú nielen právo, ale aj povinnosť poukázať, ak sa niečo zle a nesprávne robí, pretože niečo preskákali. Urobili veľa vecí. Niektoré skvelé, niektoré dobré, iné zlé a niektoré katastrofálne. Ale za to aj politicky zaplatili, trestnoprávne je to iná rovina, na to sú iné orgány a ak niečo nájdu, iste ach aj odmenia. Ale ich skúsenosti a vedomosti netreba ignorovať. Že sa niekomu to čo hovoria nepáči, prosím, je to jeho vec. Takže takto.
Pekný večer
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Konecne

clovek co sem pise vlastny nazor a slusne /bez inventiv ci osocovania/ diskutuje.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zmes čohokoľvek, nuž dobre. Západ ignoroval oslavy a je to z dôvodu ruskej agresie vo či susednej Ukrajine. Nie kvôli tomu, že vojna začala dávno pred júnom 1941. Myslím si, že Kiska nie je historik, nemal by hodnotiť, resp. pripomínať niečo, čo sa týka predovšetkým Ruska. Určite má Rusko problém a bude mať problém vyrovnať sa s obdobím a tými udalosťami, ktoré sa týkajú spojenectva Stalina a Hitlera.
.
Ale treba sa pozrieť najprv domov, ako je hodnotené obdobie Slovenského štátu, stále sú tu kontroverzné názory, chýba napríklad odpoveď na otázku, čo by bolo so Slovenskom, keby Slovenský štát nevznikol. To, že napokon tu v auguste 1944 vypuklo medzinárodné povstanie, napokon zachránilo pred potupou nielen Slovensko, ale aj Česko, ktoré bolo protektorátom Nemecka, teda viac menej jeho súčasťou. Čechom to došlo až v máji 1945 kam smerujú, 5. května, keď vyliezli z hospúdek a udělali pražské povstání. Po vojne sa z Londýna vrátil prezident, ktorý mal byť súdený za vlastizradu, lebo zbabelo prijal Mníchovský diktát a ušiel do zahraničia.
.
Putin je výborný stratég, svedčí o tom účasť viacerých prezidentov dôležitých krajín na dnešnej prehliadke. Putin obyvateľom Ruska ponúkol ideu obnovenia ZSSR a ľudia to berú pozitívne. Veď len tu na Slovensku, koľko ľudí s nostalgiou spomína na "socialistické zlaté časy". Dôležité je, pokiaľ je Putin v realizácii svojej myšlienky schopný zájsť. A o tom nerozhodujú a nerozhodnú nejaké sankcie.
.
Vládnuť takej veľkej krajine, ako je Rusko, nie je ľahké. Rusko má obrovské problémy s ekonomikou, korupciou, alkoholizmom atď. Žije hlavne z vývozu strategických surovín. Napriek tomu, je to stále veľmi silná krajina. Možno Putin nie je ideálny, ale ja mám obavu skôr z toho, kto by mohol prísť po ňom. Rusko nemožno ignorovať, treba rokovať, rokovať a rokovať. Niet inej cesty, pretože v prípade globálneho konfliktu by nebolo víťaza a bolo by úplne jedno, či druhá svetová vojna začala prepadnutím Poľska v roku 1939, alebo japonskou inváziou do Činy v roku 1937.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

rusi v casovej suradnici

osloboditelia - nastolitelia neslobodneho rezimu - okupanti

Tupi bolsevicki neokrochanci nie su schopni precitat na uvedenej casovej osi viac ako prve slovo. A je ich u nas hodne vela.

Chvalapanubohu - ze sme sa nejakym, z dnesnej perspektivy az nepochopitelnym zazrakom - dostali do EU a NATO.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

časové osi/OSY ?

na začiatku príspevok k mieru
- Mníchov a "pamätná zmluva" uvolňujúca ruky Hitlerovi k pochodu na východ
- prepadnutie Poľska...a vyhlásenie "podivnej" vojny Hitlerovi
- príliš dlhé obdobie pokusov ČSR o neplatnosť Mníchovskej dohody..... a po veľmi dlhom čase
vyhlásenie tejto dohody za NUlL UND NICHTIG....NULL AND VOID.
P.S.: ak by Hitler nejakým spôsobom vedel šikovne obísť Poľsko a pohnúť sa na východ, tak by asi dostal aj nejaké vyznamenania z Británie a Francúzska (pokiaľ by nechal západnú Európu na pokoji).
NA ZÁVER ZOPÁR FAKTOV O POLSKO-NEMECKOM PRIATEĽSTVE medzi 193
O dobrych stosunkach polsko-niemieckich świadczyć mógł fakt, że w latach 1934-1939 odwiedzili Polskę niemal wszyscy dygnitarze hitlerowscy : Herman Goering, Josepf Goebbels, Hans Frank, a nawet szef SS i policji Heinrich Himmler. Błędem jednak było myślenie o dobrych zamiarach III Rzeszy, która to akcentowała, iż głównym jej wrogiem jest Związek Radziecki. Na przyjęciu noworocznych 1935 roku Hitler powiedział ambasadorowi Lipskiemu „ może nadejść chwila kiedy nasze dwa państwa będą zmuszone wspólnie bronić się przeciw inwazji idącej ze wschodu”. http://images44.fotosik.pl/93/... Georing w styczniu 1935 nawet zaproponował myśl wspólnego marszu na Moskwę. Piłsudski jednak „dał do zrozumienia, że nie może stać z bronią u nogi na tak długiej granicy jak granica polsko-rosyjska”. Zbliżenie owocowało aktami przyjaźni, które dostrzegała prasa całego świata. Manifestacją szacunku Niemiec był pogrzeb Józefa Piłsudskiego (na czele delegacji stał Göring, a Reichstag uczcił pamięć Marszałka). Göring przyjeżdżał do Polski na polowania, a Frank - uważany za polonofila - przedstawiał założenia "nazistowskiego rozumienia prawa". Goebbels mówił, że Polacy w odróżnieniu od innych narodów zrozumieli niebezpieczeństwo komunizmu, a Hitler chwalił sąsiada ze wschodu jako forpocztę cywilizacji wobec Azji.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME