Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Imigrantov na Slovensko nevpúšťať, ale prijímať (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Veľmi múdro píšeš, Janko Barbarík, len veľmi poriedko!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Prepáč, Janko Babarík, ten preklep v Tvojom priezvisku! (Tá moja bola vyrobená z poctivých sliviek.)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

prvy triezvejsi pohlad na vec co tu citam a s tymto sa da vo vacsine suhlasit. Fakt je ze ked sme nedokazali integrovat po starocia ciganov tak ako by sme to robili s islamskymi bojovnikmi s ktorimi si nevedia rady bohatsie a schopnejsie narody ;)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tiež sa mi názor autora páči. Ja síce islamských trollov mlátim klávesnicou hlava-nehlava, ale toto je naozaj príjemné a zrozumiteľné čítanie. Aj v prospech imigrácie, aj v prospech zdravého rozumu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Je to dosť problém?!

Sám si písal o problémoch, ktoré s nimi majú v oveľa demokratickejších štátoch! A tiež vidíme aj v telke, ako sa im tam správajú. Z vďačnosti zapaľujú autá, vytvárajú getá a využívajú sociálny systém. Prišli, štáty sa pokúsili o nich postarať a takto to dopadlo? Nuž nepodali im do ruky metly a lopaty, aby niečo robili. Že by sa mali aj sami snažiť, na to akosi za niekoľko generácií neprišli. Ale mnohí sa uchytili. Prečo nie aj ostatní? A treba si uvedomiť, že ide o ekonomických migrantov, lebo tí najchudobnejší aj tak zostávajú doma!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Súhlasím s Tvojim názoro.Irituje ma

že medzi utečencami sú predovšetkým mladí muži.Tí by mali byť oporou demokatických síl v krajinách,z ktorých utekajú,zo zbranou v ruke bojovať za svoju slobodu a nie sa zašívať v zahraničí v úzadí a nebodaj po ieikoĺkých roch si spomenúť´na Alaha,Korán,Svatu vojnu a chytať zbrane,umiestnovať bomby,robiť teorr,neprispôsobiť sa seba,svoje deti kultúre hostiteĺa,požadovať minerarety,zahalené ženy,at´d.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Imigrantov na Slovensko

nevpúšťať!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Babarík,

nielenže porovnávaš neporovnateľné, ale nechceš akosi počuť ,že kráľ je nahý...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Cesta do pekla

je dláždená dobrými úmyslami a naivní ľudia ako ty sa po nej často púšťajú, dokonca na ňu ľákajú aj iných.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nemame ziadnu povinnost ich tu vpustat, negativne referencie hovoria za vsetko.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A toho pekného psíka máš kde?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ja osobne necitim ziadnu povinnost - a uz vobec nie moralnu - starat sa o cernoskov z Afriky ci cig...ehm romov. Mojou povinnostou je postarat sa o vlastne deti a rodinu. Okrem toho podla uvazenia rad pomozem svojim priatelom, susedom a znamym, ale ani toto nie je moja povinnost. A naozaj neviem, ako by im SR mala vytvorit miesto na pracovnom trhu, snad by mi to mohol autor vysvetlit, ze ako to mysli...najma ked prihliadneme na 12% nezamestnanost, o osadnikoch radsej pomlcime.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nemal som na mysli len morálnu povinnosť, tá je subjektívna, každý ju cíti podľa toho, čo a koľko má prežité. Ale ide mi aj o povinnosť voči Európe. Vykrmovať sa tu na európskych alebo nórskych fondoch je fajn, vtedy nikto z nás svaly neukazuje. Ale keď treba nejakým spôsobom pomôcť pri riešení spoločného európskeho problému, to už nie je naša vec. Ja predsa nehovorím, že ich sem máme vpustiť ako vietor, podľa akýchsi kvót. Len hovorím, že toto je vec, ktorej sa v budúcnosti nevyhneme, je treba sa k nej postaviť ako dospelý členský štát, nie ako parazit. Pracovné miesta pre nich, samozrejme, nie sú. To som v článku napísal celkom zrozumiteľne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

eurofondy, norske fondy a pod pokladam za nastroj krupcie, mrhanie penazi danvych pplatnikov. kontraproduktivna zalezitost
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

V Sobotných dialógoch Fico uviedol zaujímavú info, že 70-80% evropských peňazí aj tak ide preč cez zahraničné firmy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

blbosť

ako takmer všetko, čo fico vystrelí od pása.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tak toto snáď nemyslíte vážne. Asi ani netušíte, ako sa kto v Európe a na čom vykrmuje. Prečo asi Kohl oblbol Gorbačova, aby musel živiť polovicu východnej Európy? Západná časť Európy a najmä nemci potrebovali rozšíriť trhy, získať super lacnú pracovnú silu, zarobiť tam veľké prachy, ale dane odviesť doma v nemecku. Naozaj ste taký naivný? A na Slovensku máme príživníkov habadej, o azyl nech žiadajú zubári, všeobecní lekári, strojári. Takže ani náhodou tu nikoho ďalšieho nepotrebujeme, multi-kulti sa nikde neosvedčilo, to je overené a priznali to aj nemci. Načo máme podporovať podnikanie prevádzačov utečencov. Keď sa zopár lodí s utečencami vráti naspäť, bude po kšefte aj po problémoch. Prípadne ich treba odviezť do Ameriky, lebo práve Američania roztrieskali všetky systémy a dali vzniknúť islamskému štátu. Dúfam, že na slovensku nie je veľa ľudí s takýmito zcestnými názormi a dúfam, že Fico sa nepokaká, lebo tým by aj napriek rôznym balíčkom prehral voľby. A v 68 utekali z našich zemepisných šírok intelektuáli a nie odpad spoločnosti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pekne napisane ... ale premisa zla

IMIGRANTOV K NÁM ANI NEVPÚŠŤAŤ, ANI NEPRIJÍMAŤ...
Prečo?
a) Nie som si vedomý, že by som niekomu niečo v Európe alebo vo svete dlhoval, alebo tiež aj väčšina tohoto národa... Oháňanie sa tým, že za socíku západ pomáhal našim emigrantom a preto máme akési morálne dlhy pomáhať iným v núdzi - je scestné tak, ako väčšina podobných pseudo racionálnych či pseudo humánnych dôvodov. BTW, nech pomáhajú tí, čo doslova roz.d.r.bali ako - tak fungujúce islamské spoločnosti v Iraku, Líbii a v Sýrii, o Somálsku, Sudáne či Afganistane ani nehovorím. Ďalej, že Európa (EU) nám pomohla a pomáha, tak to akože vráťme - je tiež na vode! (Bohatý západ v) EU nám pomáha preto, že tým pomáha najmä sebe. Je to veľmi krehký vzťah (zviazaný tenkým motúzikom), z ktorého my ako-tak profitujeme - ale ešte viac "ten Západ"... ak sa na motúzik zavesí dajaká záťaž zvonka, obávam sa, že naša Slovač to nevydrží a celý koncept s modrou 12hviezdnou vlajkou pôjde do psej matere.
b) Jediný argument v tomto diškurze čo beriem, je ten o charite, dobročinnosti a solidarite - ale ako vieme, toto sa nedá vynútiť. Kto má pocit, že potrebuje pomáhať, nech tak robí dobrovoľne, kedy chce, komu chce, ako chce... a nech sa s podobne zmýšľajúcimi hoci aj združuje, aby bola jeho osobná pomoc efektívnejšia v spoločenstve. Ale VŽDY TO MÁ BYŤ OSOBNÁ, INDIVIDUÁLNA VOĽBA. Navliecť do toho celý národ "en bloc", de facto neslobodne, je čosi podobné, ako vynútená a nemravná solidarita slovenského chudobného občana platiť dlhy gréckemu chudobnému občanovi (ktorý je priemerne trikrát bohatší a vďaka pomoci by bohatol ešte viac... oproti nám).
c) Nejde ani tak o predchádzajúce body (a,b), ale o VÁŽNE BEZPEČNOSTNÉ RIZIKO, ktoré nie sú schopné zvládnuť bohatšie národy a skúsenejšie demokracie na Západe. Všetci frajeri a tárajkovia, čo nám na túto proimigrantsky masírujú národné vedomie (aj podvedomie), nevedia čo činia. Nenasťahujú sa sem (nám) neprispôsobiví pasívni paraziti ako Romáles, ale ideologicky neprisôsobiví, dogmaticky bigotní ľudia so statickým videním patriarchálnej rodinnej (kmeňovej - de fakto s mafiánsko-klanovej) štruktúry spoločnosti s nulovou toleranciou oproti inému videniu sveta. Samozrejme, spočiatku určite budú utiahnutí, ba aj prejavia vďaku (či ju budú cítiť - to je iná otázka). Keď sa udomácnia (namnožia, získajú istotu, aký-taký vplyv, atď.), tak pôvodní domáci uvidia to tóčo. Rómske čóro-móro je slabý čajík. Za demagogické považujem tvrdenie, že takáto (ďalšia) menšina by nás obohatila... skôr by naše (národné) spoločenstvo spravila ešte zraniteľnejším, nestabilnejším a chudobnejším, ako je teraz.
Že to vidím príliš čierne? No, stačí vycestovať a priamo sa pozrieť na mieste, na tom našom vysnívanom bohatom Západe. Ale treba ísť nie do rezortov, na pláže, hotelíkov... a treba mať otvorené oči, uši a aj myseľ. Nie je všetko zlato, čo sa tam blyští.
Neviem inak, ako toto zakončiť vinšom "Pán Boh nám pomáhaj", pretože "keď je núdza najvyššia, Božia pomoc najbližšia".
;))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Absolútny súhlas

Už pár dní sledujem tieto diskusie na internete ohľadom tohto bláznovstva. Iné mocnosti totálne destabilizujú africké a moslimské krajiny, vyvolajú tam vojny a prevraty a my si to tu máme všetko zlíznuť?? Mne sa až nôž vo vačku otvára keď si niekde čítam alebo počujem tie pseudohumanistické drísty prvdoláskarov a kadejakých aktivistov. Táto skupina ľudí necíti absolútne žiadnu zodpovednosť za tých ľudí a ani za následky toho, čo môže takýto príliv utečencov vyvolať. Nulová zodpovednosť a potom šíria takéto bludy. A ako argumenty používajú niečo ako, že sme niekomu niečo dlžní! No veľké ho..o! Nie sme dlžní nikomu nič, a to že naši ľudia za totality utekali na západ predsa nemôžme porovnávať s týmto návalom moslimov apod. Ako bolo povedané, je to veľké bezpečnostné riziko a všetky tie protiteroristické opatrenia si môžeme strčiť do prdele. Pretože si sem vedome pustíme tých polobláznov, u ktorých existuje iba jeden Boh a ostatní sú pre nich odpad. Pre Kristove rany dúfam, že vyhrá skôr zdravý rozum ako falošná solidarita, ktorá nám prinesie iba problémy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Ľubomír Belák: Milý Maroš Kramár, herec a môj priateľ, 30 015
 2. Monika Kozelová: Len aby sa nezabudlo, Peter Pellegrini. 12 637
 3. Transparency International Slovensko: Skončí s Ficom klientelizmus v rozdávaní premiérskych dotácií? 11 284
 4. Martin Droppa: Zvláštny prípad Marián Kuffa 10 498
 5. Ľubomír Belák: Dve otázky pánovi Kiskovi 3 893
 6. Radovan Bránik: Prestaňte klamať o Ficovi 2 297
 7. Rudolf Pado: Megaskládka ako obraz štátu 2 154
 8. Jano Hrčka: Ako tunelovať verejné peniaze s pomocou primátora? (2 časť) 2 046
 9. Stanislav Martinčko: Bude teraz R. Fico Hlavný štátny radca namiesto M. Troškovej?? 1 937
 10. Július Kovács: Pred úradom vlády 16.marca, bolo to vraj zakázané. A napadol ma antikonfliktný team. 1 918

Rebríčky článkov


 1. Sonya Haraszti: Sama na cestách
 2. Martin Orálek: Jak jsem těžil zlato v Ghaně 36-37
 3. Roman Švantner: Pracuj na sebe a nevzdávaj sa !!
 4. Tomas Bily: "Deti v materskej škôlke"!!!
 5. Martin Fletcher: Přednáška investigativního novináře Stanislava Motla na Univerzitě v Hradci Králové
 6. Matej Kleinedler: Východ ochromila snehová fujavica, postupne sa oteplí
 7. Peter Jarunek: Prečo by boli teraz predčasné voľby na Slovensku v úplnom súlade s demokraciou
 8. Miroslava Schenková: Kombucha – elixír života - 1. časť
 9. Július Kovács: Našlo sa 78 Judášov v NR SR, čo sú ochotní schváliť bábkovú vládu Roberta Fica
 10. Tomáš Makatúra: Zobudil som sa do sveta, do ktorého nepatrím...

 1. Kňažko: Politika v ankete OTO môže byť, vláda sa správa arogantne
 2. Ministrom vnútra sa stane syn speváka Elánu
 3. Nie na východe, ale v Smere nič nie je
 4. Úškrn, za ktorý expremiér Fico draho zaplatí
 5. Autonómne auto po prvýkrát zabilo chodca
 6. Pellegrini zaskočil aj koaličných partnerov
 7. Dobré ráno: Ráž, zaslúžilá straníčka a ako sme (ne)dostali novú vládu
 8. Každý Číňan dostane od vlády skóre svojho života, nízke ho vyradí zo spoločnosti
 9. Skončí v Slovane? Hamšík má menej percent tuku ako modelka
 10. Hoax: Falošný výrok Jiřího Suchého sa šíri s fotografiou Emila Horvátha

 1. Mojžiš: Pán Pellegrini Vaša vláda bude vládou pohŕdania životom a prácou Jána Kuciaka
 2. Ako tunelovať verejné peniaze s pomocou primátora? (2 časť)
 3. Brat zavraždeného novinára Kuciaka: Musíme všetky tie prasatá dostať za mreže!
 4. Kiska hrozí, že Pellegrinimu zoberie poverenie, Smer pri ministrovi vnútra tápe
 5. Kňažko naživo na OTOvi: Ministrom financií by mal byť Bašternák, ministrom vnútra Kočner a premiérkou Trošková
 6. Brat zavraždeného novinára Kuciaka: Popravu vyšetrujú hlavní podozriví!
 7. Milan Kňažko v priamom prenose OTO: Premiérkou by mala byť Trošková
 8. Richard Stanke: Hovoríme Nestačí, žiadame predčasné voľby. Sľubujeme, že vydržíme!
 9. Zuzana Kronerová na proteste: Vzoprite sa, ak vás niekto núti robiť korupciu!
 10. Ficov začiatok konca

Už ste čítali?