Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Na Štefánikovo dielo sa zabúda (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Nič v zlom,

ale oproti Osuskému je to slabota. Skoro som zaspal.
http://peterosusky.blog.sme.sk...

Vašu iniciatívu samozrejme vítam.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

30. október 1918 je významnejší dátum!

Páni poslancovia Kaník a Osuský,
zabúdate, žiaľ, na najzákladnejší akt:
30. október 1918
je pre Slovákov významnejší dátum,
pretože Vaši predchodcovia v SNR iba v ten deň ako jediní právoplatní reprezentanti slovenského národa svojim Martinským memorandom dodali legitimitu prihlásenia a pripojenia sa k Česko-Slovensku, /nie k Československu/
inak by pre nás bol, dátum 28.10. 1918, pri ktorom Slovensko reprezentoval iba náhodne prítomný Šrobár, bez jediného oficiálneho politického splnomocnenia, úplne bezvýznamný a medzinárodne sotva akceptovateľný! A za takýto emancipačný akt dvoch rovnocenných národov bojoval aj Štefánik a preto ho najskôr politicky "bratia spoluzakladatelia" odstavili ako ministra už neexistujúcej vojny aby ho pripravili neskôr aj o túto už mocensky bezvýznamnú funkciu aj popri ministrovi obrany a veľmi sa im uľavilo, keď "záhadne" zahynul nie pri pristávaní v Prahe, ale symbolicky, na slovenskej oslobodenej pôde v Bratislave! Veď Masaryk hlboko do archívu ak acta odkladal svoj písomný komentár k vyhláseniu MRŠ, že prichádza či prilieta ako nielen symbolický viceprezident, oprávnene, veď bol stále funkcie nezbavený podpredseda pôvodnej exilovej ČSNR, teda prvý a najvýznamnejší predstaviteľ Slovenska!
/Pripomeňte si aj symbolický bozk na posvätnej slovenskej zemi pri prvom príchode pápeža Jána Pavla II v roku 1990, rovnocenný s českým iba pár hodín predtým - jemu koncept suverenít oboch národov i slovenských dejín, žiaľ, na rozdiel stále oboch od Vás, bol zrejmý - preňho tiež neexistovalo "Československo", ale iba Česko-Slovensko, svojprávne a rovnocenné vtedajšie i budúce SR a ČR, hoci ešte boli iba ne-autentickou, deformovanou a centralizovanou federáciou/.
Nestačí iba čítať Beneša, p. Kaník, ktorí sa zasadil aj spolu s Masarykom za zrušenie /!?/jedine legitímnej SNR a premenovanie aj rodného listu štátu oboch národov z pôvodného medzinárodne uznaného Česko-Slovenska. Obráťte sa obaja oveľa pozornejšie priamo k textom a vystúpeniam Štefánika i jeho početným monografiám, aj textom Pekníka, Hrnka, Ladislava Deáka a viacerým ďalším historikom a politológom i politikom, ktorí Vami "absolutizujúci dátum" 30. októbrom dávno a systematicky dejinnotvorne vyvrátili, prirodzene akceptovaní súčasnými českými kolegami a politikmi, aj voči posledným ojedinelým pohrobkom už mŕtvej ideológie čechoslovakizmu, ktorí ho nepochopiteľne ešte kde-tu protidejinne omieľajú. Voči tomu náš symbolický akt Ústavy, čo ako ešte nedokonalej, veď si spomeňte len na najcitovanejšiu i Vami obdivovanú, americkú a vyhlásenie demokratickej druhej slovenskej štátnosti v 20. storočí, predstavuje oveľa vyšší a definitívne završujúci vývojový stupeň suverenity a vyspelosti /slovenského, českého a každého/ národa!
A ak sa o niečo zasadzujete, zasaďte sa u "bratov" Čechov, Moravanov i Slezanov, aby aj oni si pripomínali ako PAMäTNý deň práve aj 30. október, veď aj oni týmto legitímnym aktom slovenských reprezentantov boli zachránení v zovretí a pred tlakom mocnejších, ktorí suverenite Slovákov i Čechov nepriali v minulosti a neželali /a niektorí si ju ani dnes neželajú, pozri program stúpencov Jobbiku/ si ju ani do budúcnosti!
Keď budete opäť v budove NRSR /premenovanej z autenticky historickej Slovenskej národnej rady založenej ešte v roku 1848/ nielen sa hlboko zamyslite, ale aj ešte hlbšie pokloňte pri všetkých troch tam prítomných sochách kľúčových spolutvorcov slovenskej štátnosti, parlamentarizmu a republikanizmu: Hurbanovi, Štefánikovi a Hlinkovi.A začítajte sa nielen do ich vystúpení,ale aj Štúra i Metoda, ktorých obrovské jubileá v SR slávime!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Beneš Slovákov

nenávidel ... citáty, po dodnes nejasnej smrti M.R.Štefánika, len dokresľujú falošnú úctu Beneša, ktorú si už mohol veľkoryso dovoliť ... po jeho smrti ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ejdžíem

nekecaj a študuj ... začni webom, je ich tam habadej ... poprosím, nechci po mne, aby som Ti ukázal ako sa zapína počítač ... a polepši sa ... :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Staci si precitat

Benesove dekrety o Slovakoch.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

na nevravim, nackovia za PlENTOU
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kaníkovi,Osuskému,poslancom a politikom!

PS:
/ad : 30. október 1918 je významnejší dátum!/
Pre objektivizovanie hlbších znalostí najnovšie máte, našťastie, k dispozícii aj nedávno vydané dokumenty k vystúpeniam a činnosti Andreja Hlinku a Milana Hodžu. A objavte spoločne konečne aj svojho politicky oveľa významnejšieho politického menovca a predchodcu Osuského, spolupodpisovateľa Trianonskej mierovej zmluvy, tam síce za Č-SR /opäť tá „nešťastná“, Vami obchádzaná, emancipačná a anti-centralistická pomlčka medzi partnermi, bratmi i bratancami Slovákmi a Čechmi/ s Benešom, teda aj za Slovákov a Čechov, ale inak v početných a neúprosných polemikách s ním v mnohých stále dnes zamlčiavaných a takmer úplne obchádzaných textoch, memorandách a vystúpeniach. Kedy konečne aj tie vydáme po desaťročiach mlčania a obchádzania, páni politici, akademici, aj vydavatelia, spolu s napríklad vystúpeniami Štefana Romana, predsedu Svetového kongresu Slovákov /nepovšimnuté jubileum vzniku z roku 1970!/a viacerých ďalších, ktorým takéto základné otázky o identite, štátnosti i budúcnosti SR, aj bez hlbšieho a špeciálneho vzdelania, boli aj za oceánom úplne jasné a nemali by v nich tápať ani žiadni naši súčasní poslanci, politici, diplomati, ale vôbec aj prinajmenej akíkoľvek vzdelanci.
Takže hor sa do štúdia, niektorí opakovane, iní zväčša iba vôbec prvýkrát, kým zasadnete dočasne opäť do svojich „kresiel a výsad“; bez prehĺbeného poznania inak nikto nebude mať na ne žiadne morálne oprávnenie! Čo keby ste vydania takýchto a podobne významných diel podporili aj zo svojich ďaleko nad priemer všetkých občanov SR „obdržiavaných“ platov prinajmenej z politických funkcií alebo i podstatne lepších rozhodnutí podporujúcich oveľa viac vedu a kultúru na Slovensku?!
VJ
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tzv. "Spojovníková vojna"

Vaša eminencia,
ja mám pripomienku ku slovu: pomlčka, vo Vašom príspevku.

Keďže, nikdy nešlo o pomlčku,
ale o: s p o j o v n í k .
Teda, interpunkčné znamienko na spájanie slov.

.

Je len smutné,
že obrovské množstvo Slovákov, ani len netuší - o čom to hovorím.
(A, vôbec to nie je primárne otázka lingvistická či pravopisná,
ale - v prvom rade - otázka logiky.)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Aj rozdeľovník a pomlčková vojna!

Hrnko: V súvislosti s návrhom dvoch zúfalcov na zavedenie štátneho sviatku 28. októbra sa na stránkach denníka SME rozbehla debata okolo tohto návrhu. V debate sa spomínajú aj moje názory na predchádzajúce pokusy týchto zúfalcov uzákoniť tento sviatok už v minulosti. […]

Čítať viac z tohto článku

http://wp.me/s7uxv-zufalci


http://blog.sme.sk/diskusie/24...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME