Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nemcovova správa (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

tiez ma pobavil jeho pravopis...
ale to je symptomaticke - 26 rocny "historik", ktory ma problem s pravopisom a pismomnym prejavom ako takym... obraz slovenskeho skolstva. a hada sa s 50+ rocnym profesorom z americkej univerzity :-)))
browser
ja si vyprosim od 26 rocneho
absolventa pomocnej univerzity na slovensku len jedine: nikto ta nebombarduje, ziadnu "spravu" som ti neposlal. ty si nereagoval na moju tazku v tejto diskusii a tym to skoncilo. tvoja mladost uz neospravedlnuje tvoju hlupost, ale ako hovorim, s tymto narodom to ide dole vodou a ty si toho prikladom...
browser
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>

Hodnoť

V dnešnej dobe je byť rusofilom

doslova zločin. Teda aspoň skupina ľudí a slovenských médii (.týždeň, SME, DenníkN) sa snaží dávať rusofilov na úroveň tajných ruských agentov, čo je doslova smiešne. Smiešnejšie je ešte to keď tí istý ľudia automaticky kádrujú druhých ľudí, ktorí nemajú takí istí názor ako oni. Je veľmi smutne, že mnohí z nich nemajú ani rozumne argumenty, ale naopak verbálne útočia na tých ktorí nemajú rovnaký názor. Trochu mi to pripomína náš bývalý režim, keď tí čo nemali ten "správny" názor boli šikanovaný tými čo ho mali. A presne to robia tí samozvaný zástancovia západných hodnôt, ktorí vidia iba to že Rusko je zle a Západ ten dobrý.

Ale poďme k tomu čo napísal p. Čarnogurský. Ja osobne nevidím nikde nejakú ruskú propagandu. Práve naopak písal svoj kritický názor na Nemcovu správu. A práve kritický názor často chýba našim médiám, resp. nechýba keď ide o Rusko, ale keď ide o kroky Západu, tak tam jeho postrádať. A tu je ten zásadný problém. Len veľmi málo ľudí dokáže na Slovensku v čo najmenšej miere subjektivity zhodnotiť situáciu na Ukrajine. Potom to takto dopadne, že sa spustí na jeden blog veľká kritika a väčšinou bez nejakých racionálnych argumentov a iba s invektívami.
 

byt dneska rusofilom je dokaz

absolutnej neschopnosti chapat pricinne suvislosti. Iba v pripade ak by bol ( co podla mna je ) platenym agentom KGB.
1. rusi neboli ziadni osloboditelia CSSR, prefrcali cez nas s jasnym mocenskym zamerom zabrat nas po vojne ako sucast buducej sfery vlivu. Ostatne na Jalte a Teherane sa tak predsa dohodli.
2. v 68 mom sa ich " demokraticke " umysly iba potvrdili.
3. nebyt Gorbacova ( teda napriklad, keby miesto neho tam vtedy sedel vtedajsi sef KGB Putin), tak by sa ziadna nezna ( citaj "iba nedosledna" ) revolucia nekonala. Zasiahli by rovnako ako v 68mom ci dnes na Ukraine.
4. Hajit teraz uzemne naroky Ruska po ich vlastnom suhlase s rozdelenim povodneho ruska na Budapestiankom summite je bohapuste nechapanie co je to zavazok vyplyvajuci z medzinarodneho dohovoru.

Carnogursky je uplne mimo ak si mysli ze tu moze len tak beztrestne po nasich historickych skusenostiach hajit europskeho okupanta cislo 1.
 

Podľa seba súdim teba

a na vás to sedí presne. Podľa toho čo ste napísali ani vy asi nechápete pričinne súvislosti, a to ani nie ste rusofil.
1. V tom máte pravdu, realite je však taká, že vtedajší ZSSR sa nedá porovnávať s dnešným Ruskom. To je fakt a realita, ktorú treba akceptovať. To nie je prorusky ani prozápadný pohľad, ale reálny.
2. 68 je o tom istom. Netreba zabudnúť kde bol v tom čase Západ, keď nám ZSSR a ďalšie "spriatelené" krajiny brali našu budúcnosť. Ale stále to nebolo dnešné Rusko, ale vtedajší ZSSR, ktorý konal v časoch Studenej vojny, kde ani jedna a ani druhá strana nebola tá dobra. Aj keď história za tých dobrých považuje USA a západný blog, ale to len kvôli tomu že históriu píšu víťazi. Na to nikdy netreba zabudnúť.
3. Na keby sa v reálnom svete nehraje, lebo keby sme ..., tak by sme .... Asi tak nejako funguje princíp keby. Tiež si hovorím, že KEBY som včera podal v loto tie správne čísla, mohol som byť dnes boháč. Ale keby je keby. Len taká pripomienka v tom čase bol Gorbačovova dobrosrdečnosť podložená zlými ekonomickými výsledkami ZSSR a viac menej celého RVHP.
4. Obsadenie Krymu bolo porušenie medzinárodného práva. To je fakt. Ale fakt je tiež, že medzinárodné právo už v tom čase nefungovalo, a predstavte si nebolo to vinou Ruska. To je dnešná realita. Je smiešne mať dvojaký meter v dnešnom svete. V jedno prípade medzinárodné právo neplatí a v druhom áno.

P. Čarnogurský napísal iba svoj názor, nič viac. Nič za čo by ho mal stihnúť "trest" sa tam nenachádza, tak nechápem vašu logiku. To je ako keby ste chceli "potrestať" celý inštitút CEPI, čo sa tak rád k Ukrajinskej kríze vyjadruje na SME-čku. Uvedomte si žijeme v demokracii a každý má právo na názor, ktorý nikomu neubližuje.
PS Asi ste zabudlo na naše historické skúseností s Nemeckom, ale ako vravím ja história sa nikdy neopakuje. A ešte jedná vec európsky okupant č. 1 nie je Rusko, je to taká propaganda, keď to niekto tvrdí.
 

Gabriel S

iba malú poznámočku: Vy a Čarnogurský v tomto prípade nemáte morálne právo sa odvolávať na demokraciu a jej vymoženosti ako je sloboda slova. Hájite systém - Rusko, kde také niečo neexistuje. Tak sa vyjadrujte na ich úrovni t.j. s vedomím, že zajtra si ponesiete reálne dôsledky vašich slov. Ste si naozaj taký istý, že názor Čarnogurského takto verejne prezentovaný neubližuje? Nie každý si totiž zažil 45 rokov ruskej totality. Naviac by ste mal vedieť, že mravný základ človeka po 20-ke už nezmeníte (Putin - KGB) a sociokultúrnu úroveň národa v jednej či dvoch generáciách už tobôž nie.
 

 

Hovoríte o 45 rokov ruskej totality, pravdepodobne hovoríte o komunistickej diktatúre v ČSR od 1948-1989, nie je to 45 rokov, ale to je jedno. Ale je smiešne, že odsudzujete totalitu pritom sám sa správate ako nejaký prívrženec totality. Okamžite ako má niekto iný názor ako vy ho kádrujete. To mi pripomína práve komunistickú diktatúru. Nikde som ja nehájil systém v Rusku, ale aj napriek tomu mi hovoríte, že nemám morálne právo sa odvolávať na demokraciu. Vy mi chcete obmedzovať moje právo na slobodný názor len kvôli tomu, že mám iný názor ako vy. Rozdiel medzi mno a vami je priepastný. Ja vám váš názor neupieram, narozdiel od vás, ktorý útočíte na mňa a odsudzujete na základe veľmi divnej dedukcie, že vraj hájim systém - Rusko. Nájdite mi reálne jeden argument, kde som sa zastával systému v Rusku.
Neviem aký má podľa vás Putin mravný základ, ale ja o ňom vie jedno, že je pragmatický politik a podľa toho koná. A k tej sociokultúrnej úrovni stačí sa pozrieť na Rusko za vlády Jeľcina a potom za vlády Putina. Je tam markantný rozdiel oproti týmto dvom obdobiam. Ale aj vás názor, že sa sociokultúrna úroveň nemení v jednej či dvoch generáciach. Vidno to práve na vašom príklade, keď sa správate presne tak ako komunistický prívrženci počas komunistického režimu.
Chápem, že keď ste žili počas totality tak máte svoje subjektívny názor, ale nič vám nedáva právo aby ste sa správali k druhým ako k podradným len kvôli tomu, že nezdieľajú názor ako vy. V čom ste potom lepší ako tí čo sú dnes v Rusku? V ničom. Ste rovnaký, ba čo ste ešte horší, keďže žijete v demokratickom svete a správate sa ako v totalitnom.
PS: Spamätajte sa lebo tá nenávisť vám zatemňuje zdravý úsudok.
 

Gabriel S

1. Čo je reálny pohľad ? Ten váš ? :-)
2. Že Ruské KGB bolo iné v 68-mom ako v 50-tich rokoch ? ....a dnes iné ako v 68-mom ? Ano, je sofistikovanejšie ! Ak by Nemcov prehovoril v 50-tich rokoch, urobili by mu verejný proces ako odstrašujúci príklad a popravili. Dnes ho popravili neverejne. Šťastný to Nemcov!!!
3. Vašu definíciu dočasnej histórie vám nik neberie, je pre vás príznačná, tak isto ako chápanie medzinárodného práva. Viete mi uviesť jeden príklad z novodobej hystórie, kedy napr. USA obsadili inú krajinu, alebo jej časť a prehlásili ju za súčasť svojho územia?
4. Vy tuná vyslovujete svoj názor. Nie že máte na to právo – vy už tak slobodne robíte. Ak vám niekto uverí, je to problém jeho informovanosti a vzdelania. Čarnogurský však nevyslovuje svoj názor – on cielene šíri klamlivú propagandu v prospech iného štátu na našom území a proti nášmu štátu ako súčasti EU. Mravne je to bez sporu – je úbožiak, právne to bude treba dokazovať. Pevne verím, že sa tak raz stane.
5. Chcel som ešte reagovať, ale na mnohé vaše vyjadrenia sa nedá, lebo sú vo vzájomnom rozpore, zmetočné, nekonzistetné. Obviňujete protistranu z osobných útokov osobnými útokmi. Vetu v PS ste mal dať do úvodníku – nebolo by treba zamýšľať sa nad vašim príspevkom. Skorej mi pripomínate vyjadrenie Buriana v jednej rozprávke : „Za prvňe nevím, co to je, a za druhé mě to uráží.....“
 

Ospravedlňujem sa a

je mi ľúto, že niekedy skĺznem do osobných útokov, ale niekedy to ináč nejde. Budem sa vám snažiť argumentovať čo najzrozumiteľnejšie.

1. Áno mám reálny pohľad, lebo nie som zaťažený minulosťou, tak ako vy a dokážem kriticky hľadieť na historické udalosti (vďaka mojej profesii historika)

2. Dnes už KGB nejestvuje. To je fakt, To že tam slúžil Putin je z dnešného hľadiska irelevantné. Ľudia sa vyvíjajú počas celého svojho života, aj po mrávnej stránke. Nejestvuje žiaden dôkaz prečo by mal Putin Nemcova dať odstrániť. Nemá to dokonca ani žiadnu logiku. Nemcov bol treťotriedny politik, na úrovni nášho Kaníka. Nemcov nemal ako ohroziť Putina. Nevidím dôvod prečo by ho mal Putin alebo ruská tajná služba dať odstrániť. Len jedna poznámka, Nemcov kedysi podporoval Putina, lenže Putin ho nepotreboval a tak Nemcov upadol do zabudnutia.

3. Ja chápem medzinárodné právo, tak že ho musia dodržiavať všetci. USA porušili medzinárodné právo viackrát: Bombardovali suverénnu krajinu (Srbsko, resp. vtedajšia Juhoslávia) pričom bombardovali civilné objekty, ktoré nemali nič spoločné s vojnovými cieľmi. Nezávislosť Kosova. Zaútočili na svojho bývalého spojenca a dobyli suverénnu krajinu Irak, a to len kvôli tomu, že Hussajn odmietol platiť za ropu v dolároch. Ďalej tu máme bombardovanie Lýbie, na čo nemali právo (do toho sa zapojili aj veľmoci 2. rangu). Podpora povstalcov v Sýrii (veľmi podobne s Ukrajinou). Toto všetko spravili Američania. Vtedy ste určite nezbrojili na internetových diskusiách proti USA. Ale áno Rusko anexiou Krymu porušilo medzinárodné právo, tak ako USA niekoľkokrát predtým (dokonca aj my sme im pritom asistovali). Záverom pri tomto bode porušovanie medzinárodného práva sa nedá len tak porovnávať. Takto to nefunguje.

4. Mne netreba veriť, lebo ja nehovorím nejaké bludy. Ja hovorím ako to v skutočnosti je bez nejakej propagandy. Máte pravdu v jednom keď mi niekto uverí, tak je to jeho ukážka dostatočnej (nie problém) informovanosti a vzdelanosti.
To, že sme súčasťou EÚ neznamená automaticky, že nemôžeme mať vlastný názor a nemôžeme skritizovať EÚ. EÚ urobila mnoho chýb na Ukrajine, ktoré mali za následok Ukrajinskú krízu. Teraz mi napíšte, ktoré časti z toho čo napísal p. Čarnogurský je propaganda? To že niekto vidí svet ináč ako vy neznamená, že je úbožiak. Úbožiak je ten ktorý útočí na druhých len kvôli tomu, že majú iný názor a posiela ich až za mreže. Nie som právnik, ale tento blog nemá žiadnu právnu rovinu, lebo nič v ňom nie je v rozpore s právom. A v prípade, že by sa niečo také stalo, tak by to bolo výsmechom všetkým západným hodnotám.

Verím, že som vám vysvetlil všetko tak aby ste tomu aspoň čiastočne pochopili a ozrejmil som vám veci, ktoré nechápete. Kľudne môžete reagovať, ale prosím reagujte argumentmi.
 

Ľutujem,

ale nedá sa súhlasiť prakticky ani s jednou myšlienkou. Na niektoré mi však nedá nezareagovať.
1. To, že ste naviac historik, je v tomto prípade priťažujúca okolnosť.
2. Áno, je možné, že KGB neexistuje, ale asi tak ako u nás ŠTB. V Rusku sa oficiálne pretransformovali zrejme do tajnej služby prakticky bez zmeny, u nás sa rozptýlili všade kde sa dalo a pôsobia ďalej utajene. Môžete ma chytať za slovíčka, aj ja by som reagoval ak by ste v mojej profesii nepoužívali správnu terminológiu, ale aj tak si myslím, že veľmi dobre chápete čo chcem povedať. Vy môžete rečou Ruských politikov argumentovať, že Nemcova nedali zabiť, ja si budem argumentovať svojimi celoživotnými skúsenosťami s Ruským konaním voči svojim potenciálnym oponentom. Ak vám môžem poradiť, tak sa zbavte ilúzie zmeny sociokultúrnej úrovne národa v priebehu jednej dvoch generácií. Dokonca osobne sa môžete počas svojho života úprimne snažiť o zmenu vlastnej mravnosti. Ak ste raz páchal zlo, budete ho páchať pri úprimnej snahe možno menej, ale až do konca života. Je možnosť zmeny, /v náboženstvách nazývanej ako obrátenie sa, či znovu narodenie/, ale táto zmena je tzv. emergentným skokom vo vývoji vďaka Vyššiemu zásahu, ale to je o inom. To iste nie je Putinov prípad a ani prípad Ruského národa ako celku.
3. Miešate hrušky s jabĺčkami. Moja otázka bola jasná - opakujem: Ktoré cudzie územie v novodobej histórii USA anektovali tak ako Rusy ? Tam kde vstúpil, tam nastolili možnosť slobodných volieb a odišli. Čo by sme za to boli dali my, keby tak urobili po vojne aj Rusy. To, že sociokultúrna úroveň v Lýbii,Iraku, či v Afganistane je taká, že si nie sú schopní zvoliť správnych ľudí, nie je problém USA. My sa tiež nemáme s čím chváliť, volíme si nastrčených panákov zlodejov, lumpov a zrejme aj vrahov. Pritom sme tu USA vôbec nemali.
4. EU alebo USA môže za krízu na Ukrajine? Nebuďte naivný. Môže asi tak, ako Západná európa za vpád vojsk Varšavskej zmluvy k nám v 68-mom. Ich vina bola v tom, že nám boli vzorom, ktorému sme si trúfli priblížiť sa.
 

Tak takto

vaša argumentácia je doslova a do písmena postavená na vode.
1. Ja to nepovažujem za priťažujúce okolnosť, práve naopak ako historik som sa naučil kritický hľadieť bez zaujatostí na minulosť.
2. Povedal som, nejestvuje dôvod prečo by Putin dal Nemcova odstrániť. Toto nie je len názor rusofilov, ale aj logicky zmýšľajúcich ľudí. Veď len jednoducho sa na to pozrite: na jednej strane Putin, ktorého popularita atakovala historické maxima (aj vďaka veľmi neprezieravej politiky EÚ a USA) a na druhej strane Nemcov, politik z dôb Jeľcina, ktorý nebol vôbec populárny, ba práve naopak. A logicky sa nám naskytá otázka prečo by Putin dal zabiť Nemcov? Len tak? Alebo kvôli nejakej správe, ktorá nemá žiadnu váhu? No nedáva to hlavu ani pätu. Ale jasne vy ste rusofób, takže jednoznačne bez súdu dáte vinu Putinovi, lebo sa to v tejto chvíli hodí.
Moja mravnosť vás nemusí trápiť.
Vidím, že vy ruský národ vôbec nechápete. Ale trochu vám to vysvetlím. Potom čo skončila Studená vojna sa spravila jedná obrovská chyba Západu, jednali s Rusmi ako s porazeným národom, namiesto toho aby sa Rusko začlenilo do svetových štruktúr. Rusko za Jeľcina bolo doslova fackovacím panákom. Ale potom prišiel Putin, ktorého si mimochodom vybral Západom milovaní Jeľcin. Vtedy nastala zmena kurzu ruskej politiky, ktorá sa rozhodla brániť svoje záujmy.
3. Nemiešam, to len vy neviete pochopiť, že porušenie medzinárodného práve je porušenie medzinárodného práva. Ale áno v jednom máte pravdu. Keď Rusi porušili medzinárodné právo boli skoro nulové obete. Ale keď Američania porušili medzinárodné právo, tak umierali tisícky nevinných ľudí. No áno máte pravdu tam kde vstúpili USA nastolili možnosť slobodný volieb a odišli. Ale nie vážne dajte jeden príklad. Teším sa naňho, lebo práve ste povedal takú hlúposť na úrovni ruských trollov. Skôr platí rovnica, že tam kde vstúpili USA (či už ľudskou nohou alebo bombardovaním) zanechali ľudské utrpenie, smrť a skazu. Viď Srbsko (dodnes tam ľudia trpia kvôli dôsledkom USA pomoci), Afganistan (v dnešnej dobe sa hovorí, že USA vyjednávajú s Talibanom, keďže ho nevedia poraziť), Irak (ISIL - za ten môžeme ďakovať USA, keďže ho svojou politikou stvorili - to sú tie slobodné voľby a ich odchod - a tiež sa ho nepokúšajú zničiť, resp. dovoľujú svojím spojencom Turecku a Saudskej Arábie aby podporovala ISIL). Viete v Lýbii, Iraku a Sýrii boli pri moci tí správny ľudia, ale USA nevyhovovali a preto ich chceli zosadiť. Viete Arabský svet nepozná demokraciu.
Ja som hovoril a vždy budem hovoriť, že anexia Krymu je porušenie Medzinárodného práva. To je moje stanovisko, tak ako nezávislosť Kosova, bombardovanie Juhoslávii (na čom bohužiaľ a my máme podiel, a je to naša veľká hanba, keďže Juhoslávia sa nás zastala v 68) a invázia do Iraku.
4. Áno môžu. Už len tým, že nedodržali dohodu, ktorú uzavreli s opozíciou s Majdanu a Janukovyčom 17. 2. 2014. Ďalej podporovali vládu, ktorá sa dostala k moci v rozpore s ukrajinskou ústavou. Ale poďme do dneška. Stačí sa pozrieť na Ukrajinu a vidíte, problémy s pravým sektorom (to nám nevadilo, keď neonacisti bojovali za Ukrajinu a vám určite nie) hospodárske problémy, nezáujem o Ukrajiny zo strany tak USA a aj EÚ.

Viete ja nie som rusofil, ja som rád, že USA chcú pozvať Rusko ako pozorovateľa na najväčšie cvičenie NATO, alebo že USA tlačia na Porošenka a Jaceňuka na plnenie Minských dohôd, tak ako Rusi tlačia na separatistov. Alebo, že Rusi pomohli USA pri dohode s Iránom. Toto je tá správna cesta k mieru a nie vaša chorobná nenávisť voči Rusom. Spamätajte sa a nielen vy.
 

Gabriel S

si predstav, že som tie tvoje tirády dočítal do konca. Neviem síce o čom si písal na začiatku, ale to je už u tvojho vyjadrovania príznačné. Omieľaš dookola stále to isté. Reaguješ iba na to, čo ti vyhovuje a to naviac takým spôsobom - ako keby si bol naprogramovaný. Jednu polopravdu rýchle nahradíš inou polopravdou, to zase treťou a štvrtou s dopredu cieleným záverom.
Mám pocit, že tu vypisuješ predpísané názory, nie tvoje vlastné. Takže nie je o čom, možno niekedy nabudúce.
P.S.: Anonýmom nevykám a nemám problém, ak mojej značke tykajú iní.
 

 

ty si skor hystorik [sic].
1. Rusko je de iure nastupnicky stat CCCP (takze sa netvar, ze Rusko vyrastlo na zelenej luke, sprava sa ako imperialny bully)
2. sam Putin povedal, ze rozpad CCCP bola najvacsia geopoliticka katastrofa 20. storocia, ktoru treba rektifikovat.
Ziaden stat v 21. storoci neexpanduje s de facto anexiou cudzich uzemi (Juzne Osetsko, Abchazsko, Transdniester) a uz aj de iure - Krym.
Dufam, ze si len wannabe zo Slovenskej Pospolitosti, ak mas na toto diplom, tak je to s dnesnou vzdelanostou (a formalnym vzdelavanim) este horsie, ako som tusil.
PS. A tie vyplody o Saddamovi a platbou v inych menach ako dovod invazie - ale ako som uz povedal, hystorik [sic]
 

Wau, nečakal som,

že natrafím na tejto diskusii na niekoho, kto vie použiť sic. Ale áno dalo sa čakať, že nejaký yntelektuál [sic] sa bude snažiť niekoho zosmiešniť nejakými anglickými (resp. latinskými) výrazmi a bezduchou logikou. Ale no dobre budem na teba reagovať argumentami.
1. Kedy som sa tváril, že Rusko vyrástlo na zelenej lúke? Áno, je nástupnícky štát ZSSR, alebo tvojím jazykom CCCP. Ako imperialny bully sa správa predovšetkým USA, a aj preto tá kríza na Ukrajine. Pozri si názory nezávislých analytikov, ako napr. Eduard Chmelár, Tereza Spencerová (http://www.*****/zpravy/kauzy/Tereza-Spencerov a-Ukrajinsky-oligarcha-se-rozpovida l-o-Majdanu-a-stoji-to-za-to-To-tak hle-prijela-z-Washingtonu-a-privezl a-papir-381208).
2. To je pravda Putin to povedal, problém je v tom, že ty si to nepochopil ako to myslel. On to nemyslel tak, že chce znova vybudovať ZSSR. Určite nie v územnej sfére, skôr v tej ekonomickej.
Rusi anektovali iba Krym, ostatné územia neboli anektované. Je pravda, že v 21. storočí anektovať nie je v móde. V móde je skôr bombardovať suverénne krajiny, nastoliť tam potom vlastný režim, potom prísť na to, že to nefunguje, zbaliť sa a nechať ľudí napospas vlastnému osudu. Alebo ešte lepšie nechať tam fungovať nejaký ISIL, veď ten sa o domácich postará. A potom samozrejme ho bombardovať, tak aby ostatní nič nepovedali a tajne nechať svojich spojencov aby ho podporovali. Ale stále (dokonca aj ja) tvrdím, že anexia Krymu je porušenie medzinárodného práva. To uznávam, ale v tomto názore som konzistentný (na rozdiel od takých ako ty) a považujem aj inváziu do Iraku, bombardovanie Srbska a Líbye za porušenie medzinárodného práva.
Nevedel som, že Slovenská pospolitosť je rusofilná, ale to bude asi tým, že k ním nepatrím a považujem ich za extrémistov. A áno s dnešnou vzdelanosťou je to zlé, ale môj prípad to nie je. Možno tvoja vzdelanosť je výsledkom katastrofálneho školského systému.
K tomu Saddamovi a k môjmu výplodu, aký bol potom podľa teba dôvod invázie? Snáď nie zbrane hromadného ničenia a podpora Al-káidy. Ale aby som ti vysvetlil môj výplod, tak dolár je rezervná mena, drvivá väčšina transakcii vo svete sa robí dolárom (cca 3/4), a tak by prípadne Husajnové odmietnutie platby za ropu dolárom mohlo spôsobiť menšiu nestabilitu, ktorá by síce nič veľké neznamenala, ale mohla by sa stať akýmsi predobrazom konca platby ropy za dolár, čo by mohlo spôsobiť už veľké škody - beriem je to len hypotéza, ale reálnejšia ako útok kvôli zbraniam hromadného ničenia (BTW aj o Kaddáfim sa hovorí, že nechcel platby za ropu v dolároch ale v zlate).

PS. Ale ináč si kul [sic]. Určite patríš k tým wannabe(btw perfektná pesnička od Spice girls) intelektuálom kaviarňového typu, ktorého každé šieste slovo je zo slovníka cudzích slov a každé siedme je anglické. Ja viem dnes je to v móde hovoriť to čo vravia mainstreamové média a ty sa musíš cítiť ako nadčlovek, keď to ďalej interpretuješ. Takých pózerov bez sebareflexie (nové slovo do tvojho slovníka, nájdi si ho v slovníku cudzích slov) ako ty je dnes veľa. A hlavne frajerov, ktorí sa vybúria na internetovej diskusií ako supermačovia.
PS. číslo 2. Keď budete dnes sedieť v kaviarní s vašimi yntelekuálmi [sic] kamarátmi, určite nezabudnite ako ste dnes v diskusii na SME zotreli nejakého historika svojím briskným vtipom a geniálnym úsudkom. Určite budete za hrdinu dňa a kamaráti vás budú potľapkávať po pleci a chváliť ako by ste zachránili svet. Možno vás aj pozvú na kávu.

S pozdravom hystorik
PS. dokelu zabudol som dodať sic za hystorika. Pardon
 

tak si čítam

tú Vašu polemiku. Len mi tak napadlo, o akej miery je dôkazom nestranného pohľadu na preberanú problematiku, argument, že niekto nepochopil slová Putina, na rozdiel od Vás. Toto by ma prevelice zaujímalo - ako logicky vysvetlíte, že Vy ste Putinove vyjadrenie pochopili tak, ako ho myslel, teda správne.
 

 

najprv fakty a potom zopar osobnych poznamok.
Rusko bez Ukrainy je normalna krajina, s Ukrajinou imperium. Ako historik urcite vies, kto to povedal, ale Putin jasne pocuval. A presne podla toho postupuje.
Tazko hovorit o ekonomickej dominancii CCCP a Ruska, jedine velkost uzemia a pocet zbrani, a to opat Putin velmi dobre vie......( a po iranskom deale sa uplne zosypu)
Neviem, preco sa bavime o USA, ked je rec o Rusku, ale budiz. A tiez disclosure - ako American uz viacero desatroci mam urcite iny zaujem ako slovensky tr5tk9o. Ale ked niekto, kto sa hra na studovaneho historika vytahuje blbosti o dollaroch a Sadamovi, tak tu nie je o com (navyse, neurazaj ma s odkazom na Chmelara, to si skutocne vyprosim). Musis byt devastovany, ze vasa teza o dollaroch a Irane sa rozpadla ako domcek z karat....:)
Ked historik nevie, co je geneza ISIL a hovori o USA vytvoreni, tak mi je jasne, odkial vietor fuka, ale to je ako debatovat o pristani na mesiaci
Sebavedomie ti nechyba, ale necham to tak, klasicky slovensky syndrom jednookych kralov (a s belmom na oku).
Skoda casu, ale dobra coffee break...:)
 

A kdeže sú tie fakty?

Písal si, že najprv budú fakty ale ja ich nikde nevidím. Btw Putin nechce obsadiť Ukrajinu, to je realita. Možno ekonomický si ju chcel k sebe pripútať, ale ináč nie. A keď máš rád výroky, prečítaj si nejaké od Kissingera k Ukrajine. Ja som nikde nehovoril o ekonomickej dominancii ZSSR alebo Ruska. Iránsky deal by USA bez Rusov nikdy nedosiahli. Veď aj preto USA vyslali Nulland-ovú na Ukrajinu aby pritlačila parlament pri schválení a neviem prečo by sa mali Rusi po iránskom deale zosypať.
TAK TOTO NIE JE DISCLOSURE!!! Toto je zvrat podobný "Luke, I´m your father" (Darth Vader, 1980 alebo vo veľmi, veľmi ďalekej budúcnosti). Američan, ktorý vie tak dobre po slovensky musí mať určite iné záujmy ako nejaký tr5tk9o. Ale určite by ma zaujímal tie super záujmy Američana (pravdepodobne vo voľnom čase zachraňuješ svet pred CCCP, imperial bully a wannabe členmi Slovenskej pospolitosti, ale keď nemôžeš neprezrádzaj svoju tajnú identitu).
Pardon za moju blbosť s dolármi (domček z karát už nebudem stavať, keď naňho pôjde americké tornádo) a prosím ťa vysvetlí mi prečo ste to vy Američania zaútočili na Irak, bombardovali civilné objekty v Srbsku, rozvrátili Sýriu, potom Lýbiu? Veľmi rád sa oboznámim s novým faktami. Budem ti zato doživotne vďačný. Predsa písať si s takou studnicou múdrosti ako si ty, to sa nestáva proste každý deň. Odkaz na Chmelára som nedal, bol to odkaz na Terezu Spencerovú.
Počkať ISIL vznikol v Iraku, potom čo odišli "Osloboditelia". Osloboditelia boli Američania. Záver Američania zapríčinili vznik ISIL. Trochu kostrbatý sylogizmus, ale myslím že vcelku pochopiteľný. Ináč prečo USA dovolia svojím spojencom (Turecku a Saudskej Arábii) priamo alebo nepriamo podporovať ISIL? A je tu aj druhá otázka, prečo USA prestalo bombardovať územia Sýrie, ktoré oslobodzovali Kurdi a Sýrska armáda od ISIL a namiesto toho začali bombardovať inú časť Sýrie, kde nijako extrémne ISIL-u neublížili. A prečo USA v čase, keď Kurdi porážali ISIL, prestali dodávať zbrane Kurdom (nápoveda Turci im to zatrhli)?

No vidím, že sebavedomie u teba stúpa s počtom rokov strávených v USA, ale jasne je to klasický prípad slovenského syndrómu jednookých kráľov (sorry za copyright), ktorý vplyvom stráveného počtu rokov za "veľkou mlákou" sa vyvinie v chorobu mesiášského komplexu, veď kto iný by si mohol dať taký alias.
PS: Tiež si vravím, že pri tvojich "iných" záujmoch si si našiel čas na mňa. Ale kľudne si daj ďalší coffee break, lebo sa teším na tvoje interesantné odpovede... :)
 

 

bez zvlastneho poradia;
1. USA napadli Srbsko?
2. USA napadli Lybiu? (ano, ukoncili to, lebo Sarkozy asi denne prosil Obamu, ktory jasne vyhlasil, ze Lybia nie je US problem)
3. USA rozvratili Syriu?
4. ad ISIL - ano, je to vedene byvalymi Saddamovymi generalmi + Al Kaida in Iraq (cize rozpustenie armady bola chyba, snazili sa to robit po vzore Nemecka, len to nebolo domyslene). Ale to je ine, ako ich podporovat. Podporuju Kurdov (konecne) a snazili sa o SFA. Jediny rozvrat Syrie bol Obamov nestastny vyrok o red line a chemickych zbraniach, bolo jasne, ze to niekto pouzije, aby US vtiahli do tohto konfliktu
5. ad Rusko - ano, Putin si predstavoval, ze byvaly ukrajinsky prezident bude babka, ale vypovedanie associacnej dohody sa nepacili Ukrajincom (by ma zaujimalo, aky mas nazor na 1989, ale mam tusaka, ze viem). Takze prisiel plan B a 5. kolona a vysledok bude chronicky konflikt ako v Moldavsku a Gruzinksu, ktory ich zabrzdi na desatrocia. Dufam, ze Ukrajinci budu mat dost rozumu a amputuju vychod, i ked sanca je relativne mala.
6. SA a Turecko su spojenci, ale nie babky. Aj kvoli ich podpore ISIL sa zacala iranska hra, ktora zmeni situaciu. A Rusi su sice clenmi 5+1 ex officio, ale pre nich toto bude ekonomicka katastrofa.
este mi povedz, kde sa zamestna takyto brilantny myslitel. Normalne obetujem svoj hodinovy plat (resp. tvoj 1-2 mesacny, aby som to vedel). Neuveritelne.

PS. moj alias je moja denna rutinna robota, takze nevidm na tom nic zle
 

 

Pôjdem podľa tvojho poradia
1. 1999 NATO - obranná štruktúra (rozumej USA) bombarduje Juhosláviu, resp. Srbsko. Americké lietadlá pravidelne nalietavajú na civilné ciele. USA získali prvenstvo v zničení najvyššej budovy (Srbskej televízii). USA tam používali kazetovú munícii obohatenú o urán. Zámerne falšovali štatistiky s mŕtvymi civilistami. Dokonca Ron Paul vystupoval proti bombardovaniu Juhoslávii. Toto nebolo o porušení medzinárodného práva, to bol vojnový zločin.
2. No dobre, zapojili sa do bombardovanie Lýbii. Na čo nemali právo a porušili tým medzinárodné právo.
3. Áno, keby USA nepodnecovalo "rebéliu" proti Assadovi bol by tam pokoj. Je nanajvýš zvláštne, že z protestov, ktoré viedli po väčšinou študenti, sa z ničoho nič vykľula občianská vojna, kde USA raz za čas omylom zapodporovali Al-káidu alebo iných militantov.
4. Vieš prečo ISIL vedú Saddamový generáli? Si hlavička určite na to prídeš (trošku naštartuješ svoj mozoček). Obama kvôli svojej Red line sa v prvom rade strápni pred celým svetom a ukázal aký je neschopný prezident, ktorému sa nikdy nič nepodarilo, len všetko pokašľal (ešte, že mu Rusi dopriali ten Iran deal)
5. Ja som sa 1989 len narodil a som rád, že komunistická diktatúra padla. Je mi však len ľúto, že ľudia ako Biľak a ďalší jeho typu neboli odsúdený, a tiež že revolúcia nebola domyslená. Ale späť k Ukrajine: no určite si pamätáš čo povedala pani Nulland, že USA vrazili do "demokratizácii" na Ukrajine 5 mld dolárov. Načo asi tak išli tie peniaze. Ináč veď aj Amíci v Kongrese už pochopili, že čo to na Ukrajine spravili (Zákaz cvičenia neonacistov). To čo spravil Putin bola iba reakcia. On Ukrajinskú krízu nezačal.
6. Zaujímalo by ma ako "iranská hra" spôsobí v Rusku ekonomickú katastrofu. Ináč ako Američan by si nemal veľmi v tomto vyskakovať, lebo USA drží nad vodou iba to že dolár je rezervnou menou. Veď celkový dlh Američanov predstavuje nejakých 60 bilionov dolárov (svetové HDP je na úrovni viac ako 70 bilionov dolárov, aby si si to vedel predstaviť). Slušná pálka.
Fúha ty máš ale veľký plat. Blahoželám ti k tomu, že si milionár. Si frajer. Ale vidím, že som musel dať riadnu ranu tvojmu egu, keďže si musel vytiahnuť peniaze, aby si si dokázal aký si chlap. Ale prachy nie sú všetko.
Mňa by zaujímalo koľko máš rokov? Aby som vedel čomu pripisať tvoje správanie.

Teším sa na tvoje odpovede.

PS. Snažil som sa použiť čo najmenej invektív. Sorry pri niektorých som si proste nemohol odpustiť.
 

Mladý pane,

choďte si radšej zopakovať pravidlá slovenského pravopisu.
 

Browser,

rád by som ťa poprosil aby si už nikdy nekomentoval moje reakcie v diskusiách. Podľa mňa si jeden obyčajný hejter (hater), ktorý nevie nič iné iba útočiť na druhých. Diskutovať sa s tebou nedá, lebo nemáš žiadne argumenty. Stále útočíš a jednostranne sa navážaš do takých, ktorí nemajú rovnaký názor ako ty. Urážaš môj písomný prejav, pritom tvoj je na úrovni 4. cenovej. K tomu sa správaš ako ohrdnutá milenka, ktorej keď chlap neodpovie, tak ho bombarduje ďalšími nenávistnými správami. Spomeniem aj Feďa, keď ho tak trápi moja gramatika (niekedy v rýchlostí písania sa mi stane, že spravím nejaký preklep, vynechám alebo pridám nejakú čiarku - proste nič katastrofálne). Ale poďme späť k tebe, ak to môžem poradiť: radšej investuj tie peniaze čo dávaš do piana, napr. na kúpu piva. Možno ti bude lepšie a nebudeš urážať a útočiť na druhých.

PS. Neodpovedaj mi (nemám záujem o nejaké dristy zatrpknutého človeka) a radšej si pozri tieto dve videá, sú presne o tebe a ľuďoch tebe podobných.
https://www.facebook.com/sme.s...
https://www.facebook.com/sme.s...
 

Browser,

presne správaš sa ako ohrdnutá milenka, dve správy v rozpätí ani ne 20 minút. Jedna v angličtine, ktorá presne sedí pre teba. Zase len útok a útok. Pritom nevieš ani na akú školu som chodil (ktovie kde si chodil ty, ale asi nikde podľa správania a vekovo sa správaš ako nejaký puberťak a nie dospelý človek) a útočíš (btw nie som už absolvent, výšku som ukončil už v 23). To že som ti neodpovedal na otázku bolo dôsledkom toho, že sa mi vyčerpali možnosti na reakciu (nemám Piano). Argumenty si nemal žiadne a aj preto sa mi nechcelo ti veľmi odpovedať.

PS. Citujem "I hate stupid people, especially those, who are writing about the issues they do not understand" dám ti dobre odporúčanie: Nepozeraj sa do zrkadla! To čo si písal ukázalo, že sa v geopolitike vôbec nevyznáš, iba ukazuješ svoju pózu. V realite asi budeš dosť zatrpknutý človek, ktorý má problém sám sa sebou a nedokáže sa povzniesť nad niektoré veci. Zamysli sa nad sebou a neútoč na všetkých. Vidím, že máš veľký problém so sebareflexiou a nedokážeš sa v diskusiách ovládať. Určite čakáš na to kedy ti odpoviem, iný zmysel asi tvoj život nemá. Je mi ťa úprimne ľúto. Relaxed
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Michal Sivák: Otvorený list pre Mariána Kotlebu 15 799
 2. Věra Tepličková: Akty XY: Záhada prepustenia prokurátora Trnku vyriešená? 1 615
 3. Martin Droppa: Podvodné e-maily akože z banky 1 519
 4. Pavel Weiss: Aby zdravotníctvo nebola len „čierna diera“, alebo kam to kráčaš „Hippokrates“? 1 396
 5. Milan Brejcha: Máme vážny problém - neznalosť a chuť voliť zároveň 1 331
 6. Martin Borguľa: 13. dôchodok – namiesto samozrejmosti len almužna a predvianočná kampaň 1 208
 7. Ondrej Putra: Zahraniční Slováci ešte neskončili 1 088
 8. Adam Sipos: Proti náckom sa dá vyhrať jedine demokraciou. Dovoľme im vládnuť a uvidíme čo sa stane 996
 9. Ivan Švajlen: Pevná pracovná doba je nepochopením učiteľského povolania – iný pohľad 929
 10. Jozef Šátek: Mýtny zločin. 795

Rebríčky článkov


 1. Radovan Medovič: Slovensko podľa Kotlebu
 2. Martin Zibrin: Zavádzate agilné riadenie projektov? Pozor na tieto chyby!
 3. Simona Petrík: Pracujúci rodičia, nenechajte sa odradiť. Na rodičovský príspevok máte právo
 4. Roman Hutira: Dámy, ak vaši muži sledujú porno, nie je to vaša chyba!
 5. Július Kovács: Ficova ochranka ročne stojí 200 tisíc to je cena jedného bytu v Bratislave.
 6. Vladimír Krátky: Pozor ! SMER - ácky táraj, gágaj a prďús sú mimozemšťania !
 7. Milan Kulkovský: Keď najväčším nepriateľom je medik
 8. Miroslava Arpášová: Pocta Jerzymu Kosinskemu
 9. Zdeněk Kedroutek: Pokračování nových členských průkazů a digitální správy na úrovni ÚzO.
 10. Štefan Vidlár: Padňi komu padňi

 1. Fico kritizoval prezidentku za jej reakciu na prepustenie Trnku
 2. Pendluje medzi Cannes a Bratislavou. Počiatek svoje reči na nahrávke s Trnkom zľahčuje
 3. Trnku pustili, prokurátor stíhanie spochybnil
 4. Vlhová vyhrala obrovský slalom v Sestriere, s Brignoneovou dosiahla rovnaký čas
 5. S Kočnerom na jachte bola aj Tománková z Čistého dňa
 6. Vlhová je po prvom kole obrovského slalomu v Sestriere na druhom mieste, Shiffrinová je štvrtá
 7. Čo ja s tým mám? Reaguje Fico na Počiatkovo video s Trnkom
 8. Šéf búracej firmy: Státisíce v Prešove nezarobím, ani zďaleka
 9. Vlhová prehrala už v prvom kole, paralelný obrovský slalom prekvapujúco vyhrala Direzová
 10. Magoni je šťastný muž. Shiffrinovej tréneri nerobia najlepšiu robotu (rozhovor)

 1. Trnka nemal byť prepustený: Kočnerovci ešte neprehrali. Slušnosť ešte nezvíťazila
 2. V roku 2017 prišiel Dušan Kováčik do banky a vložil si na účet hotovosť 204-tisíc eur
 3. Zodpovedná zmena v podaní Smeru: Dobroslav Trnka po prepustení zamieril do krčmy
 4. Kováčik maril vyšetrovanie Gorily, teraz marí vyšetrovanie Trnku
 5. Kočnerova chobotnica žije: Kováčik vytiahol z klobúka Hrušku a ten prepustil Trnku
 6. Prezidentke dali fúkať
 7. Fico predstavil nezodpovednú zmenu, ktorá vyženie najlepších študentov zo Slovenska
 8. Pozor ! SMERácky táraj, gágaj a prďús sú mimozemšťania !
 9. Fico chytá pre budúcich lekárov desaťročnú Železnú oponu
 10. Bigoti opäť excelujú - vyhadzov študentky za farebný sveter a tortu?!

Už ste čítali?