Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Živnostník je ohrozeným druhom. Vďaka ficovláde (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

"

Všetko je super popísané ale to komunista tipu Fico nikdy nepochopí. A načo by aj keď celý život žije zo štátnych peňazí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Iba si tipnem, chcel si napísať "...komunista typu Fico..." ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

RE: kalafuna

Nemyslím, že tieto veci sú určené Ficovi, či jeho skalným voličom.
Skôr by sa mali zamyslieť liberálni voliči (ale aj všetci, čo zamestnávajú, majú menšie firmy (vyciciavané daňovými licenciami), alebo sú živnostníci), ktorí lavírujú nad myšlienkou, či v najbližších voľbách pôjdu voliť !

Ak SaS nebude mať dostatočnú silu v parlamente, tak sa tieto myšlienky a riešenia nikdy nepresadia.
Lebo štandardné Gorilácke politické strany toto dôsledne presadzovať nebudú ...
:-(

P.S.
Takmer so všetkým, čo je napísané v blogu, môžem iba súhlasiť.
Radikálna zmena fungovania v mnohých oblastiach tohoto štátu je NEVYHNUTNÁ.
Lebo niekto musí vytvárať hodnoty a reálne zamestnávať+vyplácať ľudí. Nie každý môže pracovať v štátnej alebo verejnej správe. O kvalite služieb od štátu, či samosprávy, je zbytočné vypisovať.
Najmä, ak tieto sú v rámci partokracie SMER-ŠMEJD obsadené podivnými osobami, ktoré sa na tie pracovné miesta často dostali podivným spôsobom.
Zaujímavé "praktiky" na Finančnej správe poodhalil napríklad GINN :

Rozprávková kariéra štátneho úradníka. Generálnym riaditeľom sa stal za 7 dní!
"http://www.ginn.press/news/dan...;

Hľadá sa viceprezident Finančnej správy! Divadlo pre občanov?
"http://www.ginn.press/news/dan...;

Ing. Daniel Čech - generálny riaditeľ sekcie daňovej a colnej
"http://www.ginn.press/news/dan...;

Ing. František Imrecze - prezident finančnej správy
"http://www.ginn.press/news/fra...;

a je to desivé čítanie.
:-(

(NepiJano! 1/3)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A koľko liberálnych voličov na slovensku je? Tých päť a pol liberálov to tu nijak extra nespasí. Veď ani len pravicové strany nehlásajú pravicovú politiku. Všetky staré a aj novovzniknuté strany hlásiace sa k pravici navrhujú také riešenia, že by sa za ne ani sám Marx hanbiť nemusel, len aby odlákali Ficovi voličov. A jediná devíza ktorú oproti Ficovi majú je, že nie sú Fico. SAS je jediná strana, ktorá sa o ekonomický liberalizmus vo svojom programe aspoň ako tak obtrela a chcela by ho aj realizovať.
Slovenskí voliči nie sú liberáli, nechcú ekonomický liberalizmus. Chcú len istoty, jedny od červených, druhý od modrých.
SAS bude môcť byť rada ak prelezie do parlamentu. A účasť na tom absolútne nič nezmení.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kde sú tí liberálni volič ?

Nuž, neviem, či po 4 ročnej skúsenosti absolutistickej vlády boľševika Fica a jeho lúpežnej družiny, budú chcieť živnostníci a vlastníci malých firiem ale aj ich zamestnanci/nezamestnanci (!) ešte jeho "ISTOTY" ?!
A na túto skupinu sú naviazaní ich rodinní príslušníci.
Toto už nie je tak zanedbateľná skupina voličov.

Tak nech si najmä títo ľudia rozmyslia, či znovu pustia Ficovu bandu lúpežníkov k moci na ďalšie 4 ročné obdobie (lebo Fico vyhral posledné voľby do NR SR !) a budú krvopotne ďalej vykrmovať naše Gorily a oligarchov.
Potom je koniec s touto krajinou, ktorá sa bude ďalej prepadávať v marazme sladkých rečí, vlakov zadarmo, zvyšovania daní a odvodov, teda perspektívy života v DAŇOVOM (a odvodovom) PEKLE !

P.S.
Tým prieskumom už dávno neverím.
Aj Kiska bol v prieskumoch "bez šancí" a nakoniec poslal hranola späť na post predsedu vlády.
?

(NepiJano! 2/3)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Na to naozaj treba skúsenosť, aby človek vedel, že Ficové istoty nechce? To snáď nebolo každému jednému živnostníkovi a vlastníkovi malej firmy jasné aj pred tým? Skôr by sa mali pravicové strany zamyslieť nad tým, čo živnostníkom a malým podnikateľom ponúkajú oni. Akou kvalitnou a motivujúcou alternatívou sú. Lebo to, že nie sú Fico, je pre mňa málo. Pokiaľ robia presne takú istú politiku ako on, len zabalenú do modrého, tak si ju môžu nechať. Pravica od rovnej dane neurobila pre podnikateľov a živnostníkov prakticky nič významné.

Problém pravice a jej voličov je, že sú voliči príliš diverzifikovaný na škále náboženstvo-sekularizmus a na škále etatizmus-libertarianizmus. Pravičiarov mysliacich si, že ekonomické problémy by mal aktívne riešiť štát reguláciou (len lepšou ako navrhujú socialisti) je stále dosť veľa.
Takže živnostníci a vlastníci malých firiem nie sú nezanedbatelná skupina, len jedny idú voliť KDH, iní pôjdu voliť podľa národnostného princípu SMK, Most-Híd alebo SNS, iní ešte budú chcieť vzkriesiť SDKÚ, iní si zvolia nové strany - Sieť, Skok, Nova a pán boh vie koľko ich ešte vznikne, potom ďalší dajú hlas obyčajným ľuďom... a tých päť a pol dá zas hlas SAS.
A ak nie je človek úplne vytretý, je mu jasné, že nie je reálne, aby fungovala koalícia toľkých strán, ktoré sú si tak vzdialené z hľadiska pohľadu na etické a náboženské otázky a nemajú ani totožné programy pre riešenie ekonomických problémov. Pre mňa ako pravicového voliča jednoducho nie je dosť motivačné to, že tu nebude Fico. Ja sa stále môžem presunúť do krajiny, kde žiadny Fico nie je. Ako indivíduum si jednoduchšie zariadim život v krajine, kde on nevládne, než tým, že sa v deň volieb budem unúvať ísť zahlasovať za nejakú pravicovú stranu.

Čo bude s touto krajinou mám v celku na háku. Vláda a miesto kde žijem má byť k môjmu prospechu, nie ďalším problémom, ktorý musím riešiť. Ako sa hovorí, keď "nemôžeš zmeniť svoju krajinu, zmeň krajinu".

Ja nemám dojem, že bol Kiska bez šancí podľa prieskumov, práve naopak. Problém prieskumov je ten, že nielenže hovoria aká realita je, ale aj to, že realitu a rozhodovanie voličov ovplyvňujú. Ty a ja im veriť nemusíme. Ale väčšina nim uverí a budú podľa toho rozhodovať v deň volieb.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Fico to ale dobre chápe, no jeho voliči ho volia nie na to aby chápal tomu, ako funguje ekonomika, ale na to, aby im dával tie sociálne balíčky a istoty. Pre jeho voličov je slovo živnostník nadávka. A on len celkom logicky robí to, čo od neho jeho voliči očakávajú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

koho zajima nejaky zivnostnik ??
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Daňový úrad. :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Iba? :D

Skús sa omeškať s odvodmi do zdravotnej či sociálnej poisťovne :)Živnostník platiť musí, či zarobí alebo nie. Najväčšie svinstvo sú zdravotné odvody.

Porovnanie: zamestnanec s minimálnou mzdou (teda zarobí 380€) neplatí žiadne zdravotné odvody. Živnostník aj keď nezarobí nič (teda zarobí 0€), platí minimálne 57,68€. A za čo do krista?! Niekto nemusí platiť nič a dostane sa mu rovnakej zdravotnej starostlivosti ako tomu čo platiť musí?!

Sociálne odvody, to je ďalšia tragédia. Prečo sa musia platiť odvody do sockárskej poisťovne, ak živnostník za rok prekročí len 12 násobok minimálneho mesačného vymeriavacieho základu, čo t.č. robí necelých smiešnych 5000€? Odvody do sockárskej poisťovne činia niečo okolo 135€ + odvody do zdravotky takmer 60€, takže dokopy takmer 200, teda živnostník teoreticky odvádza na odvodoch takmer polovicu príjmu tomuto výpalníckemu štátu, z ktorého si boľševici kupujú voličov!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Opat vela zaujimavych napadov, ale zase sa mi tisne na jazyk ta ista vycitka: preco ste to nepresadzovali ked ste boli vo vlade? To bude asi daka zahadna choroba, ze ked sa politik dostane do vlady, okamzite na vsetky dobre napady zabudne, a spomenie si na ne az ked bude v opozicii...

Mate to tazke pani podpredsednicka, lebo ludia nezabudaju. Aspon nie vsetci. Ale jedno musim vasej strane uznat: vybrala za svoju "blogerkynu" (analogia "hovorkyne") aspon niekoho sympatickeho. Za to vam davam male bezvyznamne plus! :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

mna by este zaujimal postoj k tzv. "nahradam" ustavnych cinitelov, ktore im platime povinne cez dane a zdrazovanie statnych poplatkov. okrem luxusnych platov. teda plat + tie akesi "nahrady". vo vyske 1.615 € V CISTOM mesacne, bez centa dani a odvodov. plus luxusny plat. teda rocne 19.380 € V CISTOM, bez centa dania a odvodov. nula, proste nic.
co teda - podla ustavy znamena, ze kedze sme podla ustavy vsetci rovni v pravach aj povinnostiach, ma aj kazdy iny obcan take iste pravo zarobit si 19.380 € rocne bez zaplatenia co len centa dani a odvodov. ktoze to tu teda stale vyrevuje o neplateni dani a ovodov - ich najvacsi neplatici?
kazdy iny pracujuci obcan tohoto statu si totiz svoje "nahrady" spojene s pracou, musi dokladovat cestakmi - diety - stravne a cestovne. a dokladne, vyplatene ich dostane az po prisnej kontrole. ubermenschi preco nie, preco su nad zakonom, resp. preco si pre seba vyrobili akusi vynimku na taky nehorazny cisty prijem 19.380 € a neplatenie dani a odvodov z neho?
z akeho dovodu musi aj stoeurovy dohodar platit z svojho zobrackeho prijmu ZA PRACU, v ktorej zarobil 100 € napriklad plne zdravotne odvody, ale vyvolena skupina ubermenschov nemusi platit ani zo sumy 19.380 €? ani dane, ani socialne odvody. ale v cistom rovno do vrecka.
nejaky zasadny postoj ku tymto nehoraznym tunelom, ci nic...?
http://ekonomika.sme.sk/c/5499...
http://www.sme.sk/c/4924330/pr...
http://www.cas.sk/clanok/21978...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Malý podnikateľ

....by mal byť chlebom a soľou tak malej krajiny akou je Slovensko. To je podľa mňa celospoločenský problem. Slováčisko si povie..."podnikám a mám len 500 eur zisk? Kašlem nato"..Ja mu nato odpovedám: Tak choď dreť na iného za 400 na mesiac. Ale pravdou je, že najväčší nepriateľ malého podnikania v SR je vláda. Vyzerá to ako by si dali záväzok, že budú hádzať polená pod nohy ľuďom, ktorý by chceli vyjsť z radu a zakat sa starať sami o seba.....Ináč si neviem vysvetliť ich kroky. A to je veľmi nezodpovedné a amatérske. Naša vláda je jedna zberba nenažratých amatérov, zbohatlíkov a ignorantov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To by si sa divil

aká veľká časť populácie obyčajných Slovákov žije v mokrom sne, že živnostníci zarábajú mesačne tisíce eur, každý rok majú nové auto a pár dovoleniek :) Ale o ich povinnostiach nemajú ani len najmenšiu šajnu, nevedia čo všetko živnostníci musia spraviť pre to, aby dosiahli zisk (a medzitým tomuto výpalníckemu štátu odviesť do kasy), ale keď dostanú výzvu, nech teda aj oni začnú podnikať, tak všetci dookola stíchnu :D
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vies, lenze tych 400€ je vrabec v hrsti a tych 500 prinajlepsom holub na streche. Ako podnikatel nemas narok na dovolenku, nemocensku, sobota a nedela je pre teba siesty a siedmy pracovny den. Ako zamestnanec mas 15:30 padla a nemusis sa trapit s tym, co bude zajtra, kde zohnat zakazky, kto ti zaplati alebo nezaplati, aka kontrola ti zas napari 66€ pokuty za nespravny font pisma v registracnej kase, ci akou novou povinnostou ta zas stat oblazi...

Ak nemas zarobit aspon 700-800 v cistom, podnikat sa ti proste neoplati...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tak si predstav,

že môj kamarát má s.r.o., ktorá má zamestnanca a ten zamestnanec pracuje od rána do večera, pretože cez pracovnú dobu robí a po pracovnej dobe sa musí trápiť s tým, čo bude zajtra, pripravovať podklady pre výberové konania, viesť mzdové účtovníctvo, firemné účtovníctvo, posielať výkazy do poisťovní, dávať opravovať firemné auto v prípade poruchy, nakupovať materiál, vybavovať a absolvovať bezpečnostné školenia a kopec ďalších vecí. A má plat okolo 800 eur v čistom. A okrem toho, že svojim výkonom vyrobí na svoju mzdu, musí vyrobiť aj na všetky odvody a dane, čo firma za neho aj za seba odvádza. Tak tu prestaň kvákať, ako je zamestnanec na tom dobre a podnikateľ biedne. Pretože obidvaja sú na tom rovnako - čiže biedne. Ba zamestnanec je na tom ešte horšie, pretože musí vyrobiť aj na zisk majiteľa firmy a nemôže si napr. kopačky pre svojho syna dať do nákladov, ako pracovnú obuv. Ani manželkin mobil. Tak sa spamätaj z toho Tvojho splošteného videnia sveta.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

re

zalozte si zivnost alebo s.r.o. a dajte si do nakladov synove kopacky a manzelkin mobil a uvidite ake je to podnikanie uzasne,Poznam /zo svojho okolia/ dvoch podnikatelov co zrusili zivnost a zamestnali sa.A viete co hovoria? Vy..r sa na podnikanie a budes mat cas aj na rodinu a konicka,budes mat klud lebo ta nebude nahanat socialka,danovak,popripade ina statna institucia alebo naedajboha exekutor/toho ma alebo mal na krku skoro kazdy co podnika/.
Tak to skuste a potom piste o kamosovi co zarobi len 800 v cistom na pasku ale co ma v obalke mimo/to koli tomu odvodovemu zatazeniu/Vam nepovie.Ved ak robi toto vsetko a firma ide tak si ho ten zamestanvatel isto ceni na viac ako 800.Ved robi robotu za troch!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To nikdo z nich skúšať nebude !
Lebo je ľahké vypisovať do diskusie ako nejaký zamestnanec (najlepšie v štátnej správe alebo samospráve), ako reálne prežiť ako živnostník, či malá firma, ktorá sa musí uživiť sama (okrem toho ešte aj odvádzať "dane a poplatky" na štátom vykrmovanie Goríl).
Lebo, kto to podnikanie/živnostníčenie reálne skúsil, nikdy by také bláboly nenapísal.

Možno, okrem "jahnátkoviec". Lebo tým je ľahké podnikať, pricicnutý na štátny cecok a fungujúci na pridelovaných predražených štátnych zákazkách. Lebo vlastnou hlavou ...

(NepiJano! 1/3)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tak si prečítajte

moju odpoveď. Nemáte ani šajnu o tom, čo som si ako živnostník už preskákal. Ale na rozdiel od Vás neplačem ako malé decko a nedegradujem zamestnancov. To robia iba hlupáci. Pretože ak sa podľa niekoho má zamestnanec lepšie, ako živnostník, tak ten niekto je poriadny hlupák, keď si nenájde zamestnanie a trápi sa ako živnostník. Logika nepustí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Skúsil som

a skúšam doteraz. Mám živnosť od 1991-ého. Stačí ? Mám za sebou taxikárčenie, prevádzkovanie a krach reštaurácie a následný predaj ovocia a zeleniny a vedenie účtovníctva, predaj kozmetiky systémom MLM, následne kuriérske služby pre ostatných predajcov kozmetiky. Potom som si dal v Palme vyrobiť mydlá podľa chráneného vzoru a zabezpečoval ich balenie a distribúciu. A teraz som opäť zamestnanec a súčasne živnostník. Je pravda, že som teraz viac zamestnanec, ako živnostník, ale musím sa obracať v jednej aj v druhej činnosti. Takže si pre zmenu skúste Vy pozíciu zamestnanca, ak nie ste spokojný s pozíciou živnostníka. Nikto Vás nenúti byť živnostníkom. Veď firmy plačú, že majú nedostatok kvalifikovaných zamestnancov, tak kde je problém ?
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME