Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako minister práce Richter predviedol, že nerozumie sociálnemu poisteniu... (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Presnejšie povedané, akí občania krajiny, taká vláda... Poznámka: tí neštyridsaťpercentní si zase zvolili vládu, v ktorej bol minister práce, ktorý sa pred ministrovaním živil aj tak, že písal brožúrky ako odžubať štát pri platení daní a odvodov...
fasch
<< < 1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

ešte niečo..

to, že písal tie brožúrky, to je dôkaz, že tomu rozumel, nie? daj mi nejaký dôkaz, že Richter rozumel rezortu sociálnych vecí predtým, ako sa stal ministrom práce...ja si ho teda predtým nepamätám ako človeka, ktorý sa zaujímal o tento rezort
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"že písal tie brožúrky, to je dôkaz, že tomu rozumel, nie?"
Áno súhlasím, zrejme tomu rozumel, lepšie povedané vedel kde sú "diery" a nahováral ostatných ako tie diery využiť, v tom ja nič morálne nevidím. Podobne, taký Harabin, asi dobre pozná zákony, tiež pozná "diery" (zlých) zákonov, lenže mu chýba to najdôležitejšie pre sudcu, zmysel pre spravodlivosť, to si ho za to mám vážiť?
Áno, môj názor je, že Richter je diletant, ale ak máme mať na výber niekoho, kto síce nie je diletant, ale de facto svoju chytrosť použije protispoločensky, tak to teda veľká výhra nie je...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

no ale aj tak nechápem..

stále som nepochopil, prečo sa toto Mihálovi vyčíta...on predsa vtedy nebol v politike a nemohol to zmeniť, len z toho ťažil...no a? mne by prekážalo, ak by ako minister získal nejaké informácie, ako minister by nekonal a potom by to ako neminister zneužil...ale ako píšem...on predsa tie diery plátal..po jeho ministrovaní je oveľa menej dier pri platení odvodov...a ani nehovorí o tom, že neraz na diery upozornil ako opozičný poslanec aj Smerákov a oni potom zákon sociálnom poistení menili na jeho podnet.... a ano, to, že písal brožúrky, ako neplatiť odvody, je pre mňa dôkazom toho, že rozumie poistnému systému....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

no..

a porovnávať Mihála a Harabinom, to hádam nemyslíš vážne :) neviem o tom,že by sa Mihál s niekým súdil alebo že by rezort "obrátil naruby"
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Čo sa dá čakať od starnúceho chlapa s 3000 eurami, viagrou a kondómami vo vrecku , ktorý sa hájí návštevou vnučky ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Richter je skrátka nekompetentný tupec na pohľadanie. Ale však v tejto Ficovej vláde nie je jediný. Nuž čo. Aký predseda, takí ministri.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

V seriáli

Traja chlapi v chalupe padol aj tento výrok:" Kazil muziku tak ho spravili kapelníkom". Všeobecne platné na väčšinu súčasných ministrov. Je úplne jedno, aký rezort riadi. Pán Richter by asi vyhral súťaž.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Máš pravdu. Je tam ťažký súboj o to, kto je najhorší.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nepametam

si nekompetentnejsieho ministra, ako je tento bravciak.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A čo tak Kažimírov graf

Ficovi ministri môžu súťažiť o naj.blbca vo vláde
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ten cunik nerozumie anilen svojej vnucke. raz ho objala a najblizsie sa uz za nou hnal aj s kondomom, viagrou a per tisicami vo vacku...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pri všetkej úcte

sa o tomto človeku nedá nič kladného napísať. Červený až super červený sa nikdy nezaprie. S prepáčením, z tej jeho červenej kockovitej hlavy ešte nič múdre nevyšlo. Ale kde nič nie je, tam ani čert nič nemôže zobrať.
Netreba sa čudovať, funkcie sa nerozdávajú len tak. Škoda, že to doteraz platí pre celé spektrum Slovenskej politickej scény.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

uf

Co uz mozeme cakat od takehoto idiota zo Zl.Moraviec, vzdelanie pod psa, VUML mu na viac nestaci. Skratka "Cerveny kmeri" pri moci rozrabuju vsetko, sprostostami sa potom obhaja pred svojimi prihluplimi volicmi a svet sa toci dalej... Nic za celu dobu nove nevymysleli. Ked potrebuju nieco spravit, tak vyzmikaju podnikatelov - umelci...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

zdroj-wikipédia :)

Po absolvovaní učňovky (stredná odborná škola bez maturity) od r. 1973 pracoval ako technickohospodársky pracovník v podniku CALEX Zlaté Moravce až do roku 1987. V Calexe bol aktívnym členom a predsedom Socialistického zväzu mládeže v a zároveň od r. 1975 aj kandidátom Komunistickej strany Slovenska. Popri práci vyštudoval privilegovanú školu komunistických robotníckych kádrov VUML (Večernú univerzitu Marxizmu-Leninizmu), kde získal titul RSDr., vďaka čomu mohol pracovať ako pracovník OV KSS v Nitre. Následne sa stal pracovníkom OV KSS (Okresného výboru Komunistickej strany Slovenska) v Nitre.

V 90. rokoch pracoval ako technickohospodársky pracovník a neskôr živnostník a manažér. V roku 1998 sa stal ústredným tajomníkom SDĽ. V rokoch 1999 až 2007 absolvoval bakalárske a magisterské štúdium na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici a napokon získal titul doktor práv (JUDr.). Ohľadom získania jeho bakalárskeho titulu však panujú nejasnosti. Pred novinármi si napr. nepamätal ani názov práce.[1] V roku 2005 sa stal politickým tajomníkom strany Smer-SD. Od 2006 bol poslancom NR SR za stranu Smer-SD.

Od roku 2012 je ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Americký sen na Slovensku!

Z jednoduchého chudobného Janíčka vyštudovaný Jano!
SMER - to je vlastne predchodca Rozborilovho Modrého z neba - plní sny svojich verných. Z veštice poslankyňa a primátorka, z krčmárky poslankyňa a právnička, atď., atď.... A potom že Slovensko vyzerá ako jeden veľký bor del! :-(
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Panenkaskákavá, že JUDr.

Keď mu robí problém pochopiť rozdiel medzi SZČO a povinne poistenou SZČO ako sa vyzná v právnickej hatlanine?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

richter už vie,

že sa musí pripútať v aute vzadu, peniaze nemá mávať voľne pohodené v saku a viagru tiež nie. Toto určite už zvláda za tri roky vládnutia ako inak, ako vysokoškolák s vydretým diplomom a diplomovkou, na ktorej názov si nepamätá.......Takže : môžeme konštatovať, že za tri roky toho zvládol viac než dosť. Ostatné sa rád doučí a dobré by pre nás všetkých bolo, ak by bol ministrom aj ďalšie štyri roky. Či nie ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

sudruh minister

je predsa RSDr. cize ten najpovolanejsi z najpovolanejsich, no v sucasnosti si uz nepise tento vzacny titul pred menom a to je asi dovod jeho sem tam skratovych vyrokov,
nieco podobne ako organizacia spojenych nadorov - jeden kosiar, jedno myslenie, jedno smetisko
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Na taketo diletantske trafikantske individua plati len ceska policia. Riesia to velmi dobre. Nech ho zbalia aj s clovekom co ho do funkcie dosadil. A Grafokaza k nim pribalit tiez.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Môže to byť tak, ako

píše bloger. Je to hanba, že ide o predsedu Dozornej rady SP, ktorá by mala chrániť peniaze poistencov a nevyhadzovať ich cez fiktívne racionalizačné opatrenia. Budem písať o inom. DR sa mala zaujímať o mnoho vecí, ale nezaujíma sa. Je len akýmsi pseudodozorným orgánom. Na posedenie pri kávičke. Žiaľ. Napríklad - a okrem iného - sa DR mala pozrieť na to, ako skončili v rokoch 2012, ale i skôr - dokonca zrejme pretrvávajú až dodnes - regresné náhrady, kde došlo k spôsobeniu značnej škody* na majetku poistencov a voči žiadnemu zamestnancovi poisťovne neboli vyvodené žiadne postihy. Ako s obľubou tvrdí poverený riadením pobočky "psi brechajú a karavána ide ďalej".** Teda takmer rovnakou hanbou pre Smer je to, že Sociálnej poisťovni šéfuje diletant v sociálnom poistení - strojný inžinier, senior podnikateľ v hazarde a cestovnom ruchu. A tiež, že na riadiacich postoch - napríklad - v najväčšej pobočke sú dvaja stavbári - z toho jeden diplomovaný inžinier a druhý stavbár-podnikateľ (svokor jedného ministra). Najmä títo dvaja narobili veľa škody Sociálnej poisťovni. Konkrétne pri racionalizácii a machináciách s prijímaním protekčných zamestnancov v rokoch 2012 a 2013 - na úkor obsadenia pozícií v regresných náhradách, kde kvôli fingovanej racionalizácii, ale i neschopnosti vedúceho odboru vymáhania pohľadávok (zhodou okolností strojár vo vedúcej funkcii) sa pozornosť sústreďovala na psie vrtenie chvostom (obľúbená replika diplomovaného inžiniera, keď je v úzkych) a nie na vymáhanie škody spôsobenej tretími osobami. Nemám nič proti zostarnutým deťom v riadiacich funkciách, ak sa správajú zodpovedne a múdro, nie povýšenecky a primitívne. A títo uvedení sa ukázali ako amatéri. To som vlastne tvrdil už v roku 2013, keď som sa dotkol ich majestátnosti, ale po niekoľkomesačných skúsenostiach, som už tvrdil iné -že sú to diletanti. Ale nemal by som sa čudovať, veď od stavbárov nemôžete očakávať, že popri betónu, železu a tehle, porozumejú aj sociálnemu poisteniu.

°°°°°°°°
*značnou škodou sa podľa ust. § 125 ods. 1 Trestného zákona rozumie suma dosahujúca najmenej stonásobok sumy 266 € (26 600 €)
**príde na psa mráz
 

<< < 1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Maroš Chmúrny: Neúspešný týždeň jedného kapitána 2 687
 2. Stanislav Martinčko: Vládna atrakcia rokuje aj tam, kde nič nie je! 2 006
 3. Mária Vrška: Matej z Kanady 1 680
 4. Rudolf Pado: Makači čistia Liptovskú Maru 1 621
 5. David Haring: 10 dní na Islande v lete – kompletný itinerár + VIDEO 1 257
 6. Monika Nagyova: Keď je vaším susedom hiphoper, psychiatrička či youtuber, nuda vám nehrozí 1 053
 7. Daniel Schikor: Černobyľ. Ísť tam vôbec? 985
 8. Vladimír Benčík: Estónsko – Cesta z Tallinu do Narvy so zastávkou v Národnom parku Lahemaa 967
 9. Martin Ondráš: Bezpečné potraviny sú povinnosť, nie odmena pre voliča 915
 10. Rudolf Pado: Liptovská Mara: ak nás zabijú, čo bude potom? Ďalšie rozpútané peklo? 847

Rebríčky článkov


 1. Milan Rousek: 32. Líný poručík
 2. Milan Lacúch: Asertívne jednanie z duchovného hľadiska
 3. Olívia Lacenová: Podhodnotená platina si razí cestu nahor
 4. Radoslav Valkovič: Olov Svedelid: Podozrivý zmizol
 5. Milan Rousek: 31. List z říše záhad
 6. Štefan Vidlár: Len malé zamyslenie sa k sviatku Sedembolestnej Panny Márie
 7. Vladimír Prokeš: Cesta smíření přes Moravu na Slovenský Národný Pochod - SNP
 8. Jozef Kovalík: Mužom pravdy
 9. Július Kovács: Lámanie chleba tento utorok v parlamente
 10. Milan Rousek: 30. Svědomí paní sousedky

 1. Bugár odkázal Kiskovi, že nemá vynášať, lebo sám zle dopadne
 2. Sexuológ: Nie je v záujme evolúcie, aby mali štyridsaťroční starci a stareny deti
 3. Kam odchádza Robert Fico a prečo je jeho odchádzanie škaredé
 4. Začína sa matka všetkých vojen? Ako môže dopadnúť kríza na Blízkom východe
 5. Rada "vyhýbajte sa stresu" je nanič, vraví psychiater
 6. Fanúšik kopol do hráča. To som ešte nezažil, tvrdil Halilovič
 7. Drucker ešte ani nezačal a ubúdajú mu možní partneri
 8. Ak netipujete, hokej neuvidíte. Nesťažujte sa, odkazuje Lintner
 9. Župan dostal od Rašiho stopku na zasadnutie vlády v Čani
 10. Nehoda na diaľnici na Spiši má jednu obeť, ďalší ľudia sa zranili

 1. Nádej zachrániť čo len jediný život stojí za zmenu zákona
 2. Slovensko je pred rozhodnutím, či sa chce vymaniť z mafiánskeho zovretia
 3. Obvinenie Kisku je na stole. Čaká sa len na vhodný čas
 4. Kočner v Threeme: Bödör mu robil spojku na špeciálneho prokurátora Kováčika
 5. Fero Múčka: Štyri roky Postoja. Aj za život
 6. Kiska otvorene o konflikte s Ficom: Detaily jeho vydierania!
 7. Tisíce ľudí v Prahe protestovali proti umelým potratom: Vystúpil aj Saša Vondra
 8. Bugár odkázal Kiskovi, že nemá vynášať, lebo sám zle dopadne
 9. Za potratmi sú často dôvody, ktoré by väčšina spoločnosti neuznala
 10. Kázeň biskupa Feketeho na púti k Sedembolestnej Panne Márii v Šaštíne.

Už ste čítali?