Pondelok, 22. január, 2018 | Meniny má Zora

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Alternatívny hrob Ježiša Krista? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

zaujímavé

Áno, tak skús pozrieť na www.b-a-n.sk, truhla zmluvy
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To miesto Ježišovho hrobu údajne označili za Konštantína, takže vtedy už bolo ťažké identifikovať, ktoré miesto to bolo.
Podstatné však je, že hneď po ukrižovaní všetci dobre vedeli, kde ten hrob je, ako aj to, že bol na tretí deň prázdny, čo potvrdili aj nepriatelia Ježiša tým, že rozšírili, že učeníci jeho telo ukradli. http://tvrdonova.blog.sme.sk/c...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

za kostantina to uz bolo tazko urcit, ale vsetky tie rozpravky spred konstantina su jasne zdokumentovane,ze?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Áno, sú

Máme množstvo písomných záznamov z 1.storočia od svedkov Ježišovho zmŕtvychvstania a v roku 2012 sa dokonca objavil archeologický dôkaz http://tvrdonova.blog.sme.sk/c...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

klames, neexistuje ani hodnoverny dokaz o tom ze jezis vôbec zil
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dokazuje to taliansky historik Luigi Cascioli, ktorý sa súdi s katolíckou cirkvou v Taliansku. Vo svojej knihe La Favola di Cristo (Mýtus o Kristovi) tvrdí, že Ježiš nie je ničím iným ako vymyslenou konštrukciou vytvorenou falzifikátormi v 2. storočí.

Kniha La Favola di Cristo je súbor argumentov pre súdny spor proti katolíckej cirkvi a jej predstaviteľom. Autor v nej zhromaždil právne dôkazy, ktoré poukazujú na to, že osoba Ježiša je iba manipuláciou a falzifikáciou dokumentov, ktoré v skutočnosti hovorili o Jánovi z Gamaly, synovi Judáša Galilejského a synovcovi rabína Ezechia, priamom potomkovi rodu Asmonitov.

Cascioli zakladá svoje tvrdenia na výsledkoch päťročného intenzívneho a trpezlivého výskumu, štúdia tisícok spisov, ikonografie, rukopisov, ktoré boli nájdené v Kumráne v Palestíne, racionálneho výkladu Biblie, ako aj všetkých dokumentov o pohanských náboženstvách a ich kultoch, ktorých je kresťanstvo dokonalou reprodukciou. Nemalý priestor venuje aj nezrovnalostiam v jednotlivých evanjeliách. Najočividnejšie sú podľa neho rozdiely v počte a menách apoštolov v evanjeliách podľa Marka, Matúša, Lukáša či v Skutkoch apoštolov. Po prvýkrát v histórii ľudstva sa tak stalo, že náboženstvo je priamo súdne stíhané. Tento súdny spor by mohol skončiť verdiktom o zneužívaní dôvery ľudí (článok 661 talianskeho Trestného zákonníka) a o zámene osôb, resp. identity (článok 494 talianskeho Trestného zákonníka), na čo sa Cascioli odvoláva. Ten obvinil predstaviteľov katolíckej cirkvi zo „šírenia falošných faktov vydávaných za pravdu“. Súdny spor tento taliansky historik inicioval v roku 2002 zaslaním formálnej sťažnosti proti katolíckej cirkvi. V súdnom podaní pritom zdôraznil, že jeho sťažnosť sa netýka kresťanskej viery a náboženstva ako princípu. Slobodu vyznania v Taliansku ochraňuje zákon. V Cascioliho sťažnosti je napádaná skutočnosť, že cirkev prezentuje nehistorické fakty ako fakty historické. Podľa neho napríklad neexistuje historický dôkaz o tom, že Ježiš bol synom Jozefa a Márie (Jozefa Mária sú podľa neho úplne vymyslené osoby) a že sa narodil v Betleheme a vyrástol v Nazarete, ako tvrdí cirkev. Súdu predložil dôkazy o tom, že Ježiš Nazaretský z Nového zákona bol v skutočnosti Ján z Gamaly, obyvateľ Nazaretu. Meno Ján bolo podľa neho nahradené menom Kristus (z Kristos - pomazaný), a napokon menom Ježiš až v roku 180, čo dokazuje aj kniha platónskeho filozofa Celsa „Proti kresťanom“ z konca 2. storočia, teda doby, keď prví kresťania zostavovali „Skutky apoštolov“: „Ten, ktorému ste dali meno Ježiš, bol v skutočnosti len vedúcim skupiny banditov. Zázraky, ktoré mu boli pripísané, boli len prejavom magických a ezoterických trikov.“ Meno Ježiš po prvýkrát použil Origenes vo svojej knihe „Contra Celsum“, ktorá bola odpoveďou na Celsove obvinenia. Odvtedy sa začalo používať označenie Pán, Kristus či Mesiáš.

Podľa Cascioliho priaznivcov sa tak skončili všetky diskusie trvajúce stáročia o existencii Ježiša, o tom či bol len mýtom alebo skutočnosťou, o tom, či mal tmavé alebo svetlé vlasy, či bol pekný alebo škaredý, či bol ženatý alebo slobodný.

„V knihe Favola di Cristo sú jasne zobrazené a vysvetlené všetky falošné fakty, ktoré sa katolícka teológia nikdy neodvážila predložiť na diskusiu,“ uvádza Cascioli. Či jeho tvrdenia potvrdí aj súd, sa ukáže až v najbližších mesiacoch.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dneska ma každé tvrdenie svoje protitvrdenie. To že niekto napíše knihu ktorá spochybnuje nejaký fakt alebo udalosť je uplne bežné a to aj pri veciach ktoré sa stali prakticky v súčasnosti, určite by sme našli a aj sám poznáš kopu príkladov.
Pred nedávnym časom bola populárna teoria že JK a Mária Magdalena mali spolu dieťa, existujú názory že JK nezomrel pri ukrižovaní ale odišiel pôsobiť do indie. A samozrejme sú tu názory že ani nežil. Každý si vyberie čo sa mu hodí :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ved to! kazdy si vyberie co sa mu hodi!
len svata kniha je neomylna lebo sa im to v minulosti aj teraz hodilo
a ked je neomylna traba to presadit aj do nasich zakonov!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

hylat podla chemickeho inziniera hisaina opodresta chuchmessa z arabie nie je mozne, ze benzin sa vyraba z ropy nakolko to dokazal jednym chemickym vzorcom a cely ten kolotoc okolo ropneho sialenstva je len podvod. benzin sa vyraba z uplne inej latky a to co sa tazi na plosinach nie je ropa. je to vedecky dokazane a nasi pravnuci to budu brat ako fakt. my sme zatial nedospeli do stadia poznania a nasa civilizacia zatial nie je natolko rozvinuta, aby sme tomuto faktu porozumeli a uznali ho. ale nasi pravnuci to uz budu brat ako fakt.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To podanie na súd ma pobavilo

a zároveň potešilo. Ak tomu bude venovaná veľká publicita, aspoň sa ľudia dozvedia aké drvivé historické dôkazy máme.
Je absurdné, že sa vôbec nájdu "historici", ktorí spochybňujú existenciu Ježiša. Myslela som, že tieto trendy fičali len za socializmu, kde ale ignorovali fakty. To potom môžeme z dejín vyškrtnúť 99% osobností staroveku. Nebudem tu rozpisovať aké záznamy o Ježišovi máme, lebo som tomu venovala niekoľko článkov http://tvrdonova.blog.sme.sk/t...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Trikrát som článok prečítal,

a nemám ani tušenie, o čom to vlastne bolo.
Prosím autora, aby mi najviac tromi vetami vysvetlil, čo chcel povedať.

Tiež mám dvoch "konškolákov", ktorí už tridsať rokov blúdia na vrcholoch Kaukazu, a hľadajú, kde bol Prometeus prikovaný o skalu. Doteraz sa ím podarilo nájsť jednu štrbinu, a ktorej jeden tvrdí, že tam Prometeus mal prikovanú pravú ruku, a ten druhý, že ľavú. Veľmi sa o tom hašteria, až sa úplne rozkmotrili. U nás v dedine sme tież načisto rozhádaní: jedni sa prikláňajú k ľavej ruke, iní k pravej.

Práve minulý rok sa rodinám mojich konškolákov podarilo u úradov dosiahnuť ich prehlásenie za nesvojprávnych.

Ja som minulý týždeň úplnou náhodou stretol Prometea, dali sme si v krčme po tri pivá, a dosýta sme sa nasmiali na nekonečnej ľudskej sprostosti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

V prvej z troch vyžiadaných viet

predovšetkým ďakujem Grigorijovi, že si môj článok trikrát prečítal. V dnešnej uponáhľanej dobe to beriem, ako nebývalé vyjadrenie záujmu. Viac informácií poskytne napr.: https://en.wikipedia.org/wiki/... žiaľ, ešte bez slovenskej verzie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ďakujem za odpoveď

Aj ja sa podobnými vecami zaoberám.

Práve som našiel na Wikipédii vstup, kde vedci z univerzity v moldavskom Kišineve podrobne analyzujú nález v gréckom pohorí.
Ide o dvojtonový okruhliak, o ktorom je väčšina vedcov presvedčená, že ide o kameň, ktorý legendárny mytologický Sizyfos márne tlačil do kopca.
Link neuvádzam, pretože zatiaľ je to len v moldavskom jazyku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán Vrátny, čo ste sledovali tým, že

ste napísali v súvislosti s Rímskokatolíckou cirkvou :"Tej by také tvrdenie vážne naštrbilo mýtus o neomylnosti"? Chceli ste dať najavo len svoju averziu voči nej, nevediac, čo to znamená, alebo nebodaj dezorientovať iných tým, že Vy síce neviete, čoho sa týka neomylnosť*, ale "nie je" zle, keď ani iní, ktorí podobne netušia, ako Vy, na čo sa vzťahuje, budú zdieľať Vaše postoje?

*http://www.katechizmus.sk/?act...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Napríklad hovorím o neomylnosti, ktorá motivovala križiacke výpravy, cieľom ktorých bolo „oslobodenie“ božieho hrobu, veľmi smutnej časti histórie katolíckej cirkvi.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pekný článok ale mimo

Kristus predsa nemohol byť popravený a pochovaný v meste. To sa so zločincami nerobilo. On bol z hľadiska tamojšieho práva burič a zločinec. Preto musel nájsť miesto smrti a dočasného odpočinku mimo hradieb...”
Chabý argument niekoho kto nemá šajnu o kresťanstve a písme.
Tak za prvé - popravený bol za mestom a za druhé - hrobové miesto poskytol vážený obyvateľ Jeruzalema a ten si logicky nechystal pre seba nejaké hocijaké miesto... no a za tretie tajné pochovanie vylobovali u Piláta práve preto, aby sa to miestni pokryteckí židáci nedozvedeli, lebo by robili prinajmenšom taký cirkus ako keď ho nechcel Pilát popraviť... Ale inak gratulujem k návšteve pekného miesta a mesta 3 svetových náboženstiev, vždy je zaujímavé vidieť ako si nažívajú židia s ich pokrvnými bratrancami arabmi.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Po prvé, po druhé,

po tretie ... Niekto pre zmenu veľa nevie o slovenčine.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Trocha a dosť tliachaš

V tak malom priestore ako bol Jeruzalem začiatkom letopočtu určite nebolo v rámci mesta miesto na hroby ani pre Kaifáša. Pochovávalo sa mimo mesta - napr. Olivová hora, Jošafát.. Aj tá Gotgota 1 v Holy Selpurche vraj bola za mestom aj keď pozostatky z rímskej cesty odkrytej v Židovskej štvrti smerujúcej okolo HS k Damašskej bráne kde mal byť koniec korza so sochou.
Neviem kedy tam blogista bol, ale pred rokom v máji tam anglikáni mali popis na A4-ke v slovenčine a zadara.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hm,hm

keby sa ľudia živili bludmi, nemuseli by jesť celý svoj život
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME