Utorok, 22. august, 2017 | Meniny má Tichomír

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kto učí naše deti? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

kto učí naše deti?

to závisí od toho, či im súdruh otecko sociálny demokrat platí luxusnú kapitalistickú výberovú školu, alebo či chodia do zdevastovanej štátnej komunistickej (=bez peňazí, odkázanej na milosť ficoboľševických papalášov).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Neviem ako Vaše, ale moje 2 deti absolvovali 9 rokov v klasickej štátnej škole a nemôžem na ňu povedať ani jedno krivé slovo. Pochybyli zrejme riaditelia škôl, ktorí si neoverili aká je ideológia "Slovenských brancov" a čo chcú prezentovať. Inak si to neviem vysvetliť. Každému je určite jasné, že strielanie zo samopalu a podobné militantné aktivity na základnej škole sú skutočne trestuhodné.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

takže všetky naše školy sú zdevastované - koministické? ...to sa najlepšie počúva od mladíčka, ktorý nemá deti a vytrubuje do sveta žvásty, ktoré už dávno nie sú pravdivé...chytrák.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ďalšia

čo sa vyzná, lebo jej stará mama niečo počula v nedeľu na TA3 priamo od Fica, studnice pravdy a múdrosti.
Áno, slovenské školstvo JE zdevastované. To, že nejakú školu opravili za eurofondy, školstvo z jeho zúfalej situácie nevytrhne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

mám vlastnú skúsenosť a vlastné školopovinné deti, tak ma tu nepoučuj...to mám najradšej takých krikľúňov..všetko je zdevastované, všetko je zlé...žijeme v tej lepšej tretine sveta a nevieme si vážiť, čo máme...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hej,

keď to porovnám s Ugandou, sme lepší vo všetkých parametroch (máme lepšie školstvo, dokonca aj vymožiteľnosť práva je tu o čosi lepšia). Ale poobzeraj sa trochu okolo, stačí Česko či Rakúsko a prefacká ťa hanba za tie bludy, čo tu internetom šíriš. Nemám ťa poúčať, ale ty bez okolkov poúčaš "mladíčka, ktorý nemá deti" (haha, očisti si sklenenú guľu, zle ti ukázala).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

prejavuješ typickú nespokojnosť vyplývajúcu z nedostatku skromnosti ...ty sa poobzeraj v Čechách alebo v Rakúsku a skús na vlastnej koži ako sa ti tam bude zarábať na chlieb...veľa šťastia nespokojenec...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

čo dodať

si stelesnená životná skúsenosť
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nuž nemyslím si, že to závisí od toho či je to štátna, súkromná alebo neviem aká...
Ale otázkou je, či je vhodné, aby základné školy navštevovali takéto "skupiny" ľudí a to si myslím, že absolútne nie. Tieto deti by sa mali učiť iné veci a nie strieľať zo samopalu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Neviem či je v poriadku nechať určité skupiny, aby žiakom vnucovali svoje myšlienky, zvlášť, keď ich nikto nežiada o prednášky. Tak, ako všade inde, aj na školách by mal existovať poriadok a riaditelia škôl by mali mať vedomosť, kto a aké myšlienky šíri medzi žiakmi a hlavne s akým úmyslom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Určite je dôležité tento problém zatrhnúť už v zárodku a budem veľmi rád, ak sa táto iniciatíva pretaví aj do reálnych krokov. Tieto extrémistické bandy sú tikajúca bomba. Nechcem sa dožiť časov, kedy sa budem báť vyniesť aj smeti, pretože spoza rohu tam bude na mňa čakať nejaká na kolene zbúchaná teroristická organizácia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Najhoršie na tom je, že človek len čaká, kedy sa aká tlejúca skupina prejaví ( viď kotlebovci, radikálni fanúšikovia a pod.). Keď na to dostanú priestor, bude oveľa ťažšie postaviť im do cesty nejakú prekážku. V tomto by mala mať prednosť prevencia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

títo kvázivojačkovia sa nám tu už naozaj nejako rozpínajú... nie dosť, aby sme sa bali ísť do lesa, ale ešte aj do škol sa cpú?? Toto kde sme videli?????? jednoznačne sa tejto téme treba venovať, veď nepotrebujeme, aby sa nám tu rozvíjal extrémizmus... nedaj boh ešte s tým príde aj decko zo školy, otras! súhlasím, že takýto ľudia v školách nemajú čo hľadať!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Re:

...milý súdruh minister, vyplakávať na tému brancov na školách je síce pekné, ale pokiaľ sa prísne nepotrestajú tí predstavitelia škôl, ktorí týchto bláznov na školy vpustili, sú takéto blogy iba prázdnymi drístami...
ale zaujali ma iné slová : Zneužívať uniformu na presadzovanie demagógie, účelové vykladanie dejín, či prezentáciu svojich politických a ideologických názorov, je prisilná káva...
Ja poznám na Slovensku jednu zločineckú bandu, ktorá je omnoho nebezpečnejšia ako nejakí branci, a v mene svojich politických a ideologických názorov przní vlastné dejiny (i naši súčasnosť a budúcnosť) ďaleko viac ako nejakí branci. V mene svojej zaslepenosti napr. vymysleli pojem "starí Slováci", z kniežaťa Svätopluka urobili kráľa a svoje morbídne predstavy oslavovali na hrade spôsobom, za ktorý by sa nemusel hanbiť ani Goebels v 36-om v Norimbergu. Tá banda začína písmenom S a končí písmenom R a má len štyri písmená. A každý, kto sa ku nej hlási, má nulové právo vypisovať sprostosti o účelovom vykladaní dejín. Pochopil pán minister?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

tak takto..

potrestanie učiteľov na školách je jedna vec, ale čo to naozaj vyrieši? pravda je, že to treba zobrať ako vec nás všetkých a tak sa k tomu aj postaviť. zaujímalo by ma čo by si hovoril, keby tvoje decko prišlo zo školy s tým, že sa k nim chce pridať, lebo to sú taki super chalani...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...niekto nepochopil...

tu vôbec nejde o nejakých brancov. Tu ide o to, že sa nám na školy môžu dostať fanatici a šíriť svoje názory. A tak ako si neželám na školách prednášky brancov, tak si neželám ani prednášky komunistov, nacistov, katolíkov, islamistov, smerákov a podobnej pliagy. Do školy nepatrí ani politika, ani ideológia, ani blázni ktorí si prevracajú dejiny podľa svojej potreby. A ak sa už niečo také stane, je nutné trestať. A o moje decko sa neboj, to má dobré názorové základy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

kto to asi nepochopil ??

veď o tom presne píše...že nie hentakí frajeri by mali rozprávať s deťmi, ale keď to už deti zaujíma, nech to robia ozajstní vojaci, policajti, hasiči a podobne
" So žiakmi sa rozprávajú o živote v uniforme, o zodpovednosti ktorú táto výsada so sebou nesie. Každý príslušník Ozbrojených síl Slovenskej republiky má však povinnosť dodržiavať zákonom daný etický kódex profesionálneho vojaka.
nehovorí o žiadnej ďalšej ideológii či niečom podobnom a pokiaľ viem, žiadny príslušník uniformovaných zborov nesmie byť členom žiadnej strany, hnutia ani ničoho podobného, tak teda neviem kto koho nepochopil..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vážený pán Kumičák, vyjadrujem

súhlas.

Ešte by som dodal, že v roku 2006 to bol Smer - SD, ktorý sa dal do vládnokoaličného spolku s kriminálnikom (vrahom a únoscom).

A dodávam, že je to predseda Smeru - SD, ktorý sa kamaráti s človekom, ktorý na územie zvrchovanej krajiny posielal a posiela neoznačenú, vycvičenú bandu násilníkov.

Fakt, že slovenská násilnícka banda má veľkú voličskú základňu je tiež na zváženie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

RE: "Teraz už späť k samotnému problému „Slovenských brancov“. Mali by sme si priznať, že naša spoločnosť sama poskytla priestor pre „Slovenských brancov“ a to napríklad aj porevolučným odmietaním čohokoľvek funkčného a zmysluplného, čo v minulosti relatívne dobre fungovalo. Keď sme najmä z ideologických dôvodov zavrhli to, čomu sa v minulosti hovorilo "branná výchova" a uvoľnili sme miesto pre fungovanie práve takýchto subjektov. Zároveň sme tým prakticky rezignovali aj na odovzdávanie vedomostí našim deťom v oblasti poskytnutia prvej pomoci človeku v núdzi, pretože si myslíme, že to nepotrebujú a všetko sa dá vyriešiť cez mobil, zavolaním na tiesňovú linku. Odmietame patriotizmus a výchovu našich detí k láske k vlasti, pretože to je v dnešnej dobe vec, ktorá sa nenosí."

- Inými slovami, Vážený pán minister, nie že "Mali by sme si priznať," ale Mali by ste si priznať, že vlady od r. 1998 túto krajinu doviedli až k oligarchickej spoločnosti, ktorá si priestor pre „Slovenských brancov“ priam vyžiadala. Váš osobný podiel je na tom nezmazateľný.

Brancom-junákom by ste sa mali za rozhýbanie stojatých vôd vlastne poďakovať.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME