Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Žalujem! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Asi takto

Plačeš na nesprávnom hrobe. Sem tam čítam tvoje články a myslím si svoje. Nie, že by som tu nesúhlasil s meritom, rád sa podpíšem pod mnoho myšlienok.
Ale v kontexte so starším článkom - Vďaka KDH hodnoty v politike nevymreli - je mi tento článok nedôveryhodný.
Nadávaš a žaluješ iných, ale tvoji líblingovia majú také isté maslo na hlave.
Ako neverím ani slovo Ficovi, Počiatkovi či Richterovi, ktorých spomínaš, tak Figeľ, Hrušovský a podobné esá sa spolupodieľajú na devastácii národa rovnako. Dopíš si ich tam.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ak si pomaly a pozorne

prečítaš článok znova tak zistíš že autor nežaluje komunistov a štb a ani iných ale občanov ktorí opakovane volia tých ktorých v 89 spontánne odmietli a teraz občania nemajú záujem zabrániť návratu vedúcej úlohy komunistov a štb - čo bude budíčkom keď váhostav a ďalšie svinstvá smeru neprebudili spiacu opozíciu a občiansku spoločnosť?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To je dosť otázne

Teda či tí, ktorí teraz volia Fica a inú svoloč, či títo niečo v 89 odmietli. VPN získala v roku 1990 temer milion hlasov a na kandidátke mali komunistov ala Čalfa alebo Čič ajajaj. O figúrach ako Doktor Mečiar ani nehovorím.A KSS získala viac ako 450 tisíc hlasov.
S tou demokraciou to zase až také ružové nebude.
Národ spontánne odmietol....
Toto je jeden zakomplexovaný, neprajný národ.
kedysi som si myslel, že bude lepšie, keď tu zomrie posledný komunista.
Dnes robia kariéru deti všakovakých podržtaškárov v úplne iných stranách.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Toto nie je o národe,

ale o sabotáži zákonodarcov. Je úplne jedno koho budete voliť, lebo všetci poslanci šijú spolu proti národu. Začalo sa to ešte pred prvými slobodnými voľbami, keď komunisti a kooptovaní disidenti pri novele zákone o prokuratúre sa paralyzovali právo v štáte. Viac sa dozviete v článku: Sabotáž zákonodarcov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

»Je úplne jedno koho budete voliť, lebo všetci poslanci šijú spolu proti národu.«
...
Presne! Pre viacerých je to starý známy fakt, ale pán autor článku, a mnoho ďalších, ako by žili na inej planéte. Jasne to vyplýva z toho, keď píše: "Ale ak príde možnosť sa rozhodnúť, neomylne si vyberiete zlo."
Tu samozrejme platí hneď prvá citovaná veta tohto príspevku.

Už som to x-krát písal - problém nie je ani tak v občanoch, ale v oligarchicko-korporátnom _systéme_, ktorý začal fungovať takmer hneď po tzv. revolúcii, ktorá bola prasprostý podvod, pričom bez súhlasu Rusov by tu _žiadna_ "sametová" nemala šancu (tak isto aj v ostatných vazalských štátoch bývalého ZSSR). Vo voľbách ("slobodných a demokratických", samozrejme :D), v ktorých by bol zvolený KTOKOĽVEK zo súčasnej politickej "elity", situáciu v tomto oligarchicko-anarchistickom štáte nezmení. A bohužiaľ, momentálne sme bezmocní tento systém zmeniť, pretože takto sú _pevne_ nastavené pravidlá hry už od r. 1989. Cui bono?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

V Čechách

sa už objavila vedecká morálna autorita. Na Slovensku na takúto autoritu stále čakáme. https://www.youtube.com/watch?...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ano je to tak,ta prva veta je vystizna.len SA TREBA ZAMYSLIET PRECO TYCH 150 HJZLIKOV ,TAM V LAVICIACH DERE NOHAVICE,PLAT 3.880 A VYSIE ICH MOTIVUJE..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hm,

väčšina voličov je komunistickokresťanského zmýšľania. Tam je pes zakopaný. Opozícia sa už dávno správa ako vodca červených skunkov. Zo zajatia hradného vŕška prestala dávno vnímať realitu. Aby sa tu niečo zmenilo, musíme dostať kvalitne po hube.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Áno, aj

Kedysi dávno, pár rokov pred novembrom som po VŠ nastúpil do firmy, kde sa ale strašne strašne kradlo. A bavili sme sa o tom s kolegami, čím to je a koľko by mali ľudia zarábať, aby nekradli.
Zhodli sme sa už vtedy, že ak by zarábali aj 10x viac, tak kradnúť neprestanú, lebo to majú v krvi.
Lebo to majú v genetickej výbave.
Odvtedy sa veľa nezmenilo.
Obyčajní ľudia - nemyslím na Matoviča and Co - si žijú svoje malé životy a venujú sa rodine a prežitiu.
A na zbytku územia pôsobia tatárske hordy.
Zmenila sa koruna, vozový park a naplnili sa obchody, cestujeme po svete a každý má slobodnú možnosť odísť,to hej. Ale inak ?
Žijú tu nejakí lepší ľudia ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To máš tak

keď kašleme na výchovu a vzdelanie. Niektorým to sakramentsky vyhovuje.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Toto je dosledok obdobia bolsevizmu,

kedy nam vtlkali do hlavy, ze vsetko je spolocne a tak sa stratila ucta k hodnotam a majetku. Trvalo to prilis dlho a tento virus sa preniesol aj na novu generaciu, veru nevedno kedy toto zlo vyprcha. Ved napriklad mladi smeraci kradnu nevidanym, arogantnym sposobom a asi to budu ucit aj svoje deticky. Mam s nimi realnu skusenost a stratil som vsetky iluzie o lepsej buducnosti Slovenska...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Napisal si peknu blbosť

Čo ma vychova a vzdelanie spoločne s tym , ako zabraniť rozkradať štatny majetok ?
Na to maju služiť zakony - ale kedže zakony pripravuju a schvaluju prave tí , ktorí idu do politiky čo najviac nakradnut , potom tie zakony aj tak vyzeraju.
A ked to ešte maju poistene tym , že si do vedenia policie , prokuratury a sudov dosadili vlastnych ludi , tak už nie je čo riešiť. Kde soudruzi udelali chybu , ked sa tu najde tolko všetkeho schopnych ludi ? Čo tí ludia nemali vychovu a vzdelanie ? Ved su to sami JUDr , Mgr a podobne.
Podla mna jedno z riešeni by bolo , keby zakony a predpisy vytvarali ludia , ktori by nemohli podla nich rozkradat a zaroven by boli zodpovedni za nejake umyselne nastavene možnosti rozkradania - ale to by ešte museli schvalit politici - a sme v uzavretom kruhu :-(
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Trošku sa hlbšie

zamysli nad tým, čo si napísal. Ak má niekto titul z pochybnej školy a okolie, v ktorom niet morálky, kde sa kradne, podvádza, nebude lepší, môžeš písať zákonov koľko chceš. Tí ľudia mali pochybnú výchovu a ešte pochybnejšie vzdelanie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja sa mam zamysliet ?

Pozri si spravanie sa politikov , ktori maju tituly ešte z komunizmu / ako mam aj ja / .
Taky Miki Dzurinda alebo Mikloš - určite nemali titul z pochybnej školy - a ako v pohode rozkradali napriklad štatne hmotne rezervy aleo rozdali strategicke podniky.
Alebo politici z byvalej SMK - ako pekne riadili pozemkove fondy , až sa začalo rozpravat o pozemkovej mafii na južnom Slovensku.
Alebo politici z KDH - a mnohomilionova afera Siemens .
Alebo ... a mohol by som dalej - kde tam vidiš pochybne školy ? Všekto je to o tom , že zakon a predpis ma pamatat v prvom rade na to , aby zlodejom neumožnil rozkradat. A nezavisi od titulu. Kto by podla teba mal robit zakony a predpisy tak , aby sa nedal rozkradat štatny majetok ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ak máš dobrú výchovu,

svedomie a morálku tak nepotrebuješ ani zákony, aby si nekradol.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A čo si tym chcela povedať ?

Že treba robit zakony v dobrej viere , že nikto nebude kradnut ? To by sa kopa cirkevnikov potešila :-)
Zakony musia byt take , aby boli pripravene na extremy , a nie , aby dufali , že ludia vedia , čo by sa nemalo robit, už by si nemala byt tolko naivna.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nič také som

nepovedala. Samozrejme je potrebné mať zákony. Všimni si, že napriek zákonom, spravodlivosť u nás moc nefunguje. A to je tou chýbajúcou dobrou výchovou.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Si fakt strašne naivna

Spravodlivost u nas nefunguje preto , lebo politici , ktorych hlavnou motivaciu vstupu do politiky je čo najviac nakradnut - čo je ludske a ich konanie chapem - si do kontrolnych funkcii dosadia vlastnych štatistov - vedenie policie , vedenie prokuratury , sudy - takže spravodlivost sa tymto systemom určite nedosiahne - ako vieš , za poslednych cca 20 rokov nebol ešte ani jeden politicky nominant alebo politik odsudeny za rozkradanie štatneho majetku / na rozdiel od niekoho , čo ukradne na poli 2 kukurice alebo lekarky , ktora si vypyta 5 a 10 Eu uplatok /.
A to boli pri moci červeni , modri , hnedi , narodni a neviem ešte aki - ktože ich tak vychoval ? A ako by mala vyzerat taka dobra vychova , aby politik povedal - nie , ja nechcem kradnut a budem robit zakony tak , aby z toho mali prospech ludia a nie moji sponzori.
Dam ti konkretnu otazku - v pripade kde uradnici okradli štat o cca 2,30 miliona Eu predajom štatneho tovaru hlboko pod trhovu cenu mi prokurator povedal , že oni to nehodnotili ako podvod , ale ako charitu , lebo ti uradnici niekomu pomohil - nože napiš - aj toto bolo zlou vychovou ? Ako by si takyto pripad riešila ? /Kedže je jasne , že nemohli byt taki dementi , ale takto to riešili na prikaz zhora / .
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nie, nie som naivná

tu hovoríme o inom. Ja tiež môžem pochopiť motívy tých, čo kradnú, ale zásadne nimi pohŕdam - sú to nízke dôvody. Keby boli ľudia vedení doma k vyznávania iných hodnôt, tak by aj tá primitívno zlodejská mafia, mala iné pole pôsobnosti. Samozrejme bez zákonov a dobrých sudcov, ktorí si zákonnosť nevykladajú podľa svojich životných preferencií (boha mamonu), spoločnosť by vezerala ináč. Ale Ty si zrejme zástanca toho, kradni a daj pozor, aby Ťa nechytili. Ak si medzi tými, ktorí túto možnosť nemajú, tak čakáš na svoju príležitosť a zatiaľ nadávaš na tých, ktorí túto možnosť využívajú. A to je strašné, preto táto spoločnosť vyzerá tak ako vyzerá. Si predstav 99% ľudí, ktorí môžu a aj tak nekradnú, lebo je to pod ich úroveň.
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Vladimír Koláček: Otvorený list Citrónovi, direktorovi nášho profi hokeja. 279
 2. Monika Nagyova: Diagnóza bratislavský taxikár 168
 3. Prvý pokus: Fekišovce – iný pohľad na mediálne šialenstvo 167
 4. Paula Kentošová: Otehotnela som na strednej škole 147
 5. Miloš Svrček: Ján Palach ako terorista? Normalizátori KSČ majú svojich pohrobkov aj v 21. storočí 100
 6. Jakub Kapuš: Budúcnosť Slovenska sa nespája s podvodníkmi ako Danko 69
 7. Pavel Macko: Nebezpečné hry o nahrávky 53
 8. Karel Dvořák: Päť tipov učiteľom dejepisu 52
 9. Martin Droppa: Od myšlienky cez slová k vražde 45
 10. Elena Antalová: V znamení Panny narodený Robert F. 44

Rebríčky článkov


 1. Jozef Bakša: Vďaka.
 2. Milan Lacúch: Kto sme, odkiaľ prichádzame a kam smerujeme?
 3. Vladimír Krátky: Putinove kone .
 4. Patrik Mackových: V decembri akcie padali, v novom roku zase rastú. Čo sa zmenilo?
 5. Jakub Tinak: Chorvátsko - turistická perla a Chorvátsko - jedna z najzaostalejších krajín EÚ
 6. Ján Raclavský: Prípad Fekišovce
 7. Juraj Poništ: STOP manipulácii, ŠTART Vašim snom - 3 účinné rady ako na to
 8. Ján Marton: SPOD STRIECH - úryvok
 9. štefan michalík: Všetci prezidenti naši (naši?)
 10. Patrik Slanina: KRST KNIHY ČERVENÁ

 1. Za Trenčínom sa roztrhla súprava rýchlika, smeroval z Košíc do Bratislavy
 2. Vplyvnému a nenápadnému Glváčovi prešlo veľa káuz. Aj pri Zsuzsovej za ním Smer zatiaľ stojí
 3. Končí nedocenená hokejová legenda. Taký blázon ako ja sa nenájde, tvrdí
 4. Prečo sa Šufliarsky ponáhľal vysvetľovať
 5. Dobré ráno: Na generálnej prokuratúre sa vyplavuje špina
 6. Mayová prežila ďalšiu skúšku, no súboj štyroch sa nekončí
 7. Tučných ľudí treba prefackať, vraví. Špičkový tanečník Polunin dostal v Paríži výpoveď
 8. Prvý gól v novej futbalovej aréne dal Maročan Moha
 9. Analytik: Brexit môže dopadnúť dvomi spôsobmi. V referendum neverím
 10. Zastrelenému jelenčaťu nepomôže ani to, že podľa veterinárov nie je vec

 1. Obhajca mandátu ponúkol za stoličku starostu 35.000 €...
 2. Glváč zo Smeru komunikoval s objednávateľkou vraždy a vyškieral sa slušným ľuďom
 3. Beblavý o kandidatúre Šefčoviča na prezidenta: Je to zlá správa pre Slovensko
 4. Peter Cvik Dedko arizoval, vnúčik kurizoval. Mafiánke.
 5. Ivan Mikloš: Boris Kollár, Pamela Andersonová a budúcnosť kapitalizmu
 6. Matovič ako Ficova obluda: Z Mikloška sa pre mňa stáva neprijateľný kandidát
 7. Krátke zhrnutie jednej národnej hanby
 8. Prípad Fekišovce
 9. Mikloško predstavil svoj program: Cieľom je druhé kolo
 10. Z druhého dejstva absurdnej drámy „Rigorózka“ behá mráz po chrbte

Už ste čítali?