Nedeľa, 19. november, 2017 | Meniny má Alžbeta

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako majú kresťania "HLBOČINU", tak majú liberáli AFRIČANA! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Nevieš uživiť deti? Nemal si ich mať!

Ďakujem, v tomto kontexte mi tú vetu ešte nenapadlo použiť a rád to v budúcnosti využijem.

Len škoda, že sa Vaše blogy neobjavujú na titulke.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tak tu vetu som si precitala mnohokrat, ked som sa marne dozadovala akejsi kolektivnej moralnej zodpovednosti aj od statu.
No pre praviciarov to bol do aprila neznamy pojem, dovtedy to bol prezitok z cias socializmu. Transformaciou takeho osvietenia presli ako na rozkaz az v aprili.

titulka: Pochvalila som konspiracne weby, ze sa z nich viac dozvies. A dnes by som sa vsadila, ze o utecencoch si radsej ludia precitaju na tych konspiracnych weboch, nez sladke telenovely v DennikuN a na SME.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pekné, ako celok, z hľadiska estetiky, smutné v detailoch...

Je to lož, že indivíduum je nad kolektívom, už malé dieťa potrebuje starostlivosť okolia, inak by neprežilo, spoločnosť postavená na súkromnom vlastníctve a silnom jedincovi je iba ilúzia, reálne sú tu aj tak dane - otázne je, komu vyhovuje svet stratených indivíduí...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ale no tak,

nikto nekladie do protikladu "spoločnosť" a indivídum, ľudia si úplne prirodzene vytvárajú väzby, neviem čo s tým má akési vlastníctvo, vlastníctvo čoho?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ak by boli prirodzené, žil by si v anarchii, ale my tu máme štát a zákon...

Po dvadsiatich rokoch budovania kapitalistickej spoločnosti nám tu zaujímavo vzbĺkol rozpor, ktorý tu iba pozvoľna dutnal, že na jednej strane ľudskoprávne ngo, na druhej sloboda jednotlivca - lebo ak majú mať všetci rovnaké príležitosti, koncept súkromného vlastníctva ako základu pre kapitál je neudržateľný...

Tento rozpor je čiastočne načrtnutý už aj v Deklarácii zo´48 v trojuhoľníku práv na majetok, bývanie a prácu - lebo ak nič nevlastníš, má niekto povinnosť poskytnúť ti bývanie a prácu resp podporu?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Som zvedava, kolko rokov sa kolektivna moralna zodpovednost bude tykat len Africanov. Alebo ci uz navzdy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Toto je pre mňa dosť zložitá otázka - keďže multikultúra je agenda západných krajín, ale my sme neboli koloniálna veľmoc, neprúdilo k nám bohatstvo a sluhovia z krajín tretieho sveta...

Problém nevidím v konkrétnej pomoci nešťastnému alebo trpiacemu človeku - ale v absencii priamej demokracie, ak je tu volanie po vláde ľudu, tak nech ľud schvaľuje Ústavu a vetuje parlament priamo, obavu mám z parlamentarizmu, z moci bez zodpovednosti. Už minule som ti písala o strate suverenity v súvislosti s EU a ngo, niečo k tomu máš aj nižšie vo vlastných príspevkoch, vygenerovala sa nám tu ngo kasta, keď boli zákonom prinútení u "východnejšieho" suseda zaregistrovať sa, pokiaľ sú financovaní zahraničím, ako zahraniční agenti, bol z toho v mimovládkach poplach, pritom sú platení za politickú činnosť...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Riziká silnejúceho novomarxizmu

http://pospisil.blog.sme.sk/c/...

"Súčasný eurosocializmus je problém rádovo horší než komančský socík ktorý dostával (aspoň u nás, takí Rusi boli pod rádovo horšou informačnou blokádou) tvrdú spätnú väzbu kedy reklamy na ORF urobili viac antikomunistickej roboty ako všetci disidenti dokopy, lebo aj tí robotníci vedeli že na Západe sa ich kolegovia majú lepšie, a tak systému by nikto neveril aj bez invázie '68 a aj keby súdruhovia neboli čisto genetickí idioti. Eurosocík je totalita hlbšieho, až náboženského rangu (čo sa komančom nikdy nedarilo, držali to čisto a len silou) - kedy nielen intelektuálski užitoční idioti (tí sa nájdu vždy pre hocakú ideológiu), ale aj bežní ľudia budú s vážnou tvárou obhajovať etatizmus s vysokými daňami a prerozdeľovaním. A to preto, lebo nielenže im od malička v etatistických školách tlačia do hláv báchorky o sociálnom štáte a dobrých ujoch politikoch, ale aj takmer celý informačný mainstream (TV, noviny ap.) je čisto etatistický, často v priamom područí oligarchicko-politických mafií ktoré zo štátu žijú. Neuveriteľne idiotské trápne dôsledky ako bruselokracia, ekofašizmus, multikultibuzifemiLGBTISMPN (sadomasopedonekro), či pseudointeleguánmi hlásané "právo" svetovej čvargy imigračne zadusiť prebiehajúcou treťou svetovou "vaginálnou" vojnou Európu atď atď sú len nevyhnutnými symptómami z reťaze odtrhnutého etatizmu bez kontroly ( a bude ešte horšie, príde čistý Orwellistan). Systém sa proste sám korigovať nevie (a už určite nie v súčasnom štádiu kedy je už za zenitom, ako socík pred Gorbim), a pomôcť by mohla jedine spätná väzba od externej konkurencie. A tu je obrovský problém. Jednak je EU príliš veľká, a druhak ani tie Spojené štáty už nie sú čo bývali - aj keď tam ešte stále existuje aká-taká spätná väzba a názorová konkurencia a menej etatistické prúdy (v EU sa v podstate všetci zhodujú na tom že ovčanov treba šklbať čo to len ide, aj na tom že profitovať z toho budú práve ONI, ak ich ovce oblbnuté rečičkami a odrobinkami zvolia). EU bude chudobnieť, ale ak je žaba varená pomaly, tak si to ani nevšimne, ani uzbrojiť nikto EU zatiaľ nejde, a tak bude treba nejaký triger, skokovú zmenu, veľký rýchlo sa vynoriaci neriešiteľný problém, aby sa niečo pohlo. Inak si systém môže zahnívať dlhé desaťročia ako husákovský zaprdený ale o to reálnejší socík. Hádajte čo to bude...

http://finmag.penize.cz/ekonom...

Zmiňovanou sumu, i když jde o součet za všechna taková sdružení, považuje za velmi vysokou cifru. „Když jsem se podíval do střev toho čísla, tak jsem zjistil, že u většiny z těch sdružení končí v průměru osmdesát procent těch prostředků na osobních nákladech, tedy na mzdách zaměstnanců těchto tzv. neziskových sdružení. Zbytek pak jde na různé brožury, osvětové akce, školení, konference a podobné věci. V podstatě jsem tam nezakopl téměř o žádnou aktivitu, která by skutečně směřovala k přímé pomoci nějakým exulantům nebo migrantům. Je to všechno, jak říkal pan prezident Klaus, NGOismus, je to snaha nahradit standardní demokratické instituce nějakými takovými havlistickými sdruženími,“ tvrdí Petr Žantovský.

Na těch sdruženích mu připadá nejzajímavější, že jsou absolutně neproduktivní, že peníze pouze konzumují, ale žádné neprodukují. „Představme si společnost, která je složena jen z takových subjektů, které absolutně nic neprodukují a pouze konzumují, jak dlouho může ta společnost ekonomicky přežít, když už nemluvím o nějakých dalších morálních dimenzích toho problém
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

paraziti na imigrantoch

Na těch sdruženích mu připadá nejzajímavější, že jsou absolutně neproduktivní, že peníze pouze konzumují, ale žádné neprodukují. „Představme si společnost, která je složena jen z takových subjektů, které absolutně nic neprodukují a pouze konzumují, jak dlouho může ta společnost ekonomicky přežít, když už nemluvím o nějakých dalších morálních dimenzích toho problému. Tak jen abychom viděli opravdu ze všech stran, že problém migrace není pouze problémem politickým nebo evropským, ale je velice interesantním problémem pro zástupy těch tzv. prodavačů dobra, kteří visí na těch veřejných vemenech a tahají z nich stamiliony na svoje platy a na svoje brožury, ve kterých přesvědčují zbytek světa o přínosu migrantů,“ podotýká mediální odborník.

http://www.*****/arena/monitor/Kdopak-nam-to-c hodi-do-televize-vychvalovat-imigra nty-Petr-Zantovsky-si-proklepl-neko lik-zvlast-aktivnich-neziskovek-a-n estacil-se-divit-380518
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Milá blogerka,

so záujmom som si prečítal tvoje posledné blogy s témou imigrantov. Nedá sa ináč ako súhlasiť.
Ja sám som sa k tejto téme viackrát vyjadril, ale k otázkam domácej chudoby som sa zmienil iba okrajovo.
Je úplne scestné, keď sa niekto o Slovákoch vyjadruje ako o netolerantných náckoch. Za príklad môže poslúžiť insitný politológ Chmelár.
http://www.europskenoviny.sk/2...
Prvý paradox je už v tvrdení, na akých ideáloch bola založená EÚ. Vraj na solidarite, tolerancii a pluralite.
A my nenávistníci tej "solidarity" nie sme schopní.
Slovenskí dôchodcovia s dôchodkami, ktoré nútia rozhodovať sa čomu dať prednosť, bývaniu, jedlu či liekom, ani zaboha nechcú byť solidárni s gréckymi chúdencami s minimálnym dôchodkom cez 600 EU*R. Nepripúšťajú ani pluralitu, aby sa tu mohol rizťahovať pri neznabohoch a kresťanoch aj ten mierumilovný Islam. A o tolerancii k nejakému eurovalu, ktorý dostal nemecké a francúzske banky cez grécku priepasť, pričom sme si užili uťahovanie opaskov po sanácii vlastných bánk z našich daní, to je už utópia.
Takže porušujeme všetko všetučko, o čom Európa snívala. Čo s nami? Vyhodiť?
Vrátim sa k tej tolerancii a pluralite. Koľkokrát sa museli schvaľovať všelijaké ústavy, eurovaly, dohody, kým sa všetci "pluralitne nedobrovlne" nepridali?
Ako je to s tou solidaritou ohľadom životnej úrovne, sociálneho systému, dôchodkov? Kedy našim žobrákom solidárne pomohli členovia únie s 6 násobne vyššími príjmami a dôchodkami?
Kto nás poučuje o korektnosti a nevie zvládnuť 5 cigánskych rodín v Bruselskom parku?
Kto hovorí o potrebe pozitívnej diskriminácie, teda protiústavnej nerovnosti pred zákonom, v prospech neprispôsobivých asociálov?
Kto sa solidárne pozastavil nad našimi žobrákmi nútených prežiť z dávky v hmotnej núdzi za 61 EUR?
Kto sa zastal bezdomovcov, oklamaných dôchodcov nebankovkami, šmejdami, ktorým siaha exekútor na holú existenciu? Kto pomôže chronikom, väčšinou dôchodcom, ktorým poisťovňa prepláca nad "sociálne" stanovenú hranicu 35 EUR, iba väčšinou slabo účinné, alebo neúčinné generiká? Pričom celý život oddreli a odvádzali odvody? Tých otázok by mohli byť stovky. Nerieši to žiadna strana. Ani najsociálnejší boľševici. Istoty sľubujú rovnako ako farári, raz, na svatého Dinda.
A teraz zrazu, po "nutnosti" solidarity s Grékmi a ostatnými PIGS, nová téma na priživenie sa. A hneď zhurta, ste nenávistné netolerantné monštrá. Lebo chudáci migranti, ktorí sú väčšinou analfabeti, rovnako ako už tu wigvamujúci asociáli, si zaslúžia pomoc. Musíte sa s nimi solidárne podeliť aj o to málo, z čoho živoríte.
Správne sa pýtaš. Budú oni o pomoc 61 EUR na hlavu vôbec stáť? Budú za to vďační?
Z roho vyplýva druhá, ešte závažnejšia. Ako k tomu prídu chudáci "domorodci", že by migranti dostali viac ako oni? Asi tu niekomu úplne prepína. A nie sme to my, občania. tu treba na rovinu povedať ako Orbán. Je to šialenstvo.
Viackrát som sa vyjadroval k "protiteplošskému" referendu. Zistil som, veriacemu fanatikovi nestačia žiadne fakty, argumenty. Odmlčal som sa.
Teraz to asi spravím tiež. Ale situácia je omnoho horšia. Tu totiž vôbec nejde o ideologické šarvátky.
Tu už ide o chladný kalkul šmejdov zamaskovaných za všelijaké nadácie, spolky, politológov, náboženských pseudoľudomilov, ktorí z toho plánujú profitovať. Nielen na náš úkor. Ale hlavne na zneužití zúfalej situácie utečencov. A to všetko cez záplavu pseudohumánnych hesiel.
To už nie je len šialené, ale doslova perverzné. Len dúfam, že okrem náckov niekto zorganizuje k tejto téme minimálne petíciu, ak nie referendum. Bude úspešné.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Prečo porovnávaš chudobu u nás s bojom o holý život utečencov? Vieš, že v Sýrii, v Líbyi sú civilisti zabíjaní, deti, ženy unášané a znásilňované? Vieš, že utečenci utekajú pred brutálnym režimom totalitných vládcov?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Velmi fundovanou analýzou situace v arabském světě přispěla do diskuse velvyslankyně Evropské unie v Iráku Jana Hybášková.
Zopakujem: "Dodal, že podle evropských odhadů je 60 procent ekonomických uprchlíků. „Ale podle našich odhadů je to 80 až 90 procent,“ konstatoval. To potvrdila i Jana Hybášková: „Mezi utečenci není skupina nejubožejší, nejchudší populace, ti se pohybují uvnitř regionu, na větší pohyb se nezmohou.“

Urcite to vie lepsie velvyslankyna Europskej unie v Iraku. A ta potvrdila, ze ekonomickych utecencov je az 80 - 90 %.

Na tej konferencii sa hadali, ci ich je len 60 % alebo az 80-90 %. Takze to bude blud, ze ekonomickych utecencov je z nich nejake mizive percento, aby sme to ucelovo zamlciavali alebo rovno popierali, ze takych je ovela menej, ked minimalne polovica urcite.
Takym bude stacit 60 eur mesacne a bez zaruky strechy nad hlavou a prezitia?
Ak ich tu budeme mat udrzat, tak jedine za cenu, ze utecenci budu dostavat pomoc niekolkonasobne vyssiu, nez matky s detmi v nudzi.

Uznam argumenty a realnu predstavu pomoci. No zatial na logicke argumenty ludia neodpovedaju!!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A tí ekonomickí utečenci utekajú z dlhej chvíle? ....."Lidé se ze zoufalosti živí i nejedlými či jedovatými rostlinami či psím a kočičím masem. Při honbě za jídlem na ně navíc útočí ostřelovači.

Přerušované dodávky zásob, které se do oblasti snaží dopravit humanitární pracovníci, nestačí. Navíc i ty opět přerušily poslední boje. Tábor je kromě toho od loňského dubna bez elektřiny."

Situace v Jarmúku je podle něj zoufalá a úmrtí se množí. "Katastrofické humanitární krizi" stále čelí tisíce lidí. Nejvíce trpí děti a starší lidé. Objevily se i zprávy o ženách, které umírají během porodů.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vsak, ked im staci to, co mame doma aj my, ja nie som proti. Ale im 61 eur stacit nebude.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME