Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Inštitút autorských práv Petra Weisenbachera, diel prvý (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

hehe, tomu sa vravi "chmelarovska metoda plagiatu ;)

konkretne laviciarske zdovodnenie:

"Čítam veľa kníh aj esejí, preberám myšlienky z rôznych zdrojov, tak to bolo aj teraz. Vždy sa spolieham na kultivovaného čitateľa, ktorý pozná pôvodný kontext myšlienky a vie oceniť silu slova. [...] .a keďže prednášam mediálne právo, viem aspoň trošku posúdiť, aký je rozdiel medzi plagiátom, kompilátom, syntézou myšlienok a voľným citovaním. [...] dnes už myšlienky iba kombinujeme. Francúzsky spisovateľ François de La Rochefoucauld povedal už v 17. storočí: Originálmi sa nazývajú ešte neodhalené plagiáty. V tomto zmysle by sme mali byť všetci plagiátormi."

http://www.sme.sk/c/4846675/ed...

rozkosne, nie? to tymto sposobom mozno ukradnut hocikoho texty, vydavat cudzie myslienky za svoje, lebo vsak citatel ma eideticku pamat a ak nema, je to hlupak co s sam nechal rochefoucaldovsky oklamat, a takeho za citatela nechete...

ak budu postupovat chmelarovskou metodou plagiatovania, tak najblizsie krempaska s weisenbacherom nazvu fakty usvedcujuce ich z podvadzania "hlupostami vygumovanych mozgov".

no, bude este skodoradostne veselo.... snad diel 3 prinesie klimax ;)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Čo to je duševné vlastníctvo? Ak opíšeš text, mal autora - ibaže denne sa na nás hrnú prívaly slov, sme vrodení do jazyka, je kultúrnym dedičstvom...

Ak zaletí semä zo susedovho kvetu do mojej záhrady, obviní ma z čoho? Z pravičiarov má človek dojem, že najradšej by všetko poviazali a sputnali, aby bol kšeft...

Leť, myšlienka, leť svetom...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hej,

semä zo susedovho kvetu a kopypasta celých odstavcov textu sú identické veci. Neviem či človek musí byť pravičiar, aby vedel, že zobrať časť niekoho práce, vydávať ju za svoju a mať z toho finančný prospech nie je úplne v poriadku, ale Chmelár a Weisenbacher sa urputne snažia ukázať, že na tom niečo bude.

Irónia toho, že viníš pravičiarov, že chcú mať kšeft, zatiaľ čo kšeft mal akurát Weisenbacher, goes zjavne right over your head.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

súhlas, earl365, veď akýže kšeft je...

dostať riadnu plácu za autorskú prácu? alebo je skutočnou prácou len námezdná manuálna robota?
navyše je tu často obchádzaná stránka autorstva: ZODPOVEDNOSŤ sa šírenie myšlienok a postojov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Učebnica, ktorá má za cieľ zaviesť kádrovanie iných názorov už od útleho veku a potláčať kritické myslenie, hoci sa navonok snaží vystupovať presne opačne je paškvil na ktorý sa zložili všetci obyvatelia SR.
No oveľa zaujímavejšie sú reakcie "dotknutých autorov", ich výpovedná hodnota o charaktere cirkusantov z tretieho sektora je obrovská. Biháriová svojou reakciou opäť potvrdila, že jej nejde o vec, ale o prachy. A o tom je celý mimovládny sektor, dotovaný Sorosom. Za prachy presadzovať záujmy a témy, ktoré sú v rozpore so záujmami zdravej spoločnosti a slušných ľudí - práva hŕstky asociálov nad práva majority a podobne. Je jedno že to spoločnosti škodí, hlavne že sa z toho sypú prachy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ale čo je to duševné vlastníctvo? Ak chcete svoje myšlienky vlastniť, hundrite si popod nos, nikomu nepovedzte...

V šiestich rokoch ťa zapíšu do školy, a chceš nechceš tlačia do teba kdejaké duševné "vlastníctva", ani národovci nestvorili reč, iba skodifikovali už existujúcu. Ak zoberieš kus dreva, urobíš stoličku a predáš - ak to urobí iný človek, obviníš ho z krádeže? Slová sú materiál, štylistika je forma...

Národný buditeľ by bol prešťastný, keby sa jeho idey šírili medzi pospolitým ľudom, hovorilo sa tomu osveta, je naproti tomu ľudskoprávna agenda iba kšeft? Sú to sorošovci, pre mňa jedna fajta...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Duševné vlastníctvo

http://sk.wikipedia.org/wiki/D...

Ale zase keď nechápeš rozdiel medzi ideami a kopírovaním textov, tak je diskusia zbytočná.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ale veď to píšem, že by najradšej všetko poviazali a sputnali, aby bol kšeft! Čomu nerozumieš... ?

Stačí si zájsť do najbližšieho obchodu, regále plné oblečenia, kto z nich má patent na osnovu a útok! Chňapli ste po kolektívnom dedičstve, vymysleli úrady na ochranu vymyslených práv - kto platí dieťa za duševnú prácu, do ktorej ho núti štát?

Sorošovci ma až tak nezaujímajú, jeden ako druhý, ale ak si prezrieš úryvky v blogu, nie je to identické, môžem urobiť experiment - budem desať dní zverejňovať blogy, následne budem obviňovať každého, kto použije podobné reťazenie slov, že ma vykradol...

PS Ja som vykradla slovník "slovnej zásoby"? Našiel by sa autor, čo nejaký spísal, dostal zaplatené, a? Na večné veky bude lašovať po svojom slovníku a požadovať, aby sme mu zaplatili, lebo používame jeho slová? Lebo on typický predstaviteľ svojej triedy si ich dal ošetriť ochrannou známkou? Prečo si privlastňujete myšlienky? Čo je to za úchylku... ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Skus takto napisat diplomovku

A hned zbadas akademicky aka si hlupana.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

suhlas

aj ked tuto obsedanciu snurovanim by som nepripisoval len praviciarom...volakedy sa opisovali anticke texty v katolickych klastoroch ci arabskych matrasoch jedna basen a kde by sme dneska boli, keby sa vsetci natahovali o autorske prava...zaujimave je, ze taketo zabomysie hadky prebiehaju prevazne v sektore tzv.pseudovedeckych aempirickych disciplin ci umenia, ostatnym nerobi problem dat si do poriadku patenty ci licencie...ja napr.cely zivot programujem a okrem jedineho pripadu, kde som predal vlastnicke prava, som ziaden zo svojich predanych softov nechranil pred kopirovanim...a podobne to funguje takmer v celej programatorskej brandzi, naco by som dokolecka objavoval Ameriku, ked sa so svojimi sikovnymi algoritmami uz davno na nete podelili zadara ini, riesiaci ten isty problem predomnou...takto to fungovalo veky a internet mame aj vdaka nim dneska na rychlejsie zdielanie informacii...zarabat na Bozich daroch neni cesta, skor naopak...:)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

u Weisenbachera ...

vôbec neprekvapuje ...

K+ za článok ... už len dúfať, že MV SR bude vynaložené prostriedky vymáhať späť ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nielen MV SR.
Ja dúfam, že si svoje peniaze budú vymáhať aj poškodení autori.
A napokon dúfam, že sa mimovládne ľudskoprávne organizácie zbavia takéhoto "zástupcu".
Parazitov netreba zbytočne kŕmiť!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

:)

vďaka za trefné doplnenie ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

V Nemecku v poslednych troch rokoch pre plagiatorstvo museli nekompromisne odstupit zo svojich funkcii uz dvaja ministri.....prava ruka a dlhorocna suputnicka Merkelovej a najsarmantnejsi minister,ktory sa tesil v krajine velkej oblube.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

... a jeden prezident.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hyenizmus PW dosahuje úrovne psychopatie

Hodnoť:   mínus indicator plus

Peter "Anonymous" Weisenbacher

Weisenbacher ešte ako študovaný ITčkar stíha organizovať hackerské útoky na OĽANO a trápne "ANONYMOUS" videá.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

zlatokopovia sa kedysi...

naozaj zapotili, aby niečo získali. Dnes je oveľa jednoduchšie parazitovať na čomkoľvek. Ukazuje to množstvo "mimovládiek" (v skutočnosti treťotriednych treťosektoroviek) a ich osadenstvo spolu so svojimi "aktivitami". Dievčence a chlapci už počas štúdia vstúpia do správneho klubu a je o ich budúcnosť postaraná. Ani ich netreba náborovať v regrútačných centrách. Správne aktívny človek sa stane prezidentom niekoľkých podobných organizácií, postaví si barák (ktorý nevie zdokumentovať ani zdôvodniť)..... dobre sa ožení s dievčinou s podobnej organizácie.... stane sa napr. poslancom v parlamente - a ako kádrová rezerva piatej kolóny brble a brble... Pravidlá má dodržiavať plebs - pre samozvaných patriciov to neplatí
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

proti extrémizmu komunistickým heslom

My starší, čo si ešte pamätáme, to heslo "Dôveruj, ale preveruj" poznáme. Jeho použitie v boji proti extrémizmu je podobné, ako keby tam použili napríklad heslo "Práca oslobodzuje".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A ako toto heslo privedené do extrému a ako to môže dopadnúť nám ukazuje kniha "Ako chutí moc" od Ladislava Mňačka.

V dobe keď som ju čítal ma nesmierne oslovila pretože som v tej dobe brigádoval ako fotograf a hlavne časti z pohrebu kde sa hlavná postava hrala s fotoaparátom aby urobila foto-karikatúru sa my živo objavovali pred očami :)

Ak keď je význam toho slovného spojenia sprofanovaný komunizmom u nás, samotný význam slov oprostený od toho je v poriadku. Informácie je možné si overiť z rôznych zdrojov a pokiaľ všetky správy vedú k jednému zdroju tak to samo o sebe môže spochybňovať vierohodnosť. Je len dobré ak si človek informácie overuje a mal by sa tak naučiť robiť sám a nespoliehať sa len na novinárov alebo tlačové agentúry. Holt druhý extrém je "nález vlastnej pravdy s tým že všetci ostatný klamú".

Som ale rád že "zostavovatelia" pre svoj panflet vybrali zrovna tento názov pretože lepší si toto "dielo" nezaslúži.
 

1 2 3 4 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Monika Nagyova: Každá rodina má svojho alkoholika 2 420
 2. Lubos Ostatnik: Cui bono, Magnificencia? 1 483
 3. Jakub Šimek: Starý Slovák o multikulturalizme 1 159
 4. Pavel Macko: Mýlite sa, pán premiér! 821
 5. Transparency International Slovensko: Bratislava – hlavné mesto svojvoľného zadávania zákaziek 753
 6. Zuzana Haasová: Som tehotná! 324
 7. Tereza Zuskinová: Skutočná cena oblečenia 272
 8. Marián Holubčík: Revolúcia v šachu a čo ďalej 258
 9. Michal Gardian: Sviatočné hardwarové problémy 243
 10. Ernest Ježík: Dlhý polčas rozpadu-11. Časť 243

Rebríčky článkov


 1. Ľubica Hroncová: Jesenný podvečer v Martinuse
 2. Marian Vojtko: pani JUDr. Emília S. by mala zverejniť svoju prácu
 3. Peter Pipák: IDE VAĽOVEJ O HUMENNÉ ALEBO LEN O NAPLNENIE VRECIEK SEBE A SVOJEJ RODINE?
 4. Tomas Tahotny: Kuvíkanie pezinských kandidátov na primátora ( glosa )
 5. Radoslav Valkovič: Herta Müllerová
 6. Lórant Kulík: Fotoreportáž:Bratislava 2011
 7. Ivana Košudová: O muche a rifliach
 8. Tomáš Jurkovič: Podarí sa znížiť počet mestských častí v Košiciach?
 9. Michaela Weinštuková: A vy na to ešte máte žalúdok?
 10. Kristína Janigová: ora et labora

 1. ONLINE: Kozák vymenoval hráčov, ktorí po zápase s Českom porušili večierku
 2. Privatbanka bola pre Kočnera kľúčová, bola pri Bonaparte aj pri Technopole
 3. Francúzi recenzujú slovenskú Špinu: nejednotní kritici oslavujú herečku Morávkovú
 4. Dobré ráno: Kočnerova minulosť nenecháva veľa pochybností
 5. Ako sa Trnka vďaka kolegom vyhol trestu
 6. František Kabrheľ sa rozvádza s Norou Kabrheľovou Mojsejovou
 7. Nové BMW X7 má najväčšie ľadviny v dejinách značky
 8. Od desiatok po tisíce eur. Platy primátorov môžu kandidátov lákať, poslanci zastupiteľstva by z nich nevyžili
 9. Chlapec z Bronxu bol kráľom prešľapov. Potom však uletel
 10. Môj zápas s Marpom? Ako McGregor proti Mayweartherovi, vraví Rytmus

 1. Lipšic: Ľudia, ktorí Kočnera kryli na prokuratúre a v polícii, sú ešte horší ako on
 2. Ako Smer ticho okráda slovenský národ: Kažimírov paralelný daňový svet
 3. Smrtiace zlo Bonaparte: Kto býval a býva v komplexe Bonaparte?
 4. Drzosť vládnych poslancov - zrýchlené rokovanie na úkor kvality diskusie o zákonoch
 5. V Humennom trvá stredovek: Kedy polícia zatkne Vaľovú za zastrašovanie a nezákonnosť?
 6. Peter Schutz: Klaun a jeho titul
 7. Peter Schutz: Kupec na trhu s titulmi
 8. Koľko Trnkov, Trstenských a Palovičov má ešte vo svojich radoch prokuratúra?
 9. Komentár Daga Daniša: Kto stojí za podnikateľom Kočnerom
 10. Kvasnica: Aj mne chcel Kočner prehnať guľku hlavou. Kočner hovoril v mene Fica

Už ste čítali?