Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako slovenská študentka očarila Richarda Gerea a spôsobila škandál (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Poprve ...

... o tom studentskem timu a o te konkretni situaci ctu tady na blogu, nicmene vypada to, ze dobra prace :).
K diskusi, jestli mohou studenti zastinit novinarske profesionaly: Klidne. Podle me dokazi novinarske profesionaly zastinit i nekteri blogeri.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

až na toho slona

ak chcem byť žurnalista, od začiatku musím hľadať príťažlivý komentár, vizuál alebo sound. A fotka s Klausom i s ďalšími tým slonom pôsobí ako keď Ružičková robila benefíciu pre svoje deti z DD. Buď chcem pôsobiť ako profík, alebo mám ydyotského maskota.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mladý

áno fyzicky/telesne, ale možno sú to staré duše/rozumej vývojovo (metafyzická pravda). Čiže hodnotiť niekoho iba podľa toho ako vyzerá (mlado/staro) nemusí byť vôbec smerodajné.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Prišli ako ostatní žurnalisti

a že sa presadili, možno tomu len zatlieskať a nenahadzovať vek alebo vzhľad ako hlavné fenomény, v mojich časoch
niečo také nebolo UK organizované či podporované, výsledkom bola šedosť a nevýraznosť prejavu písaného slova či v obraze TV.Držím palce a len tak ďalej aj v témach pichania do včelína slovenskej reality...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

skontrolovali si dievcata, ci im stary procházka vašek klaus nieco neud rbal?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

o com bol tento clanok?

senilni starci zahrnujuc autora a mlade masko?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

No ak je senilný...

...každý po štyridsiatke, ak je každý starší a skúsenejší novinár prajný voči mladým kolegom, potom označenie "senilní starci" je vlastne lichotka a ocenenie :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dobrý názov článku:)

Úspech mladých ľudí, je aj náš
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

???

naozaj?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Babocka, ak si starý uč sa od mladých, ak si mladý, uč sa od starých:)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja sa Gere-mu

ani necudujem, keby som bol celkom sam v meste.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hmm

a/ chlapik pise ako bulvar (sposobila skandal); verim ale, ze nan odusu nadava;
b/ dievcata by mali nabuduce upozornit, ze na takuto akciu su silonky nevyhnutne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ziadne silonky

Cesi maju pre takychto priliehave pomenovanie "komediant" a sumar" a je ***** odkial ten pan je ana rozhovor s takym ziadne oficiality a urcite to nebol skandal a je jasne ze deko radsej odpovedal naprirodzene otazky peknej mladej baby nez nejake strojene patrony v silonkach
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vážený pá Tinka:

1) Široké lakte ešte nemusia znamenať, že je to kvalitný novinár.
2) Viac času a otázok môže znamenať aj nedostatočnú prípravu, "neograbanosť " pri príprave materiálu. Ozajstní profesionáli dokážu aj za minimálny čas "vydupať" kvalitný príspevok.
3) Nepripustenie k slovu ostatným novinárom znamená nekolegiálnosť, sebeckosť a nedostatok etiky ku kolegom
4) Nepíšte čo sa podarilo vytvoriť z množstva otázok a odpovedí R.Gereho. Aj z dlhej suroviny môže byť totiž výsledným efektom slabý, nezaujímavý materiál.
Ak to zhrniem ...Prístup študentky na TB z R. Gerem bol ozaj neprofesionálny,ba až amatérsky čo právom rozhorčilo aj zahraničných publicistov, lebo toto sa naozaj na tlačovkách nerobí. A vyzerá to tak, že sa slávny herec nad amatérčinou mladej ženy iba zľutoval. Obsah tohto príspevku na blogu vyznieva tak, že vy sa snažíte urobiť reklamu študentskej úderky vašej trnavskej školy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vážený pán Alexanderr

v mnohom máte určite pravdu, no nijako to nepopiera obsah napísaného. Naopak, ak sa odvolávate na profesionalitu, potom treba vychádzať z overených faktov, a nie z osobných hypotéz. Vaše domnienky vobec nezodpovedajú objektívnej realite. Študentka dala otázku a doplňujúcu otázku, pán Gere ju nazval inteligentnou novinárkou a jeho odpovede zabrali toľko času, o akom píšem. Na druhej strane - akože profík z veěkého média položil otázku "Pán Gere, keď hráte, aj myslíte?" a Gere asi trikrát zopakoval, že otázke nerozumie. To považujem za nekolegiálnosť, totiž ak sa nemám čo spýtať, tak jednoducho držím ústa a počúvam. Naproti tomu, taký harcovník ako Marek Eben po tlačovke robil svoju talkshow Na plovárne a zachraňoval sa práve Miškinou otázkou. Jednoducho si ju "vypožičal", keďmu došiel dovtip... Okrem toho niekoľko médií otázky študentky a odpovede Gereho citovali... Článok bol len akousi odozvou na predsudky pri hodnotení študentov,pretože dnes každý kto vie písať a čítať sa akože fundovane vie vyjadrovať k úrovni nášho vysokého školstva... Moj článok mal ambíciu motivovať aj k tomu, aby sa študentom dával vacsi priestor v praxi... Vaša interpretácia je vašim názorom, ale život ide mimo toho. Aj tak však vďaka za názor.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Prax študenti potrebujú, ale...

Vážený pán Tinka, je skvelé, že mladí ľudia dostali túto príležitosť a môžu sa učiť plávať takpovediac hodení do vody, lebo tiež som toho názoru, že prax ich naučí najviac a mnohokrát aj viac ako škola. Takže palec hore za túto aktivitu. Len keby ste to v tom blogu aspoň popísali nezavádzajúco. Už keď sa chceme hrať na to, že vieme ako sa robí novinárčina, tak nenapíšeme takýto (bulvárny) článok. Áno, je to blog, takže to znesie veľa, aj nejaké pokusy ospravedlňovať bulvárny tón textu. Ja som dievčatá z trnavskej masmediálky stretávala v Karlových Varoch v press centre a môžem povedať, že vôbec sa nikde nešuškalo o študentskej úderke, nijaká z nich Richarda Gereho neočarila, a už vôbec nebol nijaký škandál, ani podobné veci ako tam popisujete, v realite tak nevyzerali. Dievčatá neboli ani len ochotné pomôcť, keď sme riešili istý problém s technikou a spýtali sme sa, či by nám ich strihači nemohli poradiť, odmietli nám dať na nich kontakt. Naopak, z Trnavy nám ho bez problémov poslali. Tak len toľko na margo toho, čo píšete a ako vyzerá realita. V každom prípade, držím mladým ľuďom palce, lebo veľmi dobre si pamätám svoje začiatky a začiatky sú ťažké všade. :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vážená pani NanaJ...

... sám som odporcom bulváru, to nie je novinárčina. Blog bol koncipovaný s emóciou a jeho cieľom bolo emóciu preniesť aj medzi čitateľov. Na margo "zavádzania" musím poznamenať, že ak Vy osobne ste spomenuté veci nezažili, neznamená to, že sa neudiali :-). Šuškandu som začul osobne medzi kolegami novinármi, no neskúmal som rozsah týchto rečí, to je fakt. Rovnakoa ako ten, že som počul. Richarda Gerea "očarila" Miška Némethová, ktorej venoval 10% času z celej tlačovky, jej otázky prevzal Marek Eben do svojej talkshow a niekoľko médií. Slovo "očarila" je metafora na situáciu,kedy starší profesionálni novinári Miške vytrhli z ruky mikrofón a Gere ich požiadal, aby jej ho vrátili. A škandál tam bol, pretože, ak sa dvaja novinári z renomovaného svetového média idú sťažovať, že oni nie a študentka áno, tak je to niečo nie bežné, z ich pohľadu škandalózne.... Pokiaľ ide o pomoc, neviem ako sa tá situácia odohrala, ale viempochopiť, že odmietli dať kontakt na súkromné telefóny kolegov, služobné nemali žiadne... Možno nabudúce budú reagovať ústretovajšie alebo kolegom zavolajú sami. Ďakujeme aj za povzbudivé slová. Ak ma vyhěadáte v presscentre rád si to s Vami predebatujem a dohodnem aj prípadnú pomoc s technickými vecami. Všetko dobré :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán Tinka bolo to bolo trápne

Pán Tinka no čo sa to nedozvedám od priamej účastníčky Nany ? Nuž ako to bolo tak, tak to bolo naozaj poľutovaniahodné.Používate príliš silné slová "očarila". Na to by sa bolo najlepšie opýtať pána Gereho. Skôr sa zľutoval nad mladou a neskúsenou elévkou. A určite to nebol škandál. Vy ste z toho urobili "rádobyškandál".
Druhý raz si rozmyslite čo napíšete, lebo týmto článkom ste viac uškodili, ako pomohli mladým študentkám, novinárkam - ktorým mimochodom držím v budúcej novinárčine palce a verím, že ony nebudú písať takéto nevydarené pokusy trápne propagovať školu ako Vy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán Alexanderr, obdivujem vás :-)

Skutočne s obdivom čítam vaše riadky, ako presne, vierohodne, objektívne a predvídavo hodnotíte veci. Dokonca viete to, čo ani študentky nevedia same o sebe :-) A najviac ma dojal váš blízky vzťah s Richardom Gereom. Áno, vzťah, lebo bez vzťahu s ním by si ktokoľvek nemohol trúfnuť verejne vyhlasovať čo si herec myslí resp. myslel. Úprimne vám závidím tento intímny vzťah, a možno by sme to vedeli mediálne aj dobre využiť a nemuseli by sme používať ani "príliš silné slová -očarila-"... Interpretácia slova "škandál" može byť skutočne mnohoraká, tá vaša, alebo tá moja, alebo mnohé iné. Autorom blogu som ja, takže dovoľte mi voliť výrazy, ktoré považujem za adekvátne... A či som uškodil mladým študentkám, novinárkam? Hmmm, zatiaľ to tak vidíte iba vy... Ja ten "povyk" okolo vnímam skor inak... ale to je už o inom. Snáď sa k tomu vyjadria aj dievčatá samotné.... Všetko pekné, pán Alexanderr :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán Tinka bola to nevhodná reklama

Pán Tinka áno autorom blogu ste vy a môžete si voliť výrazy. Ale pokus spropagovať touto formou vašu trnavskú školu vám akosi nevyšiel, lebo príspevok je akoby ho napísal prváčik. Navyše si myslím, že škola nemá pripravovať publicistov pre bulvár a preto slovo "škandál" je v rámci výchovy nových novinárov neadekvátne. V budúcnosti dajte príspevok o ceste na festival napísať radšej jednej z tých vašich talentovaných novinárok, lebo v tomto prípade ste neurobili reklamu, ale skôr hanbu.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME