Nedeľa, 21. január, 2018 | Meniny má Vincent

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Čo sa skrýva za 68-percentným „zhodnotením“ prvého piliera (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Ale predsa je to zhodnotenie.

Len za také "zhodnotenie" by sa mal štát hanbiť, pretože bolo dosiahnuté:
1. INFLÁCIOU - nie takou, že cena Audi A6 poklesla za 10 rokov o 12,6 %, pričom cena chleba vzrástla o 60 %.
2. RASTOM ŠTÁTNEHO DLHU - o 25 miliárd euro za 10 rokov, pretože každý rok to SP "nevychádza" o 0,8 mld €.

Takto by som vedel "zhodnotiť" aj ja.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Lenže dôchodcovi môže byť srdečne jedno,

akým spôsobom sa mu dôchodok zhodnotil, hlavne že sa mu zhodnotil.
1.pilier je dotovaný a preto je výhodnejšie byť v 1.pilieri.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

dochodcovi zalezi hlavne na tom kolko dostane. a o ziadnom zhodnocovani nemoze byt rec, jedna sa o valorizaciu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Možno by ste si mali najskôr ozrejmiť význam niektorých pojmov a až potom sa hrať na zhodnocovateľa.
V článku sa píše o reálnej mzde, teda by ste asi mali vedieť, že to je mzda očistená od inflácie a iných vedľajších účinkov.
A mohli by ste asi vedieť i to, že 0,8 mld pre SP predstavuje predovšetký záťaž tvorenú vznikom II.piliera, pretože treba dorovnávať výpadok vzniknutý po presune druhopilierových dôchodkov na "súkromné" účty.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

omyl

V článku píšem o raste nominalnej mzdy. Druhy omyl-vlani išlo z rozpočtu do SP 900 mil.eur,z toho len polovica kvôli druhému pilieru! druhá polovica bol deficit,ktorý by bol aj bez druhého piliera
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Co bude je v rukach bohov hovorili stari Greci. Ale istotou je pre toho kto II. pilier opusti a prejde do I. piliera, ze sa mu zo dna na den pripocita k tomu z coho sa mu bude vypocitavat dochodok v buducnosti cca 40% sumy spatne z poslednych 10 rokov. Je to sice nespravodlive k tym co sa z II. pilierom nikdy nezahravali ale obrovsky vyhodne pre toho kto odchadza.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

myslis?

Pre mňa je druhy pilier ako životná poistka,ak vystupim,prípravim manželku a deti o možnosť dediť a vyplatiť hypotéky,resp.jej časť. Ďakujem,neprosim
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

PokiaL 2.pilier nevytuneluju ako je to na Slovensku zvykom.Vsak tu dokazu vytunelovat aj tunel !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Suhlasim, ako zivotna poistka pre pripad smrti II. pilier skutocne funguje (aj ked sa vyplacaju len uspory a to len do 7 rokov od zaciatku poberania dochodku, cize to nie je prave poistenie), ale ak ma byt zmyslom dochodku zabezpecenie konkretneho platcu v starobe je to skor vybocenie zo skutocneho ucelu dochodku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pripomeň si to

keď pôjdeš žiadať o sociálnu dávku
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ty poznáš moj plat? Odkial? Lebo na soc.dávku to rozhodne nevyzerá,podľa mojich odvodov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

dá sa považovať aj odmena za trolovanie na nete, platená Smerom, za sociálnu dávku ?
Alebo to máš k tej dávke navyše ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ty si urcite ten ktory zo socialnej poistovne na ucet dstava. inac by si vedel ze odvody do socialnej poistovne sa delia do siedmich fondov,z toho starobny dochodok tvori asi tak 1/2.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dôchodkové zabezpečenie je v prvom

rade o poberaní dôchodku a nie o dedení. Či ty sa tešíš na tú chvíľu , aby si čím skôr zdochol, lebo manželka po tebe podedí?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

a?

ja tvrdím, že mi ide len o dedenie? napísal som, že druhý pilier je pre mňa ako životná poistka, ale ak sa dožijem dôchodku, tak to bude o mojom dôchodkovom zabezpečení...v čase sporenia má druhý pilier voči prvému nespochybniteľnú výhodu, ktorá spočíva práve v dedení..a toto je pre mňa podstatné v čase, keď nemám splatenú hypotéku...ak už budem dôchodca, tak bude hypotéka už splatená a o tých 30 rokov, kedy ja pôjdem do dôchodku, budú dôchodky z prvého piliera tak mizerné, že by mi návrat do výlučne prvého piliera nepomohol, ale poškodil...aj sám štátny tajomník MPSVR Jozef Burian pripúšťa, že demografický problém nastane po roku 2040...teda po roku, kedy ja budem žiadať o dôchodok...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

no a k tomu zdochnutiu...

hoci si anonymný, nemusel by si používať takéto expresívne slová, či toto je tvoj typický slovnik? pokús sa zachovať si úroveň..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Expresívny slovník som použil preto,

lebo som alergický na spájanie výhodnosti 2.piliera s úmrtím a dedením. Mne môže byť úplne ukradnuté, čo bude po mojej smrti, či niekto bude dediť či nie, mne ide o môj život a zaujíma ma v prvom rade, ako budem zabezpečený počas života na dôchodku.
Čo sa týka hypotéky, skôr než o smrť sa zaujímaj o zdravie a prácu, aby si mohol splácať. Smrť ti hrozí málopravdepodobne pred splatením hypotéky, zato nezamestnanosť, úraz, choroba sú oveľa viac rizikové. A r. 2040? Boh vie čo bude. Možno 2.pilier bude OK a možno bude po inflácii a rozpade eura v troskách. Dlhodobé úspory boli vždy neistá záležitosť. Neviem ako to riešia boháči, ale myslím, že miliardy neukladajú do bánk ale do investícií, nehnuteľností, pozemkov, zlata, hotovosti myslím nemajú veľa.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ok

Tak buď nemáš deti alebo si sebec,resp.oboje súčasne. Mňa zaujímať,ako sa budú mať deti po mojej smrti a nechcem žene a deťom nechať na krku hypotéku. a s tým zdravím by som bol opatrný,lebo ma nepoznas a netusis,v akom veku a na čo zomreli moji blízki príbuzní,takze by som riziko nedozitia sa dôchodku nepidcenoval...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ale Ty nemáš možnosť

odísť z 2. piliera a investovať do nehnuteľností zlata a podobne. Máš len možnosť zostať v 2. pilieri a mať nejaké úspory v ňom alebo z neho vystúpiť a darovať tie úspory politikom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zadĺženosť tohto štátu prudko stúpa.

PPP sú v podstate len inou formou dlhu.
To nemôže pokračovať donekonečna. Skôr alebo neskôr sa dôchodky z 1. piliera budú krátiť. To je jediná istota týkajúca sa 1. piliera.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME