Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nemcovova správa (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

V dnešnej dobe je byť rusofilom
doslova zločin. Teda aspoň skupina ľudí a slovenských médii (.týždeň, SME, DenníkN) sa snaží dávať rusofilov na úroveň tajných ruských agentov, čo je doslova smiešne. Smiešnejšie je ešte to keď tí istý ľudia automaticky kádrujú druhých ľudí, ktorí nemajú takí istí názor ako oni. Je veľmi smutne, že mnohí z nich nemajú ani rozumne argumenty, ale naopak verbálne útočia na tých ktorí nemajú rovnaký názor. Trochu mi to pripomína náš bývalý režim, keď tí čo nemali ten "správny" názor boli šikanovaný tými čo ho mali. A presne to robia tí samozvaný zástancovia západných hodnôt, ktorí vidia iba to že Rusko je zle a Západ ten dobrý. Ale poďme k tomu čo napísal p. Čarnogurský. Ja osobne nevidím nikde nejakú ruskú propagandu. Práve naopak písal svoj kritický názor na Nemcovu správu. A práve kritický názor často chýba našim médiám, resp. nechýba keď ide o Rusko, ale keď ide o kroky Západu, tak tam jeho postrádať. A tu je ten zásadný problém. Len veľmi málo ľudí dokáže na Slovensku v čo najmenšej miere subjektivity zhodnotiť situáciu na Ukrajine. Potom to takto dopadne, že sa spustí na jeden blog veľká kritika a väčšinou bez nejakých racionálnych argumentov a iba s invektívami.
Gands
preco tu takto okato klames?!
alebo si "pocul"? Vies ako vyzerala prihlaska na VS? mala kolonku TRIEDNY POVOD rodicov!!! a co bol kadrovy posudok? je mi z teba na grcanie a zarobilo len Piano 2.9 EUR...
browser
viac to uz neda, ze? ked ju
milujes, nie je co riesit..... daj nam este jeden priklad disidenta alebo "exponenta Slovenskeho statu", ktory vystudoval v obdobi normalizacie.... ved podla teba to bolo "normalne"... ved co vedeli v nejakej Prahe o "Slovenskom State"...a tie kadrove posudky nikto nebral vazne, ze? Daj este nieco, co si pocul....
browser
ono to vyzera milosrdnejsie zo
Sydney ako z Bratislavy... Kadrovali komunisti a to kruto. preto neverim bachorkam o tom, ze "syn exponenta Slovenskeho statu" vystudoval "zadarmo"... dajme tomu Praha v roku 1969, ale doktorat v Bratislave v 1971? tomu nemoze verit nikto... Slova a ciny su pre mna jednoznacne. . p.s. uvodzovky pouzivam, pretoze pouzivam dobovy jazyk, aj ked osobne povazujem politikov za odpad spolocnosti, hlavne tych, ktori sa angazovali z rezimoch.
browser
To nie je o móde symbolov,
ja ten znak neobhajujem len nevidím problém, že tam ostal. Je to budova, ktorá bola postavená v čase komunistickej diktatúry. Ďalej ide o to, že komunistické ideály nie sú zle. Skúste si prečítať Marxov kapitál a zaručujem vám, že zmeníte názor. Bohužiaľ Stalin (nielen on) zneužil všetky komunistické ideály a zmenil ich na niečo zlé. Je to podobné ako zo svastikou, ktorá bola v minulosti veľmi často používaná. Dokonca aj dnes ju nájdete na niektorých budovách zo staroveku (aj keď je otočená ináč ako nacistická), ale ide o to, že obe symboly boli zneužité. Rusko nemá blízko k fašizmu a to že sa správa pokrytecky je v politike úplne normálne a nič neobvykle. Neobhajujem to, práve naopak nemám to rád ale je to realita dnešnej politiky.
Gands
<< < ... 2 3 4 5 6 7 8 9

Rusko nemá blízko...!?

Ako vieš, že nemá. Toľko zo správy je čitateľné, kedže sa k tomu oficiálne Rusko vyjadrovalo a zakladajú sa fakty na pravde. Že sú tam ľudia násilne pacifikovaní, že súdy neodmietajú vyfabrikované žaloby, to tu bolo za Reichu aj za ZSSR, dokonca v ZSSR skôr...Nemám nič proti kosáku, kladivu...používam ich. Tu však zobrazujú zneužitý symbol moci. To je vždy zlá realita. Takéto zneužívanie treba postúpiť histórii. Na štátnej budove to dnes nemá čo robiť, pokiaľ v tom moc nepokračuje a to sa veru podobá.
 

gabo,

mas to nejako pomylene, kto tu koho sikanuje? keby boli pri moci rusofili, tak opozicia konci ako Politkovska a Nemcov. Tu si rusofili mozu trepat co chcu a niektori im vynadaju a niektori ich odargumentuju. Rozumies tomu? Proti blogu nie su racionalne argumenty? zacitaj sa a porozmyslaj, mozno nie vo vsetkych prispevkoch ale v mnohych, ale prave opacne - obhajcovia blogu su bez racionalnych argumentov - a su vedeni len proruskou klamlivou propagandou.
 
Hodnoť

vyhody blogera Carnogurského

Mnohí z diskutujúch, ktorí ohladne Krymu alebo bojov na jv. Ukrajiny, alebo ohladne zostrelenia civilného lietadla argumentovali podobnym sposobom ako bloger, mali zmazané príspevky pod zámienkou, ze porusili kódex diskutujúceho. Rovnako, ako sa hviezdickoval hlas Ruska, Parlamentní listy, alebo Hlavné správy. Som rada, ze tento bloger, bez ohladu na to, ci ide skutocne o p. Carnogurskeho, alebo to s jeho súhlasom písal niekto iny tu este smie mat blog, a aspon ciastocne kompenzovat protirusku dezinformacnu kampan, ktorá tu bezí.
 
Hodnoť

Istota je tu jedna pán dr.JČ!

Na východe Ukrajiny prestali existovať hranice, dá sa tam nakupovať a skúšať veškerá smrtiaca technika. Asi sú pootvárané zbrojné sklady a bojuchtiví mužíci si chodia zastrieľať, do nedávno pokojných miest, kde sa nanajvýš hral football, žili ľudia, rodili deti, ...Váš článok si protirečí oficiálnym priznaniam Putina a Janukoviča, ktoré potvrdzujú celú "Nemcovovu správu".
 
Hodnoť

dúfam že sa tento

prevracač a ovracač kabátov nedožije veku ako Erich Priebke :-o
 

 

Carnogursky bol v opozicii proti komunistickemu rezimu, ked to bolo nebezpecne. Bol v opozicii proti Meciarovi, ked tento bol pri moci a stat proti nemu bolo prinajmensom nevyhodne. Po pade Meciara odmietol hrdinsky skakat po jeho politickom hrobe. A teraz sa snazi dostat trochu objektivity do nazorov na Rusko, aj ked je to nepopularne. A Ty to nazyvas prevracanim kabatov?
 

Je úplne

zbytočné diskutovať s fanatikmi a tobôž s fanatikmi s IQ pod úrovňou debility.

Mnohí z nich sú naviac postihnutí rôznymi agentomániami. Potom sa dozvieš aj takú ohromujúcu informáciu, že Putin šéfoval KGB. Zrejme si ho len pomýlili s G.W. Bushom. Mýliť sa je síce ľudské, ale ztrvávať na svojom mýlnom tvrdení o niečom svedčí.

Veľmi často sa tu spomína Čarnogurského štúdium v Prahe. Tí ktorí to pripomínajú zrejme vôbec nevedia, že žiadne zoznamy nevhodných uchádzačov neexistovali. K prijatiu sa vyjadrovali škola ktorú kandidát ukončil (resp. zamestnávateľ) a z miesta bydliska. Tieto vyjadrenia neboli záväzné. Rozhodujúce bolo stanovisko VŠ. Pritom študovať mimo bydliska nebolo žiadne terno. Sám som mal na VŠ v Bratislave spolužiaka z Moravy, ktorého prijali niekoľko mesiacov po jeho prepustení z väzenia. Sedel tam za to, že zbil nejakého miestneho funkcionára ktorý prenasledoval jeho rodinu.

Čarnogurský si nič nevymýšľa, len ukazuje aj iný pohľad na niektoré otázky súvisiace s Ruskom. Nikomu nič nevnucuje a ani nič nepropaguje. A je o ňom známe, že sa nikdy netajil so svojimi názormi na niektoré veci, ktoré nie vždy sa trafili do oficiálnych.

Nemám dôvod ho obhajovať a dokonca sú veci v ktorých s jeho názormi nesúhlasím, ale takýto nesúhlas sa dá vyjadriť aj inteligentnejšie ako tu podaktorí predvádzajú. A hlavne sa dé podložiť argumentami miesto hesiel a osočovania.

Momentálne sa dosť diskutuje okolo vlaňajšej katastrófy lietadla na Ukrajine. A tí najzanietenejší diskutéri akosi pozabúdajú na fakt, že už pár dní po kotastrófe prijala BR OSN z iniciatívy Ruska príslušnú rezolúciu. Rovnako sa zabúda aj na fakt, že Holandsko odmietlo, aby vyšetrovanie viedla OSN.

Človek nemusí byť veľký odborník, aby mu bolo jasné že bojujúce strany sa nemali prečo báť lietadiel vo výške okolo 10 km. Nakoniec Kyjev aj oficiálne potvrdil 15.7. že povstalci takéto zbrane nemajú. Súčasne je fakt, že Kyjev sa obával náletu ruských bombardérov na Kyjev a mal rozmiestnené príslušné prostriedky PVO po celej dĺžke hraníc, vrátane ním ovládaného územia Donecka a Luhanska.

A práve úlohou vyšetrovacej komisie malo byť zistiť podrobnosti a zabezpečiť dôkazy. Zatiaľ do verejnosti len unikajú pokusné balóniky, ktoré údajne majú byť z prostredia tohoto prísne tajného vyšetrovania. Zdá sa, že to utajenie je dokonalé. A veľmi pochybujem, že sa v októbri t.r. aj niečo zmysluplné dozvieme. Ak nepočítám tie amatérske príspevky neznámych autorov, ktoré sa začínajú objavovať, úplne náhodne práve teraz.
 

môžem potvrdiť

a to môjho otca v 69-tom iba vylúčili zo strany za vraj "pravicový oportunizmus". Okrem toho sa vypĺňali otázky: čím boli rodičia za vojny, či neboli v Hlinkovej garde či inak politicky činný. No a na základe toho aké problémy sme mali keď sme so súrodencami chceli na VŠ, neviem si predstaviť ako mohol byť prijatý syn poslanca Slovenského štátu kolaborujúceho s nacistickým Nemeckom, ktorý vymietol židovských učiteľov zo školstva a verejne sa hlásil ku katolíckej viere. Vysvetlenie nakoniec existuje, iba naivní zástancovia Čarnogurského ho nechcú počuť. Už je verejným tajomstvom, že mnohí dostali tesne pred 89-tym pokyn, aby sa nechali zatvoriť ak majú ambíciu sa dostať do vedenia štátu. Havel s Čarnogurským to využili. Čarnogurský bol prvý čo začal rozbíjať VPN. Ešte nebolo nič dobojované ani na úrovni štátu, ani na úrovni firiem a už zakladal KDH. Prečo asi? "Nič nie je tak skryté, aby sa neprezvedelo."
 

Dnes bolo

skutočne dosť teplo. Je potrebné dodržiavať hlavne pitný režim. A je dobré vyhýbať sa mastným jedlám a radšej preferovať varenú zeleninu a nejaké to ovocie. A keď sa vygrciaš možno budeš schopný zo seba vykoktať v čom som to vlastne klamal?

Ináč prihláška na VŠ nikdy nemala žiadne kolónky, ale prikladal sa k nej normálny kádrový dotazník. Ten sa časom menil. Napríklad neskoršie už neobsahoval néboženské vyznanie a pod. No a či vyjadrenie školy či zamestnávateľa nazveme kádrovým posudkom nie je podstatné.

Faktom je, že v tej dobe nebolo štúdium práva nejako lukratívne pretož kariéra podnikových právnikov nebola moc lákavá. A už vôbec nie v dobe keď sa študovalo 4 roky a absolventi končili ako podnikoví právnici.

A ten fešák pod tebou je tiež dobrý. Zrejme pochádza z prominentnej komunistickej rodiny keď mu otca vyhodili zo strany už v roku 1969. A zrejme má aj extra informácie o Čarnogurskom, keď informuje o jeho extra zámeroch. A zrejme Čarnogurský začal s prípravou na funkcie už v roku 1981, keď ho vyhodili z advokácie.

Len tak ďalej, fešáci.
 

 

Browser, na Tvoju otazku vyssie odpovedam kvoli pianu az teraz: J. Carnogursky bol disident. Uz som tu napisal, co si myslim o kadrovani a pôvode. Pravda uvedomujem si, ze pre komunistov bolo samozrejme, ked deti trpeli za svojich rodicov, ale ze s tym niektori ludia nevedia alebo nechcu prestat...

Co sa tyka jeho studovania a vystudovania, precitaj si o tom v jeho zivotopise:
http://www.jancarnogursky.sk/z...
Pravda pisal ho on sam, ale aj tak to ma vacsiu vypovednu hodnotu (pretoze to moze byt overene) , ako ked Ty napises, ze sedel za komunizmu na lavici obzalovanych so zvesenou hlavou. (Co to ma vlastne dokazat?)

Pre zaujimavost, ja som studoval podobne. Zmaturoval som na same jednotky, s vynimkou rustiny, na ktoru som sa z ideologickych dovodov nepripravil a dostal som z nej dvojku. Kedze som vsak nemal robotnicky povod a navyse som chodil do kostola, riaditel VVSS v Banskej Bystrici v r. 1960 odmietol odporucit ma na medicinu do Bratislavy a musel som ist studovat do Hradca Kralove. Stade sa mi vsak hned po prvom rocniku podarilo prestupit do Bratislavy, kde som potom aj promovalv r. 1965.
 

 

Neviem, ako to vyzera zo Sydney, lebo uz pomaly 25 rokov byvam na Slovensku.

K podstate by som este poznamenal dve veci:

1. Zciatok mojho vysokoskolskeho studia a nasledny prestup z Hradca Karlove sa udiali v rokoch 1960/61. Bolo to v prvej polovici prezidentovania stalinistu Antonina Novotneho a rezim bol v tom case ovela tvrdsi ako po roku 1968. Napriek tomu sa mi podarilo studovat, prestupit a dostudovat.

2. Dufam, ze si nemyslite, ze komunisti uz v roku 1964 az 1971 pripravovali JC na to, aby za nich bojoval podporou Ruska o 50 rokov neskor.
 

riadne šialenstvá

bombardovanie Kyjeva hrozilo a preto rozmiestnili PVO...Putin uvádzal A do pohotovosti alebo uvažoval...je to skutočne šialenec a šialenstvo, že sa vôbec niečo také pripúšťa...Ale s postupom vývoja na východe, ústup Kyjeva, bránenie bráneniu krajiny...už neviem, čo si mám myslieť... asi nás to tu všetkých prevalcuje, a nestihneme ani povedať A.
 

hmmmm

Čarnogurský je vždy v opozícii vtedy, keď z toho niečo má. Nič nerobí nezištne - je oportunista. Pozerala som si jeho články aj z minulých období... veľmi nedôveryhodný človek,. Po Mečiarovom politickom hrobe odmietol skákať nie z hrdinstva, ale zase len preto že sa mu to oplatilo - bola to obchodná dohoda nič iné.
A o vnášaní "aspoň trochu objektivity ohľadne Ruska" to račej ani nekomentujem - len žasnem ako môže byť niekto taký slepý :-o
 

 

Prve tri vety Tvojho prispevku, maraya, si nezasluzia odpoved – su to Tvoje nicim nepodoprete nazory. Ale predsa musim zareagovat aspon na toto: „(JC) Nič nerobí nezištne - je oportunista.“ Nuz ozaj, v roku 1981 ako pravnik obhajoval moravsku disidentku s vidinou, ze ho vyrazia z advokacie a dostane poziciu sofera. Jeho sny sa mu splnili. Vyrazili ho a skutočne pracoval potom ako sofer. Ake oportunisticke!

Co sa tyka skakania po Meciarovom politickom hrobe, vsimni si slovosled: nepisal som, ze „hrdinsky odmietol skakat“, ale „odmietol hrdinsky skakat“. Slovo „hrdinsky“ pouzivam ironicky, lebo bolo vela hrdinov co sa povodne Meciarovi podlizovali a potom skakali po jeho hrobe. Pises, ze to bola len „obchodná dohoda nič iné“ – vies to podlozit, alebo je to zase len prazdne ohovaranie?

Nuz a to, co „radsej nekomentujes“ – Ty si fakt myslis, ze o situacii v Rusku sme nasim mainstreamom objektivne informovanI?
 

a ty preco

komentujes moje prve tri vety prispevku, ked si nezasluzia odpoved? ...a ako vies ze su nicim "nepodoprete" ? ...tvoje nazory su cim podoprete ??? - ked sme uz pri tej tvorbe nazorov - u mna nazor nevznika na zaklade jednej alebo dvoch veci. Nemusis mi tu pastovat uryvky zo stranky pamati naroda....

A ano mainstreamom nie sme objektívne informovaní - k pocinom Ruska, anexii Krymu, jeho otvorenej agresii na východe Ukrajiny a otvorenym klamstvam Putina je doslova laxny...
 

 

Na zaklade coho teda vznikol tvoj nazor ze " Po Mečiarovom politickom hrobe odmietol (JC) skákať nie z hrdinstva, ale zase len preto že sa mu to oplatilo - bola to obchodná dohoda nič iné."?
 
Hodnoť

 

krestania by pod čarnogurkého vplyvom urobili skratka tu istu chybu jak v pripade fašizmu. nechali by sa nalakat na to, že "hitler je za život" a nedokázali vidiet nič len tieto svoje fanatické tézy, nedokázali vidiet politiku vo svojej komplexnosti.

to isté sa deje pri putinovi. zase čarnogurský nás chce zatiahnut do toho istého. budeme ocenovat jeho politiku "proti homosexualom" a všetko ostatné čo je okolo by nám malo uniknut a v konečnom dosledku budeme zase za sprostých tak jak sme dopadli s tisom.

NIKDY VIAC PANE.
 
Hodnoť

takto

zatracovat slovansku ukrajinu kvuoli nejakym ruskym aziatom..
co by na to povedal otecko;
 
Hodnoť

zhrnutie

kedze rusko tvrdilo ze civilne lietadlo bolo zostrelene zo vzduchu, a teraz ma rusko duokazy ze to bola pozemna raketa buk, a navyse americania odmietaju zverejnit zabery z prave prelietajuceho spionazneho satelitu, tak je to jednoznacny duokaz ze nemcovova sprava klame :-)))
 

<< < ... 2 3 4 5 6 7 8 9

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Július Kovács: Trnka obchodoval s nahrávkami gorily čiže je pravá, takže Haščák patrí do basy. 1 654
 2. Marián Viskupič: Kotlebovci rastú. Zastaviť ich môže jedine toto 1 445
 3. Milan Brejcha: Máme vážny problém - neznalosť a chuť voliť zároveň 1 405
 4. Ivan Švajlen: Pevná pracovná doba je nepochopením učiteľského povolania – iný pohľad 1 126
 5. Milan Brejcha: Otvorený list tebe - voličovi 2020 903
 6. Jozef Šátek: Mýtny zločin. 814
 7. Gabriel Kuba: Trnky, trnky, všade trnky! 785
 8. Filip Pastorek: Sme Ficoland alebo právny štát? 648
 9. Martin Droppa: Podvodné e-maily akože z banky 607
 10. Pavel Weiss: Aby zdravotníctvo nebola len „čierna diera“, alebo kam to kráčaš „Hippokrates“? 566

Rebríčky článkov


 1. Štefan Vidlár: Padňi komu padňi
 2. Július Kovács: Nedajme sa pomýliť Kotleba a Mazurek sú nacisti nie fašisti a to je horšie.
 3. Robert Štepaník: diel 36 - rubrika: čerstvejšie než treska - október 2019
 4. Milan Kulkovský: Nemusím byť historik, aby som nebol hlupák
 5. Marián Tkáč: Možno je Dobroš naozaj dobrý
 6. Michal Páleník: Gastrolístky vás stoja tri obedy mesačne. Ak máte šťastie tak "iba" jeden.
 7. Olívia Lacenová: Situácia na Blízkom východe sa upokojuje. Trhy veria v pozitívny vývoj a ropa klesá
 8. Ľubomír Belák: Televízna 3:ka a čas
 9. Milan Lacúch: Nepoznané tajomstvo pravej podstaty Stvoriteľa
 10. Štefan Vidlár: Domovina

 1. Tótha vypočúvali osem hodín. Kočner tvrdí, že klame (minúta po minúte)
 2. NAKA zadržala Dobroslava Trnku. Ako zareagoval Počiatek?
 3. Prieskum: Extrémisti z ĽSNS stúpajú, Slosiarik nevylučuje ich víťazstvo
 4. Pendluje medzi Cannes a Bratislavou. Počiatek svoje reči na nahrávke s Trnkom zľahčuje
 5. Trnku pustili, prokurátor stíhanie spochybnil
 6. Vlhová je po prvom kole obrovského slalomu v Sestriere na druhom mieste, Shiffrinová je štvrtá
 7. Auto utopil v podjazde, prelomil sa pod ním ľad
 8. Ples v opere tento rok nemal kráľovnú. Mal dvoch kráľov
 9. Kotlebovcov v Košiciach privítali piskot a pokriky
 10. Kde sú súperi? Sagan zosadol z bicykla, obzrel sa a priložil si ruku k čelu

 1. Fico, Vážny a iné, škodlivé produkty ( spoločenského ) metabolizmu .
 2. Opoziční politici žiadajú odchod Mamojku z Ústavného súdu
 3. Kiska: Trnka bol mafiánskym chápadlom Fica. Hlava mafie sídli v centrále Smeru
 4. NAKA zadržala Trnku. Prečo nezadržala aj Počiatka?
 5. Matovič k zadržaniu Trnku: Prečo ešte nie je vo väzbe Počiatek, Jankovská, či Bödör
 6. Zadržanie Trnku. Varí sa predvolebný guláš?
 7. Gorila - Haščák financoval Beňovú a tá sexovala...
 8. Spravodlivosť po slovensky
 9. Dočká sa, ak niekto zomrie...
 10. Prezidentke dali fúkať

Už ste čítali?