Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako vyhodiť 44 miliónov a ešte sa tým aj chváliť (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

 

súdruh Holečka si sa roky trotlošil a pregrciaval pri Uhríkovi vo Volswagene a o učňovské školstvo si ani nezavadil, naviac Volswagen bral od štátu šialené peniaze na zaškolenie zamestnancov, rob ila to každá automobilka, bol a je to čistý tunel. Učňovské školstvo tu do roku 1989 fungovalo vzorove, nuž ale dobrodruhovia a tunelári, ktorí sa dostali k moci po roku 1989 zničili materské školy, základné školstvo, stredné odborné školstvo, gymnázia a vysokých škôl tu máme viac ako v Číne. Takže súdruh Holeček nebolo ťa počuť v rokoch 90 tych ked sa odborníkmi poukazovalo, kam to speje, naše slová sa žial naplnili a teraz to chcú naprávať dobrodruhovia, ktorí sa viezli na vlne a účinne a cielavedome sa pričinili k marazmu v školstve a ničia a tunelujú ho dalej - boh nás ochraňuj od takýchto "odborníkov"


Čítajte viac: http://www.sme.sk/diskusie/use...
 

Tvoj príspevok platí s polovice

Učňovské školstvo nefungovalo ani za komunizmu a dôkazom je ako vraj odborníci z toho učňovského školstva sú dlhodobo najviac nezamestnaní. Mávajú najnižšie platy, nevedia čítať zmluvy, čeť pre nich znamená veľmi málo, alebo skoro nič. Samozrejme určite nájdeme výnimky, ale tie nie sú zásluhou komunistického učňovského školstva naopak!
Práve Holeček je jeden z tých čo majú marazmus komunistického učňovského školstva na svedomí v časoch komunizmu bol riaditeľom učňovky v Trnave v TAZke.
 

 

Nie som si istý či máš pravdu. V Trenčíne bol veľký podnik TOS, a vedľa neho učilište, kde si vychovávali dorast a žiaci chodili do podniku na prax. Je to prakticky jeden areál. Na druhej strane mesta Ozeta - a vedľa nej odevná škola. V Dubnici ZŤS a vedľa nej strojárska škola.

Dnes je z toho všetkého len chabý odvar alebo celkom nič.
 

Sam potvrdzujes

že mám pravdu. Ak by boli tie ucnovky tebou spomínané čo k čomu tak sú tam dodnes a je o ne nebývalý záujem. Ale veď povedz ako skončili absolventi tých ucnoviek. Na tie učňovky chodili len preto že nemali na výber.
 

Kecáš !

Učilištia zrušili privatizéri, lebo sa im nezdalo, že ich musia živiť z ,,vlastného" - viď SOU chemické pri Slovnafte a iných chemických fabrikách
 

V čom konkrétne kecám?

Veď napíš ako skončili tí absolventi tých slávnych učňoviek? Prečo sa má väčšina z nich problém zamestnať? O neschopných murároch si môžeš prečítať stohy článkov.
 

zblúdiláovca

Drístaš, zrovnaj si v hlave pojmy, o ktorých sa tu hovorí. Učilištia za socializmu boli vzorové zariadenia, učni pracovali vo svojich závodoch. Reformy, ktoré nasledovali potom to všetko poondili zo spomínaných dôvodov, zamestnávatelia nechceli do toho dávať peniaze, len peniažky získavať!
Na to stačil zákon, na počet zamestnancov povinný počet učňov.
 

olegin

Drístanie je tvoj obor. Myslíš týh šikanistov na učňovkách, ktorých naučili sa flákať? Pozri kľudne daj svoje dieťa na nejakú učňovku, ale žiaden rodič by to za komunizmu dobrovoľne nespravil, ak by mohol dať svoje dieťa na nejakú lepšiu školu.
Aký záko stačil na čo? To sú len tvoje fantasmagórie, žiaden zákon nič nevyriešil! Komunizmus bol len otroctvom nič viac.
 

mas zakladne nedostatky

Komunizmus nikdy neexistoval, bol iba socializmus. Komunizmus bola najvyssia forma socializmu. To ako uvod do dejim socialistickeho krematoria dejin.

Lepsie remeslo v ruke ako titul zo socialnej prace. Maliar ci zvarac si vonku robotu za 13 €/hr najde ak je trochu ochotny a nema problem s kuchynskou recou. Nepoznam mladeho cloveka, ktory sa uchytil vonku so svojim socialno-srajdackym vzdelanim. Omackove vzdelanie ponuka mnoho univerzit aj vonku. Slovna zasoba v cudzom jazyku ani zdaleka nestaci na uchytenie sa v profesii. Jedine ak by ti rodicia mali na to, aby ich deti studovali od zaciatku na vychytenej univerzite. Ale to stoji naozaj vazny peniaz rocne.

Som rocnik 71 - to len pre ilustraciu k dejepisnej informacii. Vonku som odpracoval iba 2,5 roka na nocnych smenach a stretol som tam neurekom ziakov s jednotkou z anglictiny. Akurat ze nerozumeli hovorovej reci. Skolstvo na SVK sa ubera v reciach uplne zlym smerom.
 

Ak chceš niekoho kritizovať

za nedostatky mal by si si zistiť fakty a až potom sa púšťať do kritiky.
Zaujímavé je , že tvrdíš, že komunizmus nikdy neexistoval a zároveň píšeš, že komunizmus BOLA (...) čiže už existoval.
Komunizmus sme tu samozrejme mali a mnohí sme ho tu aj zažili. (Podľa tvojho ročníka mal by si si spomenúť, ža aj ty) Komunizmus v politológii je označenie obdobie totalitnej vlády komunistov. Podobne označujeme obdobie totalitnej vlády nacistov ako nacizmus.
To čo ty uvádzaš je len ideologickú barlička komunistov na ospravedlnenie zverstiev komunizmu.

To či je lepšie remeslo v ruke môžeš rozprávať tým státisícom, ktorí nemajú prácu a nevedia si ju nájsť hoci majú tzv. remeslo v ruke. To, že vypichneš zvarača ako top ešte neznamená, že všetci "zvarači z učňovky si tú prácu za 13€ nájdu. Tak ako ty niekoho nepoznáš tak zhodou okolností ja poznám, slečnu , ktorá pracuje od svojich 16 rokov s narkomanmi, alkoholikmi, atd... prednáša na univerzitách po Európe a jedna z jej škôl je aj sociálna práca.

To, že naše školstvo je slabučké na tom sa zhodneme. Ja som to vždy vravel, že 40 rokov sa u nás učila povinne ruština a po rusky nevedelo ani 5 % ľudí. Školstvo u nás je ešte stále v hlbokom komunizme či sa ti to páči, alebo nie. ;-)
 

dovod neexistencie komunizmu:

v komunizme malo byt vsetko zadarmo a ludia mali chodit do prace z vlastneho presvedcenia a brat si z regalov pre osobnu potrebu a neskreckovat majetky bez vyuzitia. Z toho jasne vyplyva, ze neexistoval ekomomicky a tym padom ani spolocensky. Kludne sa opytaj na moje tvrdenie ludi starsich ako som ja a ci je holou pravdou ako som to ponukol Tebe.

Ideme k tomu slovku BOL. Mohol som to rozpisat aj takto: v skole nas ucili, ze komunizmus JE najvyssia forma socializmu. Z toho to pochopis tak, ze komunizmus existuje ? Minuly cas som pouzil pretoze mi to vtlkali do hlavy v minulosti.

Kolko ludi je v UK zamestnanych v statnej sluzbe so slovenskymi korenmi? Je to mozno percento oproti ludom pracujucich rukami. Pracu oboch odvetvi povazujem za plusovu pre spolocnost, hlavne ze nevyziaraju socialny system ako kofolaci alebo pakosi. Tito aspon nerobia hanbu za hranicami.

Na skolstve sa zhodneme absolutne, ide to s detmi do vaznych kakanic :-))
 

Dôvod existencie komnizmu

som ti napísal. To čo ty píšeš bola jednak ideologická propaganda a ospravedlňovanie neúspechu komunistov dosáť svojim sľubom. Moji rodičia sa učili v škole, že ich deti (teda napríklad aj ja ) už budú žiť v komunizme to bola tá propaganda. Keďže bolo zjavné, že komunizmus je neudržatelný a ideály nedosiahnutelné tak sa začalo šíriť, že komunizmus nikto nikdy nezažil a začal sa jeho slovný odklad. Podstata je, že realita bola taká, že komunizmus sme tu mali ako vládu komunistov .

Ak by si napísal, že v škole ťa učiLI tak je jasné, že nehovoríš o tom, že komunizmus JE čiže existuje, ale že slovo JE má význam vysvetlovací a nie časový. Chápeš?

Neviem koľko ľudí je zamesznaných v UK v štátnej službe a ani neviem či je vedená nejaká štatistika a ani neviem čoho by to malo byť dôkazom. Podtsta je inde, že každý má mať právo študovať po čom mu srdce prahne a žiaden Čaplovič a ni nik iný mu v tom nemá brániť. Ak si niekto vybral zlý odbor šúdia či to čoho nebaví je ot len a len jeho problém a štátu do toho njič nie je .
 

 

ked maju robotnici male platy a sikovni ziaci sa hlasia na priemyslene skoly alebo gymnazia... ked mnohe fabriky upadali, vo velkom prepustali - preco by mali byt dobri ziaci motivovani ist na tie ucnovky?

A niekde sa zas samotne stredne skoly odpojili od fabrik, aby im fabriky nemohli kecat do vzdelavania a poctu ziakov.
 

Veľké školy sa už nepodarí oživiť.

Z pôvodného SOU strojárskeho v Dubnici nad Váhom pri ZTS Dubnica sa po tom ako jeho budovy pri ZTS kúpil jeden z poslancov zriaďovateľa t. j. Trenčianskeho samosprávneho kraja pozri http://www.dubnica.sk/aktualit...
sa stal hotel, výrobňa polystyrénu a na zasypanom bazéne plavárne predajňa stavebnín. Ako symbol sa na veľkom, nekosenom trávniku, (kedysi udržiavanom futbalovom ihrisku) 3-4 krát do roka rozbalí cirkus, pozri
https://www.facebook.com/38336...
Škola, ktorá mala byť nasledovníkom zápasí so zanedbanými priestormi pri ZVS , nezáujmom zo strany žiakov a rodičov, má záujem vrátiť sa do priestorov z ktorých zlikvidované SOU strojárske v 70 rokoch "odišlo" do nových, moderných pre školu projektovaných priestorov pri ZTS.
 

 

Pan Holecke pkial viem a bol som tam..zaviedol dual v Setubale v Portugalsku a urobil to dobre...nevies o com hovoris vied nase skusenosti dole...
 

 

nevieš presna ako Holecek o čom je reč a čo to vlastne je - súdruh Holeček sa roky trotlošil a pregrciaval vo Wolsvagene a urobil trt makový - zasasa ako karierny komunista chytil možnosti dobre zarobiť a tliachať
 

TO JE HRUZA..........

ZIAL BOHU
 
Hodnoť

"Prečo duálne vzdelávanie skončilo

fiaskom".

Lebo dnes nikto nechce pracovať, len byť managerom. Sekretárka office manager, zdravotná sestra manager pacienta, pardón už nie pacienta ale klienta a tak ďalej. Vysokú školu už môže úspešne absolvovať aj moja mačka. A potom môže ísť opatrovať dôchdocov do Rakúska, aby nejako zarobila a uživila svoje mačiatka :).
 

dodo

veď prezraď čo ty robíš? A ak áno máš deti a dáš ich robiť tiež za pás ?
 

 

A má radšej tie deti dať na vysokú školu a potom ich odlifrovať na úrad práce? Nemôže byť každý manager, niekto musí aj robiť. Neviem prečo dehonestuješ prácu obyčajných ľudí. Pre mňa je napríklad špičková kaderníčka viac ako manager sociálnej prace na sociálnej podpore.
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Jozef Sitko: Neslýchaná vulgárnosť Počiatka, Trnku, Jankovskej a ďalších! 2 912
 2. Ivan Holko: Ktoré korenie je bezpečné pre psy? 2 589
 3. Maroš Chmúrny: Zodpovednosť podľa Fica 2 283
 4. Miroslav Lukáč: Nezabudol Fico pri výkupnom medikov na ďalších študentov? Čo tak celkový zákaz vycestovať? 1 659
 5. INEKO: Ako odvolať Bugalu či Kováčika 1 141
 6. Rudolf Pado: Som minister životného prostredia! 1 049
 7. Branislav Karmažin: Cenovka za medika 966
 8. Július Kovács: Šamorínsky vodný zdroj vody je schopný zásobiť polku Slovenska, ale Most HID ho ničí. 918
 9. Monika Nagyova: Denník starej dievky - Och, aké škaredé sú moje rúčky bez obrúčky 854
 10. Jozef Šátek: Kto je zodpovedný za blamáž v prípade D. Trnku? 816

Rebríčky článkov


 1. Tibor Kramár: Ficov recept
 2. Martin Krištoff: Po troch rokoch prvýkrát optimistická predpoveď: svetová ekonomika porastie viac
 3. Andrea Fuglíková: Strategie vojenského výcviku, které můžete použít ve svém podnikání
 4. Martina Meriačová: Svojich tieňov sa viac nebojím. .
 5. Ľudovít Herman: Páčilo by sa mi byť homosexuálom...
 6. Štefan Vidlár: Predceda Andrej
 7. Milan Kulkovský: Nechcem byť Catmann, ale občas by to nebolo od veci...
 8. Ján Franz: Čiernobiela krajina
 9. Milan Lacúch: Uvidel som smrť!
 10. Július Kovács: Prečo Kotleba rastie, lebo neprotestuje pred prázdnymi budovami potme.

 1. Šéf komanda potvrdil sledovanie Kuciaka, Threema bola získaná zákonne (minúta po minúte)
 2. Kuciakovi kolegovia ukázali na Kočnera, súd rozhodne o Threeme (minúta po minúte)
 3. Vypovedal Haščák aj Bödör. Výrobca zbrane dostal podmienku (minúta po minúte)
 4. Polícia zadržala po incidente v reštaurácii ministra Sólymosa
 5. Prieskum: Voľby by vyhral Smer pred ĽSNS a koalíciou PS/Spolu
 6. Kotlebovci predčasne ukončili míting v Levoči, odporcovia ich vypískali
 7. Brilianty a kompromateriály. Tóth doniesol polícii prehľad Kočnerovho biznisu
 8. Danko povedal, že nemá k prezidentke úctu. Nemal by piť, odkazuje mu opozícia
 9. Nemám úctu k prezidentke, povedal v parlamente Danko
 10. NAKA zadržala bývalého šéfa odboru školstva košickej župy. Už je na slobode

 1. Igor Matovič navštívil smeráka Počiatka na francúzskej riviére
 2. Študenti lekárskych fakúlt posielajú Ficovi otvorený list
 3. Najväčší hriech Roberta Fica: Bödör mal k Ficovi častejší prístup než nejeden minister
 4. Iniciatíva Kresťania proti nenávisti varuje pred Kotlebom a Harabinom
 5. Urobil Jozef Makúch z NBS-ky bankomat pre súkromnú firmu?
 6. Ako sa generálny prokurátor Trnka nechal korumpovať Kočnerom
 7. Ako vyzerá zodpovedná zmena v podaní Smeru
 8. Keď Fico nerozumie zdravotníctvu
 9. Prokuratúra v prípade Trnku funguje ako súčinná zložka volebného štábu Smeru
 10. Potrat je najvýznamnejším porušovaním ľudských práv našej doby

Už ste čítali?