Sobota, 20. január, 2018 | Meniny má Dalibor

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kádre rozhodujú o všetkom? (Henry Ford? J. V. Stalin?) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ak poslanec zastáva určitý názor,

zhodou okolností totožný s tým, s ktorým išli Radičová i jej opory Dzurinda, Mikloš é tutti quanti do volieb a na rozdiel od menovaných ho nezmení (alebo ako hovoria bratia Česi "neotočí na pětníku), nemusí si dopĺňať životpis. Nedopĺňali si ich ani tí, ktorí popreli sami seba...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tie "neprázdne" gestá

rád zaplatíte spolu s ostatnými daňovými poplatníkmi a iste pritom budete mať vedomie "reálneho vplyvu na nápravu vecí" (to má aj Tsipras et consortes). Zhodou okolností tá strana hľadala mňa, netušil som, že ma osloví. A keďže sme mali "prázdne gestá" a dodržanie slova spoločné... Neviem, či zle vidím, ale M.D. a I.M. sedia za mnou v parlamente a zdravíme sa. A pokiaľ ide o odchod s gloriolou či bez nej, je vždy v rukách voličov. Tak ako príchod, už dvakrát z nevoliteľného miesta (alebo sa Vám zdá 43.miesto voliteľné, podotýkam: nie na kandidátke Smeru). Niektorí extrémistickí voliči to vidia inak ako Vy. Ale na "Vaše" iste raz dôjde...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ale, no tak!

Váš boj za šetrenie mojich peňazí skončil v momente, keď bolo jasné, že slovenská účasť v Eurovale prejde aj bez Vašich hlasov. Od tohoto momentu to bolo už len gesto, ktoré by si zaslúžilo Darwinovu cenu (ak by sa udeľovala aj za najhlúpejšiu kolektívnu politickú smrť).
Práve toto zbytočné gesto otvorilo pole pre Ficovu vládu, ktorá tu bude pokračovať (alebo bude vystriedaná ešte niečim horším), kým poslanci nehlasujúci za dôveru vláde nepriznajú svoju chybu alebo neodídu z politiky.
Inak Vaša ambícia prekrúžkovať sa do parlamentu na kandidátke strany neschopnej čokoľvek presadiť mi pripadá nehodná politika, ktorého hodnoty aj mne bývali blízke, politika nesúceho meno Osuský.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vážený Pontošan,

ak Vám dobre rozumiem, navrhujete vybrať si stranu, kde sú "istoty" presadenia: napr. HZDS, Smer, prípadne aspoň vyšší stupeň istoty (SNS, SDĽ...). Išiel som, ako vidím, celý život skôr opačnou cestou, v protismere (DS, OKS, SaS). Ako ten Záhorák: "co jeden, fšeci!" Ideálom by bola vláda jednej strany - a byť v nej, a nikdy inak!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán poslanec, vy viete dobre, že

toto nenavrhujem. Naopak, istý čas som oceňoval schopnosť Vašej partie byť na jednej strane zásadový (hodnotová DS, či neskôr OKS) a zároveň dostatočne politicky obratný, aby ste tieto hodnoty dokázali presadiť v rámci predvolebných i povolebných koalícií. Chápal som to ako schopnosť politického inštinktu bez straty tváre.
Bohužiaľ ja vnímam postoj OKS (s výnimkou pána poslanca Šebeja) pri hlasovaní na jeseň 2011 ako absolútne zlyhanie, keď ste najprv stratili politický inštinkt a nakoniec aj tvár.
Medzi cnosti chlapa rátam aj priznanie si chyby. Je mi ľúto, že v tejto veci to nie je Váš prípad.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

kto teba oprávňuje stanovovať kto spravil chybu.
je to len a len tvoj názor. ja v tom naopak chybu nevidím.
a teraz čo ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nič

.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zaujímavé, jedným dychom píšete o hodnotách, ktoré predstavovali DS a OKS a zároveň obhajujete cynický a vypočítavý pragmatizmus. Alebo sa mýlim?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Cynický a vypočítavý pragmatizmus

neobhajujem. Len tvrdím, že na presadenie akýchkoľvek hodnôt je potrebný aj politický vplyv. Udržanie vplyvu v demokratickej politike si preto vyžaduje určitú mieru pružnosti. Inými slovami, kto sa dá na politiku, musí robiť i kompromisy. Ak toho nie je schopný, spravidla nepresadí nič. Ak by toho neboli schopní žiadni politici, i ten najmenší problém (na riešenie ktorého v demokracii existujú väčšinou rôzne názory) by mohol viesť k občianskej vojne.
Samozrejme, sú situácie, keď je kompromis nemožný a politik pre zachovanie svojej integrity musí obetovať aj svoj vplyv. Lenže Euroval takouto situáciou nebol. Ak pre nič iného, tak preto, že bolo jasné, že bude tak, či tak schválený.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Politik môže, ale nemusí robiť kompromisy. Záleží výlučne na jeho presvedčení a na hodnotách, ktoré vyznáva.

20. st. je plné politikov, ktorí patria medzi velikánov a presadzovaním osobných postojov (Reagan, Tchatcher,...) zmenili svet.

Zároveň poznáme tragické kompromisy (Mníchov), ktorých sa politici dopustili.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nezáleží len na jeho presvedčení

a na hodnotách, ale aj (a to najmä) na jeho politickej sile. V opozícii sa ešte nikto politickým velikánom nestal.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vy hovoríte o politickej sile, a vcelku správne. Platí to však na tomto mieste a v tomto čase ale pri všetkej úcte, na SK je politikov, ktorí zreteľne, nemenne a jasne formulujú svoje postoje, je žalostne málo. Politik by mal mať oporu vo voličstve, a elektorát na druhej strane by mal byť presvedčený o jeho zmysle pre česť a pravdu.

Btw, som zástanca spájania pravice. Lenže som skeptický. Nie preto, že absolútne v spájanie neverím, moja skepsa pramení z nedôvery voči politikom, ktorí "deklarujú" svoju pravicovosť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vidím, že sa v mnohom zhodneme

Ja taktiež neverím, že sa tieto pravicové, či "pravicové" strany spoja. A takisto postrádam zásadovejších politikov. O to viac ma mrzí, že práve tí, ktorí mali potenciál krehkú koalíciu pozitívne formovať ju tak zbrklo a úplne zbytočne rozbili...
Po páde Radičovej vlády som na diskusii napísal, že týmto otvorili Ficovi dvere ku vláde minimálne na osem, ale skôr na 12 rokov. Stále si myslím, že som sa bohužiaľ nemýlil.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pán Osusuký,

pri všetkej úcte k šedinám - vplyv vašej ministrany a vplyv váš osobný na dianie v politike a na život občana je rovnaký- teda minimálny, môžem povedať zanedbateľný, takže okrem pár ekvilibristických impotentne rečníckych čísel pri kecpultíku vaša úloha v dejinách nehrá absolútne žiadnu rolu- bezvýznamné poslancovanie niekoľko rokov a účasť na povalení vlastnej vlády to je vaša bílancia- - takže nechápem vaše nebotyčné sebavedomie, bohorovnosť a nesúdnosť. Ale to sa starcom často stáva, takže, ak si chcete zachovať aspoň primeranú dávku úcty odo mňa- občianky, zlezte z toho vášho súkromného Olympu a zaradte sa. Pekný deň.
Pontošan- súhlasím s každým slovom s tebou.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

oprava- Osuský

ospravedlňujem sa
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

sestra Sophia a Pontošan, doporučujem

vám Venezuelu-
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja sa skôr obávam,

že práve sebastrednosť našich nevládnych strán a ich neschopnosť kompromisov a spolupráce tu k niečomu podobnému Venezuele môže viesť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Okrem úplne zbytočných prejavov averzie osobného charakteru, všetko ostatné, čo ste napísali, nedáva absolútne žiadny politicko-spoločenský zmysel. Akurát možno vydedukovať, že vo vašom vnímaní sveta majú vplyv na občanov maxistrany, vznikajúce spôsobom chaotickej kumulácie. (pes sa na väčšiu kopu vyserrje).

Keď už hovoríme o tom Olympe, (v prenesenom význame slova), bude v histórii na tom Olympe napr. Mečiar alebo Havel?
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME