Nedeľa, 20. august, 2017 | Meniny má Anabela

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Keď sa má jeden úrad pohnúť z Bratislavy, starí politici skáču po plafón (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Dopadne to tak,

že milého úradníka jedna limuzína dovezie na košické letisko a iná vyzdvihne v Ivánke. Akurát to bude častejšei, lebo do BA bude z košíc potrebovať častejšie než naopak. A jeho vnímavosť k regi=onu skončí, keď si rovnako ako ten z BA zariadi pohodlne SVOJ život.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ani by som nepovedal. Úradníci, ani tí vysokí, necestujú pracovne po Slovensku letecky. Niekto má lepšie služobné auto, niekto horšie, ale tých 420 km si musia užiť všetci rovnako ako bežný občan. Možno by niekomu konečne trklo, že s tou diaľnicou treba niečo urobiť
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ono da sa to zariadit aj inak. Sidlo uradu - Kosice. Kancelaria, priestory, sekretarka, pavuciny. Dalsia kancelaria v Bratislave. A uradnik na permanentnej sluzobnej ceste v BA. Staci dokladovat, schodza s ministrom, zasadanie vlady, rozhovor so sefom uradu XY, kontrola v YZ. Pricom hotel 50e za noc, alebo prenajom nejakeho J&T dvojizbaku 1000 eur mesacne by fical zo statneho + diety.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

sieť

a čo tak zväčšiť oká na tej sieti a nechať pár ministerstiev a štátnych úradov prepadnúť do bahna zabudnutia
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

populizmus

Pán poslanec a mohli by ste to bližšie rozvinúť túto geniálnu myšlienku? Akože štátny tajomník ministerstva životného prostredia bude na teryho chate alebo vo veľkej studenej doline a bude sa s ministrom a ostatnými úradníkmi rezortu baviť cez skype? už dnes je ústavný sud a Národný inšpektorát prace v Košiciach, Úrad patentov v Banskej Bystrici, hlavný banský urad v Banskej Štiavnici. Máte spočítane koľko peňazí sa minie pri presunoch na porady medzirezortných komisií, pripomienkových konaní legislatívy, predkladaním materiálov do vlády, národnej rady a ďalších technických komisií. Skor by som cakal od vas ako pravicovej strany, že budete riešiť rôzne ustavy certifikovaných meraní vzdelanosti , centra technických informácií a daľšie zmysluplne rozpočtovky nacicané na ministerstvá ako takú genialitu. Len pokračujte v takomto populizme a dostanete sa na úroveň Matovičovcov a spol. Mna ako pravicového voliča riešenie takýchto somarín uráža.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ani náhodou

neuvažujte o Sieti, ako o pravicovej strane. Maximálne tak ako o populistickej ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Lebo Sulík so svojou 12% nou rovnou daňou je čistý ekonomický vedec :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

sulik nepovedal, ze da 12 percent rovnu dan, sulik povedal, ze tolko stoja socialne balicky hranateho vodcu
ja viem, chapanie citaneho textu je na slovensku chabe, ale snad sa ti to niekedy podari
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Čisto ekonomicky - čo je na nízkej a rovnej dani zlé?
Keď už tu musíme mať dane, tak 12% je lepšie ako 20. Alebo 19, nie?
A progresívna daň z príjmov je oveľa viac populistická - má zaberať na nízkopríjmové skupiny/menej ekonomicky a mentálne zdatných občanov. Tí sa budú tešiť, ako tých "zlých" boháčov zdaníme a pritom si vôbec neuvedomia, že sa to na príjmoch do rozpočtu nemusí prejaviť, alebo sa to môže prejaviť negatívne (viď nedávno Francúzsko).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Keď chceš vyliať polovicu červíkov z plechovky, musíš ju najprv otvoriť a prerozdeliť. Myslím si, že nápad otvorenia štátnej správy regiónom vôbec nie je v rozpore s okresaním počtu úradníkov.
Pozrime sa na to, ako to funguje vo Švajčiarsku alebo Nemecku, kde sú spolkové úrady skutočne rozdelené so sídlami v celej krajine. Veď máme elektronickú dobu. Nech pekne makajú pre štát a nezašívajú sa všetci na hromádke na jednom mieste.
A k tým úradom, ktoré už sídlia mimo BA, ruku na srdce, nie sú to práve tie, ktoré sú vnímané viac odborne, menej politicky a ktorým sa vyhýbajú škandály? Je predsa oveľa ťažšie nahradiť po voľbách odborníkov svojimi straníckymi kamarátmi na teplých flekoch v Banskej Štiavnici či vo Zvolene, než v Bratislave. Preto si tieto úrady zachovávajú väčšiu odbornosť bez ohľadu na výmenu vlád.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

a kedy politikom išlo o odbornosť?

Normálny úradník si škandál nemôže dovoliť, lebo by bol okamžite odídený/vyrazený.
Škandál si môže dovoliť len politický nominant. A ten môže kľudne kradnúť aj za bieleho dňa. Lebo má politické krytie.
keď si budeme voliť politikov ako vo Švajčiarsku tak aj úradníkov budeme mať ako vo Švajčiarsku.
Ale pokiaľ budeme voliť politikov východného typu, bude tu aj marazmus ako ako v Rusku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nieje to cesta

toto je populizmus a nie cesta. Cesta je, aby každý región mal svojich poslancov v parlamente. Tí musia naozaj v uvedenom regióne aj žiť nielen tam mať trvalé bydlisko. Až bude občan vedieť že napr. pán Podmanický je poslancom za Kysuce tak sa bude môcť pýtať čo urobil pre Kysuce nie pre obec , kde je starostom. Cesta vedie jedine cez rozdelenie Slovenska na volebné obvody tak aby bolo jasne kto za koho kope. môžeme preťahovať aj všetky úrady z Blavy ak nebude politická zodpovednosť priamo konfrontovaná s reálnym životom nedosiahneme zmenu. Strany stoja na alfa samcoch čo ich budú ľudia voliť. Veď koľko poznáte po mene poslancov a o koľkých viete v ktorých výboroch robia. Dnes poslanec pôsobí v parlamente tak, ako káže strana lebo vie, že pre jeho budúcnosť dôležité byť za dobre s vodcom nie s voličom. Ak by musel účty skladať voličovi a nie vodcovi tak by sa to aspoň čiastočne zmenilo. Vedel by totiž ,že sa nemôže skryť na vodcu ale musí si získať voličov regióne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Interesantna

Ako sa tento prochazkov kolesik pustil do Sulika. To si vazne mysli, ze pretiahnu nejakych volicov SaS k tej amorfnej volebnej strane? Kde uz teraz neplati, co sefko ide o chvilu povedat.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

SIEŤ

Strana, kde už dnes neplatí, čo gazda povie zajtra.
Iba ak tak pol na pol.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Presne tak

Ak za nu pise odpad zo strany zolinskeho ozrana, nie je co riesit. Slusny clovek nenaberie tu zberbu zo SNS. Nevolit ani keby bola jedina na svete.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Bohuzial ... od cias manifestu Alfa Siet a jej predstavitelia tak devalvovala programovo aj osobnostne , ze zapadla do slovenskeho politickeho priemeru a vystrely od boku a la "Do regiónov presunieme centrálne úrady aj štátnych tajomníkov" su len populistickymi , prepitujem , dristami

len jeden priklad nedomyslenosti - Urad pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou ... sup s nim do Presova. Nic proti PO, ale vobec vam nevadi ze (a) sidlo v BA je prenajate tazko napadnutelnou zmluvou platnou do 2025 ; (b) UDZS vlastni v KE budovu, do ktorej len v 2014 vrazil takmer 300tisic € (priprava rekonstrukcie)
http://ekonomika.sme.sk/c/5551...
http://www.udzs-sk.sk/buxus/do...

a dalo by sa pokracovat ... mimochodom zmysluplne fungovanie e-governmentu / presunutych st. tajomnikov vam nezabezpeci "najhustejsia opticka siet" ale korektne korektne aplikacne prostredie bez politickych nominantov
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Navrhujem riešenie Pol na Pol

to by snáď sieťari mohli podporiť:

Štátni tajomníci sa nebudú sťahovať, ale rušiť. Podobne úrady. Aj sa ušetrí, aj nebude treba vyhadzovať peniaze na sťahovku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Veru taK, Tibor!

2/3 úradníkov a iných parazitov treba prepustiť. 2/3 úradníkov sú totiž SMERácki nominanti, takzvaní ISTOTÁRI. Neschopní, hlúpi. Ich jedinou "kvalifikáciou" je stranícka knižka SMERu - SD. Prípadne príbuzenstvo s takýmito kreatúrami. celý výkon štátnej správy aj tak vykonáva tá 1/3 ľudí, odborníkov, ktorí sú tam. Tie 2/3 len poberajú plat.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Podpisujem

Pred 23 rokmi som bol zamestnancom ministerstva. Mečiar vtedy zrušil námestníkov ministrov a zaviedol štátnych tajomníkov. Na každom ministerstve jedného. Vraj minister bude politik a štátny tajomník odborník, nepolitik. Zároveň sa zaviedol ďalší byrokratický stupeň. Sekcie a "generálni" riaditelia. Odbory aj s riaditeľmi sa na ministerstvách zachovali a oddelenia tiež. Časom a koaličnými vládami štátnych tajomníkov pribúdalo a politické nominácie prenikli až po vrátnikov.
Príde doba že štátnych tajomníkov bude na jednom ministerstve 5. Aj Sieť aj Most aj OĽANO aj SMK aj KDH budú potrebovať "krížovú" kontrolu. Aj Kolesíkov bude viac s väčším apetítom na BMW.... Takže treba nimi posiať celé Slovensko. Jednoducho ich zoSieťovať. Keď už niet čo v Sieťovke priniesť na predvolebný trh.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pán Hrnčiar,
dobre si pamätám, že po členstve v SNS ste urobili pozoruhodný premet do Mostu, dobre si pamätám, že dokonca v čase, keď tento znížil kvóty na dvojjazyčnosť tak, že nám náhle administratívne pribudli Maďari? Nie že by som to Maďarom zazlieval, ale o Vami presadzovaných neuveriteľne zásadných a nezmieriteľných politických širokospektrálnych požiadavkách od Slotu k Bugárovi to vypovedá svoje.
Čo nám to teraz zubami nechtami presadzujete pri svojom treťom zásadnom členstve? Nepochybne ide o životne dôležitú otázku, keď ňou musíte napadnúť liberála, Vášho spojenca in spe. Hneď vieme, aký ste Vy len dôležitý, tak to Vás lákali, akási tajomná malá stranička, ale Vy ste sa nedali, lebo máte ,,,, čo to máte? Zásady? Politický rozhľad? Pochopenie pre voliča?
Viete čo, radšej sa opäť raďte s Trnkom o ďalšom postupe.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME