Pondelok, 22. január, 2018 | Meniny má Zora

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zemiaky lacnejšie nebudú... (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Nadpraca

Raz sa leju z olova gulky a potom zase pismenka, nemyslim si, ze so zmenou rezimu by sa malo vsetko stare splachnut, kratka pamat sposobuje pochody a ine nezmysli. Specialne narod s tak kratkou samostatnou historiou by sa mal k nej mal chovat obzvlast citlivo, hoci na nu ani nemusi byt hrdy. Pamatniky socializmu mozu ostat tam kde su, iba tabule pod nimi by sa mohli zmenit, aby sme vedeli, aky naozaj sme.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

I to jeden z možných pohľadov na vec,

no vo svete sa to až na výnimky neujalo. Hrdinských milicionárov i odhodlaných SA-manov zväčša odvial čas. Ešte aj Dzeržinského odpratali spred moskovskej Lubjanky (dnes možno ľutujú). Orlicu s hákovým krížom na monumentálnej tribúne norimberských zjazdov NSDAP vyriešili pre istotu trhavinou Spojenci. Zrejme sa domnievali, že jej tieň je viac škodlivý ako výchovno-vzdelávací...Možno, že by mierne nadľudský Stalin na bratislavskom námestí SNP či ten ešte nadľudskejší (najväčší na svete!) na Letenskej pláni v Prahe fungovali ako varovanie. Ale aj keď o nás nemám ilúzie, nie som presvedčený, že by nám priam ukazovali akí sme...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Jednoznačne Peter

súhlasím s odstránením pomníkov prisluhovačov režimu potláčajúceho ľudské práva a slobody. To by sme tu stále mohli mať v Bratislave námestie A. Hitlera a nie Hlavné, všetky pomníky kulichovského zbabelectva a podlizovania režimu a zlyhania Bartfaya a spol. Mnohé ako píšeš, boli odstránené a škoda je len, že niet taký skanzen ako majú Maďari. Ale ako vidno, hydra sa nevzdáva a biľakovci ako prví skúsili revíziu hodnôt aplikovať v praxi a iba čin statočných košičanov zobudil verejnosť. Treba odstrániť aj zvyšky čulenov a pri prvej príležitosti aj nechutné kone s hrubými sochami neexistujúcich kráľov, ktorí nemajú čo robiť na barokových nádvoriach hradov. Som ochotný prispieť na odvoz toho nechutného monštra na Kulichovu záhradu. No a naozaj tu čosi chýba, úcta k tým, ktorí si to od hnusáckych režimov odniesli tak ako Milada Horáková alebo Heliodor Píka. Treba veriť, že keď sa táto krajina zbaví mravnej devastácie aplikovanej súčasnou hranatou mocou postkomunistov, nájde si čas a priestor na to, aby sa vysporiadala aj s týmito zabudnutými záležitosťami.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME