Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Žalujem! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Asi takto

Plačeš na nesprávnom hrobe. Sem tam čítam tvoje články a myslím si svoje. Nie, že by som tu nesúhlasil s meritom, rád sa podpíšem pod mnoho myšlienok.
Ale v kontexte so starším článkom - Vďaka KDH hodnoty v politike nevymreli - je mi tento článok nedôveryhodný.
Nadávaš a žaluješ iných, ale tvoji líblingovia majú také isté maslo na hlave.
Ako neverím ani slovo Ficovi, Počiatkovi či Richterovi, ktorých spomínaš, tak Figeľ, Hrušovský a podobné esá sa spolupodieľajú na devastácii národa rovnako. Dopíš si ich tam.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ak si pomaly a pozorne

prečítaš článok znova tak zistíš že autor nežaluje komunistov a štb a ani iných ale občanov ktorí opakovane volia tých ktorých v 89 spontánne odmietli a teraz občania nemajú záujem zabrániť návratu vedúcej úlohy komunistov a štb - čo bude budíčkom keď váhostav a ďalšie svinstvá smeru neprebudili spiacu opozíciu a občiansku spoločnosť?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To je dosť otázne

Teda či tí, ktorí teraz volia Fica a inú svoloč, či títo niečo v 89 odmietli. VPN získala v roku 1990 temer milion hlasov a na kandidátke mali komunistov ala Čalfa alebo Čič ajajaj. O figúrach ako Doktor Mečiar ani nehovorím.A KSS získala viac ako 450 tisíc hlasov.
S tou demokraciou to zase až také ružové nebude.
Národ spontánne odmietol....
Toto je jeden zakomplexovaný, neprajný národ.
kedysi som si myslel, že bude lepšie, keď tu zomrie posledný komunista.
Dnes robia kariéru deti všakovakých podržtaškárov v úplne iných stranách.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Toto nie je o národe,

ale o sabotáži zákonodarcov. Je úplne jedno koho budete voliť, lebo všetci poslanci šijú spolu proti národu. Začalo sa to ešte pred prvými slobodnými voľbami, keď komunisti a kooptovaní disidenti pri novele zákone o prokuratúre sa paralyzovali právo v štáte. Viac sa dozviete v článku: Sabotáž zákonodarcov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

»Je úplne jedno koho budete voliť, lebo všetci poslanci šijú spolu proti národu.«
...
Presne! Pre viacerých je to starý známy fakt, ale pán autor článku, a mnoho ďalších, ako by žili na inej planéte. Jasne to vyplýva z toho, keď píše: "Ale ak príde možnosť sa rozhodnúť, neomylne si vyberiete zlo."
Tu samozrejme platí hneď prvá citovaná veta tohto príspevku.

Už som to x-krát písal - problém nie je ani tak v občanoch, ale v oligarchicko-korporátnom _systéme_, ktorý začal fungovať takmer hneď po tzv. revolúcii, ktorá bola prasprostý podvod, pričom bez súhlasu Rusov by tu _žiadna_ "sametová" nemala šancu (tak isto aj v ostatných vazalských štátoch bývalého ZSSR). Vo voľbách ("slobodných a demokratických", samozrejme :D), v ktorých by bol zvolený KTOKOĽVEK zo súčasnej politickej "elity", situáciu v tomto oligarchicko-anarchistickom štáte nezmení. A bohužiaľ, momentálne sme bezmocní tento systém zmeniť, pretože takto sú _pevne_ nastavené pravidlá hry už od r. 1989. Cui bono?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

V Čechách

sa už objavila vedecká morálna autorita. Na Slovensku na takúto autoritu stále čakáme. https://www.youtube.com/watch?...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ano je to tak,ta prva veta je vystizna.len SA TREBA ZAMYSLIET PRECO TYCH 150 HJZLIKOV ,TAM V LAVICIACH DERE NOHAVICE,PLAT 3.880 A VYSIE ICH MOTIVUJE..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hm,

väčšina voličov je komunistickokresťanského zmýšľania. Tam je pes zakopaný. Opozícia sa už dávno správa ako vodca červených skunkov. Zo zajatia hradného vŕška prestala dávno vnímať realitu. Aby sa tu niečo zmenilo, musíme dostať kvalitne po hube.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Áno, aj

Kedysi dávno, pár rokov pred novembrom som po VŠ nastúpil do firmy, kde sa ale strašne strašne kradlo. A bavili sme sa o tom s kolegami, čím to je a koľko by mali ľudia zarábať, aby nekradli.
Zhodli sme sa už vtedy, že ak by zarábali aj 10x viac, tak kradnúť neprestanú, lebo to majú v krvi.
Lebo to majú v genetickej výbave.
Odvtedy sa veľa nezmenilo.
Obyčajní ľudia - nemyslím na Matoviča and Co - si žijú svoje malé životy a venujú sa rodine a prežitiu.
A na zbytku územia pôsobia tatárske hordy.
Zmenila sa koruna, vozový park a naplnili sa obchody, cestujeme po svete a každý má slobodnú možnosť odísť,to hej. Ale inak ?
Žijú tu nejakí lepší ľudia ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To máš tak

keď kašleme na výchovu a vzdelanie. Niektorým to sakramentsky vyhovuje.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Toto je dosledok obdobia bolsevizmu,

kedy nam vtlkali do hlavy, ze vsetko je spolocne a tak sa stratila ucta k hodnotam a majetku. Trvalo to prilis dlho a tento virus sa preniesol aj na novu generaciu, veru nevedno kedy toto zlo vyprcha. Ved napriklad mladi smeraci kradnu nevidanym, arogantnym sposobom a asi to budu ucit aj svoje deticky. Mam s nimi realnu skusenost a stratil som vsetky iluzie o lepsej buducnosti Slovenska...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Napisal si peknu blbosť

Čo ma vychova a vzdelanie spoločne s tym , ako zabraniť rozkradať štatny majetok ?
Na to maju služiť zakony - ale kedže zakony pripravuju a schvaluju prave tí , ktorí idu do politiky čo najviac nakradnut , potom tie zakony aj tak vyzeraju.
A ked to ešte maju poistene tym , že si do vedenia policie , prokuratury a sudov dosadili vlastnych ludi , tak už nie je čo riešiť. Kde soudruzi udelali chybu , ked sa tu najde tolko všetkeho schopnych ludi ? Čo tí ludia nemali vychovu a vzdelanie ? Ved su to sami JUDr , Mgr a podobne.
Podla mna jedno z riešeni by bolo , keby zakony a predpisy vytvarali ludia , ktori by nemohli podla nich rozkradat a zaroven by boli zodpovedni za nejake umyselne nastavene možnosti rozkradania - ale to by ešte museli schvalit politici - a sme v uzavretom kruhu :-(
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Trošku sa hlbšie

zamysli nad tým, čo si napísal. Ak má niekto titul z pochybnej školy a okolie, v ktorom niet morálky, kde sa kradne, podvádza, nebude lepší, môžeš písať zákonov koľko chceš. Tí ľudia mali pochybnú výchovu a ešte pochybnejšie vzdelanie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja sa mam zamysliet ?

Pozri si spravanie sa politikov , ktori maju tituly ešte z komunizmu / ako mam aj ja / .
Taky Miki Dzurinda alebo Mikloš - určite nemali titul z pochybnej školy - a ako v pohode rozkradali napriklad štatne hmotne rezervy aleo rozdali strategicke podniky.
Alebo politici z byvalej SMK - ako pekne riadili pozemkove fondy , až sa začalo rozpravat o pozemkovej mafii na južnom Slovensku.
Alebo politici z KDH - a mnohomilionova afera Siemens .
Alebo ... a mohol by som dalej - kde tam vidiš pochybne školy ? Všekto je to o tom , že zakon a predpis ma pamatat v prvom rade na to , aby zlodejom neumožnil rozkradat. A nezavisi od titulu. Kto by podla teba mal robit zakony a predpisy tak , aby sa nedal rozkradat štatny majetok ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ak máš dobrú výchovu,

svedomie a morálku tak nepotrebuješ ani zákony, aby si nekradol.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A čo si tym chcela povedať ?

Že treba robit zakony v dobrej viere , že nikto nebude kradnut ? To by sa kopa cirkevnikov potešila :-)
Zakony musia byt take , aby boli pripravene na extremy , a nie , aby dufali , že ludia vedia , čo by sa nemalo robit, už by si nemala byt tolko naivna.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nič také som

nepovedala. Samozrejme je potrebné mať zákony. Všimni si, že napriek zákonom, spravodlivosť u nás moc nefunguje. A to je tou chýbajúcou dobrou výchovou.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Si fakt strašne naivna

Spravodlivost u nas nefunguje preto , lebo politici , ktorych hlavnou motivaciu vstupu do politiky je čo najviac nakradnut - čo je ludske a ich konanie chapem - si do kontrolnych funkcii dosadia vlastnych štatistov - vedenie policie , vedenie prokuratury , sudy - takže spravodlivost sa tymto systemom určite nedosiahne - ako vieš , za poslednych cca 20 rokov nebol ešte ani jeden politicky nominant alebo politik odsudeny za rozkradanie štatneho majetku / na rozdiel od niekoho , čo ukradne na poli 2 kukurice alebo lekarky , ktora si vypyta 5 a 10 Eu uplatok /.
A to boli pri moci červeni , modri , hnedi , narodni a neviem ešte aki - ktože ich tak vychoval ? A ako by mala vyzerat taka dobra vychova , aby politik povedal - nie , ja nechcem kradnut a budem robit zakony tak , aby z toho mali prospech ludia a nie moji sponzori.
Dam ti konkretnu otazku - v pripade kde uradnici okradli štat o cca 2,30 miliona Eu predajom štatneho tovaru hlboko pod trhovu cenu mi prokurator povedal , že oni to nehodnotili ako podvod , ale ako charitu , lebo ti uradnici niekomu pomohil - nože napiš - aj toto bolo zlou vychovou ? Ako by si takyto pripad riešila ? /Kedže je jasne , že nemohli byt taki dementi , ale takto to riešili na prikaz zhora / .
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nie, nie som naivná

tu hovoríme o inom. Ja tiež môžem pochopiť motívy tých, čo kradnú, ale zásadne nimi pohŕdam - sú to nízke dôvody. Keby boli ľudia vedení doma k vyznávania iných hodnôt, tak by aj tá primitívno zlodejská mafia, mala iné pole pôsobnosti. Samozrejme bez zákonov a dobrých sudcov, ktorí si zákonnosť nevykladajú podľa svojich životných preferencií (boha mamonu), spoločnosť by vezerala ináč. Ale Ty si zrejme zástanca toho, kradni a daj pozor, aby Ťa nechytili. Ak si medzi tými, ktorí túto možnosť nemajú, tak čakáš na svoju príležitosť a zatiaľ nadávaš na tých, ktorí túto možnosť využívajú. A to je strašné, preto táto spoločnosť vyzerá tak ako vyzerá. Si predstav 99% ľudí, ktorí môžu a aj tak nekradnú, lebo je to pod ich úroveň.
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Jakub Miakyš: Pán Blaha - toto ste neustáli (Smútok za Ľuboša) 2 522
 2. Martin Repka: Pravda o Zuzane Čaputovej 1 077
 3. Marek Strapko: Za čo to hlasoval a čo koordinoval Maroš Šefčovič? 862
 4. Jaroslav Polaček: Letný festival mládeže v Košiciach nebude, nie je politická vôľa 743
 5. Maroš Chmúrny: Rodina z Martina prišla po prechádzke v prírode o psíka 550
 6. Martin Ondráš: Slovenská potravina - 3 zásadné klamstvá 380
 7. Samuel Zubo: Prinášajú na Slovensko peniaze, voliť však nemôžu - 10% občanov nebude voliť 331
 8. Marián Glovaťák: Čo ak sa ekonómia mýli? - alebo prečo v poľnohospodárstve neplatia zákony ekonómie 320
 9. Erich Mistrík: Deň ateizmu - 23. marec 307
 10. Liga za ľudské práva: Hoaxy verzus fakty: Tisíce migrantov z Afriky smerujú na Slovensko 293

Rebríčky článkov


 1. Petra Babanova: Prichádza Nová Jar
 2. Kristína Jakubičková: Mladosť
 3. Gabo Németh: Tadeáško
 4. Patrik Mackových: Trhy rastú už 10 rokov. Ako dlho im to ešte vydrží?
 5. Jana Slobodová: Clemantina v Magickom dome... Návšteva Shilo... Abigail má narodeniny!
 6. Martina Meriačová: Veríš v lásku? A v akú lásku to vlastne veríš?
 7. Ján Popovič: Je všetko predurčené alebo je náš osud dielom náhody?
 8. štefan michalík: "Mierotvorcovia“ a tí druhí. .
 9. Kristína Jakubičková: Mať sa rád
 10. Michal Ičo: Putovanie po Silickej planine

 1. Kočner na Kuciaka nič nemal, preto ho dal zavraždiť. Plánoval aj útek
 2. Najčastejšie chyby, ktorými si vodiči zbytočne ničia auto
 3. Mala som trinásť a sexuálne ma zneužili. Tábor, kde ma stretol, funguje dodnes
 4. Fico vystúpil prvýkrát od volieb, rozčuľoval sa a vyhrážal. Podľa kolegov je v poriadku
 5. Rakúsky novinár: Článok, o ktorom hovorí Fico, nevyšiel v deň volieb
 6. Moc je ako droga. Keď o ňu politik príde, začne škodiť
 7. Telefonát s Vadalom riešil iný spis, ako uvádza Fico
 8. Odborník: Šefčovičova manželka sa správala až detsky
 9. Ďalšia premena Šefčoviča
 10. Katarína Danová: V trinástich ma zneužíval a všetci sa prizerali

 1. 100 miliónov na vedu a výskum je kvôli SNS v ohrození
 2. Veuká baba nesie veuký batoh
 3. Zomrel veterán západného odboja Milan Píka
 4. Ikona na oštaru: Ako Andreja Kisku odpaľujú ľudia, ktorí ho predtým prosíkali
 5. Vladimír Palko: Medzi prvým a druhým kolom: Časť tábora Čaputovej už nezvláda moc
 6. Muránsky: Čaputová nesie politickú zodpovednosť za program Progresívneho Slovenska
 7. Tak Šefčovič alebo Čaputová? Nezastupujú ma, v druhom kole by som voliť nešiel
 8. V. Palko: Zuzane Čaputovej sa podarilo obsadiť pole vzopätia idei Slušného Slovenska
 9. Muránsky: Progresívne Slovensko prináša vážny konflikt z hľadiska kultúrnej identity
 10. Povolebné impresie... či snáď depresie: Prečo Čaputová a nie Tauchmannová?

Už ste čítali?