Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ficov sociálny balíček je výsmech (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

Miklos chudobnym bral a bohatym rozdaval.Fico tiez ale aspon da odrobinky z bohateho strola aj chudobe.Preto vyhra dalsie volby.
 

 

Rozdiel je v tom, ze Fico ma na konkte miliardove kauzy. Vsetci ostatny len milionove....

Alebo inak - vol ma, zlykvidujem tvojho zamestnavatela a sposob uzivit sa (schopnost podnikat sam za seba), ale HEJ, venujem ti 10 eur zadarmo a pripisem ti to na ucet. Aky som ja len dobrodinec hodny znovazvolenia ;)
 

 

Miklos nikomu nic nebral. Akurat nerozdaval tie odrobinky, ale sa snazil vytvorit podmienky, aby chudobni neboli chudobni. 19%-na dan, 40% pausalne naklady, znesitelne odvody, flexibilny zakonnik prace. A boli vysledky, to nemoze nikto popriet - nezamestnanost klesla z takmer 20% pod 10%, rast HDP bol dvojciferny, aj realne mzdy stupli. Lenze vacsine sa nechce, chodit niekde "do roboty", mat padla a potom v krcme nadavat na cely svet je pohodlnejsie, to je bohuzial dedicstvo minulej doby a preto Miklosa ludia nemaju radi. Fico presne vie, co ludom treba povedat, vie udriet na spravnu strunu, da tie odrobinky (resp. hlavne o nich dookola rozprava) a dufa, ze ludia prizmuria oci nad jeho preslapmi. Na druhej strane, treba uznat, ze okrem Fica nie je ziadny politik, schopni ludi nejakym sposobom oslovit, keby bol, Fica zmetie za pol roka aj s jeho balickami.
 
Hodnoť

 

Nie som volič Smeru. Tak ako sa kradne za Fica, tak sa kradlo aj za Dzurindu. Politici si vždy vedeli nadeliť. Tzv. pravica vedela akurát zvyšovať dane a rušiť aj to, čo ako tak fungovalo. Nesúhlasím so všetkým, čo Ficova vláda robí, ale o znížení DPH na niektoré potraviny sa pozitívne vyjadrujú iní odborníci a nie nejakí pseudo politici-experti a prezliekači kabátov. V tomto sa mýlite, ste vedľa, ale chápem, že asi máte stranícku úlohu od Bugára to kritizovať.
Mimochodom, keď ste teraz už člen strany Most-Hid, prebehlík z SDKÚ, maďarské strany sú zodpovedné na to, že južné Slovensko je ekonomicky zaostalé. Je to predovšetkým dôsledok ich nacionalistickej politiky. Teraz Simon organizuje protestné zhromaždenia za výstavbu R2, kde bol váš kolega a čo robil 8 rokov, keď bol vo vláde?
 

 

Si táraj. Porovnávať kradnutie za Dzurindu s Fickom môže len analfabet, ktorý ani nevidí, že Dzurindova vláda nemala prístup k takým peniazom ako Ficko. Takže tie fickove rozmery nemohol dosiahnuť. A ubezpečovať o tom, že nie si ficoid nás nemusíš. Byť bulom nie je o nič lepšie.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

abstrahujme rozmer kradnutia (bohuzial nie kazdemu je dana debata o makro ekonomickych vysledkoch) .... kradlo sa aj za dzurindu tak co by sa nekradlo teraz

panboh ochranuj krajinu s takto zmyslajucimi volicmi
 

 

To nikto nepopiera. Áno kradlo. Ide len o to, v akej miere. Porovnávať to s Ficom, je nonsens a neznalosť veci. A vyhrabať štát z svrabu po Mečiarovi nevytváral možnosť len kradnúť a v takej miere ako to arogantne realizuje Fico. A pri Ficovom charaktere, pre ktorého neplatí žiadna dohoda ba ani zákon, by sme tu mali o tých rozkrádačkách na stole ažaž. A Stále nič. Zrejme Fico nemá toho až toľko, čo by mohol vytiahnuť. Vláčiky a sítka je už obohratá pieseň.
 

 

pln suhlasim .... preklikol som sa , chcel som reagovat na Franta :)
 

 

Vzdy sa kradlo, ale toto co sa robi teraz je doslova rabovanie. Kolko miliard odislo zo Slovenska? Tito odbornici vo vlade nechapu zakladnu vec: drzat peniaze v state. Stacila by podpora podnikania (menej byrokracie, podpora zivnostnikov) a peniaze sa zacnu pomalicky tocit v republike. Pekne postupne. Lenze tejto vlade su obcania ukradnuti, oni len pozeraju na to, ako sa co najviac nabalit a obcania nech aj skapu.
Aby si udrzali preferencie, tak sem-tam nieco prihodia tym, ktori sa len flakaju, aby mali %.
A ludia im pri tom este tlieskaju.
 

Re:Franto T.

"Nie som volič Smeru." prečo potom máte potrebu takto sa vymedzovať?

Ono prvá hranatá vláda zanechala nejaký deficit cca cez 8%, ak zlá pravicová vláda ten deficit stiahla na polovicu za nejakých 15 mesiacov, je to rušenie "toho čo fungovalo"?

DPH mala ísť zo zákona dolu, prečo strana a vláda, radšej zmenili zákon? (ono je jasné mať tie peniaze na predvolebnú korupciu, v ruke je úžasné)

Je niečo nepochopiteľné na tom, že strane a vláde zvýšenie žmýkanie cez dane, odvody a poplatky "vynáša" cez 3 a pol miliardy a plebsu z toho podhodí 200, 300 či koľko pár málo, a rozdiel sa presúva do schránkových rajov?

Mimochodom ak strana a vláda tvrdo, programovo z presvedčenia odmietala a odmieta privatizáciu, ako pomenovať kšeftík čo uzavreli pri SPP, Cargu, teraz telekom? Ako je možné že "osvietení" KSSmer župani (s podobne úchylnou väčšinou v danom sneme) predávajú nemocnice Pente, len tak hranolhalašprášil?

Ale fajn, nie ste voličom Smeru, stačí ak ich zlodejiny obhajujete.
 

3/3

Nepodsúvaj tu takéto lži: "Ale fajn, nie ste voličom Smeru, stačí ak ich zlodejiny obhajujete." Ja som nikde neobhajoval nejaké zlodejiny!
.
Keď poviem, že politici kradli a budú kradnúť, to nie je obhajoba, to je konštatácia vychádzajúca z poznania tohto spoločensko-politického systému, ktorý tu politici vytvorili. Tento systém nevytvoril Fico, len ho politici Smeru teraz zneužívajú tak, ako to robili predtým politici iných strán. Tento politický systém, ktorý umožňuje rozkrádať štát je založený na to, že politici sa kontrolujú sami. Tu neexistuje skutočná a účinná kontrola vlády, parlamentu a politických strán. Zákon o financovaní politických strán je zlý. Mnohé úrady, ktoré majú zo zákona kontrolnú činnosť, sú v podstate vazalmi politikov. Politici v NRSR volia generálneho prokurátora, volia šéfa NKÚ, volia sudcov a iných, ktorí majú bdieť nad konaním politikov. Teda politici si tam volia svojich ľudí. Druhá Dzurindova vláda hneď po voľbách novelizovala zákon o štátnej službe a namiesto toho, aby sa vplyv politikov na štátnu správu znížil a eliminoval, politici ovládli štátnu správu, prokuratúru, políciu a kde aké úrady, pozemkové, katastrálne...
Fico len využíva tento systém, systém, ktorý zo zákulisia ovládajú rôzne mafie (oligarchovia), ktoré majú vždy svojich ľudí tam, kde je potrebné v správnom čase vykonať úkon v súlade s požiadavkami mafie. Viď mesto Martin, ako sa prokurátor GP ozval v správny čas (na základe čoho), a podal dovolanie na Najvyšší súd, tak ako senát NS bol v tej správnej chvíli v tej správnej zostave a zmenil svoje rozhodnutie, kde 2x predtým NS rozhodol v prospech mesta Martin. Tak ako aj teraz sa našla tá správna sudkyňa, ktorá odklepla reštrukturalizáciu Váhostavu aj napriek rôznym pochybnostiam. A takýchto prípadov je v histórii Slovenska neúrekom.
.
Pokiaľ sa nezmení tento skur... politický systém, dovtedy sa tu môžu meniť politické strany a vlády a nič sa nezmení. To všetci tí politici vo vláde aj v opozícii veľmi dobre vedia. To je tá ich skutočná motivácia, prečo sa tak všetci hrnú do politiky. Zneužívať tento systém pre vlastný prospech. Keď je parlament schopný prijať akýkoľvek zákon, stačí len zaplatiť správnu sumu, tak čo si asi možno myslieť o slovenskej politike!?
.
Čo sa týka Ficovho opatrenia na zníženie DPH na niektoré potraviny, tak konečne sa niečo zmení, veď nie je normálne, aby sme mali najvyššie dane a najmenšie platy. Jednotná DPH bol chorý výmysel Sulíka, ktorý zaviedol Mikloš. Z iných štátov tu chodili politici a chválili nás za jednotnú DPH, pritom doma mali na potraviny DPH nižšiu, veď to bola schizofrénia.
Radičovej vláda zvýšila DPH z 19 na 20%, to opäť politici jednoducho preniesli nehospodárne riadenie štátu na plecia občanov, prečo to Radičovej vláda neriešila inak, aby to nemalo dosah na ľudí? Jednoducho - občan zaplať! A teraz to isté vytýka opozícia Ficovi. Keď Fico konečne robí sociálnu politiku, tak mu ju opozícia vytýka. Choré... Tento štát je chorý od základov.
 

RE:FT

Systém štátu u nás je zlý. Zlý, povedzme až zločinný. Ono sa nedá nádejať, že "nositelia" totalitnej moci z večera do rána, "vybudujú demokraciu", kde právo, spravodlivosť, rovnosť nie je fráza len.
Takže ako sa traduje, keď zapne zle sa prvý gombík, už sa to nedá napraviť. Len znova činiť.
Keďže v '89 sa nositelia boľševíckej totality vôbec nebrali na zodpovednosť, ale "zamatovo" sa im k nohám položila účasť na riadení veci verejných, tak pokiaľ sa nevysporiadame z boľševíckou totalitnou minulosťou (teda s osobami tejto moci, a ich zbastardenými následovníkmi či ich pokrvnými alebo vyučenými) dovtedy bude stav ako píšete.
V hodnotení spoločenského-politického sytému čo je u nás sa +- zhodneme, ale:

"Tak ako sa kradne za Fica, tak sa kradlo aj za Dzurindu."...
toto dať za rovnosť je minimálne blbosť. A evokuje to obhajobu "na a, že kradne preceda Vlastnou hlavou, šaak kradol aj Dzurinda"

"Radičovej vláda zvýšila DPH z 19 na 20%"
áno zvýšila tu daň, ale s jasným obmedzením, ktoré teraz Fico, konečne robiac sociálnu politiku, zrušil, aby si peniaze mohol nechať.

Aká je sociálnosť v tom, že všetkým zoberiem a takto naukumulované, nerozdelím najpotrebnejším, ale väčšinu dám spriaznením oligarchom?
Aká je sociálnosť, keď u nás sú ceny za výstavbu diaľníc povedme len 2x také v tom zlom kapitalistickom Nemecku, ale cena práce diaľničného robotníka je v tom Nemecku 3-4x vyššia ako u nás (pri tej sociálnej politike čo preceda Vlastnou hlavou robí)?

Čo je na tom "sociálne", ak každý danovník z okresu Svidník prispieva na možnosť "víkendového" cestovania želenicou študentom extra drahého súkromného gymnázia v Bratislave?


" Keď Fico konečne robí sociálnu politiku, tak mu ju opozícia vytýka. Choré... Tento štát je chorý od základov. "
no a čím viac ľudí bude klasifikovať politiku, ktorú robí KSSmer ako vy vyššie, tým tie základy štátu budú viac a viac choré....
 

Nie som voličom SMER-u

Už dávnejšie som si všimol, že všetci brigádnici zo Súmračnej sa volajú "Nie som voličom SMER-u"
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

Dokážete aj niečo iné, než iba urážať iných?
 
Hodnoť

Hm, žiadny systém

každá vláda kradla, ale vlády právnikov robili a robia iba to ... mocnina toho je, že právnik sa dostal k peniazom, nedá ich napr. na zvýšenie platov pre učiteľov, zdravotníkov, justíciu, dôchodky, ale minie ich cielene vo forme balíčkov - žobračeniek, na svoj osobný zisk či prospech vo voľbách ... :)
 
Hodnoť

 

No hlavne taky ako ty by Slovensko posunuli vpred. Insitni odbornici, ktori vdzy niekomu trcia z rici.
 
Hodnoť

Rozumiem tomu správne,

že pravicový politik kritizuje ľavicového politika za to, že jeho politika nie je dostatočne ľavicová? MIND=BLOWN :-).

Ale vážne, mne to v zásade vychádza na to, že Ficovi voliči začali niečo reálne chcieť. Podľa všetkého dochádza v tomto smere k posunu. O tom boli aj vlaky zadarmo.

Fico dlhodobo funguje tak, že spraví marketingový prieskum a optimalizuje maximálny volebný výsledok pri minimálnych výdavkoch. To znamená, že ide po takej skupine voličov, ktorí nechcú nič len reči. Samozrejme, môžeme vykrikovať, že to je *nesprávne* (tzn., že nám to nevyhovuje) ale to je zhruba všetko, čo sa s tým dá robiť. Čo sa teraz podľa mňa deje, že táto vrstva voličov sa stenčuje. Nie je možné už osloviť týchto ľudí proste len sústredeným opakovaním talking pointov.

Oznámi sociálny balíček, chvíľu počká, spraví sondu a keď nebude stačiť, spraví ďalší.

Aj ďalšia marketingová strana, Sieť, začala oznamovať opatrenia vyhovujúce príjmovo nižším skupinám. Lenže SMER má výhodu, pretože môže opatrenia aj realizovať. A Sieť môže len hovoriť, čo *by* spravili, keby mohli. To je z hľadiska účinku na voličov dosť veľký rozdiel.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Jozef Kmeto: Kotleba : Kto vlastne je jeho volič ? 3 326
 2. Róbert Flamík: "To snáď prišla materská škôlka..." 667
 3. Filip Pastorek: Sociálna poisťovňa pripúšťa existenciu zakázanej detskej práce 612
 4. Vladimír Zervan: Internetový obchod a kuriéri 612
 5. Rudolf Trbušek: Zastavenie starých exekúcií "exekučná amnestia" od 1.1.2020 568
 6. Ivan Švajlen: Šikana v školách (vedenie školy v. zamestnanec) 448
 7. Michal Lukáč: List pre voliča kotlebovcov 415
 8. Silvia Tuláková: Trojboj na vianočných trhoch v rakúskom Wolfgangsee 410
 9. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (13. - 19.12.1919) 406
 10. Danica Chames: Prečo nám toto v príručkách o rodičovstve nepovedali? 403

Rebríčky článkov


 1. Ján Buocik: Čo SMERáci Bratislave zobrali, to jej musíme vrátiť, obyvateľov to však musí stáť menej.
 2. Janka Nalevankova: Keď sa vyberiem na cestu kráčať
 3. Štefan Vidlár: Moji milí vánočňí
 4. František Cudziš: Vede do vienka. IV.
 5. Ľubica Dandášová: Vianoce bez teba
 6. Robert Štepaník: diel 33 - rubrika: 7_up
 7. Štefan Vidlár: Ebonitová tyč
 8. Roman Hutira: Naozaj chcete dať žene pod stromček robotický vysávač?
 9. Milan Lacúch: Tajomstvo mlčania Stvoriteľa
 10. Štefan Vidlár: Kamarádzi

 1. NAKA zadržala youtuberov Daňa a Vaského
 2. Česká firma zbúra špeciálnym strojom bytovku v Prešove zdarma
 3. Demolačný stroj dorazil na hranicu skôr. Smeruje do Prešova
 4. Expert na panelové konštrukcie: Výbuch plynu by v súčasných bytovkách vyzeral inak
 5. Najväčším skokanom je Matovič, Kiska klesol. Čo ukázal najnovší prieskum Focusu
 6. Košickému primátorovi dali policajti fúkať počas zastupiteľstva
 7. Jan Kraus: Nie je chybou slovenčiny, ak jej Čech nerozumie
 8. Pozrite si demolačný špeciál, ktorý bude búrať prešovský panelák
 9. Izraelská agentúra zvažuje žalobu za šot Smeru, deti zákon veľmi nerieši
 10. Výbuch plynu v Prešove: Plynári určili kopať výhradne ručne

 1. Ondrej Dostál: 50-dňové moratórium a nebezpečná nadpráca ministerstva vnútra
 2. Frustrovaní demokrati si urobili z procesu impeachmentu voči Trumpovi volebnú kampaň
 3. Havran: Blaha, ty zástupca potkanieho kráľovstva, viem, čo by si robil v 50-ych rokoch
 4. Roman Joch: Translidé? Pohlaví jsou jen dvě
 5. Homo sovieticus stále žije
 6. Fico podal sťažnosť voči obvineniu, prokurátora spája so Sorosom
 7. Marian Kotleba klamal v priamom prenose
 8. Bude počas zákazu volebných prieskumov zverejňovasť výsledky somár LenOn?
 9. Jonathan Bartley: Bude to veľmi zlá noc pre progresívnu politiku
 10. Kalavská si so Smerom nemala začínať - Komentáre SME

Už ste čítali?