Štvrtok, 22. február, 2018 | Meniny má Etela

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako to nefunguje (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán Rumánek

škoda,že ste v článku nespomenul ako ste Vy osobne prispel k tomu,aby TO na Slovensku fungovalo.Ono kritizovať a nedať žiadne riešenie vie každý.Toto určite nemáte z Japonska,je to skôr také slovenské:-)
Inak,čo sa pointy článku týka,tak ste zabudol na jednu maličkosť a to,že Japonsko,ktoré dávate za vzor,bolo od r. 1945 pod správou USA.Má za sebou 70 rokov kapitalizmu a otvorenej trhovej ekonomiky.Paradoxne vďaka tomu,že bolo po vojne v troskách a pod US okupáciou,zažilo stavebný a priemyselný boom,čo prispelo k ovládnutiu klúčovích trhov v Ázii a poťažmo po dohode aj v USA(nútená správa a akási satifakcia zo strany USA za zvrhnutie AB).Nieje veľa krajín na svete,ktoré by dostali takúto šancu na rozvoj.Nepopierateľný je ale fakt,že ju dokázali bravúrne využiť a ťažia z toho dodnes.My sme tu miesto toho 50 rokov živili hladné ZSSR! Z toho by sa aj Japonsko spamätávalo dodnes.Keby bolo v tej dobe na mieste Japonska Slovensko,alebo iná postkomunist.krajina môžete vziať jed na to,že by sa dnes Japonci chodili učiť k nám...
Teraz si skúste porovnať,aké pomery panovali na Slovensku po r.1945 a hlavne po r.1948 do r. 1989.Vidíte tam nejakú podobnosť???Ja ani náhodou.Preto nepochopím,ako sa môže svetaznalý,úspešný človek ako Vy čudovať prečo je Japonsko toľko pred nami.Porovnávate neporovnateľné.Štartovacia čiara a politická situácia Slovenska,na rozdiel od tej Japonskej,bola niekde úplne inde.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME