Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako minister práce Richter predviedol, že nerozumie sociálnemu poisteniu... (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Presnejšie povedané, akí občania krajiny, taká vláda... Poznámka: tí neštyridsaťpercentní si zase zvolili vládu, v ktorej bol minister práce, ktorý sa pred ministrovaním živil aj tak, že písal brožúrky ako odžubať štát pri platení daní a odvodov...
fasch
<< < 1 2 3 > >>

ešte niečo..

to, že písal tie brožúrky, to je dôkaz, že tomu rozumel, nie? daj mi nejaký dôkaz, že Richter rozumel rezortu sociálnych vecí predtým, ako sa stal ministrom práce...ja si ho teda predtým nepamätám ako človeka, ktorý sa zaujímal o tento rezort
 

 

"že písal tie brožúrky, to je dôkaz, že tomu rozumel, nie?"
Áno súhlasím, zrejme tomu rozumel, lepšie povedané vedel kde sú "diery" a nahováral ostatných ako tie diery využiť, v tom ja nič morálne nevidím. Podobne, taký Harabin, asi dobre pozná zákony, tiež pozná "diery" (zlých) zákonov, lenže mu chýba to najdôležitejšie pre sudcu, zmysel pre spravodlivosť, to si ho za to mám vážiť?
Áno, môj názor je, že Richter je diletant, ale ak máme mať na výber niekoho, kto síce nie je diletant, ale de facto svoju chytrosť použije protispoločensky, tak to teda veľká výhra nie je...
 

no ale aj tak nechápem..

stále som nepochopil, prečo sa toto Mihálovi vyčíta...on predsa vtedy nebol v politike a nemohol to zmeniť, len z toho ťažil...no a? mne by prekážalo, ak by ako minister získal nejaké informácie, ako minister by nekonal a potom by to ako neminister zneužil...ale ako píšem...on predsa tie diery plátal..po jeho ministrovaní je oveľa menej dier pri platení odvodov...a ani nehovorí o tom, že neraz na diery upozornil ako opozičný poslanec aj Smerákov a oni potom zákon sociálnom poistení menili na jeho podnet.... a ano, to, že písal brožúrky, ako neplatiť odvody, je pre mňa dôkazom toho, že rozumie poistnému systému....
 

no..

a porovnávať Mihála a Harabinom, to hádam nemyslíš vážne :) neviem o tom,že by sa Mihál s niekým súdil alebo že by rezort "obrátil naruby"
 
Hodnoť

 

Čo sa dá čakať od starnúceho chlapa s 3000 eurami, viagrou a kondómami vo vrecku , ktorý sa hájí návštevou vnučky ?
 
Hodnoť

 

Richter je skrátka nekompetentný tupec na pohľadanie. Ale však v tejto Ficovej vláde nie je jediný. Nuž čo. Aký predseda, takí ministri.
 

V seriáli

Traja chlapi v chalupe padol aj tento výrok:" Kazil muziku tak ho spravili kapelníkom". Všeobecne platné na väčšinu súčasných ministrov. Je úplne jedno, aký rezort riadi. Pán Richter by asi vyhral súťaž.
 

 

Máš pravdu. Je tam ťažký súboj o to, kto je najhorší.
 
Hodnoť

nepametam

si nekompetentnejsieho ministra, ako je tento bravciak.
 

A čo tak Kažimírov graf

Ficovi ministri môžu súťažiť o naj.blbca vo vláde
 
Hodnoť

 

ten cunik nerozumie anilen svojej vnucke. raz ho objala a najblizsie sa uz za nou hnal aj s kondomom, viagrou a per tisicami vo vacku...
 
Hodnoť

Pri všetkej úcte

sa o tomto človeku nedá nič kladného napísať. Červený až super červený sa nikdy nezaprie. S prepáčením, z tej jeho červenej kockovitej hlavy ešte nič múdre nevyšlo. Ale kde nič nie je, tam ani čert nič nemôže zobrať.
Netreba sa čudovať, funkcie sa nerozdávajú len tak. Škoda, že to doteraz platí pre celé spektrum Slovenskej politickej scény.
 
Hodnoť

uf

Co uz mozeme cakat od takehoto idiota zo Zl.Moraviec, vzdelanie pod psa, VUML mu na viac nestaci. Skratka "Cerveny kmeri" pri moci rozrabuju vsetko, sprostostami sa potom obhaja pred svojimi prihluplimi volicmi a svet sa toci dalej... Nic za celu dobu nove nevymysleli. Ked potrebuju nieco spravit, tak vyzmikaju podnikatelov - umelci...
 

zdroj-wikipédia :)

Po absolvovaní učňovky (stredná odborná škola bez maturity) od r. 1973 pracoval ako technickohospodársky pracovník v podniku CALEX Zlaté Moravce až do roku 1987. V Calexe bol aktívnym členom a predsedom Socialistického zväzu mládeže v a zároveň od r. 1975 aj kandidátom Komunistickej strany Slovenska. Popri práci vyštudoval privilegovanú školu komunistických robotníckych kádrov VUML (Večernú univerzitu Marxizmu-Leninizmu), kde získal titul RSDr., vďaka čomu mohol pracovať ako pracovník OV KSS v Nitre. Následne sa stal pracovníkom OV KSS (Okresného výboru Komunistickej strany Slovenska) v Nitre.

V 90. rokoch pracoval ako technickohospodársky pracovník a neskôr živnostník a manažér. V roku 1998 sa stal ústredným tajomníkom SDĽ. V rokoch 1999 až 2007 absolvoval bakalárske a magisterské štúdium na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici a napokon získal titul doktor práv (JUDr.). Ohľadom získania jeho bakalárskeho titulu však panujú nejasnosti. Pred novinármi si napr. nepamätal ani názov práce.[1] V roku 2005 sa stal politickým tajomníkom strany Smer-SD. Od 2006 bol poslancom NR SR za stranu Smer-SD.

Od roku 2012 je ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky.
 

Americký sen na Slovensku!

Z jednoduchého chudobného Janíčka vyštudovaný Jano!
SMER - to je vlastne predchodca Rozborilovho Modrého z neba - plní sny svojich verných. Z veštice poslankyňa a primátorka, z krčmárky poslankyňa a právnička, atď., atď.... A potom že Slovensko vyzerá ako jeden veľký bor del! :-(
 

Panenkaskákavá, že JUDr.

Keď mu robí problém pochopiť rozdiel medzi SZČO a povinne poistenou SZČO ako sa vyzná v právnickej hatlanine?
 
Hodnoť

richter už vie,

že sa musí pripútať v aute vzadu, peniaze nemá mávať voľne pohodené v saku a viagru tiež nie. Toto určite už zvláda za tri roky vládnutia ako inak, ako vysokoškolák s vydretým diplomom a diplomovkou, na ktorej názov si nepamätá.......Takže : môžeme konštatovať, že za tri roky toho zvládol viac než dosť. Ostatné sa rád doučí a dobré by pre nás všetkých bolo, ak by bol ministrom aj ďalšie štyri roky. Či nie ?
 
Hodnoť

sudruh minister

je predsa RSDr. cize ten najpovolanejsi z najpovolanejsich, no v sucasnosti si uz nepise tento vzacny titul pred menom a to je asi dovod jeho sem tam skratovych vyrokov,
nieco podobne ako organizacia spojenych nadorov - jeden kosiar, jedno myslenie, jedno smetisko
 
Hodnoť

 

Na taketo diletantske trafikantske individua plati len ceska policia. Riesia to velmi dobre. Nech ho zbalia aj s clovekom co ho do funkcie dosadil. A Grafokaza k nim pribalit tiez.
 
Hodnoť

Môže to byť tak, ako

píše bloger. Je to hanba, že ide o predsedu Dozornej rady SP, ktorá by mala chrániť peniaze poistencov a nevyhadzovať ich cez fiktívne racionalizačné opatrenia. Budem písať o inom. DR sa mala zaujímať o mnoho vecí, ale nezaujíma sa. Je len akýmsi pseudodozorným orgánom. Na posedenie pri kávičke. Žiaľ. Napríklad - a okrem iného - sa DR mala pozrieť na to, ako skončili v rokoch 2012, ale i skôr - dokonca zrejme pretrvávajú až dodnes - regresné náhrady, kde došlo k spôsobeniu značnej škody* na majetku poistencov a voči žiadnemu zamestnancovi poisťovne neboli vyvodené žiadne postihy. Ako s obľubou tvrdí poverený riadením pobočky "psi brechajú a karavána ide ďalej".** Teda takmer rovnakou hanbou pre Smer je to, že Sociálnej poisťovni šéfuje diletant v sociálnom poistení - strojný inžinier, senior podnikateľ v hazarde a cestovnom ruchu. A tiež, že na riadiacich postoch - napríklad - v najväčšej pobočke sú dvaja stavbári - z toho jeden diplomovaný inžinier a druhý stavbár-podnikateľ (svokor jedného ministra). Najmä títo dvaja narobili veľa škody Sociálnej poisťovni. Konkrétne pri racionalizácii a machináciách s prijímaním protekčných zamestnancov v rokoch 2012 a 2013 - na úkor obsadenia pozícií v regresných náhradách, kde kvôli fingovanej racionalizácii, ale i neschopnosti vedúceho odboru vymáhania pohľadávok (zhodou okolností strojár vo vedúcej funkcii) sa pozornosť sústreďovala na psie vrtenie chvostom (obľúbená replika diplomovaného inžiniera, keď je v úzkych) a nie na vymáhanie škody spôsobenej tretími osobami. Nemám nič proti zostarnutým deťom v riadiacich funkciách, ak sa správajú zodpovedne a múdro, nie povýšenecky a primitívne. A títo uvedení sa ukázali ako amatéri. To som vlastne tvrdil už v roku 2013, keď som sa dotkol ich majestátnosti, ale po niekoľkomesačných skúsenostiach, som už tvrdil iné -že sú to diletanti. Ale nemal by som sa čudovať, veď od stavbárov nemôžete očakávať, že popri betónu, železu a tehle, porozumejú aj sociálnemu poisteniu.

°°°°°°°°
*značnou škodou sa podľa ust. § 125 ods. 1 Trestného zákona rozumie suma dosahujúca najmenej stonásobok sumy 266 € (26 600 €)
**príde na psa mráz
 

<< < 1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Július Kovács: Trnka obchodoval s nahrávkami gorily čiže je pravá, takže Haščák patrí do basy. 2 794
 2. Marián Viskupič: Kotlebovci rastú. Zastaviť ich môže jedine toto 2 201
 3. Mišo Šesták: Pľuvanec ruského dôstojníka 1 998
 4. Maroš Chmúrny: Vážny problém Petra P. 1 770
 5. Martin Borguľa: 13. dôchodok – namiesto samozrejmosti len almužna a predvianočná kampaň 1 570
 6. Martin Kasarda: Jemná, zato sústavná manipulácia v RTVS 1 459
 7. Miroslav Žiak: Chcete si otvoriť reštauráciu? Zabudnite! 1 355
 8. Jozef Drahovský: Chystá sa nový tender na mýtny systém 1 153
 9. Michael Laitman: Migranti začnú asimilovať Európanov 1 090
 10. Milan Brejcha: Máme vážny problém - neznalosť a chuť voliť zároveň 751

Rebríčky článkov


 1. Štefan Vidlár: Domovina
 2. Marián Pillár: Ty neexistuješ
 3. Andrej Hossa: Sebaprezentácia je dôležitou súčasťou biznisu
 4. Lukáš Baloga: Viac než elektromobilita môže pokles zamestnanosti v Nemecku spôsobiť pokles dopytu po aut
 5. Michael Laitman: Migranti začnú asimilovať Európanov
 6. Ľudovít Herman: Smrť z nás spraví anjelov
 7. Kristína Jakubičková: reKLAMY
 8. Július Kovács: Trnka obchodoval s nahrávkami gorily čiže je pravá, takže Haščák patrí do basy.
 9. Ľudovít Herman: Mendelejevov periodický zákon a Božie usporiadanie
 10. Štefan Vidlár: Trnka

 1. Tótha vypočúvali osem hodín. Kočner tvrdí, že klame (minúta po minúte)
 2. Andruskó potvrdil, že fotky, ktoré našli u Kočnera, použili pri príprave vraždy (minúta po minúte)
 3. NAKA zadržala Dobroslava Trnku. Ako zareagoval Počiatek?
 4. Prieskum: Extrémisti z ĽSNS stúpajú, Slosiarik nevylučuje ich víťazstvo
 5. Muž sa prišiel priznať na políciu: Zavraždil som ženu
 6. Andruskó spojil Kočnera s vraždou, Zsuzsová plakala
 7. V Prešove našli v byte troch mŕtvych ľudí, dve ženy a muža
 8. Pendluje medzi Cannes a Bratislavou. Počiatek svoje reči na nahrávke s Trnkom zľahčuje
 9. Kočner považoval Ďatla aj za svoj projekt, teraz ho Tóth môže poslať za mreže
 10. Vlhová prekonala všetky súperky a dosiahla celkové víťazstvo v slalome vo Flachau

 1. Fico, Vážny a iné, škodlivé produkty ( spoločenského ) metabolizmu .
 2. Sledovanie novinárov financoval aj Bödör, svedčí Tóth na súde
 3. Boli sme na mítingu Blahu. Rozbehol agresívnu kampaň medzi dôchodcami
 4. Opoziční politici žiadajú odchod Mamojku z Ústavného súdu
 5. V srdci stredného Slovenska vytáčajú med svetovej kvality
 6. NAKA zadržala Trnku. Prečo nezadržala aj Počiatka?
 7. Zadržanie Trnku. Varí sa predvolebný guláš?
 8. Dočká sa, ak niekto zomrie...
 9. Netanjahu - Víme přesně, co se děje s íránským jaderným programem
 10. Kázeň z pohrebu Martiny: Kvôli nezriadenej láske k peniazom sa stali tieto tragédie

Už ste čítali?