Piatok, 18. august, 2017 | Meniny má Elena, Helena

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kto pozbiera špaky na ceste? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ach! takych ludi, co odhadzuju spaky by som kopala do zadnice od rana do vecera! a detto psickarov co nepozbieraju po psoch vykaly!!! a idu sa rozculovat, ze kolko je tu spiny vsade!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ved je to

biologicky odpad.. casom sa to rozlozi ..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ohorky na ceste

Tie ma ani tak netrápia, ak Pán Boh dá, zametacie auto ich pozberá. Ale ohorky na chodníkoch a v kvetinových záhonoch, to už považujem za vrchol obmedzenosti. Na takých by som išiel ako na psov, ktorých majitelia musia exkrementy zberať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Najlepšie to je vidieť na jar, keď zíde sneh. Pod oknami niektorých panelákov rozkvitnú špaky. Paprče by som dolámala takým fajčiarom čo si nevedia po sebe špak upratať. Kto pozbiera špaky na ceste? A vy prečo nie? Mne keď sa nepáčia špaky pod oknami nášho paneláku tak ich pozbieram, keď sa mi nepáčia papiere okolo vchodu tak ich pozbieram, tak ako hociktorá iná suseda. Hádať sa s primitívmi, nemá význam. Verím tomu, že výchovnejšie je keď ma vidia to upratovať ako vychovávať napomínaním 40-50 ročných.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zvyk je železná košeľa,

ale tak ako mnohé dobré zvyky majú pôvod (alebo sa iba odovzdávajú) výchovou, mnohé zlozvyky sú následkom jej absencie. Odhadzovanie ohorkov cigariet na nepatričné miesta je medzi zlozvykmi na poprednom mieste a treba povedať, že okrem nevychovanosti časti fajčiarov, má na ňom „zásluhu“ napr. aj zákon. Umožňuje fajčiarom fajčiť, tuším. najmenej 3 m od zastávok autobusov, trolejbusov či električiek. Ak fajčiari tento predpis dodržiavajú, ohorky sa hromadia 3-4 m od týchto zastávok, pretože zákonodarca akosi pozabudol, že nádoby na takýto odpad majú byť situované v uvedenej vzdialenosti od zastávok a nie priamo na nich, pretože priniesť ohorok tam môže byť pokutované.
O tom, že sa PET-fľaše a plechovky od nápojov nemajú odhadzovať do potokov a riek, vedľa lesných ciest alebo priamo na ne, boli nakrútené možno už stovky televíznych šotov a popísané tisícky mravoučných glos a fejtónov, ale pokiaľ sa tieto artefakty nebudú dať spätne speňažiť v zberniach, sotva ich niektorí jedinci prestanú vyhadzovať. Veď aj doma na valale to, čo už nepotrebujeme, prehodíme von ponad plot - a už to nie je naše...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

... jedni zahadzujú, iní zbierajú

dôležitá je rovnováha medzi nimi. Ak sa podarí presvedčiť pár fajčiarov pre poriadok, je to + . Oni si nepripúšťajú, že okrem toho, že zbytočne míňajú peniaze na to, aby si zámerne škodili (druhá mocnina činov) na zdraví, škodia svojou nevšímavosťou nielen svojmu zdraviu, ale aj prostrediu, v ktorom žijú. Javí sa mi to nielen ako ignorancia samých seba, ale aj ľudí naokolo. Musia najskôr začať uvažovať o sebe - začať vážiť si seba samého, svoje zdravie a život, a potom možno budú venovať pozornosť aj svojmu okoliu (teda tomu, že robia neporiadok).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Som psíčkarka a zberateľka exkrementov po mojom malom psíkovi. Chodím s ním po sídlisku a sledujem, ako sa moji susedia fajčiari chovajú. Na jednej strane na mňa zazerajú, ale na druhej nemajú vôbec problém vyhadzovať špaky pod okná svojich domov. Do nášho domu sa prisťahovala jedna rodina a za mesiac bol trávnik pod ich oknom posiaty špakmi. Ja nemám problém upratať po svojom psovi, dokonca ak v blízkom okolí objavím niečo aj po cudzích psoch, pozbieram, dokonca aj špačky po susedoch, ktorí fajčia až k bráne domu a tam to odhodia. Ale toto ma poriadne vytočilo, lebo tí ľudia ohrozujú svojich susedov tým, že im môže spadnúť nedohasený špak na balkón a podpáliť celý dom. Veď jedna prázdna sklenička od kávy alebo zavareniny na balkóne to môže vyriešiť. Tak som u nich zazvonila a povedala som im,že či si uvedomujú čo robia a ako ohrozujú celý dom. To bolo zbytočných rečí, ta že čo sa do nich starám, ta ne? Keď som im ponúkla tú zaváraninovú fľašu, pozerali na mňa ako puci, ale pochopili. Takže treba to takým ľuďom povedať, susedia na to majú právo. Dokonca v našom dome sa to na domovej schôdzi odhlasovalo ako povinnosť nájomníkov. Horšie je to na parkovisku, kde dáma z meďáka pravidelne vysýpa obsah svojho popoľníka pod svoje auto a tvári sa, že je to v poriadku, ale kto ju už niekedy pri tom prichytil vie, že je to sééédlaňa.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME