Pondelok, 22. január, 2018 | Meniny má Zora

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Anticipatívne vládnutie ako nová forma vládnutia v informačnom veku (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Anticipatívne vládnutie je je v kolízii

s demokratickým systémom. Zameriava sa na dlhodobejšie stratégie vývoja, kdežto demokratický systém silne závisí od schopnosti voličov predvídať. Následkom toho sú politici zameraní na krátkodobé ciele (svoje i svojich voličov) vo výraznej prevahe.

Nádeje sú dve (navzájom značne odlišné):
1. Ukazuje sa, že spiatočníctvo a zotrvačnosť myslenia voličov sú efektívne stratégie prežitia, pretože často dokážu predvídať vzdialenejšiu budúcnosť lepšie než exakné vedecké výskumy.
2. Anticipácia musí v sebe zahrnúť aj myslenie voličov, aby dokázala svojich zastáncov presadiť v politickej súťaži. Ideálny anticipatívny politik je teda populista, ktorý robí dlhodobo efektívne rozhodnutia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tiež sa obávam, že čisto anticipatívne vládnutie si môže dovoliť len doživotný diktátor. Druhá možnosť je konšpiratórmi obľúbený NWO.

A či je možné anticipatívne vládnutie aj v demokracii. Možno - to, že anticipácia musí v sebe zahŕňať aj aj myslenie (a správanie) voličov je dobrý postreh, len by som doplnil, že to neznamená len pozorovanie a vyhodnocovanie, ale aj ovplyvňovanie. Takže nielen populista, ale aj manipulátor.
Aj tak mi pojem "populista, ktorý robí dlhodobo efektívne rozhodnutia" pripadá ako oxymorón. Poznáš niekoho takého? Lebo napr. taký Fico je síce ťažký populista, ale o dlhodobo efektívnych rozhodnutiach (myslím spoločensky pozitívnych, nie v prospech svojich mecenášov) môžeme len snívať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

autor

Musím tiež napísať, že nech nás pánboh chráni pred takou politikou, pred takými politikmi a pred tebou....technokracia je smrť a diktatúra a najmä PC odborníci sú od reálneho sveta odtrhnutí maggori!

Skúsme sa poučiť z histórie a konkrétneho príkladu.

Existuje taká podivná veda, čo sa zove klimatológia, ja ju volám klamatológia. Niekedy v 70-tych rokoch sa jej pavedci domnievali, že sa bude strašne ochladzovať, že všetci zamrzneme a doporučovali posýpať zemské póly popolom, aby sa zvýšila teplota zeme.

Našťastie však odrazu v 80-tych rokoch nastúpila éra najväčšieho vedeckého tupca, klamatológa, Hansena z NASA, ktorý dokazoval, že sa ide dramaticky otepľovať, že sa uvaríme, udusíme, utopíme...I nastalo mediálno-vedecko-politické šialenstvo. Globálne ochladenie sa náhle zmenilo na globálne oteplenie a nakoniec na globálnu zmenu....Našťastie práve tebou tak kritizované spiatočníctvo ľudstva a politikov spôsobilo, že sa takmer nič nespravilo na zastavenie tvorby CO2, podľa klamatológov, hlavného nepriateľa ľudstva a polutantu, hoci je to potrebná potrava pre rastlinky, z ktorých všetci žijeme.

Ale predstavme si, že by už vládla celosvetová anticipatívna vláda a túto by Hansen a ekoteroristické greenpisáci presvedčili v 80-tych rokoch, že majú pravdu. A ľudstvo by vyhodilo miliardy a miliardy dolárov na riešenie tohoto "anticipatívneho" pseudoproblému. Na čo by v roku 2015 prišla geniálna informačná anticipatívna vševláda? Nuž došla by na to, že síce objem CO2 v atmosfére sa stále zvyšuje, ale už 17 rokov sa štatisticky významne neotepľuje. Hurá - anticipácia zase zvíťazila!!!!!!!!!!!! Otepľovanie anticipatívna vláda zastavila! Hrubé hovvvvno zvíťazila alebo zastavila, miliardy vyhodila úplne zbytočne!

Takže sama krátka história ľudstva ukazuje, že tvoj milovaný autor, celá tá popletená teória anticipácie a tvoje nadšenie sú hlúpe, zbytočné, naklamané, prehnané.....

Nech žije očistné spiatočníctvo ľudstva, nečinnosť a konzervatívnosť politikov a lenivá pomalosť procesov v spoločnosti.... chránia nás od takých pseudorevolučných elementov, ako si ty!
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME